Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Γιατί κόπτεστε να παίξετε με το Ν64 gamepad; 

Είναι τραγικό, απίστευτα μη-εργονομικό, ενώ τα νεότερα games δεν θα μπορούν να παιχτούν μιας και δεν έχει δεύτερο αναλογικό, ενώ του λείπουν και κουμπάκια.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Γιατί κόπτεστε να παίξετε με το Ν64 gamepad; 

Είναι τραγικό, απίστευτα μη-εργονομικό, ενώ τα νεότερα games δεν θα μπορούν να παιχτούν μιας και δεν έχει δεύτερο αναλογικό, ενώ του λείπουν και κουμπάκια.

Νοσταλγία, μιας και το δικό μου το είχα χαρίσει σε ξαδερφάκι πριν καμια 15 χρόνια. 

Κρίμα που δεν έβγαλε και n64 mini 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bayoneta εικαζω οτι δειχνει περιεργο τεχνικα γιατι πλεον οι δυναμεις της κονσολας ειναι 2 γενιες πισω και σε τιτλους που σχεδιαστικα υπαρχουν παραπλησιοι στις αλλες κονσολες, πλεον βγαζει ματι. Μου αρεσαν πολυ ομως τα summons που εδειξε, ωραιο φρεσκαρισματακι θα ειναι αν γινει σωστα. Απο εκει κ περα, για καποιο παραλογο λογο αυτο που μου εκανε τη μεγαλυτερη εντυπωση χθες ηταν το kirby το οποιο εδειχνε πολυ ενδιαφερον. Ξερω πτι θα ειναι τερμα ευκολπ σε gameplay γιατι το συνηθιζει η σειρα αλλα μου αρεσε αυτο που ειδα. Για το kotor οκ τι συζηταμε, εκαναν ειδηση πτι θα παιξεις τιτλο 20 ετων, που παιζουμε εδω κ χρονια μεχρι κ σε tablet? Ναι παιχνιδαρα αλλα οκ, δεν ειναι ειδηση.
Η μεγαλη απογοητευση χθες παντως ηταν το συνεχισμα του ξεφτιλισματος της virtual console. Συνδρομη με expansion pack για να ξεκλειδωνει ορισμενα παιχνιδια mega drive κ n64... Μια εταιρια με ΤΡΟΜΕΡΑ καλπ ξεκινημα στα wii και ds, πως εχει καταληξει σε αυτο το συστημα δε μπορω να καταλαβω  Περαν αυτου, χλιαρα πραγματα χθες, με ορισμενα indies που ειχαν ενδιαφερον και με το Triangle strategy να μου κλεινει το ματι :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο το MH άξιζε για μένα και το Kirby όπως λέει ο Skywalker 

Κότορ παίζω και στο iPad....

Επίσης για όποιον δεν ξέρει τρέχει ένα ψιλοκαλο sale -30% σε κάποια first party Odyssey,Luigi mansion, Hyrule warriors de

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xavier είπε

τα γραφικα στο bayonetta σας φανηκαν ενταξει? εμενα μου ηρθαν ps2 vibes...

κατι δεν παει καλα με τη platinum

Ίδια μηχανή με το Bayo 2 μου μοιάζει αλλά εξελιγμένη. Το ζουμί δεν είναι αυτό στα Bayonetta όμως. Για το ζουμί της υπόθεσης φαίνεται υπέροχο πραγματικά και φαίνεται να έχει πέσει τρομερή δουλειά σε αυτό που κάνει καλύτερα και χαίρομαι. Ένα πράγμα που με χάλασε στο trailer είναι ότι η Bayo πουθενά δεν ξεβρακωνεται, ακόμα και όταν κάνει summon πράγμα που δεν θα έπρεπε να συμβαίνει, θα έπρεπε να είναι τσιτσιδη. Είναι στον χαρακτήρα της και στον τρόπο που δουλεύουν οι δυνάμεις της. 

