Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
14 minutes ago, Charismo said:

Γιατί δεν τον ξεκινάς με τα κλασικά Red ή Yellow που τα έχει σε digital μορφή στο 3DS store? Μπορεί να είναι 25ετίας και να παίζει πολύ pixel, αλλά μπορείς να του το περάσεις ό,τι έτσι ξεκίνησαν το ταξίδι τους όλοι οι Pokemon Masters. Έχουν και λιγότερους διαλόγους γενικά.

Αν μπορούσα να το παίξω εγώ στα 8 τότε σίγουρα μπορεί οποιοσδήποτε.

Δεν έχω ιδέα από pokemon, μόνο μια ταινία και μερικά eps έχω δει ως εκεί.

Τα Red/Blue/Yellow είναι για το Gameboy; Έχουν βγει και σε remasters; Είμαι  της άποψης ότι οι σειρές πρέπει να παίζονται με την σειρά, αλλά οκ μην το κάψω το 7χρονο με ασπρόμαυρο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
1 minute ago, Malthador said:

Δεν έχω ιδέα από pokemon, μόνο μια ταινία και μερικά eps έχω δει ως εκεί.

Τα Red/Blue/Yellow είναι για το Gameboy; Έχουν βγει και σε remasters; Είμαι  της άποψης ότι οι σειρές πρέπει να παίζονται με την σειρά, αλλά οκ μην το κάψω το 7χρονο με ασπρόμαυρο game.

Ναι έχουν βγει και σε Fire Red/Leaf Green για GameBoy Advance. Πλέον τα παίζει μέχρι και το ψυγείο μου. :D 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Δεν έχω ιδέα από pokemon, μόνο μια ταινία και μερικά eps έχω δει ως εκεί.

Τα Red/Blue/Yellow είναι για το Gameboy; Έχουν βγει και σε remasters; Είμαι  της άποψης ότι οι σειρές πρέπει να παίζονται με την σειρά, αλλά οκ μην το κάψω το 7χρονο με ασπρόμαυρο game.

Ναι, είναι του GameBoy. Το Remaster των Red/Blue είναι τα FireRed LeafGreen τα οποία θεωρούνται από τα καλύτερα Pokemon Games και τα έχουν εμπλουτίσει πολύ. Τα Remake τους με πολύ αναβαθμισμένα γραφικά είναι τα Let's Go Eevee/Let's Go Pikachu. Είναι ουσιαστικά οι πρώτες κασσέτες του Gameboy με γραφικά που πλησιάζουν τα Sw/Sh.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, Charismo said:

Ναι, είναι του GameBoy. Το Remaster των Red/Blue είναι τα FireRed LeafGreen τα οποία θεωρούνται από τα καλύτερα Pokemon Games και τα έχουν εμπλουτίσει πολύ. Τα Remake τους με πολύ αναβαθμισμένα γραφικά είναι τα Let's Go Eevee/Let's Go Pikachu. Είναι ουσιαστικά οι πρώτες κασσέτες του Gameboy με γραφικά που πλησιάζουν τα Sw/Sh.

Όπα τα Let's Go είναι remakes των Red/Blue/Yellow; Δεν το είχα πάρει γραμμή, γιατί το Let's Go μπόρεσε να το παλέψει κάποια στιγμή!

Έχει νόημα να παίζει online τα Let's Go ή όλο το νόημα είναι σε single player;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, Charismo said:

Ναι, είναι του GameBoy. Το Remaster των Red/Blue είναι τα FireRed LeafGreen τα οποία θεωρούνται από τα καλύτερα Pokemon Games και τα έχουν εμπλουτίσει πολύ. Τα Remake τους με πολύ αναβαθμισμένα γραφικά είναι τα Let's Go Eevee/Let's Go Pikachu. Είναι ουσιαστικά οι πρώτες κασσέτες του Gameboy με γραφικά που πλησιάζουν τα Sw/Sh.

Και τα remakes του Switch είναι το ίδιο διασκεδαστικά, αλλά προσωπικά μου τη σπάει που πετάς το τόπι για να πιαστεί το Pokemon (gyro aiming), σε αντίθεση με τα παλιότερα που έπρεπε να το αποδυναμώσεις/κοιμήσεις κλπ. Έχουν τελείως άλλο πνεύμα στο βασικό mechanic του παιχνιδιού. :( 

Επεξ/σία από GeorgeMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Όπα τα Let's Go είναι remakes των Red/Blue/Yellow; Δεν το είχα πάρει γραμμή, γιατί το Let's Go μπόρεσε να το παλέψει κάποια στιγμή!

