Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά! 

και εγώ το πήρα και ανυπομονώ να έρθει το άσπρο λουκουμάκι μου!

 

Ερωτήσεις! Το φις του φορτιστή κάνει και για τις δικές μας πρίζες (απο Γαλλία το πήρα) ή θα χρειαστώ αντάπτορα;

Επίσης, ο φορτιστής είναι ίδιος με τον Switch V.2 ?

Ρωταω κυρίως γιατί το setup μου είναι κλάμα και ίσως βολευει απλά να συνδέσω τα καλώδια που έχω ήδη σεταρισμενα (HDMI και φορτιστής) από το προηγουμενο μοντελο στο Dock του Oled.

Και πουλαω το προηγουμενο μοντέλο με τα νέα καλώδια κλπ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, juliahna12 είπε

Παιδιά! 

και εγώ το πήρα και ανυπομονώ να έρθει το άσπρο λουκουμάκι μου!

 

Ερωτήσεις! Το φις του φορτιστή κάνει και για τις δικές μας πρίζες (απο Γαλλία το πήρα) ή θα χρειαστώ αντάπτορα;

Επίσης, ο φορτιστής είναι ίδιος με τον Switch V.2 ?

Ρωταω κυρίως γιατί το setup μου είναι κλάμα και ίσως βολευει απλά να συνδέσω τα καλώδια που έχω ήδη σεταρισμενα (HDMI και φορτιστής) από το προηγουμενο μοντελο στο Dock του Oled.

Και πουλαω το προηγουμενο μοντέλο με τα νέα καλώδια κλπ :D

Οι Γάλλοι ίδιες πρίζες έχουν με εμάς, όποτε μην αγχώνεσαι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τον pro controller, υπάρχει κάποιο άλλο must αξεσουάρ; Ψάχνω το PowerA Dock για φόρτιση αλλά δεν το βλέπω σε στοκ πουθενά... Κάτι άλλο που θα ήταν χρήσιμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που θα βγει κι ο τελευταίος χαρακτήρας του Smash bros, ακούστηκε τίποτε για complete edition προς πώληση; Ακόμα και αν δεν ασχοληθώ καθόλου αισθάνομαι ότι τι συγκεκριμένο απλά αξίζει και το τελευταίο ευρώ και θέλω να τι έχω στη συλλογή μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, netgeo είπε

Εκτός από τον pro controller, υπάρχει κάποιο άλλο must αξεσουάρ; Ψάχνω το PowerA Dock για φόρτιση αλλά δεν το βλέπω σε στοκ πουθενά... Κάτι άλλο που θα ήταν χρήσιμο;

δεν νομίζω να χρειαστείς κάτι άλλο πέρα από το pro controller που είναι και από τους κορυφαίους controller σε ποιότητα κατασκευής. 

Αν το παίρνεις μαζί σου και παίζεις πολύ φορητά τότε σίγουρα ένα powerbank και μια θήκη μεταφοράς

11 ώρες πριν, juliahna12 είπε

Παιδιά! 

και εγώ το πήρα και ανυπομονώ να έρθει το άσπρο λουκουμάκι μου!

 

Ερωτήσεις! Το φις του φορτιστή κάνει και για τις δικές μας πρίζες (απο Γαλλία το πήρα) ή θα χρειαστώ αντάπτορα;

Επίσης, ο φορτιστής είναι ίδιος με τον Switch V.2 ?

Ρωταω κυρίως γιατί το setup μου είναι κλάμα και ίσως βολευει απλά να συνδέσω τα καλώδια που έχω ήδη σεταρισμενα (HDMI και φορτιστής) από το προηγουμενο μοντελο στο Dock του Oled.

Και πουλαω το προηγουμενο μοντέλο με τα νέα καλώδια κλπ :D

ίδιο φαίνεται αλλά εγώ έβαλα για καλό και για κακό τα πάντα από αυτά που είχε το κουτί του. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 18/10/2021 at 20:53, netgeo said:

Εκτός από τον pro controller, υπάρχει κάποιο άλλο must αξεσουάρ; Ψάχνω το PowerA Dock για φόρτιση αλλά δεν το βλέπω σε στοκ πουθενά... Κάτι άλλο που θα ήταν χρήσιμο;

Τα γράφω όλα μαζεμένα εδώ και για μελλοντικό reference, παραμετροποιημένα για το OLED μοντέλο.

 

Τα απολύτως απαραίτητα

Βάζω τις δικές μου επιλογές που θεωρώ ότι είναι οι καλύτερες στην αγορά, αλλά ταυτόχρονα οι ακριβότερες. Υπάρχουν αντίστοιχες επιλογές κατά βάση από Κίνα που είναι so so, αλλά κάποιος άλλος μπορεί να βολεύεται:

- Τζαμάκι όπως και δήποτε, εγώ ψηφίζω Orzly που δίνει πακετάκι των τεσσάρων

- NeoGrip, εδώ με Maxcarry Case και εδώ σκέτο

- Καποτάκια για τα analogues και προσωπικά βρίσκω απαραίτητο και το coverάκι για το dpad.

- MicroSD, προσωπικά ψηφίζω Samsung και όσο το δυνατόν μεγαλύτερη χωρητικότητα αντέχει η τσέπη κάποιου

Ok, μάλλον θα πρέπει να ζητήσω ποσοστά από την Skull & Co κάποια στιγμή.

