Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανα συμβιβασμο μεσα μου και πηγα σημερα για το switch v2 και τελικα βρηκα το oled το λευκο στον κοτσοβολο ουρανοκατέβατο εντελως,μια ερωτηση μονο επειδη μονο με playstasion ασχολουμαι εως τωρα,η μοχλοι ειναι οι ιδιοι με το κανονικο switch?Γιατι με εφαγε η μικρη για ροζ κλπ.

Και επισης αν υπαρχε καποια αξιολογη μεμβρανη για την οθόνη απο σκρουτζ.

Και τελος θα ήθελα να ρωτησω τους κατοχους αν εχουν καποιο φοβο burn in και αν χρειαζετε να παρω καποιες προφυλαξεις.

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από FromDusk_TillDawn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Εκανα συμβιβασμο μεσα μου και πηγα σημερα για το switch v2 και τελικα βρηκα το oled το λευκο στον κοτσοβολο ουρανοκατέβατο εντελως,μια ερωτηση μονο επειδη μονο με playstasion ασχολουμαι εως τωρα,η μοχλοι ειναι οι ιδιοι με το κανονικο switch?Γιατι με εφαγε η μικρη για ροζ κλπ.

Και επισης αν υπαρχε καποια αξιολογη μεμβρανη για την οθόνη απο σκρουτζ.

Και τελος θα ήθελα να ρωτησω τους κατοχους αν εχουν καποιο φοβο burn in και αν χρειαζετε να παρω καποιες προφυλαξεις.

Ευχαριστώ.

για burn in δεν πιστεύω δεν έχει αναφερθεί κάτι. 

Tώρα για τα κουμπιά να ξέρεις ότι είναι ανάποδο από όλες τις κονσόλες. Δλδ για το κλασικό enter που είναι στο σταυρό πάντα το κάτω κουμπί και στο ps και σε όλους τους controller στο switch είναι το μεσαίο δεξί,. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, chek2fire είπε

για burn in δεν πιστεύω δεν έχει αναφερθεί κάτι. 

Tώρα για τα κουμπιά να ξέρεις ότι είναι ανάποδο από όλες τις κονσόλες. Δλδ για το κλασικό enter που είναι στο σταυρό πάντα το κάτω κουμπί και στο ps και σε όλους τους controller στο switch είναι το μεσαίο δεξί,. 

Οι άλλες κονσόλες είναι ανάποδες! Η ορθόδοξη η νιντεντο πλοήγηση είναι με A για confirm και Β για back από εποχές nes.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Οι άλλες κονσόλες είναι ανάποδες! Η ορθόδοξη η νιντεντο πλοήγηση είναι με A για confirm και Β για back από εποχές nes.

Θεωρητικά και η Ιαπωνικές εκδόσεις του PS σωστές ήταν, "Ο" για το enter το οποίο βρίσκεται στην ίδια θέση με το "A" της Nintendo. 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 hours ago, FromDusk_TillDawn said:

Και τελος θα ήθελα να ρωτησω τους κατοχους αν εχουν καποιο φοβο burn in και αν χρειαζετε να παρω καποιες προφυλαξεις.

Η κονσόλα από μόνη της ρίχνει την φωτεινότητα μετά από λίγη ώρα αδράνειας ως μέσο προστασίας. Από εκεί και πέρα:

1) Δεν το βρίσκω ιδιαίτερα πιθανό να εμφανιστεί burn-in σε gaming device που όλη την ώρα παίζει κινούμενα καρέ

2) Ακόμα και να υπάρχει πιθανότητα για burn-in όταν θα είναι πρόβλημα θα έχουμε πάρει ήδη Switch 2.

Οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, imho.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 minutes ago, mAs_81 said:


Για όποιον εχει το oled και περιμένει καινούργια gripcase , κάποιες απο τις παλιές κάνουν δουλειά…

Δεν ισχύει το fit της Skull & Co Crystal Clear, τα L και R πατιούνται οριακά. Been there, done that.

Παραείναι tight.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Δεν ισχύει το fit της Skull & Co Crystal Clear, τα L και R πατιούνται οριακά. Been there, done that.

Παραείναι tight.

Αρα μαλλον την ειχε ήδη ξεχειλώσει τη δικιά του , ποιος ξέρει…

Παντως εγω προσωπικά ,προτιμώ τις θήκες που αγκαλιάζουν όλο το nsw σαν την OG και την Crystal Clear απο Skull & Co.

….ίσως να φταίει το οτι εχω butter fingers που λένε , και προτιμώ να’μαι ασφαλής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, mAs_81 said:

Αρα μαλλον την ειχε ήδη ξεχειλώσει τη δικιά του , ποιος ξέρει…

Παντως εγω προσωπικά ,προτιμώ τις θήκες που αγκαλιάζουν όλο το nsw σαν την OG και την Crystal Clear απο Skull & Co.

