Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Έχετε παίξει το dark souls remastered στο switch? Αξίζει? Είναι σε προσφορά 50% (20 ευρώ) 

Κλασικά μόλις δίνω το 40αρι μετά από 5 μέρες το βγάζει σε έκπτωση.

Σε docked mode μόνο που το έχω δοκιμάσει παίζει απροβληματιστα.

Δεν το έχω παίξει σε κάποια άλλη κονσόλα για να κάνω σύγκριση αλλά στο switch δεν έχω κανένα παράπονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδα DekuDeals έχει αρκετά παιχνίδια σε προσφορά 

Witcher 3 20αρικο, και Complete edition 30€

Darksiders 2 12€

New Super Mario Bros U 40€

Hades 17.5 (τσίμπησα)

Xenoblade Chronicles D.E. 40€

Broken Sword 5 4.5€ (επίσης τσίμπησα)

Wolfenstein Youngblood 9.9€ και Wolfenstein 2 12€

Dragon Quest XI S 30€

Dark Souls Remastered 20€

Valkyria Chronicles 4 14€

Bravely Default 2 40€ και Astral Chain τα ίδια.

Wonderful 101 Remastered 20€

Γενικά έχει πολύ πράμα, ρίξτε μια ματιά.

 

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Questions time παιδες σχετικα με καποια παιχνιδια:

Το Μy Friend Pedro το εχει παιξει κανεις? Μου ειχε κινησει το ενδιαφερον και παλια και μαλλον θα το χτυπησω.

Το Telling Lies εχει τοσο ενδιαφερον οσο φαινεται?

Το Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy ειναι σε στυλ Telltale games?

Rayman Legends Definitive Edition vs Bubsy: Paws on Fire για πλατφορμ?

Και τελος, το The Longing λεει τιποτα?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BaronDavis είπε

Κλασικά μόλις δίνω το 40αρι μετά από 5 μέρες το βγάζει σε έκπτωση.

Σε docked mode μόνο που το έχω δοκιμάσει παίζει απροβληματιστα.

Δεν το έχω παίξει σε κάποια άλλη κονσόλα για να κάνω σύγκριση αλλά στο switch δεν έχω κανένα παράπονο.

Εμ και εσύ τα θέλει ο κωλος σου. Έρχεται black Friday και υπάρχει αβέρτα υλικό που υπάρχει και θα υπάρξει ως αυτή τη μέρα. Περίμενε και εσύ λιγάκι ντε. 

Στις 14/11/2021 στις 3:57 ΜΜ, di maria kun είπε

παιδια θελω γνωμη για shin megami v,οχι απλως αν ειναι καλο η οχι αλλα αν κραταει τα high stadarts της atlus και μπορει να συγκριθει με την σειρα persona,επαιξα ολα τα persona και καποια απο τα shin οπως και το tokyo mirage,δεν λεω τα ευχαριστηθηκα αλλα δεν μπορω να αναγνωρισω πως τα persona ειναι πιο αφροκρεμα πιο champions league ενω τα αλλα ειναι καπως κατωτερα,οχι με αρνητικο τονο απλα πως να το πω δεν εχουν το μερακι των persona αυτη τη λεπτομερεια που κανει τη διαφορα,ειτε σε μουσικη ειτε σε σεναριο κτλ

Εσύ πασά μου πως μου ξέφυγες; 

Λοιπόν, η σειρά shin megami tensei είναι η κεντρική σειρά παιχνιδιών και από εκεί που βγήκαν όλα τα παράγωγα της μαζί με αυτά και το Persona. Η σειρά Persona απέκτησε δικό της τίτλο από το 3 και μετά καθώς απείχε αρκετά από την βασική σειρά με τα παράγωγα της. 

