Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

40 minutes ago, LordPanag said:

Δυστυχως ομως ειναι αληθεια   και αυτο δειχνει κατι οχι και τοσο ωραιο για το hardware που μας προσφερει η Nintendo.

Εγώ πάλι μια χαρά το βλέπω να τρέχει στο Switch. Εσύ τι θέματα βλέπεις? 

Επίσης οι κονσόλες δεν είναι κινητά για να αλλάζουν κάθε χρόνο hardware ενώ σίγουρα μια υβριδική κονσόλα δεν πρόκειται να γίνει το ίδιο δυνατή με ένα PC ή ακόμα και με τις αποκλειστικά σταθερές κονσόλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, LordPanag είπε

Δυστυχως ομως ειναι αληθεια   και αυτο δειχνει κατι οχι και τοσο ωραιο για το hardware που μας προσφερει η Nintendo.

Υπάρχει μια ολόκληρη λίστα από παιχνίδια που θα μπορούσαν να κερδίσουν αρκετά σε καλύτερο hardware όταν το Metroid στέκει αρκετά καλά στον τεχνικό τομέα. Δηλαδή για το Xenoblade 2 που κυκλοφόρησε στο πρώτο έτος του συστήματος και είναι ένα μάτσο χάλια συγκριτικά γιατί δεν ενοχλήθηκαν; 

Προσωπικά είμαι υπέρ μιας δυνατότερης έκδοσης. Ακόμα καλύτερα πριν την ανακοίνωση του υβριδικού NSW περίμενα ένα οικιακό σύστημα στα επίπεδα του ps4. Όμως προέκυψε το NSW και για γνωστούς λόγους, μετά από τέσσερα χρόνια και 90 εκατομμύρια πωλήσεις, να αναφέρονται στο Dread και emulators δείχνει να έχει ξεφύγει η κατάσταση.

Αυτοί οι "δημοσιογράφοι" δεν ξέρουν ούτε να σχολιάσουν τα αρνητικά της Ν όπως υπηρεσίες, κατασκευαστικό και ροή κυκλοφοριών. Αντί λοιπόν να περιορίζονται σε μπούρδες καλύτερα για εμάς και για το σύνολο της βιομηχανίας να αρχίσουν να γράφουν ουσίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Vagosman είπε

Αναμένουμε νουμερα. Δείχνει να πηγαίνει καλά με πολύ κόσμο νέο στο franchise

Ετσι φαίνεται από τις πρώτες εικόνες

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να εχει πεσει νεκρα στο θεμα αυτο μαλλον ολοι μας λιωνουμε το metroid.Παιχνιδαρα μεχρι στιγμης και οπως εχει αναφερει ο skywalker33 σε καποια σημεια θελει αντανακλαστικα στυλ sekiro.

Επισης ωραιο και ενδιαφερον story εως τωρα.

Στα αρνητικα δυστηχως παραμενουν οι αρχικες μου εντυπωσεις σχετικα με την μουσικη.Σχετικα αδιαφορο περαν του τιτλου αρχης.

 

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Για να εχει πεσει νεκρα στο θεμα αυτο μαλλον ολοι μας λιωνουμε το metroid.

 

 

Θα αρχίσω τα ίδια πάλι και θα γίνω κουραστικός 😅🦊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Για να εχει πεσει νεκρα στο θεμα αυτο μαλλον ολοι μας λιωνουμε το metroid.Παιχνιδαρα μεχρι στιγμης και οπως εχει αναφερει ο skywalker33 σε καποια σημεια θελει αντανακλαστικα στυλ sekiro.

Επισης ωραιο και ενδιαφερον story εως τωρα.

Στα αρνητικα δυστηχως παραμενουν οι αρχικες μου εντυπωσεις σχετικα με την μουσικη.Σχετικα αδιαφορο περαν του τιτλου αρχης.

 

 

Περιεργο εχω ακουσει απο ολους τα καλυτερα για τη μουσικη. Τι φαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Βλέπω εξαντλήθηκαν παντού τα αποθέματα του Switch OLeD... :P 

Περιορισμένη παραγωγή ή το φαινόμενο των scalpers έχει καθιερωθεί πλέον στην εποχή μας?

ειναι της εποχής και αυτό όπως συμβαίνουν με όλες τις κονσόλες και ηλεκτρονικά είδη. 

Δεν υπάρχει πλέον πουθενα ούτε σε amazon ούτε πουθενά. Πάντως μεγάλη αναβάθμιση από το προηγούμενο σε φορητό game.

Από αύριο που θα κάτσω να το σκαλίσω θα γράψω περισσότερες εντυπώσεις.

Στις 10/10/2021 στις 12:15 ΜΜ, ikaruga24 είπε

Θα προτείνω κάτι διαφορετικό. Για όσους δεν έχουν κάποιο καλό ζευγάρι ακουστικά για να απολαύσουν τον αναβαθμισμένο ήχο (δεν είναι μόνο στα ηχεία αυτή η αναβάθμιση, παρατηρώ καλύτερο DSP σε σχέση με το original που ήταν ήδη υψηλής ποιότητας) έχω μια πρόταση που πραγματικά είναι ότι καλύτερο για ως τόσα χρήματα. 

https://www.skroutz.gr/s/31506768/Koss-KPH30i-Ενσύρματα-On-Ear-Ακουστικά-Διάφανα.html

Αν και στην Ελλάδα όπως πάντα τα κοπανάνε δεν θα βρείτε κάτι καλύτερο ακόμα και στα διπλά ή και παραπάνω ακόμα. Διαθέτω ένα κάρο ακουστικά, από 10 ως 500€ και τα συγκεκριμένα είναι απλά ότι χρειάζονται όλοι. Για όσους θέλουν να το πάνε λίγο παραπάνω τότε απλά αγοράζουν αυτά: 

https://www.skroutz.gr/c/3521/antallaktika_kai_axesoyar_akoustikwn.html?keyphrase=grado+sr60

Οπως πάντα τα βαράνε στην Ελλάδα αλλά με ένα σύνολο των 80€ σας εγγυώμαι ότι έχετε ήχο αξίας 300€+, απλά αφαιρείτε την αρχική μεμβράνη/μαξιλάρι κάνετε μια μικρή τομή για να χωρέσουν τα καλώδια στα νέα μαξιλάρια και είστε έτοιμοι. Εγγύηση από εμένα με υπογραφή και σφραγίδα ότι πολλοί από εσάς θα νομίζετε ότι τα παιχνίδια σας είναι καινούργια. Οι περισσότεροι ξεχνάνε τον ήχο και δίνουν υπερβολική σημασία στην εικόνα.

για ψείρες ακουστικά έχεις να προτείνεις τίποτα ?

και για να μην ξεχνιόμαστε όσοι έχουμε γράψει 300+ ώρες στο animal crossing

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...