Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
19 minutes ago, mAs_81 said:

Same vibe?

IMG_1403.jpeg

Καλά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

Το ένα πέρασε και δεν άγγιξε, το άλλο είναι απλά μεγαλειώδες.

Και το λέω εγώ που έχω τατουάζ το hylian crest.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες καλησπέρα.

 

Έχω παραλάβει δώρο ένα switch. Είμαι γενικά λίγο άσχετος με το αντικείμενο.

 

Επειδή είμαι μόνιμα UK η αγορά μεταχειρισμένων cartridge είναι αρκετά συμφέρουσα (αποψη μου προφανώς).

 

Είχα ξαναπροσπαθήσει στο παρελθόν να παίξω στο αεροπλάνο ένα παιχνίδι με cartridge(Luigi mansion 3)για κάποιο λόγο ζητούσε σύνδεση ίντερνετ (!!!).

 

Υπάρχει κάποιο αξιόλογο παιχνίδι να πάω να τσεκαρω τιμές, ας είναι και μικρό σε διάρκεια (5-6 ώρες δε με νοιάζει. Αρκεί να μην έχει στορι και αποστολές με επαναληψιμότητα). Αρκεί να μην είναι horror &1st person.

 

Ας μην είναι και παλαιότερων ετών... ψάχνω απλά κάτι για αεροπλάνο το οποίο να μπορώ να το παίξω δίχως σύνδεση (εκτός και αν εγώ είχα κάνει κάτι λάθος με το airplane mode και το Luigi mansion). Οποιαδήποτε 2-3-4 παιχνίδια θα εκτιμηθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Donkey Kong, διαμάντι, ό,τι πρέπει για εσένα.
  • Hades, με ευχάριστη και δημιουργική 'επαναληψιμότητα'
  • Mark of Ninja, μικρό και εξαιρετικο, το βρισκεις στα 5 ευρώ, ειδικά αν εχεις OLED δοκιμασε το σιγουρα
  • Celeste
  • Super Mario 3D World + Bowser's Fury
  • Metroid Dread
  • Rayman Legends
  • Cuphead, δυσκολο, κυρίως boss fights.
  • Hollow Knight, δυσκολο, μεγάλο με αρκετή εξερεύνηση αλλα αξίζει

To Luigi σε Single Mode θα επρεπε να παιζει απροβλημάτιστα χωρίς σύνδεση. Τσέκαρε ξανά εκτός δικτύου.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολύ. Θα κοιτάξω αύριο τα μαγαζιά 😍.

 

Ισχύει ότι παίζει τώρα σε airplane mode. Ίσως ήθελε κάποιο αρχικό update (?) αλλά τώρα σε airplane παίζεις μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, shadowfax-1- είπε

Σε ευχαριστω πολύ. Θα κοιτάξω αύριο τα μαγαζιά 😍.

 

Ισχύει ότι παίζει τώρα σε airplane mode. Ίσως ήθελε κάποιο αρχικό update (?) αλλά τώρα σε airplane παίζεις μια χαρά. 

Τα παιχνίδια της νιτεντο είναι συνήθως έτοιμα στο cartridge ,ορισμένα μπορεί να θέλουν ένα patch πριν ξεκινήσουν για πρώτη φορά , ίσως αυτό είδες , σε κάθε περίπτωση έχεις επιλογή να μην το κατεβάσεις και να παίξεις έτσι . 

Μικρό και καλό σε διάρκεια παιχνίδι θα πρότεινα το  zelda links awakening remake , και το new super mario bros deluxe και τα δύο βγαίνουν στο δεκαωρο περίπου 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Nα ρωτησω κατι χαζο. Γιατι στο  SNS online αλλα και στο Gameboy κλπ το παρατηρησα, εχει European και non European versions του ιδιου παιχνιδιου? Θελω να πω, τι σημασια εχει, αφου πρακτικα ειναι emulator και ειναι playable ανεξαρτητως εκδοσης, γιατι εχουν αυτον τον διαχωρισμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stormrain είπε

Nα ρωτησω κατι χαζο. Γιατι στο  SNS online αλλα και στο Gameboy κλπ το παρατηρησα, εχει European και non European versions του ιδιου παιχνιδιου? Θελω να πω, τι σημασια εχει, αφου πρακτικα ειναι emulator και ειναι playable ανεξαρτητως εκδοσης, γιατι εχουν αυτον τον διαχωρισμο?

Σε ορισμένες περιπτώσεις ίσως υπάρχουν διαφορές στους τίτλους ( πχ mystic quest στην Ευρώπη , final fantasy adventure στην Αμερική ) , στα εξωφυλα , στις μεταφράσεις και στο τεξτ , ορισμένες φορές στα γραφικά ( πχ το χρώμα του αίματος στο mortal Kombat  είναι τυπικη περίπτωση ) και στα Hz/ FPS ( 50    eu Vs 60 us, αν και δε ξέρω αν αυτό ισχύει στους συγκεκριμένους emulators ) . Σε κάθε περίπτωση όχι κάτι φοβερά σημαντικό .

