Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Μεγάλη απογοήτευση το GTA. Δεν περίμενα τέτοια χάλια σε Switch. Κρίμα. Πάλι καλα δεν το έκανα προπαραγγελία. Οπότε περιμένω μονο για Pokemon τώρα.

 

https://www.videogameschronicle.com/review/gta-trilogy-definitive-edition-nintendo-switch/

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια θελω γνωμη για shin megami v,οχι απλως αν ειναι καλο η οχι αλλα αν κραταει τα high stadarts της atlus και μπορει να συγκριθει με την σειρα persona,επαιξα ολα τα persona και καποια απο τα shin οπως και το tokyo mirage,δεν λεω τα ευχαριστηθηκα αλλα δεν μπορω να αναγνωρισω πως τα persona ειναι πιο αφροκρεμα πιο champions league ενω τα αλλα ειναι καπως κατωτερα,οχι με αρνητικο τονο απλα πως να το πω δεν εχουν το μερακι των persona αυτη τη λεπτομερεια που κανει τη διαφορα,ειτε σε μουσικη ειτε σε σεναριο κτλ

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
39 minutes ago, di maria kun said:

παιδια θελω γνωμη για shin megami v,οχι απλως αν ειναι καλο η οχι αλλα αν κραταει τα high stadarts της atlus και μπορει να συγκριθει με την σειρα persona,επαιξα ολα τα persona και καποια απο τα shin οπως και το tokyo mirage,δεν λεω τα ευχαριστηθηκα αλλα δεν μπορω να αναγνωρισω πως τα persona ειναι πιο αφροκρεμα πιο champions league ενω τα αλλα ειναι καπως κατωτερα,οχι με αρνητικο τονο απλα πως να το πω δεν εχουν το μερακι των persona αυτη τη λεπτομερεια που κανει τη διαφορα,ειτε σε μουσικη ειτε σε σεναριο κτλ

Η σειρά Persona είναι spin-off της Shin Megami Tensei. Έχουν παρόμοια υλοποίηση, διαφορετικό σενάριο και εστιάζουν σε διαφορετικά aspects. Τα Shin Megami Tensei είναι περισσότερο combat-oriented τίτλοι, ενώ τα Persona είναι πιο παραδοσιακά JRPG's. Γενικά μου αρέσει να θεωρώ τα SMT ως «pokémon με δαίμονες» και -προσωπικά- προτιμώ την πιο σκοτεινή αισθητική τους.

Δεν τίθεται θέμα κατώτερου/ανώτερου game και οι δύο σειρές είναι state-of-the-art στο είδος τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καταλαβει τι παιζει με το NSO. Βασικα ελεγα να παρω κανα uno και διστασα λιγο.

Μπορω να παιξω online με οποιονδηποτε δωρεαν ή μπορω multiplayer μονο με οσους εχω προσθεσει στους φιλους δωρεαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σκεφτομαι να τσιμπησω ενα 8bitdo ανταπτορα για να συνδεσω dualshock 4 στο switch και να μου μεινουν τα ρεστα για κανα παιχνιδι αντι να πάρω pro controller με 60ευρω, το έχει κανει καποιος να μου πει εντυπωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Καλησπερα σκεφτομαι να τσιμπησω ενα 8bitdo ανταπτορα για να συνδεσω dualshock 4 στο switch και να μου μεινουν τα ρεστα για κανα παιχνιδι αντι να πάρω pro controller με 60ευρω, το έχει κανει καποιος να μου πει εντυπωσεις?

Το έχω κάνει εγώ με χειριστήριο χβοχ one και είναι κομπλέ! Νομίζω δουλεύει απροβλημάτιστα και με ds4. η καλύτερη λύση αν δεν θέλεις να γεμίζεις χειριστήρια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gust είπε

Το έχω κάνει εγώ με χειριστήριο χβοχ one και είναι κομπλέ! Νομίζω δουλεύει απροβλημάτιστα και με ds4. η καλύτερη λύση αν δεν θέλεις να γεμίζεις χειριστήρια.

