Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Βλέπω εξαντλήθηκαν παντού τα αποθέματα του Switch OLeD... :P 

Περιορισμένη παραγωγή ή το φαινόμενο των scalpers έχει καθιερωθεί πλέον στην εποχή μας?

Μάλλον και τα 2 θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

ειναι της εποχής και αυτό όπως συμβαίνουν με όλες τις κονσόλες και ηλεκτρονικά είδη. 

Δεν υπάρχει πλέον πουθενα ούτε σε amazon ούτε πουθενά. Πάντως μεγάλη αναβάθμιση από το προηγούμενο σε φορητό game.

Από αύριο που θα κάτσω να το σκαλίσω θα γράψω περισσότερες εντυπώσεις.

για ψείρες ακουστικά έχεις να προτείνεις τίποτα ?

και για να μην ξεχνιόμαστε όσοι έχουμε γράψει 300+ ώρες στο animal crossing

 

Στις 5 το απόγευμα της Παρασκευής είναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, babality είπε

Περιεργο εχω ακουσει απο ολους τα καλυτερα για τη μουσικη. Τι φαση.

Βασικα περναει απαρατηρητη οποτε για μενα ειναι αρνητικη.Eιδικα οταν η σειρα εχει δωσει μουσικαρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Βασικα περναει απαρατηρητη οποτε για μενα ειναι αρνητικη.Eιδικα οταν η σειρα εχει δωσει μουσικαρες.

Αν και δε το χω στα χέρια μου ακόμα, απ τα reviews που είδα νομίζω έχει μουσικάρες αλλά λόγο που είναι ambient φάση μάλλον γι αυτό δε δίνεις τόση σημασία. Επίσης κάποιος ανέφερε πως είναι το μόνο παιχνίδι στο nsw που χρησιμοποιεί surround ήχο 5.1, οπότε το αποτέλεσμα είναι τρομερό (τουλάχιστον στη tv).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα ηταν ambient κυριως η μουσικη. Απλα στη συγκεκριμενη περίπτωση, πλην του νεου (remastered) theme και 1-2 κομματιων, τα υπολοιπα ειναι ψιλοδιαδικαστικα και χανονται στο background, δεν εχει αυτες τις πιο αξιομνημονευτες μελωδιες του πχ Super Metroid που σιγομουρμουριζεις οταν δεν παιζεις :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω κι εγώ το Metroid τις τελευταίες ημέρες και οι εντυπώσεις που μου έχει αφήσει είναι θετικές. Ο βαθμός δυσκολίας του είναι ικανοποιητικός, χωρίς να είναι αχρείαστα και τεχνικά δύσκολο σε κανένα σημείο.

Το ξύλο μου από τα EMMIs πάντως το τρώω. Αν μπεις στο domain τους και δεν ξέρεις πού να κατευθυνθείς είναι ψιλοδεδομένο πως δεν θα ξεφύγεις εκτός κι αν κάνεις αναστροφή και ξανακρυφτείς. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexwolf είπε

Έχει καταφέρει κανένας να αγοράσει OLED Switch από Ελλάδα, γιατί από ότι έχω δει δεν έχει έρθει καθόλου προς το παρόν? 

Τα πήραν οι σκάλπερς και τα πουλάνε στις αγγελίες σε αστείες κλασσικά τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, alexwolf είπε

Έχει καταφέρει κανένας να αγοράσει OLED Switch από Ελλάδα, γιατί από ότι έχω δει δεν έχει έρθει καθόλου προς το παρόν? 

Συμφωνα με αγγελίες/facebook marketplace και πιθανώς και facebook group Ελληνικά/discord(αν έχει γράψει κανένας κάτοχος εκεί),έχουν αγοράσει από Ελλάδα. Απλά φαντάζομαι ήρθαν με την πρώτη φουρνιά λίγα κομμάτια.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, alexwolf said:

Πραγματικά πάντως δεν μπορώ να καταλάβω, αφού στην Ελλάδα δεν υπάρχει υψηλή ζήτηση για switch, ποιος αγοράζει από scalpers κονσόλα της Nintendo αφού μπορεί με 500€ να πάρει PS5, που από ότι βλέπω έχει αρχίσει να έχει διαθεσιμότητα σιγά σιγά...

Πιθανώς αυτός που δεν θέλει PS5 αλλά Switch OLED.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο τη στιγμή που υπάρχουν στην αγορά v2 & lite ακομα σε κανονικές τιμές,έστω και αν παίζω συνέχεια handheld,εγω 450 σε σκαλπερ δεν δίνω..

Βασικα ούτε 1c σε σκαλπερ δεν δίνω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, alexwolf είπε

Πραγματικά πάντως δεν μπορώ να καταλάβω, αφού στην Ελλάδα δεν υπάρχει υψηλή ζήτηση για switch,

Λόγω covid και κακής διαθεσιμότητας των next gen κονσολών(αυτή την στιγμή δεν βρίσκεις πουθενά για αγορά),ανέβηκε η ζητηση σε Switch,γιαυτό βλέπουμε και διαφημίσεις  όλο και συχνότερα σε σχέση με παλιότερα. Επίσης αυτά περί scalpers γίνονται πάντα στις αρχές της κυκλοφορίας νεων κονσολών.

Το επομενο διαστημα αν φτιαξει η διαθεσιμοτητα,θα εχουμε τιμες αναλογες με αυτες των προηγουμενων μοντελων του switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
37 minutes ago, alexwolf said:

Πραγματικά πάντως δεν μπορώ να καταλάβω, αφού στην Ελλάδα δεν υπάρχει υψηλή ζήτηση για switch, ποιος αγοράζει από scalpers κονσόλα της Nintendo αφού μπορεί με 500€ να πάρει PS5, που από ότι βλέπω έχει αρχίσει να έχει διαθεσιμότητα σιγά σιγά...

Από που προκύπτει αυτό;

Προσωπικά γνωρίζω περισσότερο κόσμο με NSw παρά με PS5/SeX|S.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, alexwolf said:

Έχει καταφέρει κανένας να αγοράσει OLED Switch από Ελλάδα, γιατί από ότι έχω δει δεν έχει έρθει καθόλου προς το παρόν? 

εγω απο γερμανο. παρηγγειλα πριν κανα μηνα (με εξοφληση οχι αντικαταβολη) και παρελαβα χθες. η οθονη ειναι η μερα με τη νυχτα και το ασπρο στα joycons και στο dock προσωπικα μου αρεσει πολυ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Snolly είπε

ασπρο στα joycons και στο dock προσωπικα μου αρεσει πολυ

..ειναι όντως ωραίο το άσπρο,συμφωνώ..

Απλα οταν υπαρχει η DBrand,για να μην αναφέρω και το πόσα shells βρίσκεις απο πχ aliexpress,το χρωμα δεν εχει τόση σήμασια για μενα..

Αν ψώνιζα σημερα για nsw,σίγουρα το OLED θα έπαιρνα μιας που μονο handheld παίζω,και η οθόνη μετράει όντως.….…αλλα αφού εχω το V2 δεν θα ασχοληθώ,προς το παρόν..

Επεξ/σία από mAs_81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...