Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 31/10/2021 στις 11:21 ΜΜ, SabotazNic είπε

Υπαρχει περιπτωση να βρω κανα oled σε καταστημα? Θα βρισκομαι αυθημερον Θεσ/νικη μεθαυριο, οποτε ισως κανω μια βολτα ανατολικα Κωτσο κτλ.

Θα πρότεινα να περάσεις παραγγελία στο Public. Εγώ έβαλα παραγγελία την προηγούμενη εβδομάδα και το παρέλαβα μετά από 4 ημέρες.

13 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Μια που το έφερε η κουβέντα παίζω αυτή την περίοδο ξανά για 2η φορά το Axiom Verge 1 στο Switch OLED. Άλλο παιχνίδι σε αυτή την οθόνη μιας και το art style του βασίζεται πολύ στο έντονο contrast και στα μαύρα backdrops.

Συμφωνώ απόλυτα. Αν γίνεται χρήση σε handheld mode, η οθόνη αποτελεί σοβαρή αναβάθμιση και προσφέρει άλλη εμπειρία. Το ίδιο και ο ήχος και το stand, αποτελούν μικρές αλλά σημαντικές αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, steliosfan είπε

Μετά απο τις σχετικές σας συμβουλές παρήγγειλα το oled απο το public πριν 15 μέρες. Λέτε να το χω μέχρι τα Χριστούγεννα ? :P

Περίεργο, εμένα ήρθε σε 4 ημέρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, steliosfan είπε

Μετά απο τις σχετικές σας συμβουλές παρήγγειλα το oled απο το public πριν 15 μέρες. Λέτε να το χω μέχρι τα Χριστούγεννα ? :P

Εγώ το παρήγγειλα 2 φορές. Μία από το Amazon.fr και μία από τα Public. Από το Amazon μου εμφανίζει ότι θα είναι διαθέσιμο μετά της 20 Νοεμβρίου. Από την άλλη το Public μου έστειλες χθες μήνυμα ότι η παραγγελία μου βρίσκεται στο κατάστημα παραλαβής που δήλωσα. Υπόψιν, στο Public έβαλα την παραγγελία στης 20 Οκτωβρίου. Οπότε ένα 10ήμερο έκανε μόνο. Απλώς το Public, και το κάθε Public στην Ελλάδα, το πουλάει στα 379 ευρώ ενώ το Amazon.fr στα 320+10 ευρώ μεταφορικά. Είναι αρκετή η διαφορά οπότε για εμένα αξίζει η αναμονή από το εξωτερικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε, για να πάρω το Pokémon Legends: Arceus μαζί με το steelbook και την pokeball που έχουν σαν preorder bonus στην Αγγλία (Amazon) μόνο αν έχω γνωστό να μου το στείλει ή μέσω υπηρεσίας forwarding, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Για πείτε, για να πάρω το Pokémon Legends: Arceus μαζί με το steelbook και την pokeball που έχουν σαν preorder bonus στην Αγγλία (Amazon) μόνο αν έχω γνωστό να μου το στείλει ή μέσω υπηρεσίας forwarding, ε;

Αν θες να γλυτώσεις τελωνείο , ναι…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Αν θες να γλυτώσεις τελωνείο , ναι…

Το συγκεκριμένο προϊόν δεν το στέλνει εδώ το Amazon οπότε δεν βλέπω άλλον τρόπο, αλλιώς δεν είχα κανένα πρόβλημα να πληρώσω το ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Το συγκεκριμένο προϊόν δεν το στέλνει εδώ το Amazon οπότε δεν βλέπω άλλον τρόπο, αλλιώς δεν είχα κανένα πρόβλημα να πληρώσω το ΦΠΑ.

Μονο με forwarding τότε…αν και οταν έψαχνα εγω ειχα βρει μονο US based εταιρίες για UK δεν ξερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Gary Bowser Pleads Guilty To Piracy Charges After Nintendo Pursuit

Εκεί μας κατάντησαν οι αλήτες, παλιά ο Mario έλυνε τις διαφορές του με τον Bowser με αλματάκια και καβούκια, τώρα απαγορεύτηκε το αντρίκιο ξύλο, πρέπει να τον πας τον άλλον στα δικαστήρια, πφφ.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά το Dread το βρήκα ισορροπημένο σε δυσκολία και βέβαια αυξανόμενο οσο προχωράς αλλα και η Sammus τουμπανιάζει αντίστοιχα.

