Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/6/2023 στις 2:47 ΜΜ, Malthador είπε

Απ' ότι βλέπω, το Dying Light είναι σε προσφορά στο γιαπωνέζικο eshop, στα 2500 yen, δηλαδή 17 ευρώ περίπου. Βλέπω ότι υποστηρίζει και αγγλικά η γιαπωνέζικη έκδοση, οπότε θα είσαι κομπλέ και από θέμα γλώσσας.

Έχω δώσει αναλυτικές οδηγίες εδώ για το πως μπορείς να ψωνίσεις από το ιαπωνικό eshop.

Τελικά έφτιαξα ενα αμερικανικό account την προηγούμενη εβδομαδα και το αγόρασα έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει κανείς εμπειρία απο Disco Elysium στο Switch γιατι το βλέπω 14 ευρουλάκια και ψήνομαι. απο πλευράς επιδόσεων φαντάζομαι οτι θα είναι οκ, δεν το βλέπω και κανα 3D υπερθέαμα, απλά επειδή φαντάζομαι οτι θα έχει πολύ διάβασμα, βγαίνει στο φορητό η θα χρειαστώ οφθαλμίατρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, papp0us είπε

Έχει κανείς εμπειρία απο Disco Elysium στο Switch γιατι το βλέπω 14 ευρουλάκια και ψήνομαι. απο πλευράς επιδόσεων φαντάζομαι οτι θα είναι οκ, δεν το βλέπω και κανα 3D υπερθέαμα, απλά επειδή φαντάζομαι οτι θα έχει πολύ διάβασμα, βγαίνει στο φορητό η θα χρειαστώ οφθαλμίατρο;

Έχω γράψει 100 ωρες, όλες στο φορητό. Αν εχεις όρεξη για διάβασμα μη το σκέφτεσαι καθόλου. Μια χαρά επιδόσεις και μέγεθος γραμματοσειράς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skoros είπε

Έχω γράψει 100 ωρες, όλες στο φορητό. Αν εχεις όρεξη για διάβασμα μη το σκέφτεσαι καθόλου. Μια χαρά επιδόσεις και μέγεθος γραμματοσειράς

Είμαι σε τρελό μουντ για τέτοιο παιχνίδι, για διάλειμα απο το Totk. Πήρα και το Steins Gate Elite, οπότε προχωράω και εκει, να'σαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι σε αναζήτηση μεγαλύτερης micro sd γιατί εχω μείνει με την 64αρα και εχω βαρεθεί τα γράψε-σβήσε συν το οτι με τις τωρινές προσφορές ψήνομαι για διάφορα αλλά που χώρος για digital games!

Με μια γρήγορη ματιά, αν και άσχετος, κοιτούσα αυτή εδώ σε Samsung ή αυτή σε Sandisk. Ποιά θα προτείνατε μεταξύ αυτών ή και κάποιας άλλης δεν εχω θέμα, πιο πολύ έβλεπα αυτές γιατί με δελέασε η τιμή tbh.

Επίσης η αλλαγή της κάρτας είναι τόσο απλή υπόθεση με ενα copy - paste απο την παλιά στη καινούργια και τέλος?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι σε αναζήτηση μεγαλύτερης micro sd γιατί εχω μείνει με την 64αρα και εχω βαρεθεί τα γράψε-σβήσε συν το οτι με τις τωρινές προσφορές ψήνομαι για διάφορα αλλά που χώρος για digital games!

Με μια γρήγορη ματιά, αν και άσχετος, κοιτούσα αυτή εδώ σε Samsung ή αυτή σε Sandisk. Ποιά θα προτείνατε μεταξύ αυτών ή και κάποιας άλλης δεν εχω θέμα, πιο πολύ έβλεπα αυτές γιατί με δελέασε η τιμή tbh.

Επίσης η αλλαγή της κάρτας είναι τόσο απλή υπόθεση με ενα copy - paste απο την παλιά στη καινούργια και τέλος?

Ευχαριστώ.

190r/130w

https://www.e-shop.gr/sandisk-sdsqxav-256g-gn6ma-extreme-256gb-micro-sdxc-uhs-i-card-u3-v30-a2-class-10-p-PER.323670

170r/90w

https://www.e-shop.gr/kingston-sdcg3-256gb-canvas-go-plus-256gb-micro-sdxc-class-10-uhs-i-u3-v30-a2-sd-adapter-p-PER.346227

τη δευτερη εχω και ειναι πολυ καλη. Νομιζω αυτες που ποσταρες ειναι πιο αργες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Malthador είπε

 

Τέλειο!!….Άραγε πως θα υποστηρίζει button mapping για τα πίσω κουμπιά?

