Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 2d mario φαίνεται πολυ όμορφο. Το super Mario rpg remake επίσης όμορφο, και έχω ακούσει ότι είναι παιχνιδαρα,  οπότε ανυπομονώ να το δοκιμάσω. Δεν έχω παίξει pikmin, αλλά φάνηκε να έχει πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

-Το pikmin4 δείχνει καλύτερο με τις προσθήκες. Ξεχώρισα τις αναβαθμίσεις.

-Το SMWonder τεράστια απογοήτευση που διατήρησαν το ίδιο art style με την σειρά new που απλά είναι κάπως αναβαθμισμένο. Φαίνεται ενδιαφέρον. Βέβαια δυνατότητες όπως του ελέφαντα τα έχουμε δει και στο παρελθόν με άλλες μορφές όπως στην σειρά Wario Land.

-Wario Ware Move It, άλλο ένα party game! Προτιμούσα χίλιες φορές ένα νέο Wario Land.

-SMRPG Remake. Αναρωτιέμαι αν έχουν προσθέσει κάποιο επιπλέον περιεχόμενο και ποιος το αναπτύσσει. Δεν με ενδιαφέρει για την ώρα, το έχω παίξει και το remake δεν με κέρδισε σχεδιαστικά.

-MK8Deluxe Wave5. Προσθέτουν τους πιο άκυρους χαρακτήρες από τα παλιότερα παιχνίδια αντί να προσθέσουν τους kongs! Τι κόλλημα είναι αυτό ρε Ν;

To Super Princess Peach δείχνει κάπως μίξη με το Paper

Το Star Ocean R δείχνει ωραίο. Γενικότερα πήξαμε στις μεταφορές, remakes και season pass όπως αναμενόταν. Απογοήτευση η απουσία του Metroid Prime 4. Έπρεπε να προσπαθήσει περισσότερο η Ν σε κάποια θέματα. Μέτριο το βρήκα.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, mansa2k said:

-Το pikmin4 δείχνει καλύτερο με τις προσθήκες. Ξεχώρισα τις αναβαθμίσεις.

-Το SMWonder τεράστια απογοήτευση που διατήρησαν το ίδιο art style με την σειρά new που απλά είναι κάπως αναβαθμισμένο. Φαίνεται ενδιαφέρον. Βέβαια δυνατότητες όπως του ελέφαντα τα έχουμε δει και στο παρελθόν με άλλες μορφές όπως στην σειρά Wario Land.

-Wario Ware Move It, άλλο ένα party game! Προτιμούσα χίλιες φορές ένα νέο Wario Land.

-SMRPG Remake. Αναρωτιέμαι αν έχουν προσθέσει κάποιο επιπλέον περιεχόμενο και ποιος το αναπτύσσει. 

-MK8Deluxe Wave5. Προσθέτουν τους πιο άκυρους χαρακτήρες από τα παλιότερα παιχνίδια αντί να προσθέσουν τους kongs! Τι κόλλημα είναι αυτό ρε Ν;

To Super Princess Peach δείχνει κάπως μίξη με το Paper

Το Star Ocean R δείχνει ωραίο. Γενικότερα πήξαμε στις μεταφορές, remakes και season pass όπως αναμενόταν. Απογοήτευση η απουσία του Metroid Prime 4. Έπρεπε να προσπαθήσει περισσότερο η Ν σε κάποια θέματα. Μέτριο το βρήκα.

 

 

Ναι κι εγώ δεν ενθουσιάστηκα.  
Έχουν κάνει remake και port ό,τι ακυριά μπορούν να φανταστούν κι ακόμα δεν έχουν φέρει όλα τα Zelda του Wii στο Switch.