Ελπίζω να κάνω λάθος στο τελευταίο κομμάτι και όταν έρθει το παιχνίδι να έχει λυθεί αυτό ή αν υπάρχει θέμα να περιορίζεται μόνο στο trailer. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

Το bayoneta εικαζω οτι δειχνει περιεργο τεχνικα γιατι πλεον οι δυναμεις της κονσολας ειναι 2 γενιες πισω και σε τιτλους που σχεδιαστικα υπαρχουν παραπλησιοι στις αλλες κονσολες, πλεον βγαζει ματι. Μου αρεσαν πολυ ομως τα summons που εδειξε, ωραιο φρεσκαρισματακι θα ειναι αν γινει σωστα. Απο εκει κ περα, για καποιο παραλογο λογο αυτο που μου εκανε τη μεγαλυτερη εντυπωση χθες ηταν το kirby το οποιο εδειχνε πολυ ενδιαφερον. Ξερω πτι θα ειναι τερμα ευκολπ σε gameplay γιατι το συνηθιζει η σειρα αλλα μου αρεσε αυτο που ειδα. Για το kotor οκ τι συζηταμε, εκαναν ειδηση πτι θα παιξεις τιτλο 20 ετων, που παιζουμε εδω κ χρονια μεχρι κ σε tablet? Ναι παιχνιδαρα αλλα οκ, δεν ειναι ειδηση.
Η μεγαλη απογοητευση χθες παντως ηταν το συνεχισμα του ξεφτιλισματος της virtual console. Συνδρομη με expansion pack για να ξεκλειδωνει ορισμενα παιχνιδια mega drive κ n64... Μια εταιρια με ΤΡΟΜΕΡΑ καλπ ξεκινημα στα wii και ds, πως εχει καταληξει σε αυτο το συστημα δε μπορω να καταλαβω  Περαν αυτου, χλιαρα πραγματα χθες, με ορισμενα indies που ειχαν ενδιαφερον και με το Triangle strategy να μου κλεινει το ματι :) 

Ξέχασες οτι  μαλλον θα τρέχει στα 30fps 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To Direct δεν είχε καμία αναφορά στο NSW Oled γιατί το μήνυμα που ήθελαν να περάσουν είναι πως θα ακολουθήσει περιεχόμενο το 2022 επομένως αξίζει η επένδυση σε μια νέα έκδοση-σύστημα. Γενικώς το 2022 φαίνεται χορταστικό συγκριτικά με την φετινή χρονιά. Ως προς το περιεχόμενο με ενόχλησε η πληθώρα συνεχειών και η απουσία νέων ips. 

Σχετικά με την συνδρομή -όπως είχα αναφέρει παλιότερα- είτε θα ακολουθήσουν αύξηση στην τιμή της υπηρεσίας είτε θα πρόσθεταν ένα έχτρα κόστος για πρόσβαση σε περισσότερο περιεχόμενο όπως και έγινε. Δεν μου κάνει καμία εντύπωση παρόλα αυτά περιμένω να δούμε αν τα παιχνίδια θα τρέχουν στα 60fps/1080p και αν το Ν64 χειριστήριο υποστηρίζει κραδασμό. Καλά περί υποστήριξης γυροσκοπικού ελέγχου και σχετικές αναβαθμίσεις απλά γελάω γιατί μιλάμε για Ν επομένως καληνύχτα.

Δεν καταλαβαίνω την σύγχυση σχετικά με τα πρόσωπα που επιλέχτηκαν στην επερχόμενη ταινία SM. Νομίζω είναι εύκολα αντιληπτό ότι ο Chris Pratt είναι πολύ περισσότερο δημοφιλής από τον Charles Martinet. Προσωπικά προτιμώ τον δεύτερο αλλά το χρήμα και η δημοτικότητα επιλέγουν τον Chris Pratt.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
25 minutes ago, mansa2k said:

Δεν καταλαβαίνω την σύγχυση σχετικά με τα πρόσωπα που επιλέχτηκαν στην επερχόμενη ταινία SM. Νομίζω είναι εύκολα αντιληπτό ότι ο Chris Pratt είναι πολύ περισσότερο δημοφιλής από τον Charles Martinet. Προσωπικά προτιμώ τον δεύτερο αλλά το χρήμα και η δημοτικότητα επιλέγουν τον Chris Pratt.

Ούτε εγώ κατάλαβα την αντίδραση. Δεν βρίσκω κακό το cast.