Ευχαριστώ, δουλεύουν τα πληκτρα ολα οπως τα βλέπω στις ιδιες θεσεις,π.χ στο botw αντι για τα πληκτρα τα αριστερα που διαλεγεις οπλα εγω διαλεγω με το σταυρο στο dualshock, share και option αντι για + - των joycons και παει λεγοντας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, gust said:

Το έχω κάνει εγώ με χειριστήριο χβοχ one και είναι κομπλέ! Νομίζω δουλεύει απροβλημάτιστα και με ds4. η καλύτερη λύση αν δεν θέλεις να γεμίζεις χειριστήρια.

Βασικά με da4 δουλεύει ακόμα καλύτερα γιατί έχει γυροσκοπιο! Αλλά προσοχή το 8bitdo ΔΕΝ είναι συμβατό με xbox series gamepad. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Βασικά με da4 δουλεύει ακόμα καλύτερα γιατί έχει γυροσκοπιο! Αλλά προσοχή το 8bitdo ΔΕΝ είναι συμβατό με xbox series gamepad.

Με 'σωσες, ήμουν σε φάση να το παραγγείλω(seriesS). Και γ*** τη microsoft που δε βάζει γυροσκόπιο, δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα για shooter σε κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πλεονεκτήματα του pro controller που δεν μπορείς να βρείς σε άλλα χειριστήρια είναι τα παρακάτω:

1. Γυροσκόπιο (εκτός από ps)

2. HD rumble (για κάποια παιχνίδια σημαντικό)

3. Κουμπί home για να ανοίγεις την κονσόλα από τον καναπέ. Αλλιώς πρέπει να παίρνεις τον απαυτόν σου και να σηκώνεσαι να πατήσεις το κουμπί της κονσόλας.

4. NFC υποστήριξη για amiibo.

5. Λειτουργία χωρίς αντάπτορες

6. Docked ή tabletop mode σε αντίθεση με τα υπόλοιπα που είναι μόνο για docked

9 ώρες πριν, I'm_busy είπε

Με 'σωσες, ήμουν σε φάση να το παραγγείλω(seriesS). Και γ*** τη microsoft που δε βάζει γυροσκόπιο, δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα για shooter σε κονσόλα.

Και η sony που βάζει δεν το είδαμε σε κανένα παιχνίδι της...

Επεξ/σία από johnny7_7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω από την αλλη ισως και λογο ηλικιας και μεγαλωνενος με κονσολες ps1 ps2 παιζω χωρις γυροσκοπιο,δε με βολευει. Οτι πιάσει το δαχτυλο 😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ομως μαθεις-συνηθισεις το γυροσκοπιο δεν υπαρχει γυρισμος.Εγω θα σου προτεινα να δωσεις τα λιγο παραπανω χρηματα και να παρεις το pro controller.Ειναι πολυ καλο και επισης εχει  καλυτερη αυτονομια απο το ds4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν θέλετε να παίζετε και σε άλλες κονσόλες/PC μην επιχειρήσετε να δοκιμάσετε στόχευση με γυροσκόπιο. Μετά θα βλαστημάτε την ώρα και την στιγμή που το δοκιμάσετε, καθώς η σκόπευση με το αναλογικό θα σας φαίνεται βουνό και θα είναι unplayable τα games στις άλλες κονσόλες.

Μιλάω εκ πείρας.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnny7_7 είπε

Και η sony που βάζει δεν το είδαμε σε κανένα παιχνίδι της...

Ναι αλλά πάντα υπάρχει η ελπίδα να χρησιμοποιηθεί εφ όσον υπάρχει ο μηχανισμός, τουλάχιστον για το ps5.

 

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αν θέλετε να παίζετε και σε άλλες κονσόλες/PC μην επιχειρήσετε να δοκιμάσετε στόχευση με γυροσκόπιο. Μετά θα βλαστημάτε την ώρα και την στιγμή που το δοκιμάσετε, καθώς η σκόπευση με το αναλογικό θα σας φαίνεται βουνό και θα είναι unplayable τα games στις άλλες κονσόλες.

Μιλάω εκ πείρας.

Άσε, έτσι τη πάτησα και γω...δεν ευχαριστιέμαι τα fps πλέον ούτε καν με ποντίκι (που μεγάλωσα με cs 1.6/MoH), όσο για κάτι "smart aiming" στις κονσόλες είναι να χαμε να λέγαμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...