Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σοβαρά θέματα με το emulation στα  n64  games. Input lag , θέματα στα γραφικά και άλλα διάφορα .Ψάχνουν για κορόιδα στη νιτεντο . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Το δοκίμασε κανένας???Βλέπω ανάμεικτες εμπειρίες απ’όσους κατέβασαν τo demo…

 

..Εμενα παντως το demo του Control που ειχα παιξει , στη σύνδεση μου έτρεχε μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mAs_81 είπε

 

Το δοκίμασε κανένας???Βλέπω ανάμεικτες εμπειρίες απ’όσους κατέβασαν τo demo…

 

..Εμενα παντως το demo του Control που ειχα παιξει , στη σύνδεση μου έτρεχε μια χαρά

δε ξερω πως ειναι στο Switch, αλλα στο SX ειναι οπτιακουστικη πανδεσια. Ειδικα ο ηχος... για αλλη μια φορα η Eidos Montreal διδασκει σεμινάρια sound editing στο video gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οποιος δεν θελει να ζυμωσει κοσκινιζει ^  :P  

αρκετα καλες οι πρωτες εντυπωσεις απο το peogrip

Spoiler


20211027_123434.jpg?width=1246&height=59

20211027_124847.jpg?width=282&height=592

20211027_132835.jpg?width=445&height=593

 

20211027_143306.jpg?width=445&height=593

20211027_150033.jpg?width=282&height=592

20211027_150042.jpg?width=282&height=592

20211027_164646.jpg?width=445&height=593

 

 

υπομονη τωρα να ξαναστοκαρει το public OLED μεσα στους επομενους μηνες, ακομα εχω την συλλεκτικη του με-τρωει-d να καθεται :P 

με το N64 controller ξενερωσα τελειως εντωμεταξυ, δεν φτανει που αποδειχθηκε οτι ειναι ο emulator τους για τα πανυγηρια 

https://www.reddit.com/r/NintendoSwitch/comments/qfwxbf/comment/hi2swuh/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

και μας ειχε πιασει το αγχος κιολας αν θα φαμε PAL rom στην μαπα (  καλυτερα μιας ωρας 50hz στο Wii, παρα 12 μηνες το zelda σαν  μουν*  😁 )  

τωρα διαβαζω πως το N64 controller που περιμενα σαν τρελος  ΔΕΝ εχει οπτικο encoder κατω απο τον μοχλο αλλα  ποτενσιομετρα ... 

0/2 δηλαδη, καλυτερα που τα χρεωνουν extra οι φραγκοφονιαδες για να τα αποφευγω και εγω πιο ευκολα.  

 

 

Επεξ/σία από SoFGR
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παλικαρια χωρίς καμια δοση ειρωνιας αλλα μπορει καποιος χωρις μακρια νυχια να ανοιξει ευκολα το πορτακι που μπαίνει η game card, η θα πρεπει να κουβαλαμε κατσαβιδι μαζι η κάποιο τσιμπιδακι?

Μιλαω για το oled.

Επεξ/σία από FromDusk_TillDawn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Τέλος στο γαλλικό στα 340 ευρώ 🥲

Παίζει κάπου αλλού? Ίσως περιμένω και BF

Το έχει στην τιμή αυτή απλά δείχνει αποστολή 22.11 είναι εκτός αποθέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα το demo του guardians of the galaxy . Σε πενηνταρα συνδεση της wind με πραγματικη ταχυτητα γυρω στα 40-45 mbps ετρεχε θα ελεγα απροσκοπτα σε hand-held mode. πιστευω γυρω στα 30 fps με καποια drops και σχετικα καλη ποιοτητα γραφικών. Σιγουρα δεν ειναι ο καλυτερος τροπος να παιξεις το παιχνιδι και επισης τα χρηματα για μενα ειναι πολλα αλλα οκ αν το switch για καποιον ειναι η μονη κονσολα τοτε ισως και να αξιζει

Δοκίμασα επίσης το voice of cards της square και ηταν επισης μια πολη ευχαριστη εκπληξη . εχει αρκετα vibes απο crpgs των 90ς , ομορφη μουσικη και ηχο και ενα απλο και ωραιο συστημα μαχης . Καλη επιλογη αλλα καπως ακριβo στα 30 ευρω και δυστυχως οχι κουτάτο

