Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, stormrain είπε

Το Μy Friend Pedro το εχει παιξει κανεις? Μου ειχε κινησει το ενδιαφερον και παλια και μαλλον θα το χτυπησω.

Για εμένα αξίζει φουλ. Στυλάτο παρκουρίστικο shoot em up με πολύ ταιριαστή μπιτομουσική. Τα levels είναι μικρά εθιστικά 5λεπτα και έχεις δυνατότητα να κάνεις slow motion και να εξοστρακίσεις τις σφαίρες σε διάφορα αντικείμενα όπως τηγανιά κλπ. Το σενάριο αρκετά χιουμοριστικό, γίνεται σουρεάλ σε κάποιες φάσεις αλλά έτσι κι αλλιώς σου μιλάει μια μπανάνα από την πρώτη στιγμή. Ότι πρέπει για "κάτι στα γρήγορα".

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, lak10 είπε

παλι το εκανε το θαυμα του ο κοτσοβολος προπαραγγελια pokemon εδω και ενα μηνα και μου στελνουν μηνυμα οτι θα παραδοσουν την δευτερα στην courrier αρα τριτη θα ερθει Καστορια η μιση ελλαδα παιζει απο χθες και εγω απο τριτη αν δεν το ειχα παρει 80 ευρω ακυρωνα την παραγγελια

Πηρα χτές τηλέφωνο τον Κωτσόβολο για παραγγελία του metroid που έχω κάνει εδώ και μέρες.

Στο τηλεφωνικό κέντρο μου είπαν ότι η παραγγελία ισχύει κανονικά και είναι έτοιμη να περάσω από το κατάστημα να την πάρω,sms όμως να παραλάβω δεν μου έχει έρθει και στο site μου εμφανίζεται η παραγγελία ακυρωμένη.

Επίσης φίλος μου που παρέλαβε το pokemon dual pack που αναφέρεις απο public, μου είπε ότι δεν είχε μαζί το steelbook όπως ανέφεραν στο site και κάθεται τώρα και τρέχει μαζί τους μπας και βγάλει άκρη, ενώ άλλος από Πλαισιο παρέλαβε κανονικά με όλα.

Ο ίδιος φίλος μου έχει κάνει παραγγελία και την συλλεκτική έκδοση του Tensei V από mediamarkt και σήμερα μου ειπε ότι του έστειλαν ειδοποίηση ότι ακόμα δεν έχουν παραλάβει.

Τρελό μπάχαλο οι μεγάλες αλυσίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε δίλημμα. Lugia & Legendary bird trio ή Ho-oh που η Shining Pearl έχει και Scyther και για κάποιο λογο το βάζω πάντα στην ομάδα μου ως Scizor? :P First world problems :P 

Εσείς θα πάρετε κάτι από τις δύο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, KaRouLi είπε

Είμαι σε δίλημμα. Lugia & Legendary bird trio ή Ho-oh που η Shining Pearl έχει και Scyther και για κάποιο λογο το βάζω πάντα στην ομάδα μου ως Scizor? :P First world problems :P 

Εσείς θα πάρετε κάτι από τις δύο?

Σήμερα μας ήρθε σε εμένα η diamond, στον αδερφό μου η pearl. Fans από τα πρώτα Pokemon, είμαστε τυχεροί γιατί πάντα αγοράζαμε και τα δύο. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Charismo είπε

Σήμερα μας ήρθε σε εμένα η diamond, στον αδερφό μου η pearl. Fans από τα πρώτα Pokemon, είμαστε τυχεροί γιατί πάντα αγοράζαμε και τα δύο. :lol:

Αυτά είναι τα καλά. Έτσι δεν μπαίνεις σε δίλημμα τι να πάρεις! Εγώ δεν έκανα προπαραγγελία, δεν ήξερα τι να επιλέξω! :P 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, xlinger είπε

Για εμένα αξίζει φουλ. Στυλάτο παρκουρίστικο shoot em up με πολύ ταιριαστή μπιτομουσική. Τα levels είναι μικρά εθιστικά 5λεπτα και έχεις δυνατότητα να κάνεις slow motion και να εξοστρακίσεις τις σφαίρες σε διάφορα αντικείμενα όπως τηγανιά κλπ. Το σενάριο αρκετά χιουμοριστικό, γίνεται σουρεάλ σε κάποιες φάσεις αλλά έτσι κι αλλιώς σου μιλάει μια μπανάνα από την πρώτη στιγμή. Ότι πρέπει για "κάτι στα γρήγορα".

Αυτο ακριβως περίμενα να ακουσω και το χτυπάω το βραδυ μαζι με το Rayman που είπε ο αλλος φιλος 😀 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες, έκανε κανείς προπαραγγελία από Public την διπλή έκδοση των Pokemon Shining Pearl/Brilliant Diamond με το steelbook. Μου ήρθε στο κινητό ο κωδικός του preorder bonus αλλά απ' ότι βλέπω το προϊόν είναι ακόμα σε διαδικασία αναζήτησης; Τι φάση; Γνωρίζει κάποιος; Πρώτη φορά κάνω προπαραγγελία physical game και μάλιστα από τα Public οπότε συγγνώμη αν η απάντηση είναι προφανής.

