Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέθανα με την Anya Taylor Joy για Peach.

EDIT: Μεγάλη μπινιά αυτό με το NSO expansion για τις έξτρα κονσόλες. Η Nintendo δίνει μαθήματα στο ξεζούμισμα των οπαδών της. Άλλη μια Πέμπτη, θα μου πείτε.

Επεξ/σία από cubilone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάλι καλα που τα περισσότερα πάνμε για 2022 γιατι ξεμείναμε από χρόνο και από χρήμα για φέτος....

Λοιπόν Αναμένω

disco elysium

shadowrun trilogy

smt v

star wars knights of the old republic

triangle strategy

και

actraiser

 

ΚΑΙ bayo 3 γιατι μας έλειψε το κορίτσι!

Επεξ/σία από gust
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά ωραία παιχνίδια το direct! Το Bayonetta 3 με έσκισε τα πέταλα. Οχι μόνο με μπέρδεψε νομίζοντας ότι στην αρχή έδειχνε σαν Xenoblade X αλλά σε κάποια φάση είδα και Astral Chain και νόμισα είναι το 2 και τελικά ήταν το Bayo 3!!! Well played, well played. Actraiser remake! Γενικά είμαι ευχαριστημένος με το συγκεκριμένο direct.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον καλο direct σε γενικες γραμμες.Το metroid απλα δειχνει ολο και καλυτερο αλλα ελεος πια ρε ninty,μην δειχνεις αλλο.

splatoon 3 day one απο μενα και ξανα ενεργοποιηση του online.Μιας και ανεφερα το online απλα γελαγα με το expansion membership ή πως το ειπαν.Τραγικοι απλα.Επισης πουθενα gb games......

Το kirby δειχνει αρκετα ενδιαφερον αλλα θα περιμενουμε να μαθουμε και αλλα αργοτερα.

Τελος το bayo 3 φαινοταν φοβερο.

Οπως ειπα ενα καλο direct .

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγάλη ξενέρα για εμένα, από το κακό στο χειρότερο... το expansion membership απλά ξεφτίλα... το μόνο που μου άρεσε κάπως είναι το castlevania advance collection

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bayo 3,splatoon 3 και Zelda ως τώρα αυτά που έχουν επιβεβαιωθεί για 2022.Σουπερ.

50δολλαρια για τα ''retro''controller για να παιζεις τα παιχνιδια του online,οχι τόσο σουπερ.

 

47 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Δεν θα το πιστέψετε, πήρα Switch τελικά (μτχ), τον 8bitdo αντάπτορα για χειριστήρια ps3/ps4/κτλ από πού να το πάρω;

https://www.skroutz.gr/c/228/bluetooth-adapters/m/17660/8Bitdo.html?from=catspan&o=8bitdo+adapter&order_by=pricevat&order_dir=asc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικά ήταν ένα ας-το-πούμε-καλό direct από την άποψη του content (αν και προσωπικά δεν τρελάθηκα), στο οποίο όμως διαφάνηκαν για ακόμα μία φορά δύο major προβλήματα που έχει η Ν.

Σε ότι αφορά το content, κρατάω τα εξής:

- Disco Elysium, είχα πει ότι θα ερχόταν πριν τον Νοέμβρη και έπεσα μέσα, το έχω αφήσει επίτηδες τόσο καιρό για να το παίξω στο Switch.

- Shadowrun Trilogy, εκπληκτικά games, απορώ που δεν είχαν έρθει τόσο καιρό, κολλάνε γάντι στην φορητότητα που προσφέρει η κονσόλα.

- Actraiser, πολύ ευχάριστη έκπληξη, δεν το περίμενα, θα θυμηθούμε τα νιάτα μας.

- Castlevania Advance Colection, έχει μέσα έναν από τους δύο καλύτερους τίτλους της σειράς ever, το Aria of Sorrow, αλλά είμαι συγκρατημένος, θέλω να δω pricing πριν αποφασίσω αν όντως αξίζει η συλλογή.

- Triangle Strategy, μοιάζει εξαιρετικό και ακολουθεί την γελοία ονοματολογία των Bravely, Octopath κλπ, μάλλον επίτηδες το κάνει η Square για να μας ψαρώνει.

- Bayonetta 3, δεν έχω να πω κάτι εδώ, το game αναμένεται έπος.

