Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, Malthador said:

Έχω αμφιβολίες σχετικά με το τρέιλερ που έδειξαν. Δεν νομίζω ότι έτρεχε στο τωρινό Switch.

Εμένα πάντως η πρώτη μου εντύπωση όταν είδα το τρέιλερ ήταν ότι έτρεχε στο τωρινό. Θυμίζει πάρα πολύ το Remastered σε όλα.

Αργότερα βγήκε και μια μίνι ανάλυση του DF στην οποία και εκείνοι θεωρούν ότι πρόκειται για το Switch 1 εξηγώντας περισσότερες λεπτομέρειες και ομοιότητες σχετικά με κάποια μικροπροβληματάκια από το Remastered που μεταφέρονται και εδώ. Ίδιο resolution, ίδιο AA κλπ. Συν ότι είδαμε και κάποια performance drops που ενισχύουν την εντύπωση ότι τρέχει σε Switch 1.

Βέβαια τίποτα δεν είναι σίγουρο 100% αλλά δεν νομίζω ότι η Ν θα ρίσκαρε να δείξει πραγματικό footage οποιουδήποτε παιχνιδιού που τρέχει στο Switch 2 πριν την επίσημη παρουσίαση του. Τους έχω για πολύ φειδωλούς για να κάνουν κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τη παρουσίαση προσωπικά μιας και πήρα πρόσφατα switch γούσταρα φουλ που θα παίξω games όπως το dk country returns hd ή luigi mansion 2 hd μιας και δε τα έχω παίξει ποτέ στην εποχή τους και είναι κάτι τελείως νέο για μένα πόσο μάλλον που θα τα παίξω στη καλύτερη εκδοχή τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να γράψω κι εγώ μια μικρή άποψη καθυστερημένα γιατί κόλλησα κόβιντ (από πότε είναι αυτή η εφημερίδα;; )

Metroid Prime 4 Beyond - Προφανώς είναι αυτό που έκλεψε την παράσταση. Μου άρεσε πολύ η αισθητική και η ατμόσφαιρά, έχει 101% DNA Metroid Prime. Το "απόσπασμα" που έδειξαν (γιατί αυτό trailer δεν το λες) ήταν action paced αν και δεν πιστεύω ότι αυτό σημαίνει κάτι, στην πραγματικότητα δεν πρέπει να είδαμε και πολλά από το gameplay του. Όπως όταν έβγαλαν το πρώτο trailer για το Tears of the Kingdom και δεν είχαμε την παραμικρή ιδέα για το τι έπος έχουν φτιάξει, έτσι κι εδώ πιστεύω περιμένουν να φτάσουμε πιο κοντά στην ημερομηνία κυκλοφορίας και να παρουσιάσουν κανονικά τον τίτλο.

Zelda: Echoes of Wisdom - Μου άφησε πολύ θετική αίσθηση. Καταλαβαίνω όσα λέγονται περί "απομάκρυνσης της συνταγής από τα κλασικά μονοπάτια" μα δεν τα συμμερίζομαι καθόλου. Έχοντας δοκιμάσει τη συνταγή σε βάθος δεκαετιών, δεν γίνεται να με προβληματίσει τίποτα όταν οι developers αποφασίζουν να δοκιμάσουν κάτι διαφορετικό/καινούργιο. Χάρηκα πραγματικά όταν άκουσα το "new gameplay style that breaks conventions seen in past 2D Zelda games". Φυσικά όλα θα κριθούν στην πράξη όταν το πιάσουμε στα χέρια μας. Αλλά προς το παρόν εγώ κρατάω αυτό, μου αρέσει που δοκιμάζουν. Και ας αποτύχουν. "It's all in the game yo"

Ενθουσιασμένος με το Mario & Luigi: Brothership, θα είμαι και διπλά ενθουσιασμένος αν έχει co-op, φαίνεται να του ταιριάζει τόσο πολύ. Ωραία αισθητική, πολύχρωμο και διασκεδαστικό.

Λοιπές ανακοινώσεις που κρατάω: Super Mario Party Jamboree, Donkey Kong Country Returns HD, Ace Attorney Investigations Collection, Fantasian, Nintendo Switch Sports (update), Disney Illusion Island (update).

