Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@marius.t

αν δεν τα έχεις όλα, σημαίνει πως δεν τα έχεις βρει όλα, οπότε "πρέπει" να την ξαναπαίξεις

^ δηλαδη, αν δεν ταχεις ολα, δεν ανοιγουν οι αλλες πιστες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

@marius.t

αν δεν τα έχεις όλα, σημαίνει πως δεν τα έχεις βρει όλα, οπότε "πρέπει" να την ξαναπαίξεις

^ δηλαδη, αν δεν ταχεις ολα, δεν ανοιγουν οι αλλες πιστες;

Τα wonder seeds χρειάζονται για τα boss. Τις υπόλοιπες τις παίζεις κανονικά. Παίρνοντας τα όλα, έχεις παίξει ολόκληρη την πίστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

λοιπον το πρωι πηγα public και τσιμησα την oled με το mario bros wonder.

εχω ψιλοπαθει την πλακα μου απο τα ομορφα χρωματα που χει το παιχνδι και ειδικα οταν το συνδεσα στν οθονη οπου μου πηρε κανενα 10λεπτο για να καταλαβω πως για να δωσει σημα στν οθονη πρεπει ναναι συνδεδεμενο και το τροφοδοτικο... :P εκει εφαγα μια πικρα (πολλα καλωδια)

ηθελα να ρωτησω για να κλεισει τελειως η κονσολα (οχι sleep mode), εχω κρατημενο το power?

επισης, υπαρχει τπτ για free games καθε βδομαδα οπως γινεται απο καποιες πλατφορμες στο pc? αν ναι, μπορει καποιος με καθοδηγησει;

τελος, σχετικα με το μαριο.. επειδη πρωτη φορα ασχολουμαι ''σοβαρα'', στις πιστες οταν τις ολοκληρωνω, πως καταλαβαινω οτι τις εχω παιξε ωστε να ξερω ποιες μου μενουν; πχ αν ξαναπαιξω μετα απο μια βδομαδα, που να θυμαμαι ποιες εχω παιξει και ποιες οχι;

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σασς

Καλοπαίχνιδο. Έκανες εξαιρετική επιλογή. 

Προσωπικά το βάζω πάντα σε rest mode. Στην αρχή είχα ένα άγχος μην χαλάει η μπαταρία ή δεν κάνω καλό στην κονσόλα αλλά όχι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω πολυ. πραγματικα το ευχαριστιεμαι προς το παρον.

Καμια τσαντα (ειτε φυλαξης ειτε μεταφορας, ειτε εσωτερικο ειτε εξωτερικο) εχετε να προτεινετε που να χωρα και το deck? - οικονομικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

σας ευχαριστω πολυ. πραγματικα το ευχαριστιεμαι προς το παρον.

Καμια τσαντα (ειτε φυλαξης ειτε μεταφορας, ειτε εσωτερικο ειτε εξωτερικο) εχετε να προτεινετε που να χωρα και το deck? - οικονομικη;

Καλημέρα.

Εγώ πήρα την παρακάτω, έβγαλα το σφουγγαράκι από κάτω και χωράει το dock και τον φορτιστή. Είναι και σε πολύ καλή τιμή και προστατεύει καλά το switch.

https://www.skroutz.gr/s/25793631/Ugreen-Nintendo-Switch-Anti-Shock-Case-Yfasmatini-THiki-Metaforas-Version-A-Small-26x13x8-8cm-gia-Konsola-Switch-Mayri-50275.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη για τν ηλιθια ερωτηση..

τα χειρηστηρια ειδα φορτιζουν οταν ειναι κουμπωμενα στν κονσολα και στο dock..

αν ειναι κλειστη η κονσολα τελειως φορτιζει;

αν οχι τοτε πως φορτιζει;; δλδ πρεπει να μενει ανοιχτη κονσολα χωρις να παιζεις για να φορτισουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι κλειστη η κονσολα γιατι να θελεις να φορτίσουν; ΚΑι αδεια να ειναι αν μενουν πανω στο σουιτς θα παιζουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Vagosman δεν ξερω γιαυτο ρωταω :P

ειχα τν κονσολα κουμπωμενο στο dock, κλειστη τελειως τν κονσολα, κουμπωμενα τα χειρηστηρια, επαιρνε κανονικα ρευμα αλλα δν ξερω αν φορτιζουν κανονικα ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

συγνωμη για τν ηλιθια ερωτηση..

τα χειρηστηρια ειδα φορτιζουν οταν ειναι κουμπωμενα στν κονσολα και στο dock..

αν ειναι κλειστη η κονσολα τελειως φορτιζει;

αν οχι τοτε πως φορτιζει;; δλδ πρεπει να μενει ανοιχτη κονσολα χωρις να παιζεις για να φορτισουν;

Αν είναι κλειστή η κονσόλα δεν φορτίζουν όχι.