Τέλος για το fatal frame να πω οτι το θεωρω εντελως απαραδεκτο που δε βγηκε σε physical στη δυση . Ημουν ετοιμος για import απο το play Asia , αλλα γραφει οτι το patch για αγγλικους υποτιτλους στη jp εκδοση θα βγει τελη νοεμβρη , οποτε χ@$# ψηλά και αγναντεβε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 hours ago, FromDusk_TillDawn said:

Ρε παλικαρια χωρίς καμια δοση ειρωνιας αλλα μπορει καποιος χωρις μακρια νυχια να ανοιξει ευκολα το πορτακι που μπαίνει η game card, η θα πρεπει να κουβαλαμε κατσαβιδι μαζι η κάποιο τσιμπιδακι?

Μιλαω για το oled.

Είναι λίγο λάθος η κατασκευή του port, θα έπρεπε να έχει «δοντάκι» όπως στα υπόλοιπα μοντέλα.

Στο OLED θέλει λίγο νυχάκι για να ανοίξει δυστυχώς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η nintendo εβγαλε demo του metroid dread για οποιον ενδιαφερεται......

Περιεργη κινηση σχεδον 3 εβδομαδες μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου.Να εβγαινε νωριτερα απο την κυκλοφορια του παιχνδιου εχει λογικη για οσοι δεν ηταν σιγουροι για την αγορα του.

Οσοι ηταν να το αγορασουν το εχουν κανει ηδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, FromDusk_TillDawn said:

Ρε παλικαρια χωρίς καμια δοση ειρωνιας αλλα μπορει καποιος χωρις μακρια νυχια να ανοιξει ευκολα το πορτακι που μπαίνει η game card, η θα πρεπει να κουβαλαμε κατσαβιδι μαζι η κάποιο τσιμπιδακι?

Μιλαω για το oled.

 

1 hour ago, Malthador said:

Είναι λίγο λάθος η κατασκευή του port, θα έπρεπε να έχει «δοντάκι» όπως στα υπόλοιπα μοντέλα.

Στο OLED θέλει λίγο νυχάκι για να ανοίξει δυστυχώς.

Κι εγώ δεν μπορώ. Έχω ένα πλαστικό εργαλείο που το χρησιμοποιώ για να ανοίγω συσκευές και χρησιμοποιώ αυτό ☹️

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Η nintendo εβγαλε demo του metroid dread για οποιον ενδιαφερεται......

Περιεργη κινηση σχεδον 3 εβδομαδες μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου.Να εβγαινε νωριτερα απο την κυκλοφορια του παιχνδιου εχει λογικη για οσοι δεν ηταν σιγουροι για την αγορα του.

Οσοι ηταν να το αγορασουν το εχουν κανει ηδη.

Πιθανώς δε κάνει τις πωλήσεις που θα ήθελαν να κάνει . Το τελείωσα πρόσφατα και για να πω την αλήθεια το θεωρω αναμενόμενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Η nintendo εβγαλε demo του metroid dread για οποιον ενδιαφερεται......

Περιεργη κινηση σχεδον 3 εβδομαδες μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου.Να εβγαινε νωριτερα απο την κυκλοφορια του παιχνδιου εχει λογικη για οσοι δεν ηταν σιγουροι για την αγορα του.

Οσοι ηταν να το αγορασουν το εχουν κανει ηδη.

Μια χαρά κίνηση είναι. Εγώ δεν το έχω αγοράσει,βουτεξποτε έχω παίξει medroid, οπότε είναι ευκαιρία να δω τι είναι ;) .

 

Για μένα όμως ΟΛΕΣ οι εταιρείες Και ΟΛΑ τα παιχνίδια πρέπει να βγάζουν demo. Έτσι θα ήταν πολύ καλύτερα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Οσοι ηταν να το αγορασουν το εχουν κανει ηδη.

Εγω δεν το έχω πάρει ακόμα γιατί έφαγα άκυρο στην special edition από Κωτσόβολο :P

Πάντως μιας και πλέον κοιτάζω στην απλή έκδοση του παιχνιδιού, δεν βλέπω καθόλου αγγελίες για το παιχνίδι. Αρα τουλάχιστον στην Ελλάδα, μάλλον πολλοί δεν το έχουν πάρει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...