Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To σίγουρο είναι πως το Wonder είναι ο τίτλος που θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί την δυναμική της ταινίας. Περιμένω να ακολουθήσει μεγάλη προώθηση επιπέδου TotK. Βέβαια προβληματίζει το γεγονός ότι κυκλοφορούν αρκετοί τίτλοι μαζί εκείνη την περίοδο. Δεν πειράζει, θα δούμε σφαγή μεταξύ των εταιριών.

Νέο σύστημα δεν περιμένω για φέτος με ένα 2D Mario και χωρίς ουσιαστικό περιεχόμενο για την επόμενη χρονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Τελικά είχαμε shadow-drop.
 

Pikmin 1+2 HD. Βέβαια από ό,τι είδα στο YT δεν θα τα χαρακτήριζα “HD”. 

Και σε physical μάλιστα κάποια στιγμή !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση η ανακοίνωση του Batman Arkham Trilogy στο Switch.
 

Ειδικά το Arkham Knight πως ακριβώς θα τρέξει; Μέσω cloud?

Επίσης δεν διευκρινίστηκε αν θα κυκλοφορήσει και στα twins που θα είχε και περισσότερο νόημα ως remasters.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, D.Luffy said:

Θεωρείς ότι θα κυκλοφορήσει νέα κονσόλα φέτος;

1 hour ago, dekulinkgr said:

Το mario bros wonder,σαν νεο 2d mario,το οποιο θα ειναι και co-op θα κανει τρελες πωλησεις πιστευω.Εχει περισσοτερο κοινο απο τα 3d mario.Δεν θεωρω οτι φετος θα δουμε,ουτε θα ακουσουμε κατι για νεα κονσολα.Απο του χρονου.

Ναι, άκυρο βασικά, δεν είδα ότι είχαν δώσει ημερομηνία για το SMB στις 20.10.2023, νόμιζα ότι το είχαν αφήσει ανοιχτό για κάποια στιγμή στο μέλλον, οπότε εκεί στήριζα το συλλογισμό μου για νέα κονσόλα φέτος ή το πολύ μέσα στο πρώτο τρίμηνο του 2024. Οπότε δεν ισχύει ο συλλογισμός.

Τι να πω, δεν μου φαίνεται καθόλου λογικό να βγαίνει 2D Mario στον 7ο χρόνο της κονσόλας, μπορεί να κάνω λάθος, αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι έναν τίτλο που μπορεί να σου πουλήσει H/W δεν τον βγάζεις όταν η κονσόλα βρίσκεται στο τέλος του lifespan της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η συλλογή metal gear θα έχει τελικώς μονο 2.5 γιγα στο cart και τα υπόλοιπα 30 + αν δε κάνω λάθος σε download .οπότε άκυρο .... , εντελώς λάθος προσέγγιση ,πιστεύω με λίγο effort στη συμπίεση και ένα cart των 32 γιγα θα ήταν μια χαρά αλλά ,.....cashgrap.. μάλλον βγάζουν την έκδοση του ps3 αν δε κάνω λάθος , αυτούσια .

Αφού το έκανε με το tales of symphonia η bamco .γιατί όχι και αυτοί ... Κρίμα 

Edit : με λίγο ψάξιμο η συγκεκριμένη φαίνεται να είναι σαν την  legacy collection  του ps3 μείον το metal gear solid 4. Η συγκεκριμένη πλέον τιμάται  γύρω στο κατοσταευρο στο ebay οπότε όντως υπάρχει αξία εδώ αλλά όχι για το σουιτς .

16 ώρες πριν, mansa2k είπε

 

H Good-Feel είναι δημιουργός των Yoshi Crafted World και Yoshi Woolly World.

Ασχέτως προσωπικών προτιμήσεων σίγουρα θα δείχνει υπέροχο στην Oled οθόνη. Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τα περισσότερα παιχνίδια της Ν.

 

Το platform δείχνει πραγματικά πολύ ωραίο και ο ήρωας φέρνει  κάπως  στον goemon , πραγματικά μπαίνω στο πειρασμό να το πάρω έστω και στα γιαπωνέζικα .

Επεξ/σία από Choronzoon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Choronzoon είπε

Η συλλογή metal gear θα έχει τελικώς μονο 2.5 γιγα στο cart και τα υπόλοιπα 30 + αν δε κάνω λάθος σε download .οπότε άκυρο .... , εντελώς λάθος προσέγγιση ,πιστεύω με λίγο effort στη συμπίεση και ένα cart των 32 γιγα θα ήταν μια χαρά αλλά ,.....cashgrap.. μάλλον βγάζουν την έκδοση του ps3 αν δε κάνω λάθος , αυτούσια .

Αφού το έκανε με το tales of symphonia η bamco .γιατί όχι και αυτοί ... Κρίμα 

Edit : με λίγο ψάξιμο η συγκεκριμένη φαίνεται να είναι σαν την  legacy collection  του ps3 μείον το metal gear solid 4. Η συγκεκριμένη πλέον τιμάται  γύρω στο κατοσταευρο στο ebay οπότε όντως υπάρχει αξία εδώ αλλά όχι για το σουιτς .