Και μια σημείωση για τις καινούργιες προσθήκες στο NSO:
Metroid Zero Mission - Επιτέλους. Και αν δεν κάνω λάθος πλέον όλα τα Metroid βρίσκονται στο Switch. Εκτός φυσικά από τα Prime 2 και 3, απλά βγάλτε τα!
Zelda: Four Swords - Είχα παίξει την έκδοση του GameCube και μου είχε φανεί αρκετά διασκεδαστική, θα δώσω μια ευκαιρία κι εδώ.
Perfect Dark - "Έχετε 10 λεπτά να σας μιλήσω για τον κύριο Ιησού Χριστο;" ΟΚ, δεν ξέρω πόσους και ποιους αφορά πλέον καθώς έχει χειρισμό μιας άλλης εποχής (άσχετα με το αν αποτέλεσε μαζί με το GoldenEye κάτι καινοτόμο στον χειρισμό των first person shooters τότε). Το έχω στην καρδιά μου, κλικάρει όλα τα κουτάκια που έχω για το gaming, σίγουρα μιλάει και η νοσταλγία, θα το πρότεινα σε αυτούς που έλιωσαν το GoldenEye στην εποχή του αλλά για κάποιο λόγο δεν έπεσε ποτέ στα χέρια τους. Το Perfect Dark είναι ένα GoldenEye on steroids, είναι ο λόγος να αγοράσω XBOX (αν δεν βγει σε PC) όοοοταν βγάλει η Microsoft τη συνέχεια που μας έχει τάξει. "Ευχαριστώ που παρακολουθήσατε το TEDx μου"!

Συνολικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από το Direct, δεν βλέπεις τέτοιες ανακοινώσεις για το τελευταίο εξάμηνο μιας κονσόλας που μετράει 7+ χρόνια ζωής.

Επεξ/σία από xlinger
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, xlinger είπε

Να γράψω κι εγώ μια μικρή άποψη καθυστερημένα γιατί κόλλησα κόβιντ (από πότε είναι αυτή η εφημερίδα;; )

Zelda: Echoes of Wisdom - Μου άφησε πολύ θετική αίσθηση. Καταλαβαίνω όσα λέγονται περί "απομάκρυνσης της συνταγής από τα κλασικά μονοπάτια" μα δεν τα συμμερίζομαι καθόλου. Έχοντας δοκιμάσει τη συνταγή σε βάθος δεκαετιών, δεν γίνεται να με προβληματίσει τίποτα όταν οι developers αποφασίζουν να δοκιμάσουν κάτι διαφορετικό/καινούργιο. Χάρηκα πραγματικά όταν άκουσα το "new gameplay style that breaks conventions seen in past 2D Zelda games". Φυσικά όλα θα κριθούν στην πράξη όταν το πιάσουμε στα χέρια μας. Αλλά προς το παρόν εγώ κρατάω αυτό, μου αρέσει που δοκιμάζουν. Και ας αποτύχουν. "It's all in the game yo"

ναι δε ξερω για ποια συνταγη μιλαει ο κοσμος. Παρα μα παρα πολλα 2D zelda εχουν γερες διαφορες σε συνταγη. οκ εδω ειναι η μεγαλυτερη αλλα κ παλι, ειναι ξεκαθαρο spin off και μπορει να βγει πολυ καλο. σε puzzle combat gameplay γενικα η σειρα ειναι διαχρονικα πολυ εξυπνη κ περιμενω να δω ομορφα πραγματα.

η συνταγή άλλαξε ραγδαία (μαζι με τα πεταλα της) και στο TotK και το BotW. δε βρισκω περιεργο αυτο που κανουν τωρα.

το μονο που δε με τρελενει ειναι αυτο το 3D chibi art που εχουν επιλεξει (κ ηταν κ σε προσφατα remakes) αλλα αυτο ειναι προσωπικο γουστο εντελως και δε με σταματαει απο το να απολαυσω το παιχνιδι.
Αλλα θα ηθελα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ενα νεο 2D Zelda με το 2DHD style των συγχρωνων remake της SquareEnix.😍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 minutes ago, Skywalker333 said:

Αλλα θα ηθελα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ενα νεο 2D Zelda με το 2DHD style των συγχρωνων remake της SquareEnix.😍

Hear me out:

  1. Studio Ghibli
  2. The Legend of Zelda
  3. ???

image.jpeg.a75add859cb98e79f04427ff4165417b.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Zelda στην αισθητική του Octopath Traveler θα ταίριαζε σίγουρα, αλλά αυτό που πόσταρε ο Malthador είναι το όνειρο! 😍

Σε άλλα νέα, αναλυσούλα του Metroid Prime 4:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Hear me out:

  1. Studio Ghibli
  2. The Legend of Zelda
  3. ???

image.jpeg.a75add859cb98e79f04427ff4165417b.jpeg

Ονειρικο θα ηταν αλλα αμφιβαλω η νιντεντο να δωσει τα λεφτα για κατι τετοιο.

το Ni no Kuni 1 παντως τα εσπαγε σε εικαστικπ τομεα (παρολο που περιπου στα 3/5 τους τελειωσε το Ghibli budget κ σταματησαν οι ωραιες 2D curscenes!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

πολυ ομορφο boxart εχει

 

Mario-Luigi-Brothership-boxart-656x1062.

Πράγματι! Ελπίζω να είναι co-op, ο τίτλος είναι σαν να το υπογραμμίζει διπλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες, στο

super mario bros U Deluxe στο switch, quick save δεν γινεται παρολο που το παταμε;
εχω προσπαθησει 2-3 φορες κ οταν παιρνω 2-3 πιστες κ δοκιμαζω να βγω κ ξαναμπαινω, με βγαζει παλι πιο πισω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...