 

…τα preorders ξεκίνησαν για Αμερική κ Καναδά προς το παρόν , δε γνωρίζουμε ακομα ποτε-και αν-θα βγει Ευρώπη..

Παντως 60$ για τη base edition ειναι αρκετα τίμια..λιγότερο απο ενα νέο ζευγάρι joycon 

 

Επεξ/σία από mAs_81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Λες; Σοβαρά τώρα; Πριν μάθουμε για τα HD remakes των prime 2 και ίσως 3; 

Για την Nintendo μιλάμε. Δεν βγάζεις ποτέ άκρη! Προς το παρόν περιμένουμε για περισσότερα, πιθανόν μέσω Direct, όποτε αυτό ανακοινωθεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2023 στις 9:43 ΜΜ, mansa2k είπε

Για την Nintendo μιλάμε. Δεν βγάζεις ποτέ άκρη! Προς το παρόν περιμένουμε για περισσότερα, πιθανόν μέσω Direct, όποτε αυτό ανακοινωθεί.

Εντονες φημες πως την Τεταρτη θα εχουμε καποιου ειδους direct(mini,general ή partner)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Εντονες φημες πως την Τεταρτη θα εχουμε καποιου ειδους direct(mini,general ή partner)

Κατά το παρελθόν η Nintendo στο τέλος ζωής των συστημάτων της περιόριζε αρκετά τις κυκλοφορίες και παράλληλα υπήρχαν διάφορες μεταφορές, remakes ως συμπληρώματα. Αυτό έχει αλλάξει κατακόρυφα και το βλέπουμε στην πράξη.

Το επόμενο direct, ανάλογα τις ανακοινώσεις που θα ακολουθήσουν, ίσως προσφέρει μια πρώτη εικόνα σχετικά με το ύφος της συμβατότητας που θα προσφέρει στο επόμενο σύστημα.

Οι φήμες πάνω σε παιχνίδια ήταν πολλές και συνεχίζουν, ειδικά σε ότι έχει σχέση με το Tokyo Studio που έχουν φημολογηθεί τόσα πολλά που φτάνουν να καλύψουν μια ολόκληρη γενιά! Προφανώς και τα περισσότερα δεν ισχύουν και θα δούμε αν έχουν πέσει μέσα σε κάποιο από αυτά. 

Στην παρούσα φάση αναμενόμενα περιμένουμε συμπληρώματα, indies και από τις τρίτες εταιρίες κλασσικά ότι προκύψει.

Από επιχειρηματικής πλευράς έπρεπε να έχουν κυκλοφορήσει το Tomodachi Life. Είχε πουλήσει 6.7 εκατομμύρια στο 3DS με την αντίστοιχη έκδοση του Animal Crossing στα 13 εκατομμύρια. Το Animal Crossing στο NSW έχει φτάσει στα 42 εκατομμύρια επομένως η δυναμική του Tomodachi Life υποθέτω πως αυξάνεται αντίστοιχα γιατί ανήκουν στο ίδιο είδος.

Ως προς τα προσωπικά μου δεδομένα συνεχίζω να θεωρώ απαράδεκτο ότι δεν έχουν επαναφέρει το Diddy Kong Racing έστω και μέσω άλλου ip όταν το ΜΚ8D έχει πουλήσει τα ξέρατα του.
Επίσης απαράδεκτο που έμειναν στάσιμοι στην δημιουργία νέων ips όταν στο WiiU καθιέρωσαν τα Splatoon και SMMaker.Ειδικά με την υπάρχουσα εγκατεστημένη βάση και το κόστος να έχει μειωθεί το ρίσκο σε ανάπτυξη νέων ips είναι πολύ μικρότερο.

Η Ν γενικώς πρέπει να καλύψει τα κενά και να επαναφέρει κάποιες σειρές στα εσωτερικά της στούντιο που αναπτύσσονται από τρίτες ομάδες. Γενικώς πρέπει να αυξηθεί το προσωπικό της, δεν υπάρχουν δικαιολογίες πλέον. Έχουν και το χρήμα-που πάντα είχαν- αλλά πλέον έχουν και πολυάριθμα ταλέντα που μπορούν να υποστηρίξουν νέες ομάδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...