Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, vaggospro είπε

Εαν αγοράσω Digital Code απο Amazon Αμερικής θα έχω κάποιο θέμα η δεν θα το δεχτεί το switch;

Όχι δεν θα έχεις πρόβλημα, το δοκίμασα πριν λίγες ημέρες - πήρα το Fire Emblem (25€). Παραθέτω και εδώ τις οδηγίες που έγραψα στο άλλο thread με τις προσφορές για τα παιχνίδια nintendo switch:

  1. Αλλαγή στο region του nintendo account σε United State
  2. Αλλαγή του region στο amazon σε US. Η αλλαγή πρέπει να γίνει από το amazon στο region του οποίου ανήκει ο λογαριασμός σας τώρα. Επίσης εδώ θα χρειαστεί και διεύθυνση Αμερικής ( βρείτε ένα ξενοδοχείο πχ). Ανάλογα το state μπορεί να γλυτώσεις κάποια επιπλέον ψιλά από φόρο.
  3. Αγορά από το amazon. Εγώ το έκανα με revolut και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.
  4. Εισαγωγή του κωδικού στην κονσόλα.
  5. Αλλαγή στα region που προτιμάς σε Άμαζον και Nintendo account.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει Oled μου λέει .

Είχα κάνει παραγγελία με αντικαταβολή και παραλαβή από κατάστημα πριν από περίπου 2 μήνες από Γερμανό και τελικά το  τσίμπησα  από Amazon.

Σήμερα μου έστειλαν μύνημα  από Γερμανό ότι έχει φύγει για το κατάστημα παραλαβής. Επειδή θα την ακυρώσω αν θελει κάποιος μου λέει να την παραλάβει αντί για μένα. 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, amorgr είπε

Όποιος θέλει Oled μου λέει .

Είχα κάνει παραγγελία με αντικαταβολή και παραλαβή από κατάστημα πριν από περίπου 2 μήνες από Γερμανό και τελικά το  τσίμπησα  από Amazon.

Σήμερα μου έστειλαν μύνημα  από Γερμανό ότι έχει φύγει για το κατάστημα παραλαβής. Επειδή θα την ακυρώσω αν θελει κάποιος μου λέει να την παραλάβει αντί για μένα. 

 

 

Ωραιος ο φίλος, για όποιον ψάχνει. Σωστός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, amorgr είπε

Όποιος θέλει Oled μου λέει .

Είχα κάνει παραγγελία με αντικαταβολή και παραλαβή από κατάστημα πριν από περίπου 2 μήνες από Γερμανό και τελικά το  τσίμπησα  από Amazon.

Σήμερα μου έστειλαν μύνημα  από Γερμανό ότι έχει φύγει για το κατάστημα παραλαβής. Επειδή θα την ακυρώσω αν θελει κάποιος μου λέει να την παραλάβει αντί για μένα. 

 

 

Ωραίος ο φίλος όντως 

bump 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Καλημερα παιδια, μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος. Το Little Nightmares βγαινει μονο σε "code in a box" ή υπαρχει και εκδοση με κασετα;

 

  Κυκλοφορει και σε έκδοση με κασσέτα.Σε 2-3 εκδόσεις αν δεν κάνω λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, μια ερώτηση. Το Hades είναι τόσο καλό; έχω ακούσει διθυραμβικά σχόλια. Κάτι βιντεακια που έχω δει, δεν με τρελαίνει, αλλά παντού διαβάζω οτι είναι εθιστικο! Και επειδή η τιμή δεν είναι και τόσο υψηλή, το σκέφτομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexpwnz είπε

Ρε παιδιά, μια ερώτηση. Το Hades είναι τόσο καλό; έχω ακούσει διθυραμβικά σχόλια. Κάτι βιντεακια που έχω δει, δεν με τρελαίνει, αλλά παντού διαβάζω οτι είναι εθιστικο! Και επειδή η τιμή δεν είναι και τόσο υψηλή, το σκέφτομαι

Για το είδος του,είναι,σαν το Dead Cells αν έχεις παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, alexpwnz είπε

 

Να στο πω όσο πιο απλά/γενικά μπορώ,το παιχνίδι αυτό έχει ας πούμε 4 κεντρικές περιοχές με 4 κεντρικά bosses.

Το όλο point στο παιχνίδι για να δείς ολόκληρη την ιστορία του είναι να παίζεις συνέχεια αυτές τις περιοχές,στις οποιές αλλάζουν τα δωμάτια/εχθροι αυτών όπως ειδες και στα videακια,και κάθε φορά που χάνεις,ξεκινάς πάλι από την αρχή.

Σε πολλούς τους άρεσε αυτό,σε άλλους πάλι οχι αφου το βρήκαν βαρετό και αρκετά επαναλαμβανόμενο, οτι δηλαδη ισχυει γενικα με τα παιχνιδια αυτης της κατηγοριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Να στο πω όσο πιο απλά/γενικά μπορώ,το παιχνίδι αυτό έχει ας πούμε 4 κεντρικές περιοχές με 4 κεντρικά bosses.

Το όλο point στο παιχνίδι για να δείς ολόκληρη την ιστορία του είναι να παίζεις συνέχεια αυτές τις περιοχές,στις οποιές αλλάζουν τα δωμάτια/εχθροι αυτών όπως ειδες και στα videακια,και κάθε φορά που χάνεις,ξεκινάς πάλι από την αρχή.

Σε πολλούς τους άρεσε αυτό,σε άλλους πάλι οχι αφου το βρήκαν βαρετό και αρκετά επαναλαμβανόμενο, οτι δηλαδη ισχυει γενικα με τα παιχνιδια αυτης της κατηγοριας.

Είναι must play game κατά την άποψή σου, αναφορικά με το switch;

 

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Για το είδος του,είναι,σαν το Dead Cells αν έχεις παίξει.

Δεν το έχω παίξει δυστυχώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexpwnz είπε

Είναι must play game κατά την άποψή σου, αναφορικά με το switch;

 

Δεν το έχω παίξει δυστυχώς

Ήθελα να το πάρω στο nsw αλλά τελικά το τσίμπησα μέσο gamepass με 4κ60fps και έχω να πω πως είναι χάρμα οφθαλμών, όσο για το gameplay είναι δύσκολο αλλά όχι τόσο ώστε να σε κουράσει και επίσης πέρα απ τα dungeons που αλλάζουν σε κάθε run μπορείς να αλλάξεις και όπλο που με τη σειρά του σου αλλάζει όλο το στυλ που έπαιζες ως τότε και φρεσκαρίζει το παιχνίδι (επίσης τρώει και upgrades οπότε δε θα σου παίρνει τον ίδιο χρόνο κάθε φορά αλλά πολύ λιγότερο). Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...