Το κρυφτούλι με τα ΕΜΜΙ αλλα και η μουσικούλα οταν σε βρούν ναι είναι αγχωτική αλλα ταυτόχρονα πρόκληση για τον παίκτη.

Τα μποσάκια χαλαρώνεις, μαθαίνεις, νικάς και προχωράς. Χαρακτηριστικά ο τελευταίος είναι πάνω απο 7 λεπτά καθαρή μάχη σε πολλαπλά επίπεδα αλλα καταλήγεις να νικάς με σχεδόν γεμάτη ενέργεια.

Τέλος ο χρόνος που μετράει είναι ο καθαρός και οχι οι συνολικές προσπάθειες που κατέβαλες για να προχωρήσεις. Γιαυτο φαίνεται λίγος.

Επεξ/σία από Vagosman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποστ εκτος τοπου και χρονου, αλλα τωρα παιζω το Breath of the Wild. Ειμαι ακομα στην αρχη, ουσιαστικα μονο την εισαγωγη εχω παιξει, αλλα τι υπερπαιχνιδαρα ειναι αυτη;

Το εχω πλεον σημειο αναφορας για ολα τα open world παιχνιδια. Περα απο το σεναριο, τα τεχνικα θεματα, το gameplay κλπ, ο τροπος και η φυσικοτητα με τα οποια ανακαλυπτεις τον κοσμο του παιχνιδιου ειναι μοναδικος.

Παρολο που προφανως ειναι "σκηνοθετημενο" να κυλησει ετσι το παιχνιδι, μου μοιαζει σαν ο,τι συνανταω να ειναι απο τυχη. Ενας τυχαιος npc, ενα quest, ενα αντικειμενο, εχθροι, υπαρχουν, και απλα τους συναντας και τους ανακαλυπτεις σαν απο συμπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Ποστ εκτος τοπου και χρονου, αλλα τωρα παιζω το Breath of the Wild. Ειμαι ακομα στην αρχη, ουσιαστικα μονο την εισαγωγη εχω παιξει, αλλα τι υπερπαιχνιδαρα ειναι αυτη;

Το εχω πλεον σημειο αναφορας για ολα τα open world παιχνιδια. Περα απο το σεναριο, τα τεχνικα θεματα, το gameplay κλπ, ο τροπος και η φυσικοτητα με τα οποια ανακαλυπτεις τον κοσμο του παιχνιδιου ειναι μοναδικος.

Παρολο που προφανως ειναι "σκηνοθετημενο" να κυλησει ετσι το παιχνιδι, μου μοιαζει σαν ο,τι συνανταω να ειναι απο τυχη. Ενας τυχαιος npc, ενα quest, ενα αντικειμενο, εχθροι, υπαρχουν, και απλα τους συναντας και τους ανακαλυπτεις σαν απο συμπτωση.

Συμφωνώ! Και εγώ δεν έχω παίξει πολλά Open world και σκεφτόμουν ότι θα το βαρεθώ ή δεν θα θέλω να ψάξω ΟΛΟ αυτόν τον κόσμο και τελικά πόσο λάθος είχα! Παιχνιδάρα και σε ωθεί να τα ψάξεις σχεδόν όλα. Είχα ρίξει ωραία ξενύχτια με αυτό το υπέροχο παιχνίδι. Η συνέχεια δεν ξέρω, δεν θα έχει την ίδια αίσθηση που είχε και το BotW. Βέβαια Nintendo είναι αυτή αλλά και πάλι δεν θα είναι τόσο επιβλητικό πιστεύω. Ξέρουν τι κάνουν εκεί στην εταιρία. Και τα μικρά temples διασκορπισμένα μου άρεσαν παρόλο που οι πιο πολλοί ήθελαν λίγα και μεγάλα dungeons όπως παλαιότερα. Αλλά και πάλι έτσι όπως είναι, τα έχουν τοποθετήσει - οργανώσει όμορφα. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Gary Bowser Pleads Guilty To Piracy Charges After Nintendo Pursuit

Εκεί μας κατάντησαν οι αλήτες, παλιά ο Mario έλυνε τις διαφορές του με τον Bowser με αλματάκια και καβούκια, τώρα απαγορεύτηκε το αντρίκιο ξύλο, πρέπει να τον πας τον άλλον στα δικαστήρια, πφφ.

