Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
21 minutes ago, mAs_81 said:

Σιγουρα…

..εχεις και το Core?..κάπου νμζ οτι ειχα διαβάσει οτι μπρικαρε παλιά καποια nsw,αλλα μπορει να κάνω και λάθος..

Εγω παίζω 99% handheld οποτε δεν θελω άλλο dock αλλα σαν dongle φαση το Core μου αρεσει και το’χω στο νου μου.. 

Όχι, με Jumpgate δεν υπάρχει ούτε ένα περιστατικό brickαρίσματος που να έχει πέσει στην αντίληψή μου. Και ναι, το Core είναι που κάνει την διαφορά, το παίρνεις μαζί σου παντού, σε εξοχικό κλπ.

10 minutes ago, steliosfan said:

Καλημέρα σας. Είμαι κάτοχος ps5 & xbox one s ώστε να έχω επιλογές τίτλων αλλά τώρα ο πιτσιρικάς θέλει κάτι (σε αυτήν την φάση να παίζουμε μαζί fortnite :P) φορητό όταν εγώ παίζω στην TV.

Μου πρότεινε το switch το οποίο θα χρησιμοποιώ κ εγώ και ήθελα να σας ρωτήσω αν προτείνετε το απλό ή το Oled.

Σας ευχαριστώ πολύ

Γενικότερα το OLED είναι μονόδρομος κατά την γνώμη μου, το έχω εξηγήσει σε προηγούμενο post μου. Σε σχέση με V2 δίνεις λίγα χρήματα παραπάνω για ένα αρκετά καλύτερο αποτέλεσμα, σε σχέση με το Lite δίνεις αρκετά παραπάνω για ένα απείρως καλύτερο αποτέλεσμα.

Από εκεί και πέρα, στην περίπτωσή σου συγκεκριμένα, θέλει να παίζει ο μικρός handheld, θες να παίζεις και εσύ handheld, ε θα χρειαστεί κάποια στιγμή να παίξετε στον καναπέ κανά Mario Kart ή κανά Smash, όπως το βλέπω εγώ το OLED είναι η μόνη σου επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

  

4 minutes ago, Brazhlias said:

Το oled εχει σαφως καλυτερη οθονη, αν παιζεις handheld. Επισης εχει διπλασιο αποθηκευτικο χωρο (64GB αντι 32GB) και θυρα ethernet, για να εχεις καλυτερες ταχυτητες ιντερνετ.

Προσωπικα για εμενα (πηρα προσφατα το παλιο switch), δεν αξιζουν τα 80 ευρω παραπανω. Και παλι ομως, 80 ευρω δεν ειναι κανενα τρελο ποσο. Εξαρταται απο το τι απαιτησεις εχεις.

Δεν είναι €80, ήδη παίζει στο amazon στα €320-350.

Σε κάθε περίπτωση, έχουμε Οκτώβρη, σε ένα μήνα είναι Black Friday, δεν χάνει κάποιος αν περιμένει λίγο, ίσως παίξει και στο 300αρι τότε. Εγώ αυτό θα έκανα αν δεν μου έδινε την δωροεπιταγή ο Κωτσόβολος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όχι, με Jumpgate δεν υπάρχει ούτε ένα περιστατικό brickαρίσματος που να έχει πέσει στην αντίληψή μου. Και ναι, το Core είναι που κάνει την διαφορά, το παίρνεις μαζί σου παντού, σε εξοχικό κλπ.

Χμμμ….το βρίσκω το Jumpgate με το Core μαζί γύρω στα 55 γιούρια μαζί με τα μτφκα απο αλί….βέβαια τόσα εχει περίπου και το νέο μετροιντ…

Χμμμμμμμμμμμμμμ…….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 hours ago, Grim Ripper said:

Θεωρητικά και η Ιαπωνικές εκδόσεις του PS σωστές ήταν, "Ο" για το enter το οποίο βρίσκεται στην ίδια θέση με το "A" της Nintendo. 😛

Ακριβώς, ο αρχικός σχεδιασμός στο PS(1) ήταν με τη λογική του "Ο" για ΟΚ και του "Χ" για cancel, μέχρι τώρα ήταν ανάποδα στην Ευρώπη κλπ λόγω διαφορετικής κουλτούρας. Νομίζω με το PS5 το άλλαξαν και στην Ιαπωνία (με αρκετές αντιδράσεις), αλλά όπως καταλαβαίνεις η Nintendo δεν θα κάνει τόσο "εύκολα" κάτι αντίστοιχο 😛 

Πάντως για να είμαι ειλικρινής επειδή μία παίζω σε PC (xbox one S gamepad), μία σε PS και μία σε Switch (έπαιζα), τα μόνα ξεκάθαρα είναι του PS. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις κοίταζα το χειριστήριο "το Δ είναι το Y ή το Χ?". Το πράγμα γινόταν ακόμα χειρότερο όταν έπαιζα στο Switch μία με το PS gamepad συνδεμένο με το 8bitdo, την άλλη με το Xbox One S gamepad, γιατί έπρεπε να κάνω και επιπλέον translation εσωτερικά κάθε φορά ότι είναι "το άλλο" κουμπί από αυτό που βλέπω...