Κρίμα..... θα ήταν ωραία φάση όλα τα Metal gear σε μία καρτούλα γιαυτό θα το αγόραζα physical.

Τώρα εννοείται δεν υπάρχει περίπτωση ειδικά τώρα ενω έχω physical ps3 και vita.

Ισως να κάνω αγορά στο steam για να τα έχω πακέτο sto deck....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, gust είπε

Κρίμα..... θα ήταν ωραία φάση όλα τα Metal gear σε μία καρτούλα γιαυτό θα το αγόραζα physical.

Τώρα εννοείται δεν υπάρχει περίπτωση ειδικά τώρα ενω έχω physical ps3 και vita.

Ισως να κάνω αγορά στο steam για να τα έχω πακέτο sto deck....

Κάπως έτσι και γω , πραγματικά πιστεύω σε φυσικαλ συλλογές και τις στηρίζω για λόγους legacy , τέτοιες πρακτικές η πχ το κουτάκι με downloadable code δε τις καταλαβαίνω .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Μου κάνει εντύπωση η ανακοίνωση του Batman Arkham Trilogy στο Switch.
 

Ειδικά το Arkham Knight πως ακριβώς θα τρέξει; Μέσω cloud?

Επίσης δεν διευκρινίστηκε αν θα κυκλοφορήσει και στα twins που θα είχε και περισσότερο νόημα ως remasters.

Το arkham knight ήταν το τέταρτο αν δεν κάνω λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, ikaruga24 said:

Το arkham knight ήταν το τέταρτο αν δεν κάνω λάθος. 

Ήταν το τέταρτο αλλά υπάρχει μέσα στο trilogy της rocksteady καθώς το Arkham Origins είναι από άλλο στούντιο, συν ότι είναι πρικουελ. 
Ορίστε και το τι λέει το επίσημο site της Nintendo: 

IMG_8987.jpeg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άψογο Direct, to Mario Bros Wonder φαίνεται εξαιρετικό, με πολλή προσοχή στις λεπτομέρεις (στα animations, στο background), και πολλές φρέσκες ιδέες. Με το install base του Switch θα κάνει τρελές πωλήσεις, αν και δεν πιστεύω να φτάσει επίπεδα Odyssey, γιατί τα 2d platformers έχουν πιο περιορισμένο κοινό. 

Άλλες πολύ αξιόλογες προσθήκες είναι το Vampire Survivors, ένα από τα καλύτερα indies του 2022, και το Batman Arkham trilogy, μία εξαιρετική τριλογία από πιο mature games που χρειάζεται η Nintendo για να διευρύνει την γκάμα της. Σίγουρα το Arkham Knight θα είναι πρόκληση να τρέξει στο Switch, αλλά η εταιρεία που το έχει αναλάβει έχει αρκετά καλό βιογραφικό, και μην ξεχνάμε ότι έχουν γίνει θαυματουργά ports στο Switch που όλοι έλεγαν ότι δεν θα μπορούσαν με τίποτα να τρέξουν στο Switch, όπως το Witcher 3 και το Νο Man's Sky, oπότε πιστεύω ότι θα τρέχει ικανοποιητικά για κόσμο που δεν έχει επιλογή να τα παίξει αλλού η εκτιμάει πολύ την φορητότητα. 

Από 3D parties, και το Sonic Superstars και το Persona 5 tactica φαίνονται πολύ ωραιά και πιθανές αγορές, αφού δούμε κανένα review. 

Τέλος, τα remakes των Luigi's Mansion 2 και Pikmin 1+2 είναι πολύ καλές επιλογές για remakes / remasters παλίων games, καθώς επίσης και το remake του Mario RPG, για το οποίο έχω ακούσει πολύ praise, αλλά επειδή δεν έχω παίξει το original και δεν με τρώει η νοσταλγία, δεν ξέρω κατά πόσο θα καταφέρει να με κερδίσει σε σχέση με τιτάνες των RPG που έχω σε backlog, όπως το Xenoblade 3, Persοna 5, και το YS VIII. 

Σε γενικές γραμμές, αν η φετινή χρονιά είναι η τελευταία του Switch, όπως φημολογείται, μιλάμε για πολύ δυνατή έξοδο!!! Και για όσους ανησυχούν με ποιο game θα κάνει launch το Switch 2, νομίζω ότι το Odyssey 2 kai Metroid 4 είναι υπέρ αρκετά για να ξεκινήσει να ρολάρει η κονσόλα!

Επεξ/σία από alexwolf1991
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανέβηκαν διάφορα previous για το pikmin4

 

Δύο νέα στοιχεία που ξεχώρισα, η δυνατότητα να επιστρέφεις τον χρόνο πίσω για παράδειγμα σε περίπτωση που χάσεις πολλά pikmin και τα "διαμάντια" (raw materials) που συλλέγονται μπορούν να μετατραπούν σε άλλα χρήσιμα πράγματα, παράδειγμα υλικό για χτίσιμο γέφυρας.

Το παιχνίδι δείχνει ότι έχει καλές βάσεις και καλύτερο από τα προηγούμενα της σειράς. 

Δεν είδα υποστήριξη motion controls και αν τελικά ο κόσμος είναι ενιαίος ή χωρισμένος σε τμήματα όπως στα παλιότερα.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...