Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το rise είναι το καλύτερο παιχνίδι της κονσόλας όσον αφορά visuals, frame rate , online, πόσο smooth είναι το gameplay σε σχέση με το world αλλά ειναι portable τίτλος κ όχι main line. Αν θες κάνε με αντ για hunts !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Το rise είναι το καλύτερο παιχνίδι της κονσόλας όσον αφορά visuals, frame rate , online, πόσο smooth είναι το gameplay σε σχέση με το world αλλά ειναι portable τίτλος κ όχι main line. Αν θες κάνε με αντ για hunts !

Id για add?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση περί Megami Tensei V.

Εχει πετύχει κανείς κατάστημα που να έχει τα pre order bonus που δίνουν στο εξωτερικό?

Αγγλικό amazon πχ δεν στέλνει Ελλάδα και shopto πλέον οι παραγγελίες τρώνε καπέλο τελωνείο και ξεφεύγει αρκετά η τιμή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον καποιος retailer εχει διαρρευσει το metroid,κλασσικα πραγματα δηλαδη και ηδη αναφερουν οτι υπαρχουν spoilers-video στο Internet.

5 μερες παντως εμειναν για νεο τιτλο metroid!Επισης την τεταρτη βγαινουν τα reviews,αν και το εχω ηδη προπαραγγειλει.Πιστευω θα κυμανθει εκει στο 85-90

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους φτάσαμε στο release date αλλά με δουλειά και τρέξιμο θα αργήσω λίγο να το πιάσω. 😢

Αν θέλει κάποιος μια limited για το Metroid να μου στείλει pm, μάλλον θα μου περισσέψει μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2021 στις 10:50 ΠΜ, christos_75 είπε

φανταζομαι θα δουμε συντομα σε Πλαισιο και Public.

Ενημερωτικά μιας και αναφέρθηκε,στο Πλαισιο είναι άφαντο και στο public δεν δίνουν τίποτα σαν pre order bonus.

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Πιστευω θα κυμανθει εκει στο 85-90

Προσωπικά το βλέπω να παίζει 80-85, βέβαια εννοείται οτι εύχομαι να πάρει και παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προσωπικά το βλέπω να παίζει 80-85, βέβαια εννοείται οτι εύχομαι να πάρει και παραπάνω.

Εχω ηδη αναφερει σε παλιοτερο ποστ μου τι θα δουμε σαν αρνητικα στα reviews:

-δεν φερνει κατι καινουργιο στο genre

-indie τιτλοι τα τελευταια χρονια εχουν παει το genre μπροστα

Αυτα τα 2 πιστευω θα παιξουν πολυ με αποτελεσμα να παιξει,οπως λες,στο 80-85.Αλλα φαινεται οτι εχει πεσει πολυ καλη δουλεια και αν κρινουμε απο τα previews εχει πιθανοτητα να κυμανθει στο 85-90.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω θα έβαζα στα αρνητικά(βέβαια δεν θα το γράψουν πολλοί στα reviews),και τα 60ευρώ τιμής Nintendo,γιατί τέτοιου είδους παιχνίδια, 60ευρώ δεν ζητάνε ας μην κοροιδευόμαστε.

Κλασσικό παράδειγμα το τελευταίο Ori με αρχική τιμή αν δεν κάνω λάθος τα 30ευρώ.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι οντως εχουμε και το θεμα της τιμης που δυστηχως θα παιξει λογικα καποιο ρολο.Τα εχουμε συζητησει ξανα και με τις τιμες του ps5.Ας μην ξεφυγουμε ομως γιατι πραγματικα αυτο με τις τιμες και αν αξιζουν ή οχι ειναι θεμα προς μεγαλη συζητηση.

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ενημερωτικά μιας και αναφέρθηκε,στο Πλαισιο είναι άφαντο και στο public δεν δίνουν τίποτα σαν pre order bonus.