Η βασική σειρά SMT είναι "καθαρό" παιχνίδι. Δίνει βάση στη μάχη και στο exploration χωρίς πολύ πολύ στόρι να σε σταματάει την πορεία σου. Οι χαρακτήρες επίτηδες είναι σχεδιασμένοι ώστε να μην προκαλούν συναισθήματα έτσι ώστε να σχηματίσεις δική σου άποψη για την πορεία που θα ακολουθήσεις καθώς το gameplay και οι τερματισμοί αλλάζουν δραματικά βάση του τι διάλεξες; Πολύ ποιο δύσκολο επίσης. Σκοτεινό, βαρύ, αποπνικτική ατμόσφαιρα. 

Το Persona είναι στη βάση το ίδιο αλλά το γύρω γύρω είναι εντελώς διαφορετικό. Είναι κλασσικό jrpg που έχει ΠΟΛΥ διάλογο και εστιάζει σε χαρακτήρες με τρομακτική λεπτομέρεια καθώς σκιαγραφεί μεγάλο καστ αυτών. Είναι ανάλαφρο αλλά γίνεται και αυτό πολύ σκοτεινό σε σημεία και μπορεί να σου δώσει κουτσουλιές ατμόσφαιρας. 

Εν τέλη πρέπει να παιχτούν και τα δύο. Είναι τόσο ίδια αλλά και τόσο διαφορετικά μεταξύ τους που είναι ξεχωριστές εμπειρίες έκαστη. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Εμ και εσύ τα θέλει ο κωλος σου. Έρχεται black Friday και υπάρχει αβέρτα υλικό που υπάρχει και θα υπάρξει ως αυτή τη μέρα. Περίμενε και εσύ λιγάκι ντε. 

Εσύ πασά μου πως μου ξέφυγες; 

Λοιπόν, η σειρά shin megami tensei είναι η κεντρική σειρά παιχνιδιών και από εκεί που βγήκαν όλα τα παράγωγα της μαζί με αυτά και το Persona. Η σειρά Persona απέκτησε δικό της τίτλο από το 3 και μετά καθώς απείχε αρκετά από την βασική σειρά με τα παράγωγα της. 

Η βασική σειρά SMT είναι "καθαρό" παιχνίδι. Δίνει βάση στη μάχη και στο exploration χωρίς πολύ πολύ στόρι να σε σταματάει την πορεία σου. Οι χαρακτήρες επίτηδες είναι σχεδιασμένοι ώστε να μην προκαλούν συναισθήματα έτσι ώστε να σχηματίσεις δική σου άποψη για την πορεία που θα ακολουθήσεις καθώς το gameplay και οι τερματισμοί αλλάζουν δραματικά βάση του τι διάλεξες; Πολύ ποιο δύσκολο επίσης. Σκοτεινό, βαρύ, αποπνικτική ατμόσφαιρα. 

Το Persona είναι στη βάση το ίδιο αλλά το γύρω γύρω είναι εντελώς διαφορετικό. Είναι κλασσικό jrpg που έχει ΠΟΛΥ διάλογο και εστιάζει σε χαρακτήρες με τρομακτική λεπτομέρεια καθώς σκιαγραφεί μεγάλο καστ αυτών. Είναι ανάλαφρο αλλά γίνεται και αυτό πολύ σκοτεινό σε σημεία και μπορεί να σου δώσει κουτσουλιές ατμόσφαιρας. 

Εν τέλη πρέπει να παιχτούν και τα δύο. Είναι τόσο ίδια αλλά και τόσο διαφορετικά μεταξύ τους που είναι ξεχωριστές εμπειρίες έκαστη. 

 

εντυπωσεις απο το smtv??Aξιζε η αναμονη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Κλασσική Nintendo. Κάτω από 40 στα exclusives...δεν.

 

Ελπίζω όσο θα πλησιάζουμε σε καμία προσφορά ακόμα.

Γενικά 12 μέρες πάει μέχρι Τρίτη, δηλαδή μέχρι και μετά την cyber Monday, οπότε όποιος ψάχνει κάνα exclusive ας περιμένει. Είτε από το eshop, είτε από κανά αμαζον κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stormrain είπε

 

Rayman Legends Definitive Edition vs Bubsy: Paws on Fire για πλατφορμ?


