Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

It seems Nintendo now restricts international purchases on eShop from certain countries

Όχι ότι είχα καταφέρει να ψωνίσω από Αργεντινή, πιο πολύ πάει σε όσους βρίσκονται στην Αμερική και στην Λατινική Αμερική και τους άφηνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το game είναι σαφέστατο upgrade σε σχέση με την έκδοση του X360. Τελικά τα textures είναι ίδια, υπάρχει βελτίωση σε lightning, shadows και framerate.

Σε NSw OLED μάλλον είναι η καλύτερη φορητή εμπειρία, προσωπικά επειδή το έχω σε Xbox, θα περιμένω έκπτωση για να το κάνω revisit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα επίσης κάποια στιγμή θα τιμηθεί. Δεν είμαι φαν όμως για φορητή εμπειρία είναι ότι πρέπει. Πολλά παιχνίδια που δεν αγγίζω σε τηλεόραση αποκτούν μεγαλύτερο βάρος σε φορητό. 

Όπως και το skyrim. Παιχνίδι που δεν υπήρχε περίπτωση να αγγίξω στην τηλεόραση σε φορητό είναι χάρμα λόγο απλότητας, αργής ταχύτητας και χαλαρότητας. Ιστοριούλες και Quest και γενικά μια απαλή ατμόσφαιρα. 

Το δε Neverwinter nights κακώς το αγόρασα. Πολύ κακή μεταφορά στις κονσόλες και ειδικά στο Switch είναι απαράδεκτο. Απίστευτα κακό frame rate με μπόλικα frame pacing προβλήματα. Μακάρι όμως να ήταν αυτό το κυρίως πρόβλημα. Το παιχνίδι δεν σχεδιάστηκε καθόλου με το χειριστήριο ως input device. Εντελώς άχρηστο λέμε. Όταν έχω Divinity original sin 2 Με τέτοια σχεδίαση το θεωρώ απαράδεκτο να μην κάνει κάποιος την δουλειά να εξελίξει ένα control scheme σαν αυτό για C-rpg Games. Θα ζητούσα refund αλλά το πήρα μόλις 5 λίρες και δεν θέλω να μπω στη διαδικασία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφόσον το παιχνίδι είναι ΟΛΟ στο καρτ ( που είναι πιθανό βάση του μεγέθους του σε GB ) και όταν πέσει η τιμή του θα το πάρω .Πενηντα δεν αξίζει με την καμία , είναι ένα παλιό παιχνίδι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι είχε ακουστεί αλλά πέρασε στα αδιάφορα. Πλέον περιμένουμε περισσότερα στο σχετικό βίντεο αν και δεν νομίζω να αναφερθεί κάτι το ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλειδωμένα στα 30fps τρέχουν τα MGS2 και MGS3 στο Switch.

https://www.eurogamer.net/hands-on-with-metal-gear-solid-master-collection-vol-1

Φαίνεται ότι μάλλον συγκεκριμένα για το Switch διάλεξαν να κάνουν port την PS Vita έκδοση του MGS HD Collection η οποία έτρεχε ως επί το πλείστον στα 30. Και όλο αυτό ενώ η εν λόγω έκδοση έτρεχε σταθερά 60fps σε PS3 και X360. 

Ποιος στόκος στην Konami το αποφάσισε αυτό άραγε. Φορητό το Vita, φορητό και το Switch άρα θα έχουν τις ίδιες δυνατότητες. Το MGS 2 εν το μεταξύ έτρεχε στα 60fps ακόμα και στο PS2! Αναρωτιέμαι αν τους έχει μείνει έστω και ένας με σχετικές γνώσεις σε video games σε αυτή την εταιρία (Konami) πλέον... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/8/2023 στις 12:04 ΜΜ, Choronzoon είπε

Από τι ποιο ωραίες physical edition που έχω δει. Η δομή της θυμίζει πολύ τα κουτια του SNES , πιστεύω αυτό θέλαν να κάνουν . Διπλή τιμή σε σχέση με το steam αλλά αξίζει φουλ 

orca-image-39297807.jpeg

Τέλειο. Από πού το πήρες; Χωρίς να έχω παίξει το παιχνίδι αλλά έχοντας ακούσει μόνο κάποια πράγματα για αυτό, το να έχεις το manual και τον χάρτη δεν είναι λίγο σαν cheating για το συγκεκριμένο παιχνίδι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε το manual ναι ειναι full cheating.Πολυ ωραιο και χαλαρο game παντως.Ψηνομαι να την αγορασω και εγω.

Τωρα προβλεψη,αν δουμε σημερα στο ONL του gamescon το Silksong , τοτε ετοιμαστειτε για shadow drop 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/8/2023 στις 2:28 ΜΜ, cubilone είπε

Τέλειο. Από πού το πήρες; Χωρίς να έχω παίξει το παιχνίδι αλλά έχοντας ακούσει μόνο κάποια πράγματα για αυτό, το να έχεις το manual και τον χάρτη δεν είναι λίγο σαν cheating για το συγκεκριμένο παιχνίδι;

Από console club και το έχουν και άλλα μαγαζιά , κυκλοφορεί κανονικά . Δες στο Σκρουτζ. Επίσης υπάρχει δε πολύ καλή τιμή στο αμαζον .

Δεν έχω παίξει παρά καμία ωρίτσα  , αλλά όχι δε νομίζω ότι είναι cheat . Σου λέει και στο manual στη πρώτη σελίδα ότι καλύτερα ... Να μην διαβάσεις το manual πριν παίξεις το παιχνίδι  , αρκεί να το φυλομετρησεις μια στα γρήγορα ( ελεύθερη μετάφραση ...).

Δυστυχώς λόγω φοβερού φόρτου στη δουλειά αυτό το καιρό και ....tears of the kingdom θα αργήσω να ασχοληθώ κανονικά αλλά όταν το κάνω θα γίνει με old school 90 s τρόπο , δλδ με το manual και το χάρτη δίπλα καθώς παίζω , πιστεύω θα είναι πολύ ωραία εμπειρία .Κρίμα που και άλλα παιχνίδια  δεν κάνουν το ίδιο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 24/07/2023 at 00:42, AntonisGGWP said:

Οριακα ειμαι να παρω το OLED. Εχω να παρω Nintendo κονσολα χρονια αλλα το switch φαινεται πολυ decent να παιζω κανενα mario kart με την γυναικα σε docked και κανενα Zelda στη δουλεια. Πιστευω αφου πουλαει ακομα ταπα νεο συστημα πριν το 2025 δε παιζει να βγαλουν αυτοι. Απο την αλλη, 350€ + 60€ / game για κονσολα τοσο underpowered ειναι λιγο καπως..

εσυ σκεφτεσαι να παρεις το OLED κι εγω σκεφτομαι να κανω την δουλεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...