 

δεν τα ανεβαζουν αμεσα τα pre order bonus. καλη ωρα για τα pre order bonus για το pokemon BD/SP ανεβηκαν τον Σεπτεμβριο ενω υπηρχαν ηδη απο Ιουλιο να τα προπαραγγειλεις τα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christos_75 είπε

δεν τα ανεβαζουν αμεσα τα pre order bonus. καλη ωρα για τα pre order bonus για το pokemon BD/SP ανεβηκαν τον Σεπτεμβριο ενω υπηρχαν ηδη απο Ιουλιο να τα προπαραγγειλεις τα παιχνιδια.

Σωστός,βέβαια υπάρχει μια διαφορά στα 2 αυτά παραδείγματα. Τα pokemon είναι εμπορικοί τίτλοι ακόμα και στην Ελλάδα,τα Shin Megami Tensei όμως όχι. Φαντάζομαι για αυτό το λόγο πχ το Πλαίσιο παίζει να μην το φέρει καν το παιχνίδι,πόσο μάλλον να μιλάμε και για pre order bonus.

Θα δούμε βέβαια τις επόμενες μέρες,αλλά κρατάω μικρό καλάθι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εγω θα έβαζα στα αρνητικά(βέβαια δεν θα το γράψουν πολλοί στα reviews),και τα 60ευρώ τιμής Nintendo,γιατί τέτοιου είδους παιχνίδια, 60ευρώ δεν ζητάνε ας μην κοροιδευόμαστε.

Κλασσικό παράδειγμα το τελευταίο Ori με αρχική τιμή αν δεν κάνω λάθος τα 30ευρώ.

 

Αυτό το θέμα το έχουν πολλές φορές θίξει και σε ξένα forums. Ναι και εμένα θα μου άρεσε σίγουρα εάν ήταν πιο φτηνό ΑΛΛΑ εάν είναι μεγάλο σε διάρκεια και είναι ενδιαφέρον και έχει καλή μουσική, ατμόσφαιρα, γραφικά, κλπ θα τα δώσω ευχαρίστως τα 50-60 ευρώ. Για μένα πιο σημαντικό είναι η διάρκεια του να είναι επαρκής παρά το ότι θεωρείται "2D" ή 2.5D κλπ. Σίγουρα δεν πρόκειται να έχει 40 ώρες για να το τερματίσεις αλλά εάν είχε 15-20 ώρες (gameplay) θα τα έδινα γιατί ξέρω ότι τα Metroid αν εξαιρέσουμε τα metroid prime1-3, συνήθως είναι κάτω από 10 ώρες. Και φυσικά να υπάρχει και το ανάλογο replayability πχ εφόσον το τερματίσεις, να βρεις τα μυστικά κλπ.

Το Ori είχε βγει και σε xbox προηγουμένως και είχε περάσει ένα χρονικό διάστημα και μετά βγήκε στο switch στα 30. Νομίζω αυτό είναι το σκεπτικό που είχε πέσει η τιμή. Εκτός και αν και στο xbox ήταν αρχική τιμή 30 ευρώ. Αυτό δεν το γνωρίζω. Αλλά και το Ori που το έπαιξα στο Switch νομίζω δεν φτάνει τα επίπεδα Metroid σε πακέτο (μουσική, γρίφους, γραφικά, ατμόσφαιρα, ιστορία). Προς το τέλος, μου φάνηκε λίγο ότι γίνεται εκνευριστικό διότι είχε πίστες που έπρεπε να κάνεις κουφά πράγματα για να τα ξεπεράσεις - δηλαδή πήδημα από το ένα σημείο στο άλλο και κάτι κουφά όπως βλέπεις σε κάτι super meat boy - celeste κλπ. Ε αυτά προσωπικά δεν μου αρέσουν. Για αυτό και δεν αγόρασα την συνέχεια. Δηλαδή λες και μπαίνεις σε ειδικές δοκιμασίες για να ανεβάσουν την δυσκολία αλλά είναι εκνευριστικές!

Άντε επιτέλους φτάσαμε στην τελευταία εβδομάδα για το launch day! 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...