Για να φορτίσουν πρέπει να είναι πάνω στην κονσόλα και η κονσόλα στο dock (ή με το καλώδιο κάτω από την κονσόλα τέλος πάντων) και ταυτόχρονα να έχεις το switch σε sleep mode (ή να παίζεις στην tv). 

Μετά μπορούν να φορτίσουν και εκτός dock αν τα έχεις στο grip και βάλεις καλώδιο type-c. 

Προσωπικά πήρα ένα gadget τις προάλλες και έχει πολλά καλούδια όπως και να βάζεις χύμα τα joycons πάνω και να φορτίζουν. Όπως και το pro controller κλπ. Μόνο 12€ κόστισε και γι αυτό που προσφέρει το θεωρώ πολύ τίμιο και τα έχω όλα τακτοποιημένα στο γραφείο μου. 

https://www.skroutz.gr/s/45322466/Imp-Tech-Vasi-gia-Switch-Switch-OLED-se-Polychromo-chroma.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 minutes ago, Tzini_Gr said:

@Vagosman δεν ξερω γιαυτο ρωταω :P

ειχα τν κονσολα κουμπωμενο στο dock, κλειστη τελειως τν κονσολα, κουμπωμενα τα χειρηστηρια, επαιρνε κανονικα ρευμα αλλα δν ξερω αν φορτιζουν κανονικα ετσι

Φορτίζουν.

Η κονσόλα φορτίζει πάντα  τα joycons εκτός κι αν έχει κάτω από 20% μπαταρία η ταμπλέτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Φορτίζουν.

Η κονσόλα φορτίζει πάντα  τα joycons εκτός κι αν έχει κάτω από 20% μπαταρία η ταμπλέτα.

Είμαστε σίγουροι γι αυτό; Γιατί θυμάμαι όταν το είχα ψάξει όταν το πήρα ότι δεν φορτίζει όταν είναι switch off. Ίσως κάνω και λάθος όμως.

Επίσης φορτίζουν και όταν παίζεις handheld αλλά νομίζω απλά δίνουν ρεύμα τόσο όσο ώστε να είναι λειτουργικά και να δουλεύουν. Όχι να τα φορτίσουν κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, broxopios said:

Είμαστε σίγουροι γι αυτό; Γιατί θυμάμαι όταν το είχα ψάξει όταν το πήρα ότι δεν φορτίζει όταν είναι switch off. Ίσως κάνω και λάθος όμως.

Επίσης φορτίζουν και όταν παίζεις handheld αλλά νομίζω απλά δίνουν ρεύμα τόσο όσο ώστε να είναι λειτουργικά και να δουλεύουν. Όχι να τα φορτίσουν κανονικά. 

Η Ν λέει ότι δεν φορτίζουν όταν η κονσόλα δεν είναι συνδεδεμένη στο ρεύμα. Δεν ισχύει αυτό. Όταν η κονσόλα έχει αρκετή μπαταρία (νομίζω πάνω από 20%) και τα joycons δεν έχουν, τότε η κονσόλα τα φορτίζει (νομίζω μέχρι το 40% το καθένα).

Μπορείτε να το δοκιμάσετε, στεγνώστε τα από μπαταρία, φορτίστε το tablet μέχρι το 100%, κουμπώστε τα στην ταμπλέτα εκτός ρεύματος και αφήστε τα μερικές ώρες. Μετά θα είναι φορτισμένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

συγνωμη για τν ηλιθια ερωτηση..

τα χειρηστηρια ειδα φορτιζουν οταν ειναι κουμπωμενα στν κονσολα και στο dock..

αν ειναι κλειστη η κονσολα τελειως φορτιζει;

αν οχι τοτε πως φορτιζει;; δλδ πρεπει να μενει ανοιχτη κονσολα χωρις να παιζεις για να φορτισουν;

Πάντως δεν υπάρχει κανένας λόγος να είναι εντελώς κλειστή η κονσόλα. Αν φοβάσαι ότι θα ταλαιπωρηθεί η απόδοση της μπαταρίας της κονσόλας με το να την έχεις σε sleep mode, το crash test τόσων ετών έχει δείξει ότι είναι αμελητέα η διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
35 minutes ago, Tzini_Gr said:

αλλη ερωτηση, σαν δευτερο κοντρολλερ, του xbox 360 wireless  συνδεεται και αν ναι πως;

Δεν κόβω το χέρι μου, αλλά για να συνδεθεί ασύρματα θεωρώ ότι θα θέλει ανταπτοράκι, το οποίο θα σου κοστίσει όσο ένα μεταχειρισμένο SeX|S gamepad. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...