Anyway, απλά είπα τον πόνο μου, συνεχίστε... 😜 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Ακριβώς, ο αρχικός σχεδιασμός στο PS(1) ήταν με τη λογική του "Ο" για ΟΚ και του "Χ" για cancel, μέχρι τώρα ήταν ανάποδα στην Ευρώπη κλπ λόγω διαφορετικής κουλτούρας. Νομίζω με το PS5 το άλλαξαν και στην Ιαπωνία (με αρκετές αντιδράσεις), αλλά όπως καταλαβαίνεις η Nintendo δεν θα κάνει τόσο "εύκολα" κάτι αντίστοιχο 😛 

Πάντως για να είμαι ειλικρινής επειδή μία παίζω σε PC (xbox one S gamepad), μία σε PS και μία σε Switch (έπαιζα), τα μόνα ξεκάθαρα είναι του PS. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις κοίταζα το χειριστήριο "το Δ είναι το Y ή το Χ?". Το πράγμα γινόταν ακόμα χειρότερο όταν έπαιζα στο Switch μία με το PS gamepad συνδεμένο με το 8bitdo, την άλλη με το Xbox One S gamepad, γιατί έπρεπε να κάνω και επιπλέον translation εσωτερικά κάθε φορά ότι είναι "το άλλο" κουμπί από αυτό που βλέπω...

Anyway, απλά είπα τον πόνο μου, συνεχίστε... 😜 

Πραγματικά, δεν έχω καταλάβει γιατί πήγαν και έβαλαν τα ίδια γράμματα σε διαφορετικές θέσεις και με διαφορετικές λειτουργίες, επειδή πολύ συχνά και εγώ κάνω τη μετάβαση από το xbox στο switch, μπερδεύομαι άπειρα, muscle memory=0...Ενώ στο playstation δεν έχω κανένα θέμα. Και έχω μεγαλώσει με όλα αύτα, το wii u μας κατέστρεψε μέχρι εκεί καλά πηγαίναμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη θα δωσω(πουλησω) το account Μου σε ενα φιλο , μπορει να με βοηθησει καποιος με τη διαδικασια? Του δινω e mail και password και μετα αυτος μπορει να αλλαξει το e mail? 'Η χανω κατι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 8bitdo wireless adapter κάνει για το χειριστήριο του Series X; Βλέπω παντού να αναφέρουν το χειριστήριο του One, αλλά πουθενά του Series.

Επίσης, αν κάποιος το έχει χρησιμοποιήσει, έχει καλή απόκριση; είναι εύκολο να ορίσεις το button mapping; η δόνηση λειτουργεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lebron15 είπε

Το 8bitdo wireless adapter κάνει για το χειριστήριο του Series X; Βλέπω παντού να αναφέρουν το χειριστήριο του One, αλλά πουθενά του Series.

Επίσης, αν κάποιος το έχει χρησιμοποιήσει, έχει καλή απόκριση; είναι εύκολο να ορίσεις το button mapping; η δόνηση λειτουργεί;

Καλησπέρα, όχι για series X δεν έχουν support. Σε ερώτηση που τους είχα κάνει το Δεκέμβρη μου ανέφεραν πως υπάρχει on-going development για την υποστήριξή του και τον Απρίλη που έκανα follow-up μου είπαν πως το εγχείρημα ναυάγησε και δεν μπορεί να το υποστηρίξει κανένα τους dongle.

Θα λανσάρουν νέο dongle για την υποστήριξη των series S/X controllers αλλά δεν έγινε λόγος για το πότε.

Εν τέλει το πούλησα εδω μέσα το controller και πήρα ένα dualsense για να κάνω τη δουλειά μου. No lag και είναι Plug & Play στο switch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Kapws said:

Καλησπέρα, όχι για series X δεν έχουν support. Σε ερώτηση που τους είχα κάνει το Δεκέμβρη μου ανέφεραν πως υπάρχει on-going development για την υποστήριξή του και τον Απρίλη που έκανα follow-up μου είπαν πως το εγχείρημα ναυάγησε και δεν μπορεί να το υποστηρίξει κανένα τους dongle.

Τι φάση; Τι δεν μπορεί να υποστηρίξει, το bluetooth;

Ηλίθια απάντηση σου έδωσαν, προφανώς θέλουν να σπρώξουν καινούρια dongles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Monster Hunter world 20 million copies shipped σε 3 πλατφόρμες 

Monster Hunter rise 7,5 million copies shipped μόνο στο switch

Και η capcom θέλει να έχει PC focus για την 6η γενια

Και φυσικά το rise βγήκε φέτος 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τι φάση; Τι δεν μπορεί να υποστηρίξει, το bluetooth;

Ηλίθια απάντηση σου έδωσαν, προφανώς θέλουν να σπρώξουν καινούρια dongles.

Μπορεί, τί να σου πω. Είπα να κάνω share την απάντησή τους.


image.png.e0155447575a6fa3aad82fa441bc5c95.png
 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...