Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 minutes ago, Malthador said:

Ελπίζω και στην πράξη να είναι πιο εύχρηστο από το current gen, γιατί η Nintendo για κάποιο λόγο είναι μαλωμένη με τις online υπηρεσίες και τα εύκολα integrations. 

Δεν πίστευα όταν πήρα το Switch OLED ότι έπρεπε να μεταφέρω τα saves  από την παλιά κονσόλα ΕΝΑ - ΕΝΑ. Δηλαδή γιατί να έχεις cloud saves αν πρέπει να μπαίνεις σε απαρχαιωμένες διαδικασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
9 minutes ago, Charismo said:

Δεν πίστευα όταν πήρα το Switch OLED ότι έπρεπε να μεταφέρω τα saves  από την παλιά κονσόλα ΕΝΑ - ΕΝΑ. Δηλαδή γιατί να έχεις cloud saves αν πρέπει να μπαίνεις σε απαρχαιωμένες διαδικασίες.

Κάτι λάθος έκανες, γιατί έχω αλλάξει τρία Switch και τα saves τα τραβούσε από το cloud αυτόματα κάθε φορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 minutes ago, Charismo said:

Ακολούθησα βήμα βήμα τις οδηγίες που προτείνει η Nintendo να ακολουθήσεις όταν αλλάζεις συσκευή.

Αυτό φταίει.

Δεν ακολούθησα καμία οδηγία, απλά λόγκαρα στο account μου κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω υπάρχει επιλογή να κάνεις manual μεταφορά όλα τα saves με τη μία, αν έχεις και τις 2 συσκευές μαζί. Το οποίο είναι προτιμότερο για εμένα, επειδή έτσι μεταφέρεις και το playtime history, που το χάνεις αν τα κατεβάσεις μέσω cloud. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, alexwolf1991 said:

Νομίζω υπάρχει επιλογή να κάνεις manual μεταφορά όλα τα saves με τη μία, αν έχεις και τις 2 συσκευές μαζί. Το οποίο είναι προτιμότερο για εμένα, επειδή έτσι μεταφέρεις και το playtime history, που το χάνεις αν τα κατεβάσεις μέσω cloud. 

Αυτό είχα κάνει βάσει οδηγιών της Nintendo, το οποίο πράγματι μετέφερε και το playtime, αλλά έπρεπε να γίνει ένα ένα ακόμα και με τις δύο συσκευές στον ίδιο χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Activision-Blizzard CEO says the next Nintendo system is close to PlayStation 4 and Xbox One power-wise

Ότι είχε αναφερθεί παλιότερα. Αναμενόμενο. Τώρα μένει να δούμε αν θα αποδίδει πλήρη απόδοση στο φορητό και αποκλειστικά upscalers σε tv mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα καλό μου ακούγεται αυτό, αν σκεφτείτε τι παιχνίδια έτρεχαν στο ps4. Δεν περίμενα δύναμη ps5 έτσι και αλλιώς. Να τρέχει τα δικά τους παιχνίδια σε πιο καθαρή ανάλυση και σταθερότερο framerate και θα είναι οκ πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Kυκλοφορησε και το demo του pikmin 4.Οταν με το καλο τερματιστει το totk θα το δοκιμασω .

Toυ χρόνου δηλαδή. Μετα τις 500 ώρες μπορείς να πεις οτι το σκάλισες κάπως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Vagosman said:

Toυ χρόνου δηλαδή. Μετα τις 500 ώρες μπορείς να πεις οτι το σκάλισες κάπως :P

Πραγματικά day one το έχω, έχω παίξει 60 ώρες και νιώθω ακόμα οτι το έχω ξύσει επιδερμικά (δεν έχω χαλάσει ακόμα ουτε 5 κοροκ) Μας έχει καταστρέψει, παλιά τα έβγαζε πιο compact

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, RazielKvlt είπε

Tears of the Kingdom

Εξακολουθώ να έχω όμως την ίδια ερώτηση. Αξίζει, να αγοράσω Switch και όλα τα παρελκόμενα [χειριστήριο pro γιατι έχω χέρια κουπιά και καμία φορητη συσκευη δεν με βολεύει, θηκη, καρτα και ότι αλλο χρειάζεται] για ένα Breath of the Wild και ένα Tears of the Kindom , που μάλιστα πωλούνται και σε full price , όσο πας και παίρνεις ένα FF16 Day one ? Ρωτάω γιατί από την πρώτη στιγμή που είχα δει το Zelda, ήθελα να το πάρω . Απλά έβαζα φρένο γιατί πραγματικά η Nintendo δεν έχει κάτι άλλο για τα γούστα μου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Tifa_LockHeart είπε

Εξακολουθώ να έχω όμως την ίδια ερώτηση. Αξίζει, να αγοράσω Switch και όλα τα παρελκόμενα [χειριστήριο pro γιατι έχω χέρια κουπιά και καμία φορητη συσκευη δεν με βολεύει, θηκη, καρτα και ότι αλλο χρειάζεται] για ένα Breath of the Wild και ένα Tears of the Kindom , που μάλιστα πωλούνται και σε full price , όσο πας και παίρνεις ένα FF16 Day one ? Ρωτάω γιατί από την πρώτη στιγμή που είχα δει το Zelda, ήθελα να το πάρω . Απλά έβαζα φρένο γιατί πραγματικά η Nintendo δεν έχει κάτι άλλο για τα γούστα μου . 

είναι σίγουρα εξαιρετικά Games, βάλε και τα ωραία indies, βαλε και τη συμφωνία με τη Microsoft για να φέρει παιχνίδια μέσω cloud στο switch προσεχώς... έχει αξία μεγάλη σίγουρα. 

Το τελευταίο Zelda που περιγράφει ο φίλος παραπάνω νομίζω απλά προσθέτει ενα διαμάντι στην υπάρχουσα βιβλιοθήκη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...