Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέος κάτοχος Switch, περιμένω να το παραλάβω. Για grip τι προτείνετε; 

Διαβάζοντας και ψάχνοντας αρκετά, καταλαβαίνω ότι δύο είναι τα επικρατέστερα, το Satisfye και το Skull & Co. Τα έχει δοκιμάσει κανείς και τα δύο;

Εναλλακτικά επειδή είμαι fan της spigen γενικότερα, έχει δοκιμάσει κανείς τη δική της θήκη/grip;

https://www.skroutz.gr/s/34425845/Spigen-Rugged-Armor-Oled-Plastiki-THiki-Prostasias-gia-CHeiristirio-Switch-Mayri-ACS04020.html#reviews

Επεξ/σία από thagkol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 8/6/2024 στις 11:40 ΠΜ, thagkol είπε

Νέος κάτοχος Switch, περιμένω να το παραλάβω. Για grip τι προτείνετε; 

Διαβάζοντας και ψάχνοντας αρκετά, καταλαβαίνω ότι δύο είναι τα επικρατέστερα, το Satisfye και το Skull & Co. Τα έχει δοκιμάσει κανείς και τα δύο;

Εναλλακτικά επειδή είμαι fan της spigen γενικότερα, έχει δοκιμάσει κανείς τη δική της θήκη/grip;

https://www.skroutz.gr/s/34425845/Spigen-Rugged-Armor-Oled-Plastiki-THiki-Prostasias-gia-CHeiristirio-Switch-Mayri-ACS04020.html#reviews

Έχοντας δοκιμάσει Satisfye και το Skull & Co, θα σου πρότεινα το Skull & Co, εκτός κι αν έχεις χέρια γορίλα :D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράσα το smt 5 vengeance από μαγαζί στο σκρουτζ στα 34 ευρώ και νωρίτερα από την επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας . Πιστεύω στο τιμή αυτή αξίζει φουλ ακόμα και αν το πας αρθριστικα μα ζιβςμ το πρώτο που εγώ το είχα πάρει καινουργιο στα 42 ( το ορίτζιναλ μου πείρε γύρω στις 110 ώρες να το βγάλω μαζί με ότι optional υπήρχε ,πιστεύω τόσο θα πάρει κάι το story του vengenaceαν  ) 

Είναι όλο το παιχνίδι μέσα στο cart  και δε χρειάζεται να κατεβάσεις τίποτα παρά μόνο δύο optional dlc για τα οποία δίνεται κωδικός 

Η επιλογή για το ποιο από τα δύο stories θα ακολουθήσεις γίνεται με ωραίο τρόπο στην αρχή του παιχνιδιού . 

Επίσης δε θυμάμαι τι επιλογές είχε το smt 5 αλλά εδώ στις επιλογές των γραφικών υπάρχει ambient occlusion και antialiasing . Υπάρχει όντως μια μικρή διαφορά στα γραφικά με την ενεργοποίηση τους .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, mansa2k είπε

@dekulinkgr μόνο το Nintendo Direct έμεινε για το Silksong. Τι πιθανότητες δίνεις;😂

Πιστευω πλεον 100% οτι θα το δουμε στο επερχομενο direct της nintendo.Στην χειροτερη θα μαθουμε την ημερομηνια κυκλοφοριας.

Σε αντιθετη περιπτωση παντως και δεν εχουμε παλι νεα απο το παιχνιδι τοτε πολυ απλα δεν ασχολουμαι αλλο με το παιχνιδι αυτο(εαν ποτε υπηρξε στην τελικη 😛 ).Εχει πλεον κουρασει παρα πολυ η team cherry με την απολυτη σιωπη τοσο καιρο.

Ααα και μιας και ανεφερα το direct εχει τιποτα απο προβλεψεις-διαρροες για το ποτε θα ειναι?Εγω προσωπικα πιστευω για αυτην την εβδομαδα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, dekulinkgr said:

Πιστευω πλεον 100% οτι θα το δουμε στο επερχομενο direct της nintendo.Στην χειροτερη θα μαθουμε την ημερομηνια κυκλοφοριας.

Σε αντιθετη περιπτωση παντως και δεν εχουμε παλι νεα απο το παιχνιδι τοτε πολυ απλα δεν ασχολουμαι αλλο με το παιχνιδι αυτο(εαν ποτε υπηρξε στην τελικη 😛 ).Εχει πλεον κουρασει παρα πολυ η team cherry με την απολυτη σιωπη τοσο καιρο.

Ααα και μιας και ανεφερα το direct εχει τιποτα απο προβλεψεις-διαρροες για το ποτε θα ειναι?Εγω προσωπικα πιστευω για αυτην την εβδομαδα.

Κάπου είδα για 12/6 και νόμιζα είναι επίσημο.

Πάντως η Team Cherry πραγματικά παίζει να έβγαλαν άπειρα λεφτά και να έπεσαν στα ναρκωτικά και στα ποτά και να έκαναν 5 χρόνια να συνέλθουν.

Δεν εξηγείται αλλιώς.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Σε αντιθετη περιπτωση παντως και δεν εχουμε παλι νεα απο το παιχνιδι τοτε πολυ απλα δεν ασχολουμαι αλλο με το παιχνιδι αυτο(εαν ποτε υπηρξε στην τελικη 😛 ).

Εχει πλεον κουρασει παρα πολυ η team cherry με την απολυτη σιωπη τοσο καιρο.

Τι μου θυμίζει άραγε αυτό🤔

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που το θεωρώ vaporware πλέον πιστεύω ότι ίσως υπάρχει μια σοβαρή πιθανότητα ,γιατί βάλανε το hollow knight πρόσφατα για δοκιμή  στο σουίτς online οπότε ίσως κάτι να παίξει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αυτή τη βδομάδα το Direct.

https://comicbook.com/gaming/news/nintendo-direct-june-2024-rumors/

Πιστεύω ότι λογικά θα θέλουν έξτρα χρόνο για να προετοιμάσουν τους servers για το shadowdrop του Silksong. 

Spoiler

:P

 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια.Πηρα ένα switch για τον γιο μου γιατί η πρώτη κονσόλα που είχα κάηκε.Το προβλημα είναι ότι θέλω να την κάνω primary και δεν μπορώ…Έχω πολλά παιχνίδια digital και δεν γίνετε να το αφήσω έτσι..Υπάρχει λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Johnny_B είπε

Παιδιά μια βοήθεια.Πηρα ένα switch για τον γιο μου γιατί η πρώτη κονσόλα που είχα κάηκε.Το προβλημα είναι ότι θέλω να την κάνω primary και δεν μπορώ…Έχω πολλά παιχνίδια digital και δεν γίνετε να το αφήσω έτσι..Υπάρχει λυση;

Κανεις δεν ξέρει;Αν αλλάξω τον κωδικό από το account?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

1 hour ago, Johnny_B said:

Κανεις δεν ξέρει;Αν αλλάξω τον κωδικό από το account?

Αν δεν έχει τύχει σε κανέναν μας, δεν νομίζω πως μπορούμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό απο google/youtube search.

Οπως βρήκα μπορείς να κάνεις deregister την προηγούμενη χαλασμένη κονσολα μέσω website. Πας εδώ, κάνεις log in με το nintendo account σου και επιλέγεις Deregister Primary Console (τελευταία επιλογή).

Έπειτα, απλά συνδέσου κανονικά στο eshop απο την νέα σου κονσόλα και λογικά θα γινει primary απευθείας. Αλλιώς πάνε στα settings της κονσολας.

Επεξ/σία από Te0sX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...