Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλήμερα παιδιά. Έχουμε 2 ps 5 αλλά ο μικρός θέλει να του πάρω και switch για εκτός σπιτιού game. 

Θα παίζει καλά το fortnite;;;;;;; 

Σκέφτομαι το φτηνό switch lite. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Καλήμερα παιδιά. Έχουμε 2 ps 5 αλλά ο μικρός θέλει να του πάρω και switch για εκτός σπιτιού game. 

Θα παίζει καλά το fortnite;;;;;;; 

Σκέφτομαι το φτηνό switch lite. 

Θα ξενερώσει όταν το δοκιμάσει σε σχέση με το PS5. Δύο κονσόλες για να παίζει ο μικρός ένα παιχνίδι; 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 minutes ago, lebron15 said:

Θα ξενερώσει όταν το δοκιμάσει σε σχέση με το PS5. Δύο κονσόλες για να παίζει ο μικρός ένα παιχνίδι; 

Βασικά εγώ ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί να έχει κάποιος δύο ίδιες σταθερές κονσόλες στο ίδιο household, αλλά σε άλλο νήμα είδα άτομο που έχει τέσσερις ίδιες, οπότε μάλλον σε εμένα διαφεύγει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, lebron15 είπε

Θα ξενερώσει όταν το δοκιμάσει σε σχέση με το PS5. Δύο κονσόλες για να παίζει ο μικρός ένα παιχνίδι; 

θα κολλαει ? ? το θελουμε για εκτος σπιτιου αποκλειστικα .

15 ώρες πριν, Malthador είπε

Βασικά εγώ ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί να έχει κάποιος δύο ίδιες σταθερές κονσόλες στο ίδιο household, αλλά σε άλλο νήμα είδα άτομο που έχει τέσσερις ίδιες, οπότε μάλλον σε εμένα διαφεύγει κάτι.

γιατι ειμαστε 2 ατομα βρε συ ..καθε ενας εχει τα δικα του και παιζουμε σε διαφοτερικους χωρους-ειναι στα 11 το παιδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 minutes ago, Boubis1411 said:

γιατι ειμαστε 2 ατομα βρε συ ..καθε ενας εχει τα δικα του και παιζουμε σε διαφοτερικους χωρους-ειναι στα 11 το παιδι. 

Εγώ θα προτιμούσα να είχα δύο διαφορετικές κονσόλες, όχι δύο ίδιες, αλλά οκ, γούστα είναι αυτά. Ο καθένας κανονίζει όπως θέλει τις προτιμήσεις και την τσέπη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Εγώ θα προτιμούσα να είχα δύο διαφορετικές κονσόλες, όχι δύο ίδιες, αλλά οκ, γούστα είναι αυτά. Ο καθένας κανονίζει όπως θέλει τις προτιμήσεις και την τσέπη του.

μα εγω παιζω Grand Turismo 1-2-3 ωρες -δεν μου το εδινε και πηγα πηρα δικο μου.

Γενικα δεν δινει τα πραγματα του .

Τι κανω το παιρνω το switch lite για fornite ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 minutes ago, Boubis1411 said:

μα εγω παιζω Grand Turismo 1-2-3 ωρες -δεν μου το εδινε και πηγα πηρα δικο μου.

Γενικα δεν δινει τα πραγματα του .

Τι κανω το παιρνω το switch lite για fornite ?

Το Lite έχει 5,5" οθόνη, δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει τόσο μικρή οθόνη για FPS, όπως το Fortnite.

Καλό είναι να το δει από κοντά και να κρίνει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Το Lite έχει 5,5" οθόνη, δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει τόσο μικρή οθόνη για FPS, όπως το Fortnite.

Καλό είναι να το δει από κοντά και να κρίνει.