 

Αν και δεν γνωρίζω το Bubsy , το Rayman το έχω λιώσει στο Xbox.

Προσωπικά το θεωρώ από τις καλύτερες πλατφόρμες, ωραία χρώματα , ιδιαίτερες πίστες, αρκετά μεγάλο , εύκολο με εξαίρεση 5-6 ειδικές πίστες

Για όποιον αγαπάει πλατφόρμες το θεωρώ must σαν παιχνίδι

Το τερμάτισα 3 φορές επειδή τις 2 πρώτες δεν πρόλαβα να ξεκλειδώσω τα πάντα και τα παιδιά πάτησαν 2 φορές new game 😅

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, BaronDavis είπε

Κλασικά μόλις δίνω το 40αρι μετά από 5 μέρες το βγάζει σε έκπτωση.

Σε docked mode μόνο που το έχω δοκιμάσει παίζει απροβληματιστα.

Δεν το έχω παίξει σε κάποια άλλη κονσόλα για να κάνω σύγκριση αλλά στο switch δεν έχω κανένα παράπονο.

Δεν παιζω docked γενικα και για αυτο αναρωτιεμαι αν αξιζει να το παρω στην μικρη οθονη του switch ή σε ps5 και 4κ 43"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

εντυπωσεις απο το smtv??Aξιζε η αναμονη???

Ήθελα να κλείσω ένα δεκάρι ώρες πριν γράψω κάτι αλλά νομίζω ότι δεν χρειάζεται να περιμένω να δω κάτι άλλο. 

Ας γράψω από τώρα ότι αν είστε φίλοι της σειράς απλά σπεύσατε, οι τύποι έφεραν true SMT παιχνίδι. Είναι επίσης μακράν το πιο διαφορετικό καθώς η βασική συνταγή ναι μεν παραμένει η ίδια αλλά έχει προσθήκες και επιπλέον πινελιές που το κάνουν γνώριμο αλλά και διαφορετικό ταυτόχρονα. Αυτό που περιμένεις από SMT στα του εικαστικού και μουσικής είναι σε καταπληκτικά επίπεδα όπως και στην ατμόσφαιρα. Ο ήχος είναι αποκοσμος και ο σχεδιασμός των δαιμόνων είναι τρομερός. Ο κεντρικός ήρωας επίσης παίζει να είναι τουλάχιστον όσο εικονικός όσο ήταν του 3!

Στον τεχνικό τομέα το παιχνίδι είναι τυπικό unreal 4 στο switch με τα πλεονεκτήματα και μειονέκτημα της. Το framerate είναι τυπικό στα 30 fps. Ένα τεράστιο ατού είναι το πολύ γρήγορο loading. Το παιχνίδι πετάει σε αυτό το κομμάτι, μπαίνει βγαίνει σε και από μάχες σε δευτερόλεπτα. 

Η μεγάλη πλάκα είναι ότι το Persona 5 μοιάζει περισσότερο στο SMT αλλά το SMT πλέον είναι το δικό του παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορά προσφορές, σαν υπαλληλος Public είδα εσωτερική επικοινωνία για destocking campaign μέχρι τέλος Νοέμβρη, με σχεδον τα παντα απο 1 year και πιο παλιά ή κωδικούς με λίγα τεμάχια απο 30-50%. Τα περισστοτερα απο αυτά δεν υπαρχουν στο site Λογω ελλειψης τεμαχίων αλλά δεν χανετε κατι να περάσετε απο το κοντινοτερο σας μπας και κατσει κάτι.

Εγω πχ βρήκα Xenoblade DE Collectors στα 53Ε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλι το εκανε το θαυμα του ο κοτσοβολος προπαραγγελια pokemon εδω και ενα μηνα και μου στελνουν μηνυμα οτι θα παραδοσουν την δευτερα στην courrier αρα τριτη θα ερθει Καστορια η μιση ελλαδα παιζει απο χθες και εγω απο τριτη αν δεν το ειχα παρει 80 ευρω ακυρωνα την παραγγελια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...