Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, sotirisl είπε

ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε κατσαβιδάκια τρίγωνα φθηνά και χωρίς μεγάλο χρόνο αναμονής;

Τις tri-point (όχι tri-wing που αναφέρονται συχνά) εννοείς; Τις κλασσικές που βάζει η Nintendo;

Εγώ προτείνω αυτό εδώ να πάρεις, σίγουρα δεν είναι φθηνό αλλά δεν θα χρειαστείς άλλο σετ για τέτοιες επισκευές (και π.χ laptop/κινητά)

https://eustore.ifixit.com/products/mako-driver-kit-64-precision-bits

Μπορείς να το βρεις και εδώ.

 

Υπάρχει και αυτό που έχει τα κατσαβίδια για το Switch αλλά δεν το έχει το μαγαζί που φέρνει πράγματα του ifixit. Περίπου 1 εβδομάδα θα κάνει για να φτάσει από Γερμανία πάντως αν το παραγγείλεις από το site).

https://eustore.ifixit.com/products/minnow-driver-kit

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 minutes ago, Grim Ripper said:

Τις tri-point (όχι tri-wing που αναφέρονται συχνά) εννοείς; Τις κλασσικές που βάζει η Nintendo;

Εγώ προτείνω αυτό εδώ να πάρεις, σίγουρα δεν είναι φθηνό αλλά δεν θα χρειαστείς άλλο σετ για τέτοιες επισκευές (και π.χ laptop/κινητά)

https://eustore.ifixit.com/products/mako-driver-kit-64-precision-bits

Μπορείς να το βρεις και εδώ.

 

Υπάρχει και αυτό που έχει τα κατσαβίδια για το Switch αλλά δεν το έχει το μαγαζί που φέρνει πράγματα του ifixit. Περίπου 1 εβδομάδα θα κάνει για να φτάσει από Γερμανία πάντως αν το παραγγείλεις από το site).

https://eustore.ifixit.com/products/minnow-driver-kit

Σε ευχαριστω πολύ, είχα στο νου κάτι με 4-5 ευρώ το πολύ από κανά μαγαζί με ηλεκτρονικά στο κέντρος της Αθήνας για να μην περιμένω να έρθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sotirisl είπε

Σε ευχαριστω πολύ, είχα στο νου κάτι με 4-5 ευρώ το πολύ από κανά μαγαζί με ηλεκτρονικά στο κέντρος της Αθήνας για να μην περιμένω να έρθει...

Σε αυτή την τιμή δεν ξέρω αν θα βρεις κάτι σοβαρό (και βασικά δεν ξέρω αν θα βρεις την σωστή μύτη σε κάποιο σετ), το θέμα είναι να μην χαλάσει γρήγορα και να μην σου "φάει" την κεφαλή των βιδών.

Μπορείς να πάρεις και σκέτες τις μύτες από το ifixit στα 2-3€ και να τα χρησιμοποιήσει με τυχόν δική σου βάση / κατσαβίδι, υπολογίζεις +10€ (χοντρικά) για τα έξοδα αποστολής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sotirisl είπε

Σε ευχαριστω πολύ, είχα στο νου κάτι με 4-5 ευρώ το πολύ από κανά μαγαζί με ηλεκτρονικά στο κέντρος της Αθήνας για να μην περιμένω να έρθει...

Σ αυτή τη τιμή μόνο κίνα.

 

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Σε αυτή την τιμή δεν ξέρω αν θα βρεις κάτι σοβαρό (και βασικά δεν ξέρω αν θα βρεις την σωστή μύτη σε κάποιο σετ), το θέμα είναι να μην χαλάσει γρήγορα και να μην σου "φάει" την κεφαλή των βιδών.

Μπορείς να πάρεις και σκέτες τις μύτες από το ifixit στα 2-3€ και να τα χρησιμοποιήσει με τυχόν δική σου βάση / κατσαβίδι, υπολογίζεις +10€ (χοντρικά) για τα έξοδα αποστολής.

Ισχύει, εγώ από κίνα που πήρα τα φθηνά, έφαγα τη πρώτη φορά το κεφαλάκι απ τη μία τη βίδα του joycon. Γενικά θέλει προσοχή, παρ'όλα αυτά τη κάνουν τη δουλειά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά σύντομα θα έχουμε και τις πρώτες παρουσιάσεις από το σύστημα για καλύτερες συγκρίσεις με το V2. Με ενδιαφέρει επίσης κατά πόσο τελευταίας τεχνολογίας oled οθόνη έχουν επιλέξει για την νέα έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, lak10 είπε

Είμαι σε δίλημμα για τα Pokémon diamond και pearl να πάρω το dual pack με steel case η να τα πάρω χωριά με figurine εσείς τι θα κάνατε;

Dual pack for me 👌

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, lak10 είπε

Είμαι σε δίλημμα για τα Pokémon diamond και pearl να πάρω το dual pack με steel case η να τα πάρω χωριά με figurine εσείς τι θα κάνατε;

Spoiler

 

Απο Ελλαδα αν δεν κάνω λάθος την φιγούρα την δίνουν μόνο οι μεγάλες αλυσίδες(Πλαισιο πχ),που έχουν το παιχνιδι 60ευρώ. Η φιγούρα φαίνεται να είναι τύπου kinder εκπλήξη σχεδιαστικά.

Το παιχνίδι αυτή την στιγμή ξεκινά απο τα 51ευρώ,άρα στην ουσία την φιγούρα την πληρώνεις.

Αυτό φαίνεται ακόμα περισσότερο στο dual pack. Εαν το steelbook δίνεται μόνο από τις αλυσίδες οι οποιες το χρεώνουν 120ευρώ,και αυτό το πληρώνεις σχεδόν 20ευρώ,από το να αγόραζες τα 2 παιχνίδια ξεχωριστά.

Εαν το steelbook του dual pack το δινουν και τα σκρουτζομαγαζα,τοτε αξίζει περισσοτερο αυτό στα 105ευρώ.

 

Ετσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Snolly είπε

Καλησπέρα σε όλους, εχει δει κανεις πουθενα να πωλειται η νεα θηκη για το OLED μοντελο;

https://store.nintendo.co.uk/en_gb/nintendo-switch-oled-model-carrying-case-and-screen-protector-000000000010008001.html

το βρήκα στο αγγλικό κατάστημα αλλά δεν ξέρω αν γίνεται παράδοση στην Ελλάδα

Επεξ/σία από skoros
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Snolly είπε

Καλησπέρα σε όλους, εχει δει κανεις πουθενα να πωλειται η νεα θηκη για το OLED μοντελο;

Γιατί ρε τρελέ, το έχεις καπαρώσει ήδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...