θα τον  παω μια βολτα public Η plaisio να τα δει και βλεπουμε ναι. Πιστευω θα του κανει δουλεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επειδή είμαι κακός, μεγάλωσα έτσι και καταλαβα πόσο καλό μου έκανε, ισως το καλύτερο θα ήταν να μην του πάρεις και άλλη κονσολα σε τόσο μικρή ηλικία. Γνώμη μου πάντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

μα εγω παιζω Grand Turismo 1-2-3 ωρες -δεν μου το εδινε και πηγα πηρα δικο μου.

Γενικα δεν δινει τα πραγματα του .

Τι κανω το παιρνω το switch lite για fornite ?

Εγω το θεωρώ υπερβολικό φίλε να του πάρεις και άλλη κονσόλα για να παίζει μόνο ένα παιχνίδι. Ελπίζω να μην του πληρώνεις για microtransactions, cosmetics κλπ. 

Αν μας έλεγες ότι το παιδί παίζει παιχνίδια και σκέφτεσαι να του πάρεις κάτι πιο "παιδικό" και φθηνό θα σου έλεγα εννοείται. Ο λόγος που το θέλει όμως, δεν... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, lebron15 είπε

Εγω το θεωρώ υπερβολικό φίλε να του πάρεις και άλλη κονσόλα για να παίζει μόνο ένα παιχνίδι. Ελπίζω να μην του πληρώνεις για microtransactions, cosmetics κλπ. 

Αν μας έλεγες ότι το παιδί παίζει παιχνίδια και σκέφτεσαι να του πάρεις κάτι πιο "παιδικό" και φθηνό θα σου έλεγα εννοείται. Ο λόγος που το θέλει όμως, δεν... 

Ναι του βάζω και χρήματα μέσα στο παιχνίδι φίλε, μια φορά θα είναι μικρός και μια φορά σε αυτή την ηλικία. 

Μετά θα έχω αλλά κάθε Σάββατο σκάσε 200-300. Μικρά παιδιά μικρά προβλήματα, μεγάλα παιδιά τεράστια προβλήματα. 

Την κονσόλα την θέλει ναι να παίζει το fortnite, έχει μια διασκέδαση οκ. 

Πιστεύω αν την βρω δεύτερο χέρι 100-120 είναι οκ... Μια ημέρα σχεδόν στα kfc... Ε δεν θα πάμε ένα Σάββατο και το πήρε. 

Το θέμα είναι να μην κολλάει. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.eurolife.gr/el-GR/Blog/articles/20230712-cyber-protection-xronos-se-othones-kai-paidia-sumvoules-gia-swsth-kathodigisi

https://www.aacap.org/AACAP/Families_and_Youth/Facts_for_Families/FFF-Guide/Children-And-Watching-TV-054.aspx

 

Θα σταθώ και εγω στο θέμα των οθονών. Διάσπαση προσοχής και μαθησιακή δυσκολία είναι απο τα τοπ θέματα.

Καήκαμε εμείς σε ηλικία χωρίς πολλές οθόνες, δεν κάνει να κάψουμε και εκείνα.

Η μικρή ηλικία θέλει παιχνίδι φυσικό οχι ψηφιακό. Στέκομαι στο παραπάνω σχόλιο σου.

Θέλει πολύ προσοχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Boubis1411 είπε

Ναι του βάζω και χρήματα μέσα στο παιχνίδι φίλε, μια φορά θα είναι μικρός και μια φορά σε αυτή την ηλικία. 

Μετά θα έχω αλλά κάθε Σάββατο σκάσε 200-300. Μικρά παιδιά μικρά προβλήματα, μεγάλα παιδιά τεράστια προβλήματα. 

Την κονσόλα την θέλει ναι να παίζει το fortnite, έχει μια διασκέδαση οκ. 

Πιστεύω αν την βρω δεύτερο χέρι 100-120 είναι οκ... Μια ημέρα σχεδόν στα kfc... Ε δεν θα πάμε ένα Σάββατο και το πήρε. 

Το θέμα είναι να μην κολλάει. 

Μια μέρα στα Kfc,τι τρώτε ρε φίλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...