Επίσης ήλπιζα και σε Metroid, αλλά τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι μπορούσαν να επενδύσουν σε project που θα είχαν πολύ καλύτερη εμπορική πορεία όπως tomodachi life, κάτι σε diddy kong racing και ακόμα σε νέα ips αφού το ρίσκο είναι μικρότερο λόγω χαμηλότερου κόστους αλλά και μεγάλης εγκατεστημένης βάσης.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια κονσόλα στο τέλος της ζωής της είναι και βγάζει ακόμη καλά παιχνίδια . Δε ξέρω πραγματικά τι περίμεναν κάποιοι . Καλουτσικο  λοιπόν το ντιρεκτ , εμένα το νέο Μάριο μου φαίνεται πολύ ωραίο , το remake του rpg καλοδεχούμενο , όπως και το star ocean .προσωπικά μου άρεσαν οι συλλογές metal gear και batman που ελπίζω να βγουν σε φυσική μορφή . Για το μετροιντ πιστεύω ότι θα βγει στο επόμενο σύστημα πλέον ...

Κρίμα επίσης που δεν θα έχουμε persona 3 remake στο σουίτς , αν και συνεχίζω να ελπίζω ....

Επεξ/σία από Choronzoon
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ προσωπικά γούστα αλλά εμένα που μου άρεσε το visual style του New Super Mario Bros, το βρήκα πανέμορφο το Wonder. 

Επίσης χάρηκα πολύ με το Super Mario RPG. 
Έφυγε και προπαραγγελία για Metal Gear Collection. Πάντα τα ήθελα σε φορητό αυτά τα παιχνίδια.

Εν το μεταξύ έχει χαθεί η μπάλα με τον Οκτώβριο. Πρώτη φορά περιμένω τόσα πολλά παιχνίδια μέσα σε ένα μήνα.

Το Metroid Prime 4 το βλέπω στο επόμενο Switch…

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας έδειχναν το παλιό βίντεο που είχαν δείξει πριν κάποια χρόνια με το Metroid να ξέρουμε ότι δεν το έχουν ξεχάσει σε κάνα ντουλάπι.

Ελπίζω και πιστεύω λόγω εκατομμυρίων πωλήσεων ότι θα βγει και στο switch.

Κατά τα άλλα μια χαρά ήταν μην ξεχνάμε ότι είναι προς το τέλος του το switch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποίος δεν έχει παίξει το Luigi mansion του 3ds να το βάλει σε wishlist asap. To wonder έχει πολλές νέες φρέσκιες ιδέες που μόνο η Nintendo μπορεί να δώσει σε 2d παιχνίδι. Μου έκαναν εντύπωση τα καλογυαλισμένα γραφικα του Pikmin. Το wario ware ήταν το πιο αδιάφορο της παρουσίασης. Η ninty πλέον έχει ξεσκίσει το σύστημα στις μεταφορές….. ευελπιστώ σε ένα ακόμα fan service τον επόμενο χρόνο: a link to the past remake να πέσουν τα τσιμέντα. 

Πέθανα :P

IMG-8018.jpg

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

H Good-Feel είναι δημιουργός των Yoshi Crafted World και Yoshi Woolly World.

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Οκ προσωπικά γούστα αλλά εμένα που μου άρεσε το visual style του New Super Mario Bros, το βρήκα πανέμορφο το Wonder.

Ασχέτως προσωπικών προτιμήσεων σίγουρα θα δείχνει υπέροχο στην Oled οθόνη. Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τα περισσότερα παιχνίδια της Ν.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να θυμιζει λιγο το artstyle την σειρα new super mario bros αλλα τα animations δειχνουν φοβερα.Εχει περισσοτερη ζωντανια και ψυχη το παιχνιδι αυτο και αυτο με βαση μονο το trailer.Eχουμε ουσιαστικα ενα 2d world co-op oπως το εκπληκτικο 3d world.Ανυπομονω πραγματικα για την κυκλοφορια του.

Προσεξτε ομως εκεινη την μερα βγαινει και το spiderman 2 , alan wake 2 και το forza.Εννοειται οτι day one θα αγοραστει μονο το mario ,μιας και ειναι αγαπημενη σειρα και κυριως η τιμη του δεν θα πεσει ποτε σε αντιθεση με τα αλλα 2.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για να μην πω μέτριο, θα πω ότι το direct ήταν αρκετά ήπιο, όπως θα περίμενα εξάλλου από κονσόλα που διανύει το 7ο έτος του lifespan της. Επιγραμματικά:

  • Κρατάω το Super Mario RPG, μακάρι να κάνει πωλήσεις και αυτό να σηματοδοτήσει μια επιστροφή στις ρίζες για τα Paper Mario ή έστω για κάποιο sequel.
  • Το Pikmin 4 είναι λίγο so-so για εμένα προσωπικά. Έχω παίξει τη σειρά, λογικά θα παίξω και αυτό, αλλά όσο κι αν έχω προσπαθήσει δεν μου έχει κάνει κλικ για να την αγαπήσω.
  • Το Warioware δεν μου λέει κάτι πλέον, αναρωτιέμαι ποιος το παίρνει για να το παίξει πάνω από μια-δυο φορές. Από party games υπάρχουν πολύ καλύτερα στο NSw κατά τη γνώμη μου.
  • Τέλος, κρατάω τα Sonic Superstars, MythForce και σίγουρα το MGS Collection v1.

Και πάμε στον ελέφαντα στο δωμάτιο, στο SMB Wonder. Για μένα είναι σίγουρη αγορά, με αγγίζει το art style και μου αρέσει το gameplay. Ωστόσο, δεν μου έκανε ιδιαίτερα μεγάλη εντύπωση το ότι θα μάθουμε περισσότερα για αυτό στο μέλλον. Επιμένω στην άποψή μου: ο τίτλος δεν θα καεί για να στηρίξει το NSw, δεν πρόκειται να πουλήσει παραπάνω κονσόλες αυτή η κυκλοφορία.

Θεωρώ δεδομένο ότι μας το δείχνουν τώρα, για να μας πουν ότι θα κυκλοφορήσει μαζί με το επόμενο σύστημα, το οποίο συνεχίζω πιστεύω ότι θα το παρουσιάσουν μέσα στους επόμενους μήνες για να κυκλοφορήσει στις φετινές γιορτές. Δεν μπορώ να πω ότι μου βγάζει κάτι άλλο νόημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Malthador said:

Θεωρώ δεδομένο ότι μας το δείχνουν τώρα, για να μας πουν ότι θα κυκλοφορήσει μαζί με το επόμενο σύστημα, το οποίο συνεχίζω πιστεύω ότι θα το παρουσιάσουν μέσα στους επόμενους μήνες για να κυκλοφορήσει στις φετινές γιορτές.

Θεωρείς ότι θα κυκλοφορήσει νέα κονσόλα φέτος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2 super mario με κέρδισαν και εμένα προσωπικά(το ένα ειναι remake βέβαια αλλά τέλος πάντων), βέβαια για άλλη μια φορά η απουσία οτιδήποτε γύρω από metroid ή DK πχ μου έκαναν  εντύπωση(τα περι μικρού καλαθιού που έλεγα πιο πίσω).

Για το δε Super Mario bros, προσωπικά το μόνο που με προβληματιζει/φοβίζει είναι εάν θα έχει μικρή διάρκεια όπως το Deluxe, γιατί μιλάμε κλασσικά για full price παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Και πάμε στον ελέφαντα στο δωμάτιο, στο SMB Wonder. Για μένα είναι σίγουρη αγορά, με αγγίζει το art style και μου αρέσει το gameplay. Ωστόσο, δεν μου έκανε ιδιαίτερα μεγάλη εντύπωση το ότι θα μάθουμε περισσότερα για αυτό στο μέλλον. Επιμένω στην άποψή μου: ο τίτλος δεν θα καεί για να στηρίξει το NSw, δεν πρόκειται να πουλήσει παραπάνω κονσόλες αυτή η κυκλοφορία.

Θεωρώ δεδομένο ότι μας το δείχνουν τώρα, για να μας πουν ότι θα κυκλοφορήσει μαζί με το επόμενο σύστημα, το οποίο συνεχίζω πιστεύω ότι θα το παρουσιάσουν μέσα στους επόμενους μήνες για να κυκλοφορήσει στις φετινές γιορτές. Δεν μπορώ να πω ότι μου βγάζει κάτι άλλο νόημα.

Το mario bros wonder,σαν νεο 2d mario,το οποιο θα ειναι και co-op θα κανει τρελες πωλησεις πιστευω.Εχει περισσοτερο κοινο απο τα 3d mario.Δεν θεωρω οτι φετος θα δουμε,ουτε θα ακουσουμε κατι για νεα κονσολα.Απο του χρονου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...