Επεξ/σία από Choronzoon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τι ποιο ωραίες physical edition που έχω δει. Η δομή της θυμίζει πολύ τα κουτια του SNES , πιστεύω αυτό θέλαν να κάνουν . Διπλή τιμή σε σχέση με το steam αλλά αξίζει φουλ 

orca-image-39297807.jpeg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O zippo, ένας από τους σχετικά γνωστούς leakers, έβγαλε φήμη πως η Ν είναι πολύ κοντά με την Epic games όσο αφορά την Unreal Engine. Μάλιστα αναφέρει πως το επόμενο 3D Mario θα αναπτυχθεί στην συγκεκριμένη μηχανή καθώς και άλλα εσωτερικά παιχνίδια της εταιρίας.

Επιχειρηματικά μια τέτοια κίνηση μοιάζει να έχει νόημα για την Ν από την στιγμή που σχεδιάζει να αυξήσει το προσωπικό της. Η UE θα προσφέρει μεγαλύτερη προσβασιμότητα σε νέο προσωπικό που θα έχει προεμπειρία στην μηχανή της Epic και έτσι δεν θα χρειαστούν να εκπαιδευτούν πάνω μηχανές της Ν.

Πως σας φαίνεται μια τέτοια πιθανή εξέλιξη;

Εμένα μου δημιουργεί αμφιβολίες κατά πόσο η UE θα μπορεί να εκμεταλλευτεί τις πλήρεις δυνατότητες των συστημάτων της εταιρίας και τις αντίστοιχες επιπτώσεις στις επιδόσεις όπως , frame rate.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, mansa2k said:

Εμένα μου δημιουργεί αμφιβολίες κατά πόσο η UE θα μπορεί να εκμεταλλευτεί τις πλήρεις δυνατότητες των συστημάτων της εταιρίας και τις αντίστοιχες επιπτώσεις στις επιδόσεις όπως , frame rate.

Συμφωνώ 100% με αυτό που λες. 

Οι απαιτήσεις της UE έχουν αυξηθεί κατακόρυφα τον τελευταίο καιρό, πολλά παιχνίδια έχουν διάφορα προβλήματα και σίγουρα δεν είναι η μηχανή που θα εκμεταλλευτεί ένα συγκεκριμένο HW στο έπακρο. Ειδικά ενός handheld όπου κάθε πόρος επεξεργασίας είναι πολύτιμος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνω από τη χρήση της unreal engine στο Yoshi και το links awakening δεν ειμαι και τόσο αισιόδοξος , ίσως βέβαια ήταν και δοκιμές κατά κάποιο τρόπο αυτά τα παιχνίδια . Προσωπικά και μένα δε μου αρέσει ειδικά εφόσον μιλάμε για Μάριο τίτλο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mansa2k είπε

O zippo, ένας από τους σχετικά γνωστούς leakers, έβγαλε φήμη πως η Ν είναι πολύ κοντά με την Epic games όσο αφορά την Unreal Engine. Μάλιστα αναφέρει πως το επόμενο 3D Mario θα αναπτυχθεί στην συγκεκριμένη μηχανή καθώς και άλλα εσωτερικά παιχνίδια της εταιρίας.

Επιχειρηματικά μια τέτοια κίνηση μοιάζει να έχει νόημα για την Ν από την στιγμή που σχεδιάζει να αυξήσει το προσωπικό της. Η UE θα προσφέρει μεγαλύτερη προσβασιμότητα σε νέο προσωπικό που θα έχει προεμπειρία στην μηχανή της Epic και έτσι δεν θα χρειαστούν να εκπαιδευτούν πάνω μηχανές της Ν.

Πως σας φαίνεται μια τέτοια πιθανή εξέλιξη;

Εμένα μου δημιουργεί αμφιβολίες κατά πόσο η UE θα μπορεί να εκμεταλλευτεί τις πλήρεις δυνατότητες των συστημάτων της εταιρίας και τις αντίστοιχες επιπτώσεις στις επιδόσεις όπως , frame rate.

Εγώ Zippo μόνο τους αναπτήρες ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ρωτήσω μηηηηπως υπάρχει κάτι που μου έχει ξεφύγει, αλλα μάλλον δύσκολο. Υπάρχει τρόπος να μη χάνει το WiFi το Switch οταν μπαίνει σε Sleep; Ακόμα και εις βάρος της κατανάλωσης στο Standby δε με πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 hours ago, papp0us said:

Θα ρωτήσω μηηηηπως υπάρχει κάτι που μου έχει ξεφύγει, αλλα μάλλον δύσκολο. Υπάρχει τρόπος να μη χάνει το WiFi το Switch οταν μπαίνει σε Sleep; Ακόμα και εις βάρος της κατανάλωσης στο Standby δε με πειράζει.

Γιατί, χάνει το σήμα σε sleep; 

Εμένα κανονικά μου κατεβάζει σε sleep.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Malthador είπε

Γιατί, χάνει το σήμα σε sleep; 

Εμένα κανονικά μου κατεβάζει σε sleep.

Τα Downloads συνεχίζουν, αλλα οταν είναι παιχνίδι που έχει "online" οπως π.χ το NBA2k που έπαιζα παλαιότερα, ή το Persona 5 R που παίζω τώρα, μετά απο κάθε Sleep χάνει την σύνδεση, και θέλει κάθε φορά να το ανοίγω απο τα Settings πάλι και μου κάνει λίγο τα νεύρα τσατάλια. Ντάξει τώρα στο Persona το έχω απλά κλειστό, αλλα έλεγα μήπως υπάρχει τρόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...