….ίσως να φταίει το οτι εχω butter fingers που λένε , και προτιμώ να’μαι ασφαλής 

Κι εγώ το ίδιο, θα ήθελα και την έξτρα προστασία και τα covers για bumpers/triggers. Γι' αυτό δεν μου άρεσε και η πρόταση της Satisfye (εκτός του ότι δεν καθόταν καλά στα χέρια μου).

Να επισημάνω εδώ ότι το παλιό Switch είναι συμβατό με το νέο dock μεν, αλλά το νέο dock δεν είναι συμβατό με τις θήκες που ήταν συμβατό το παλιό dock (π.χ. Crystal Clear της Skull & Co).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Να επισημάνω εδώ ότι το παλιό Switch είναι συμβατό με το νέο dock μεν, αλλά το νέο dock δεν είναι συμβατό με τις θήκες που ήταν συμβατό το παλιό dock (π.χ. Crystal Clear της Skull & Co).

..δεν υποτίθεται οτι το νέο dock ειναι λιιιγο πιο wide/flexible στο docking?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, mAs_81 said:

..δεν υποτίθεται οτι το νέο dock ειναι λιιιγο πιο wide/flexible στο docking?

Είναι λίγο πιο «στιβαρό» ας το πούμε. Πιο wide δεν θα το έλεγα, ακριβώς ίδιο είναι σε μέγεθος. Ίσως αν πειραχτούν οι βίδες να ανοίξει λίγο και να χωράει το παλιό Switch με θήκη, αλλά επιφυλάσσομαι να το κάνω μια βδομάδα αφότου το πήρα, ας λήξει η εγγύηση πρώτα. :P

Ούτως ή άλλως, με το NeoGrip δεν πρόκειται να χωράει σε κάθε περίπτωση, οπότε έχω και το JumpGate που σίγουρα θα είναι συμβατά με την νέα θήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ούτως ή άλλως, με το NeoGrip δεν πρόκειται να χωράει σε κάθε περίπτωση, οπότε έχω και το JumpGate που σίγουρα θα είναι συμβατά με την νέα θήκη.

Σιγουρα…

..εχεις και το Core?..κάπου νμζ οτι ειχα διαβάσει οτι μπρικαρε παλιά καποια nsw,αλλα μπορει να κάνω και λάθος..

Εγω παίζω 99% handheld οποτε δεν θελω άλλο dock αλλα σαν dongle φαση το Core μου αρεσει και το’χω στο νου μου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, chek2fire είπε

για burn in δεν πιστεύω δεν έχει αναφερθεί κάτι. 

Tώρα για τα κουμπιά να ξέρεις ότι είναι ανάποδο από όλες τις κονσόλες. Δλδ για το κλασικό enter που είναι στο σταυρό πάντα το κάτω κουμπί και στο ps και σε όλους τους controller στο switch είναι το μεσαίο δεξί,. 

 

11 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Οι άλλες κονσόλες είναι ανάποδες! Η ορθόδοξη η νιντεντο πλοήγηση είναι με A για confirm και Β για back από εποχές nes.

 

11 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Θεωρητικά και η Ιαπωνικές εκδόσεις του PS σωστές ήταν, "Ο" για το enter το οποίο βρίσκεται στην ίδια θέση με το "A" της Nintendo. 😛

Πολυ καλα κανει η Nintendo!!!

Against Modern Gaming.

Sony Mafia. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας. Είμαι κάτοχος ps5 & xbox one s ώστε να έχω επιλογές τίτλων αλλά τώρα ο πιτσιρικάς θέλει κάτι (σε αυτήν την φάση να παίζουμε μαζί fortnite :P) φορητό όταν εγώ παίζω στην TV.

Μου πρότεινε το switch το οποίο θα χρησιμοποιώ κ εγώ και ήθελα να σας ρωτήσω αν προτείνετε το απλό ή το Oled.

Σας ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, steliosfan είπε

Καλημέρα σας. Είμαι κάτοχος ps5 & xbox one s ώστε να έχω επιλογές τίτλων αλλά τώρα ο πιτσιρικάς θέλει κάτι (σε αυτήν την φάση να παίζουμε μαζί fortnite :P) φορητό όταν εγώ παίζω στην TV.

Μου πρότεινε το switch το οποίο θα χρησιμοποιώ κ εγώ και ήθελα να σας ρωτήσω αν προτείνετε το απλό ή το Oled.

Σας ευχαριστώ πολύ

Το oled εχει σαφως καλυτερη οθονη, αν παιζεις handheld. Επισης εχει διπλασιο αποθηκευτικο χωρο (64GB αντι 32GB) και θυρα ethernet, για να εχεις καλυτερες ταχυτητες ιντερνετ.

Προσωπικα για εμενα (πηρα προσφατα το παλιο switch), δεν αξιζουν τα 80 ευρω παραπανω. Και παλι ομως, 80 ευρω δεν ειναι κανενα τρελο ποσο. Εξαρταται απο το τι απαιτησεις εχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...