Έχει νόημα να παίζει online τα Let's Go ή όλο το νόημα είναι σε single player;

Ναι. Είναι πιστή αντιγραφή των πρώτων, αλλά με λίγα σύγχρονα καλούδια. Έχει μόνο τα original 150 Pokemon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, Malthador said:

Όπα τα Let's Go είναι remakes των Red/Blue/Yellow; Δεν το είχα πάρει γραμμή, γιατί το Let's Go μπόρεσε να το παλέψει κάποια στιγμή!

Έχει νόημα να παίζει online τα Let's Go ή όλο το νόημα είναι σε single player;

Ναι η ιστορία είναι η ίδια με τα παλιά. Μεγάλες διαφορές στο gameplay όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Και τα remakes του Switch είναι το ίδιο διασκεδαστικά, αλλά προσωπικά μου τη σπάει που πετάς το τόπι για να πιαστεί το Pokemon (gyro aiming), σε αντίθεση με τα παλιότερα που έπρεπε να το αποδυναμώσεις/κοιμήσεις κλπ. Έχουν τελείως άλλο πνεύμα στο βασικό mechanic του παιχνιδιού. :( 

Κι εγώ που τα έχω παίξει όλα τα Let's Go μου φάνηκαν παιδικά και λίγο gimmicky. Αλλά για entry point για παιδιά είναι καλά νομίζω. Επίσης, έχουν ξεκινήσει και κάνουν remakes όλων των παλαιών γενιών όπως τώρα με τα Brilliant Diamond και Shiny Pearl.

Επεξ/σία από Charismo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 minutes ago, Charismo said:

Κι εγώ που τα έχω παίξει όλα τα Let's Go μου φάνηκαν παιδικά και λίγο gimmicky. Αλλά για entry point για παιδιά είναι καλά νομίζω. Επίσης, έχουν ξεκινήσει και κάνουν remakes όλων των παλαιών γενιών όπως τώρα με τα Brilliant Diamond και Shiny Pearl.

Ναι κι εγώ είχα αγοράσει το Pikachu και ήταν διασκεδαστικό, αλλά η ουσία ("gotta catch'em all") είναι υλοποιημένη με εντελώς διαφορετική φιλοσοφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Let's Go ουσιαστικά έχει στοιχεία από το mobile game Pokémon Go, γι'αυτό πετάς την μπάλα για να πιάσεις το pokemon αντί να το αποδυναμώσεις όπως τα υπόλοιπα παιχνίδια με το κλασικό gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και εμένα ο γιος μου που είναι 6 ετών με έχει ζαλήσει να του αγοράσω ένα παιχνίδι Pokemon στο Switch.

Από τα 2 Let's Go, ποιο να αγοράσω το Let's Go Pikachu ή το Let's Go Eevee; Είναι τα ίδια παιχνίδια αλλά με διαφορετικά pokemon διαθέσιμα στο κάθε παιχνίδι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, kostakis1978nov said:

Παιδιά και εμένα ο γιος μου που είναι 6 ετών με έχει ζαλήσει να του αγοράσω ένα παιχνίδι Pokemon στο Switch.

Από τα 2 Let's Go, ποιο να αγοράσω το Let's Go Pikachu ή το Let's Go Eevee; Είναι τα ίδια παιχνίδια αλλά με διαφορετικά pokemon διαθέσιμα στο κάθε παιχνίδι;

 

Ναι, πολύ μικρές διαφορές όμως. Και διαφορετικό αρχικό Pokemon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, netgeo said:

Το ίδιο ισχύει και για τα Sw/Sh;

Ναι, σε λίγο μεγαλύτερο βαθμό απ' ό,τι διαβάζω:

Pokémon Sword or Shield: version differences and exclusives | TechRadar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Ναι, σε λίγο μεγαλύτερο βαθμό απ' ό,τι διαβάζω:

Pokémon Sword or Shield: version differences and exclusives | TechRadar

Χαχα ωραία άρα μου περισσεύει ένα από τα δύο, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...