Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Από αυτό που βλέπω, καταλήγω ότι το OLED μοντέλο είναι μονόδρομος για όποιον θέλει να πάρει νέο Switch.

Καλή περίπτωση που μεγαλώνει χρηματικά η διαφορά και αξίζει περισσότερο το V2 είναι από τον Κωτσόβολο που δίνει 50ευρώ επιταγή και Mario Game and Watch https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/nintendo-switch/konsoles-nintendo-switch/201687-nintendo-switch-red-blue

Οσο το V2 παραμένει στα 320ευρώ(και γενικά πάνω από τα 300ευρώ),είναι μονόδρομος το Oled.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο 19.99$ τώρα θέλει η Nintendo 49.99$ για τα N64 και τα Sega Genesis Games .

Hard pass από εδώ μέχρι το Κιότο. Όσοι βέβαια σκέφτονται να πάρουν το DLC του Animal Crossing, μπορεί να και συμφέρει τουλάχιστον για τον πρώτο χρόνο, αφού είναι μέσα στην τιμή.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
36 minutes ago, Fulgore said:

Καλή περίπτωση που μεγαλώνει χρηματικά η διαφορά και αξίζει περισσότερο το V2 είναι από τον Κωτσόβολο που δίνει 50ευρώ επιταγή και Mario Game and Watch https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/nintendo-switch/konsoles-nintendo-switch/201687-nintendo-switch-red-blue

Οσο το V2 παραμένει στα 320ευρώ(και γενικά πάνω από τα 300ευρώ),είναι μονόδρομος το Oled.

Να πω εδώ ότι ο Κωτσόβολος τίμησε την δωροεπιταγή των 50 ευρώ που έδινε μαζί με την αγορά κονσόλας όταν έβαλα προπαραγγελία (στις 29/08), παρόλο που δεν εξόφλησα τότε και πλήρωσα με την παραλαβή.

Kudos λοιπόν, τα θετικά πρέπει να αναφέρονται, όχι μόνο τα αρνητικά.

42 minutes ago, mansa2k said:

Ανακοινώθηκαν οι τιμές για το expansion pack όπου θα κοστίζει για 12 μήνες +20ευρώπουλα (40 συνολικά) για μονή συνδρομή ενώ για την "οικογενειακή" αυξάνεται κατά 35 ευρώπουλα (70 συνολικά). 

???

Δεν κατάλαβα. 

Το expansion θα κοστίζει όσο η βασική συνδρομή; Μήπως έκαναν κάποιο λάθος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν κατάλαβε.

Το expansion μαζί με το ac dlc 50 ντάλαρς.

Χωρίς το dlc;;;

Πάντως πολύ ωραίο το καινούργιο free content του ac, που δυστυχώς θα είναι και το τελευταίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, johnny7_7 είπε

Κανείς δεν κατάλαβε.

Το expansion μαζί με το ac dlc 50 ντάλαρς.

Χωρίς το dlc;;;

Πάντως πολύ ωραίο το καινούργιο free content του ac, που δυστυχώς θα είναι και το τελευταίο.

Πάλι 50$.

Αυτή θα είναι η τιμή του νέο Tier στο Online, απλά θα έχει μέσα και το DLC του AC, εκτός απο N64 και Sega Genesis Games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

25 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν κατάλαβα. Το expansion θα κοστίζει όσο η βασική συνδρομή;

ΝAI! Φοβερό δεν είναι;

*βάλε το uk σύνδεσμο για την υπηρεσία που έχει τις ευρωπαϊκές τιμές.

14 λεπτά πριν, johnny7_7 είπε

Κανείς δεν κατάλαβε. Το expansion μαζί με το ac dlc 50 ντάλαρς. Χωρίς το dlc;;;

Για τα μέλη του NSO+expansion pack θα είναι δωρεάν το paid DLC του AC.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, mansa2k said:

ΝAI! Φοβερό δεν είναι;

Είναι λίγο ότι να 'ναι στην τιμολόγησή τους σε αυτή την εταιρεία.