Και τελοσπάντων ταινία που έχει μέσα Jack Black αποκλείεται να είναι κακή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Και τελοσπάντων ταινία που έχει μέσα Jack Black αποκλείεται να είναι κακή.

https://m.imdb.com/title/tt2690138/?ref_=m_nmfmd_act_32

https://m.imdb.com/title/tt2119543/?ref_=m_nmfmd_act_12

https://m.imdb.com/title/tt5664636/?ref_=m_nmfmd_act_11

δυστυχως αν μια ταινία ειναι τοσο κακή, ουτε ο Jack Black δε μπορεί να την σώσει 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το cast της ταινιας mario υπαρχει οντως αρκετη γκρινια για τον Pratt.Ας περιμενουμε να βγει και μετα βλεπουμε.Παντως σαν cast ειναι πολυ καλο σαν ονομα.Μενει να δουμε και στην ταινια πως θα ειναι.Βασικα εχω μεγαλη απορια να δω ποια θα ειναι η υποθεση.Μιλαμε αλλωστε για ταινια mario.Ελπιζω μονο να μην ακολουθησουν την λογικη του sonic(cartoon character στον αληθινο κοσμο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ο Arlo σχεδόν πέθανε:

Βασικά έχουν λάθος οπτική όσοι διαφωνούν με το cast. Βλέπουν την ταινία σαν μια σοβαρή gaming ταινία. Ε δεν θα είναι. 

Περί κωμωδίας τύπου Sonic πρόκειται, ο σκοπός της είναι να αυτογελοιοποιηθεί τρόπον τινά.

18 minutes ago, dekulinkgr said:

Ελπιζω μονο να μην ακολουθησουν την λογικη του sonic(cartoon character στον αληθινο κοσμο).

Δεν νομίζω ότι θα τους αφήσει η Ν. Λογικά ολόκληρη με εφέ θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aνοιξα και σχετικο topic για την ταινια στην ενοτητα κινηματογραφο οπου εγραψα οτι ο κυριος λογος γκρινιας για τον Pratt ειναι η σταση-αποψη του για την lgbt κοινοτητα και οχι για το αν κανει ή οχι......

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν νομίζω ότι θα τους αφήσει η Ν. Λογικά ολόκληρη με εφέ θα είναι.

Ελπιζω να ειναι ετσι.

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Σχετικα με το cast της ταινιας mario υπαρχει οντως αρκετη γκρινια για τον Pratt.Ας περιμενουμε να βγει και μετα βλεπουμε.Παντως σαν cast ειναι πολυ καλο σαν ονομα.Μενει να δουμε και στην ταινια πως θα ειναι.Βασικα εχω μεγαλη απορια να δω ποια θα ειναι η υποθεση.Μιλαμε αλλωστε για ταινια mario.Ελπιζω μονο να μην ακολουθησουν την λογικη του sonic(cartoon character στον αληθινο κοσμο).

Κάπου άκουσα μία φήμη πως η υπόθεση θα είναι ιδιαίτερα πρωτότυπη.

MEGA SPOILER ALERT!!!!!!!!!

Ο Μπόουζερ θα απαγάγει την Πιτς και ο Μάριο θα προσπαθήσει να τη σώσει...

😂 😂 😂 😂 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Σκοπεύω να αγοράσω επιτέλους Switch και θα ήθελα να εκμεταλλευτώ τις τρέχουσες προσφορές στο eshop. Μέσω browser δυστυχώς δε μπορώ να αγοράσω επειδή δεν έχω συνδέσει τον λογαριασμό μου με κάποια συσκευή. Επειδή την κονσόλα θα την έχω στα χέρια μου μετά τη λήξη των προσφορών (πάω για το Oled), σκέφτηκα το εξής:

Να δανειστώ την κονσόλα ενός φίλου, να βγω απο το λογαριασμό του, να συνδεθώ με το δικό μου, να κάνω τις αγορές μου και μετά να ξανασυνδεθεί αυτός με τον δικό του.

Είναι αυτό εφικτό; Θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα είτε στο δικό μου account είτε στου φίλου μου; Η λογική λέει ότι θα είναι ΟΚ, αλλά επειδή Νιντέντο και λογική δεν πάνε πάντα μαζί σκέφτηκα να ρωτήσω και εδώ για επιβεβαίωση.

Ευχαριστώ :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

κυριος λογος γκρινιας για τον Pratt ειναι η σταση-αποψη του για την lgbt κοινοτητα και οχι για το αν κανει ή οχι......

..ο κύριος λόγος γκρίνιας απ αυτούς εννοείς….απο τους υπόλοιπους φαν νομιζω οτι η γκρίνια προέρχεται απο το γεγονός οτι δε θα ειναι η φωνή του Charles Martinet..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...