 

Από εκεί και πέρα, τα προβλήματα που ανέδειξε το Direct είναι τα εξής:

- Η Ν δεν ξέρει τι να κάνει με τα παλιά IP της. Κουμπώνει 10 N64 και 10 Genesis games στο NSO και σου λέει θα είναι το επόμενο tier, θα το πληρώνεις σαν add-on ξέρω 'γω. Και τι pricing θα βάλουν εκεί ας πούμε; Θα πάνε το pricing από τα €35 στα €45; Και του χρόνου θα προσθέσουν και GB games και θα το ανεβάσουν ένα δεκάρικο ακόμα; Και του παραχρόνου DS games κοκ; Θα φτάσουμε δηλαδή να δίνουμε €100 το χρόνο (στην family) για να παίζουμε μερικά games δεκατίας και πίσω. Θέλω να πω ότι δεν δουλεύει έτσι το πράγμα και δείχνουν να μην διαβάζουν σωστά την αγορά. Αν θέλουν να ακολουθούν ξεχωριστή συνδρομή για κάθε σύστημα από εδώ και στο εξής, το λιγότερο που θα μπορούσαν να κάνουν θα ήταν μέσα στο tier/expansion/whatever να έχουν ΟΛΗ την βιβλιοθήκη του συστήματος από την πρώτη μέρα. Δεν μπορεί η MS να δίνει την μάνα της και τον πατέρα της στο Game Pass και για τα ίδια χρήματα η Ν να δίνει ψίχουλα εικοσαετίας. Οκ, να είναι 20ετίας, αλλά δώσε όλο το καρβέλι τουλάχιστον.

- Το δεύτερο μεγάλο πρόβλημα της Ν είναι το cloud gaming. Βγαίνει το Dying Light 2 σε cloud και βγάζουν το πρώτο locally. Λίγο γελοίο, πρέπει να φτιάξουν δική τους streaming υπηρεσία επιτέλους που να βάζουν μέσα σε αυτή όλα αυτά τα cloud games (συν πολλά ακόμα που να μπορούν να τρέχουν locally, αλλά να μην θέλουμε να μπαίνουμε στην διαδικασία να τα κατεβάζουμε). Ιδανικά μπορούν να την κάνουν συνδρομητική, εκεί έχει νόημα η συνδρομή, όπως στο GeForce Now.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα γραφικα στο bayonetta σας φανηκαν ενταξει? εμενα μου ηρθαν ps2 vibes...

κατι δεν παει καλα με τη platinum

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 minutes ago, giannisag17 said:

Για να παίξεις δηλαδή τα παιχνίδια του Ν64 θα πρέπει να αγοράσουμε το controller που θα βγάλουν στους επόμενους μήνες..?

Όχι, θα παίζουν κανονικά με joycons. 

Το N64 controller είναι για το αν γουστάρει κάποιος την original εμπειρία, αν του αρέσει το BDSM ξέρω 'γω.

10 minutes ago, xavier said:

τα γραφικα στο bayonetta σας φανηκαν ενταξει? εμενα μου ηρθαν ps2 vibes...

κατι δεν παει καλα με τη platinum

Καλά δεν έβγαλε ποτέ της κανένα graphic stretching game η Platinum, δεν περιμένω να το κάνει στο Switch που είναι χρέπι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dlc membership και έξτρα κοντρολερ, αλλά να φτιάξουν ένα chat δε μπορούν οι βλαμμένοι 

Απορώ ποιος θα πληρώσει τέτοιες τακτικές αηδιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνοντας στην άκρη την money-grab ανακοίνωση για την «εξτρα» membership & την Hollywood ταινία (λολ καλο πάτο) ,

ήταν ενα χορταστικό direct απο παιχνίδια..

Σιγουρα έβαλα πολλά στο ραντάρ μου,KOTOR,Shadowrun Legends και αλλα πολλά !! 

Για να δούμε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mAs_81 είπε

Κάνοντας στην άκρη την money-grab ανακοίνωση για την «εξτρα» membership & την Hollywood ταινία (λολ καλο πάτο) ,

ήταν ενα χορταστικό direct απο παιχνίδια..

Σιγουρα έβαλα πολλά στο ραντάρ μου,KOTOR,Shadowrun Legends και αλλα πολλά !! 

Για να δούμε ..

remasters...

Vampire elder dragon, gRank summer 2022 ❤️🧛‍♀️

 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ τρελάθηκα, πάντως το bayo 3 ήταν το big thing. 

Επίσης το n64 controller με ψήνει ακραία αλλά έχω δύο απορίες

 1 - Θα μπορούμε να παίξουμε άλλα παιχνίδια ή είναι μόνο για το n64 emulation? 

 2 - Πως το αγοράζουμε εδώ? Άμα θυμάμαι καλά δε μπορούμε να κάνουμε hardware παραγγελίες απ το store, εκτός και άμα το φέρουν σε αλυσίδες μέσο της cdmedia?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...