 

Τα good-to-have

Ξανά, είναι οι δικές μου επιλογές, υπάρχουν για όλα εναλλακτικές:

- Pro Controller

- Jumpgate -> χρειάζεται τσεκάρισμα, μιας και δεν το δίνουν supported στο σάιτ τους με το OLED μοντέλο.

- Θηκάκια για τα games (ταιριάζουν και με το MaxCarry Case με λίγη πίεση)

- Mini case για τα games

- 8bitdo bluetooth adapter, εάν έχετε gamepads από άλλες κονσόλες που θέλετε να συνδέσετε

- Power bank

 

Αυτά τα λίγα, αν μου έχει διαφύγει κάτι θα το προσθέσω σε δεύτερο χρόνο.

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, netgeo είπε

Άψογα! Ευχαριστώ πολύ. SkullCo βλέπω ότι για Ευρώπη παραπέμπει στο Amazon / Steampunk451 σωστά;

https://www.amazon.de/Skull-Co-GripCase-Lite-Interchangeable/dp/B082B65P2X

Αυτό που έβαλες είναι για το lite μοντέλο. Πρόσεχε μην την πατήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, juliahna12 είπε

Παιδιά το τζαμάκι είναι τόσο σημαντικό στο Oled? Για ποιο λογο;
Θεωρητικά δεν έχει ήδη αυτό?

Όπως και τα κινητά, παρόλο που έχουν μια Χ προστασία το να αποφύγεις τις γρατζουνιές είναι σχεδόν αδύνατο οπότε ένα τζάμι προστασίας αυτόματα αυξάνει την ηρεμία του κεφαλιού σου γιατί ατυχήματα μπορεί να συμβούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Τα γράφω όλα μαζεμένα εδώ και για μελλοντικό reference, παραμετροποιημένα για το OLED μοντέλο.

 

Τα απολύτως απαραίτητα

Βάζω τις δικές μου επιλογές που θεωρώ ότι είναι οι καλύτερες στην αγορά, αλλά ταυτόχρονα οι ακριβότερες. Υπάρχουν αντίστοιχες επιλογές κατά βάση από Κίνα που είναι so so, αλλά κάποιος άλλος μπορεί να βολεύεται:

- Τζαμάκι όπως και δήποτε, εγώ ψηφίζω Orzly που δίνει πακετάκι των τεσσάρων

- NeoGrip, εδώ με Maxcarry Case και εδώ σκέτο

- Καποτάκια για τα analogues και προσωπικά βρίσκω απαραίτητο και το coverάκι για το dpad.

- MicroSD, προσωπικά ψηφίζω Samsung και όσο το δυνατόν μεγαλύτερη χωρητικότητα αντέχει η τσέπη κάποιου

Ok, μάλλον θα πρέπει να ζητήσω ποσοστά από την Skull & Co κάποια στιγμή.

 

Τα good-to-have

Ξανά, είναι οι δικές μου επιλογές, υπάρχουν για όλα εναλλακτικές:

- Pro Controller

- Jumpgate

- Θηκάκια για τα games (ταιριάζουν και με το MaxCarry Case με λίγη πίεση)

- Mini case για τα games

- 8bitdo bluetooth adapter, εάν έχετε gamepads από άλλες κονσόλες που θέλετε να συνδέσετε

- Power bank

 

Αυτά τα λίγα, αν μου έχει διαφύγει κάτι θα το προσθέσω σε δεύτερο χρόνο.

 

Skull&Co παιζεί αποστολή εντός ευρώπης ανευ τελωνείου ή ερχονται από Κινα-Ηπα μεριά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει, και εγώ βάζω πάντα. Έχω δηλαδή και στο OG που έχω τώρα πχ. αλλά εννοείται παντού βάζω :)

Απλά το αναφέρω γιατί είχα ακούσει ότι σε αυτό έχει ήδη protector. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, juliahna12 said:

Παιδιά το τζαμάκι είναι τόσο σημαντικό στο Oled? Για ποιο λογο;
Θεωρητικά δεν έχει ήδη αυτό?

Δεν ξέρω τι έχει θεωρητικά, πρακτικά πάντως εγώ στο σπίτι έχω ένα 7χρονο, ένα 5χρονο και ενίοτε με παίρνει ο ύπνος με το NSw στα χέρια. Οπότε ένα τζαμάκι το βάζω, δεν βαριέσαι, δεν πειράζει να χαθούν και μερικά nits φωτεινότητας.

4 minutes ago, gust said:

Skull&Co παιζεί αποστολή εντός ευρώπης ανευ τελωνείου ή ερχονται από Κινα-Ηπα μεριά?

Από Κίνα το περιμένω εγώ, θα ενημερώσω μόλις έρθει τι θα παίξει με τελωνείο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίο το καινουργιο το grip απο Skull&co , αλά satisfye - και κανει και στο V2!!!

…..οχιδεντοθελωοχιδεντοθελωοχιδεντοθελω….😅

Παντως εγω οτι εχω πάρει απο αυτόν τον seller απο aliexpress , εχει ερθει χωρίς τελωνείο , με μεγαλύτερης αξίας παραγγελία γύρω στα 36 ευρω , προ Ιούλη που αλλάξανε τα πράγματα.

….αλλα απ’οτι βλέπω ειναι VAT inc. όλες οι τιμές του και εχει τα παντα απο Skull&co οποτε λογικά κάτω απο 150ευρω παραγγελία δεν θα εχει τελωνείο…

Επεξ/σία από mAs_81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...