Ρε φίλε με πόσους Bowser έχει μπλέξει αυτή η Nintendo; 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Ποστ εκτος τοπου και χρονου, αλλα τωρα παιζω το Breath of the Wild. Ειμαι ακομα στην αρχη, ουσιαστικα μονο την εισαγωγη εχω παιξει, αλλα τι υπερπαιχνιδαρα ειναι αυτη;

Το εχω πλεον σημειο αναφορας για ολα τα open world παιχνιδια. Περα απο το σεναριο, τα τεχνικα θεματα, το gameplay κλπ, ο τροπος και η φυσικοτητα με τα οποια ανακαλυπτεις τον κοσμο του παιχνιδιου ειναι μοναδικος.

Παρολο που προφανως ειναι "σκηνοθετημενο" να κυλησει ετσι το παιχνιδι, μου μοιαζει σαν ο,τι συνανταω να ειναι απο τυχη. Ενας τυχαιος npc, ενα quest, ενα αντικειμενο, εχθροι, υπαρχουν, και απλα τους συναντας και τους ανακαλυπτεις σαν απο συμπτωση.

Ειδικά αν έχεις το χρόνο και να κάτσεις να ψάξεις από clues που σου δίνουν οι διάφοροι npc σαν γρίφους είναι απίστευτο. Πόσες φόρες είχα πιάσει τον εαυτό μου να μιλάει σε κάποιον npc να μου δίνει κάποιες περιγραφές και να θυμάμαι ότι είχα δεί κάπου στον κόσμο αυτό ακριβώς που περιέγραψε και να τρέχω να το ξαναβρώ. Βέβαια αν δεν έχεις τον άπλετο χρόνο (όπως εγώ) είναι πολύ το ψάξιμο και τεράστιος ο κόσμος. Προσπάθησα να το πάω χωρίς walkthrough αλλά σε ορισμένα σημεία (όχι στο main story κυρίως σε side quests) δεν άξιζε το 8ωρο αναζήτησης 😛

Έτσι μου έρχεται να το ξαναπιάσω για να θυμηθώ όλα αυτά τα σημεία!!

Επεξ/σία από stafftw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Vagosman είπε

Προσωπικά το Dread το βρήκα ισορροπημένο σε δυσκολία και βέβαια αυξανόμενο οσο προχωράς αλλα και η Sammus τουμπανιάζει αντίστοιχα.

Το κρυφτούλι με τα ΕΜΜΙ αλλα και η μουσικούλα οταν σε βρούν ναι είναι αγχωτική αλλα ταυτόχρονα πρόκληση για τον παίκτη.

Τα μποσάκια χαλαρώνεις, μαθαίνεις, νικάς και προχωράς. Χαρακτηριστικά ο τελευταίος είναι πάνω απο 7 λεπτά καθαρή μάχη σε πολλαπλά επίπεδα αλλα καταλήγεις να νικάς με σχεδόν γεμάτη ενέργεια.

Τέλος ο χρόνος που μετράει είναι ο καθαρός και οχι οι συνολικές προσπάθειες που κατέβαλες για να προχωρήσεις. Γιαυτο φαίνεται λίγος.

με έχει φάει την ζωή ο φάδερ.. το πιάνω κάθε βράδυ εδω και 3 μέρες.. 

χωρις να δω πως τον βγάζουν στο youtube δεν πρόκειται.. χάνω στο τελευταίο στάδιο, πολλες φορές μπερδεύω τα κουμπια για να γίνω μπάλα και να κάνω την μεγάλη έκρηξη που χρειάζεται.

Έτσι εξηγείται και ο χρόνος που γράφει, 18+ ώρες, γιατι στο παιχνίδι με όλες αυτές τις προσπάθειες για τα boss, πρεπει να εχω φάει πάνω απο 30 σίγουρα, μη πώ 50. παιχταράς λέμε, αν θέλετε κανα μάθημα κάνω μέσω zoom, χρέωση ανα λεπτό/3 SQUID 😛

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...