EDIT: Μου ήρθε πριν από λίγη ώρα και μήνυμα από το Public ότι θα παραλάβω και το steelbook αλλά σε διαφορετική παραγγελία από αυτή που έκανα το game. Τι φάση με τις μεγάλες αλυσίδες ρε παιδιά;;;

Επεξ/σία από maniacos93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, stormrain είπε

Αυτο ακριβως περίμενα να ακουσω και το χτυπάω το βραδυ μαζι με το Rayman που είπε ο αλλος φιλος 😀 

Το Rayman Legends είναι πολύ fun και σε co-op! Ειδικά τις "μουσικές" πίστες είναι απόλαυση να τις περνάς με παρέα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Yggdrasill-sama είπε

Οσον αφορά προσφορές, σαν υπαλληλος Public είδα εσωτερική επικοινωνία για destocking campaign μέχρι τέλος Νοέμβρη, με σχεδον τα παντα απο 1 year και πιο παλιά ή κωδικούς με λίγα τεμάχια απο 30-50%. Τα περισστοτερα απο αυτά δεν υπαρχουν στο site Λογω ελλειψης τεμαχίων αλλά δεν χανετε κατι να περάσετε απο το κοντινοτερο σας μπας και κατσει κάτι.

Εγω πχ βρήκα Xenoblade DE Collectors στα 53Ε.

Επιβεβαιώνω, τσίμπησα Mario Kart Live Home Circuit (Luigi) στα 42 ευρώ απο Public. Ήθελαν Μάριο τα παιδιά, αλλά σε αυτή τη τιμή και ο Luigi καλός είναι, ξεμπέρδεψα και με το ενα δώρο των Χριστουγέννων!

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απο Κωτσοβολο εκανε κανενας παραγγελια το Dual pack? Θα υπαρχει καποιο preorder bonus οπως πχ το steelbook στα public γιατι πλεον δεν υπαρχει η καταχωρηση στο site τους να δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για να τα παρουμε ενα ενα οπως τα γνωριζω.

steelbook, κατα βαση ειχαν pre order το Πλαισιο, Public και Media Markt. Στο Πλαισιο ειχε γινει sold out το dual pack pre order εδω και καιρο. νομιζω τελευταια στιγμη -προηγουμενη Παρασκευη-Κυριακη- τελειωσαν και στους 2 αλλους. Το Πλαισιο απο οτι βλεπω στα social εχει στειλει steelbook με τις παραγγελιες. Το public/mm το ψαχνει.....ο Κωτσοβολος δεν ειχε pre order αρα απο εκει δεν εχει steelbook.

φιγουρες/pins, δεν εχουν μοιραστει σε pre order. υπαρχει πανευρωπαίκα καθυστερηση και δεν εχουν φτασει σε αποθηκες nintendo/διανομεων αρα και καταστηματων.

UK Gamers who ordered their copy of Pokémon Brilliant Diamond or Pokémon Shining Pearl through the My Nintendo Store were greeted today by the message that the pre-order bonus pins for both games have been hit by shipping delays.

https://gaming-square.com/2021/11/10/pre-order-bonuses-pokemon-brilliant-diamond-and-shining-pearl-delayed/

αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι το ολο θεμα ερχεται απο την Κινα απο οπου κατασκευαζονται οι φιγουρες κτλ. το ειδαμε και με το Amiibo Samus/E/M.M.I. που ειχε 4-6 εβδομαδες καθυστερηση απο την αρχικη εκτιμωμενη ημερομηνια κυκλοφοριας.

 

Επεξ/σία από christos_75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, KaRouLi είπε

Είμαι σε δίλημμα. Lugia & Legendary bird trio ή Ho-oh που η Shining Pearl έχει και Scyther και για κάποιο λογο το βάζω πάντα στην ομάδα μου ως Scizor? :P First world problems :P 

Εσείς θα πάρετε κάτι από τις δύο?

Είχα το ίδιο δίλημμα και το έγραψα στην προηγούμενη σελίδα, χεχε. Μεγάλωσα με Silver σε gameboy color. Είμαι σιγουρος όσες εκατοντάδες ώρες πέρασα με εκείνο δεν πρόκειται να το φτάσει κανένα παιχνιδι 😝

Με Silver λοιπόν και αγαπημένο pokemon το Lugia, ωστόσο μετά απο λίγες μέρες πήγα στο Diamond τελικα γιατί τα άλλα exclusive του μου αρέσουν παραπάνω, τα απλά ποκεμον όπως και οι γάτες > πουλιά για εμένα. 😁

Ξεκίνησε σημερα απο Gamestation και θα το έχω κατα Δευτερα λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ο Κωτσόβολος ποτε δεν αναφέρει pre order bonus στο site του,ακόμα και να έχει,είναι γνωστή περίπτωση.

Τώρα οι υπόλοιποι κλασσικά το γνωστό Ελληνικό μπάχαλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...