Από Αφρική λογικά θα βγαίνει στο 60άρι ο χρόνος για το family, δηλαδή 7,5 ευρώ το άτομο πες για 8 άτομα. Δεν θα πέσουμε έξω για 3 ευρώ παραπάνω το έτος, but still.

Διπλή τιμή; Λίγο overkill...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο και να θέλω το καινούριο πακετάκι με Ν64 και σεγκα, σκέφτομαι τελικά να μην ενδώσω, όχι για άλλον λόγο αλλά να μην νομίζουν τελικά οτι μπορεί να μας χρεώνουν οτι κατέβει στην γκλάβα τους

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μόνο η αύξηση η υπερβολική που με εκνευρίζει. Είναι η νοοτροπία που έχουν για τους καταναλωτές και μιλάω ειδικά για την Ν αυτή τη στιγμή, χωρίς να σημαίνει ότι δεν ισχύει και για τις δυο άλλες εταιρείες, αλλά σε μικρότερο βαθμό. Η "αφού θα το αγοράσετε έτσι και αλλιώς" συμπεριφορά η οποία στην περίπτωση του ΝSO expansion νομίζω πηγαίνει τα πράγματα σε άλλο επίπεδο. Για ποιον λόγο μπερδεύει το dlc του animal crossing με το NSΟ; διπλασιασμό της τιμής νταβατζιλίκι, με το έτσι θέλω. Το είδαμε με τα dlc, το είδαμε με τα Microtransactions, το είδαμε με τα μισοτελειωμένα παιχνίδια. Δεν θα τσιμπησω ρε παιδιά, όσο και αν θέλω να έχω και σεγκα και Ν64 στο switch σαν τρελός όπως προείπα, αλλά υπάρχει και ένα όριο, τουλάχιστον για εμένα, δεν θα τους υποστηρίξω με το πορτοφόλι μου σε αυτό το κολπάκι και στο μέλλον ξέρω ότι θα έχω τουλάχιστον την συνείδηση μου καθαρή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

If that's the case, θα πρέπει να απλώσουν λίγο πιο πολύ το χρονοδιάγραμμά τους σε όσους θα τους κάνουν την χάρη να τους δίνουν ένα 40άρι το χρόνο.

Να πουν αναλυτικά πόσα σοβαρά games θα προστίθενται κάθε μήνα στην υπηρεσία. Αν τα licensing costs είναι υψηλά, τότε και τα games που θα βάζουν θα πρέπει να είναι και της αντίστοιχης ποιότητας από τους αντίστοιχους publishers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραμένω δύσπιστος. Δεν μπορώ να το χωνέψω οτι παιχνίδια 30ετιας της sega, που τα παίζουμε πια  και στην τοστιέρα μας και από την στιγμή που στο switch κυκλοφορούν συλλογές με παιχνίδια της -τα οποία συχνά -πυκνά τα βρίσκεις σε έκπτωση-απαιτούν πια τόσα δικαιώματα από πλευράς Ν.

Και για οτι αφορα το tweet, τωρα η Ν αποφάσισε να βάλει 3rd party games στο NSO και να πληρωσει επιπλέον δικαιώματα;

 

Επεξ/σία από pollop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για οποιον ενδιαφερεται και ειναι και insomniac και δεν κοιμαται αυτην την στιγμη, το amazon.fr εχει προσφορα απο 365€ στα 320€ το oled. με τα μεταφορικα βγαινει 340€.

 

https://www.amazon.fr/Console-Nintendo-dAccueil-Manettes-Blanches/dp/B098RJXBTY/ref=sr_1_1?crid=KM000PZVMI8V&dchild=1&keywords=switch+oled&qid=1634338757&sr=8-1

image.png.6b31febda4cdd31aec3b51f95510b7b8.png

 

Επεξ/σία από christos_75
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...