Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, γιατί εγώ προσωπικά ξενέρωσα τη ζωή μου και ακόμα δεν το πιστεύω, αλλά το Silk Song έγινε Cancel λόγω οικονομικών προβλημάτων των δημιουργών.

Ανακοινώθηκε δυστυχώς πριν δυο ώρες.

Team Cherry announce cancellation of long-awaited fan favourite title Silksong due to budget deficit, in a shocking turn of events.

 

  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, Charismo είπε

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, γιατί εγώ προσωπικά ξενέρωσα τη ζωή μου και ακόμα δεν το πιστεύω, αλλά το Silk Song έγινε Cancel λόγω οικονομικών προβλημάτων των δημιουργών.

Ανακοινώθηκε δυστυχώς πριν δυο ώρες.

Team Cherry announce cancellation of long-awaited fan favourite title Silksong due to budget deficit, in a shocking turn of events.

 

1,5 δις κλικς μέσα σε δύο ώρες δείχνουν ξεκάθαρα πόσο το ήθελε ο κόσμος και απογοητεύτηκε από την συγκεκριμένη τροπή .

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε να απολαύσετε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών όπως του αρμόζει στο Switch, τότε να κάνετε την χάρη στον εαυτό σας και να εγκαταστήσετε το Ship of Harkinian.

Το Ocarina of Time όπως δεν μας κάνει την χάρη κυρά Νιτέτο να απολαύσουμε. Widescreen, ένα σωρό QoL προσθήκες, 30 fps αντί για 20 (δυστυχώς στα 60 fps έχουμε σκαμπανεβάσματα) και μπορούμε να βάλουμε έξτρα mods (προτείνω τα 3ds textures).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, Bourdoulas said:

Αν θέλετε να απολαύσετε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών όπως του αρμόζει στο Switch, τότε να κάνετε την χάρη στον εαυτό σας και να εγκαταστήσετε το Ship of Harkinian.

Το Ocarina of Time όπως δεν μας κάνει την χάρη κυρά Νιτέτο να απολαύσουμε. Widescreen, ένα σωρό QoL προσθήκες, 30 fps αντί για 20 (δυστυχώς στα 60 fps έχουμε σκαμπανεβάσματα) και μπορούμε να βάλουμε έξτρα mods (προτείνω τα 3ds textures).

 Αυτό φαντάζομαι απαιτεί χακαρισμένο Switch, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα το demo του trails though daybreak σε handheld mode και δυστυχώς σε οπτικό κομμάτι είναι άθλιο ,δεν είμαι από αυτούς που τους ενδιαφέρουν τα γραφικά τόσο αλλά εδώ πόνεσαν τα μάτια μου ,ειδικά τα αρχικά cutscenes θα μπορούσαν να προέρχονται από παιχνίδι του PS2 χωρίς υπερβολή .κρίμα πολύ τα ίδια είχαν γίνει και με το Ys 9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν βαλει το hollow knight  gametrail στο nso.Aπο σημερα εως τις 12 του μηνα.Για οσοι τυχον δεν το εχουν παιξει επιβαλεται.

Τωρα τυχαιο το γεγονος οτι βαλανε αυτο το παιχνιδι τωρα ?? Την επομενη εβδομαδα λοιπον..... 😛😛😛😛😛

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@dekulinkgr και προς όλους τους metroivania συντρόφους, προτείνω να δείτε το Nine Sols.

Θερίζει σε κριτικές και παίζοντας μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις μου είναι πολύ θετικές.

Υπάρχει story, μυστήριο, υπέροχα stylized γραφικά που μοιάζουν με κινούμενα σχέδια και άψογος χειρισμός.

Ίσως να μιλάμε για ένα διαμαντάκι. Θα δείξει στην πορεία. 

Edit: Δεν είμαι σίγουρος τι παίζει με το Switch release... (το παίζω στο Deck). Λογικά θα βγει παντού...

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

@dekulinkgr και προς όλους τους metroivania συντρόφους, προτείνω να δείτε το Nine Sols.

Θερίζει σε κριτικές και παίζοντας μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις μου είναι πολύ θετικές.

Υπάρχει story, μυστήριο, υπέροχα stylized γραφικά που μοιάζουν με κινούμενα σχέδια και άψογος χειρισμός.

Ίσως να μιλάμε για ένα διαμαντάκι. Θα δείξει στην πορεία. 

Edit: Δεν είμαι σίγουρος τι παίζει με το Switch release... (το παίζω στο Deck). Λογικά θα βγει παντού...

Διαβαζα το μεσημερι για το παιχνιδι αυτο,oπου καποιος ειπε οτι αμα σου αρεσει το hollow knight και το sekiro τοτε δειτε οπωσδηποτε το nine sols.Καταλαβαινεις οτι διαβαζοντας hollow knight & sekiro το ειχα στο νου μου και μετα απο αυτο που αναφερεις και εσυ παει για σιγουρη αγορα  .

Το κακο ομως ειναι οτι βλεπω οτι μεχρι στιγμης μονο για pc εχει κυκλοφορησει ενω για switch,ps5 και xbox αναφερουν απλως 2024.

Δεν πειραζει βεβαια καθως παιζω το lorelei and the laser eyes το οποιο αξιζει για οσοι ειναι φαν των παλιων κλασσικων adventures.

edit

 

O συγκεκριμενος ειναι εγκυρος xbox leaker.

Οποτε θα το δουμε στο event του xbox μαλλον την κυριακη.Αναφερει πως δεν πιστευει οτι  θα ειναι shadowdrop,αρα αν ισχυουν ολα αυτα τοτε  μονο ημερομηνια κυκλοφοριας θα μαθουμε😭

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dekulinkgr

Έχω κολλήσει εδώ και ένα δίωρο με το Sols. Γίνεται όλο και καλύτερο. Λες και ήρθε ουρανοκατέβατο από το πουθενά το παιχνίδι...

Ένα από τα καλά του Deck είναι ότι τέτοια indie projects τα παίζεις day one χωρίς να περιμένεις port.

Πραγματικά εύχομαι να βγει γρήγορα στο Switch. Γρήγορο gameplay με ωραία parries, εξέλιξη χαρακτήρα και αρκετοί διάλογοι και lore... Κάποιοι έκατσαν και δούλεψαν. Είναι και χάρμα οφθαλμών στην OLED. 

Το μόνο ερώτημα είναι η διάρκεια. Ελπίζω να είναι μεγάλη.

Τώρα όσο αναφορά το Silksong, ας μάθουμε τουλάχιστον μία (λογική) ημερομηνία. Ελπίζω όχι τέλη 2025 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...