Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 12/5/2023 στις 6:44 ΜΜ, Skywalker333 είπε

Πηρα προσφατα κ ενα μεταχειρισμενο switch oled, ειχε μερικες γρατζουνιες επανω (τιποτα το φοβερο αλλιως δε θα το επερνα) οποτε κ αυτη μπορει να χαραχτει.

Στη τελικη ειναι και θεμα τυχης αλλα κ στον ανθρωπο το ποσο θελει να προσεχει τη συσκευη του. Εγω του περασα ενα τζαμακι παντως να εχω το κεφαλι μου λιγο πιο ησυχο 🤘

Με έπεισες να το ξανακοιτάξω.

Στις 14/5/2023 στις 10:42 ΠΜ, Charismo είπε

https://www.skroutz.gr/s/32738563/Spigen-Ez-Fit-GLAS-tR-Switch-OLED-Διάφανο.html#description
 

Έχει και έξυπνο σύστημα τοποθέτησης.

Θα χωράει στο dock σε OLED με Skull & Co. gripcase που είναι ήδη πιο στενά τα πράγματα ή να πάω σε κάτι πιο λεπτό από γυαλί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 hours ago, vag.patrick said:

Καλημέρα,

Έχουμε καμιά πρόταση για grip case ή joy con alternative με μεγάλη λαβή για το Oled? Ιδανικά θα προτιμούσα κάτι εντός ελληνικής αγοράς.

Χρησιμοποιώ της Hori τα Split Pad Pro. 

Πολύ καλά από άποψη κρατήματος όμως δεν έχουν δόνηση, nfc και motion controls. 

Αν δεν σε ενοχλούν αυτά ρίξε τους μια ματιά. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει στείλει κανένας κάποιο joycon εκτός εγγύησης με πρόβλημα drift στην αντιπροσωπεία;

Αν ναι, μπορεί να μας πει τι του έκαναν τελικά; Γιατί πολύ φοβάμαι ότι θα χρεώσουν ότι βρουν και δε βρουν, απλά για να μη βγει δωρεάν η επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Mpiftekis είπε

Έχει στείλει κανένας κάποιο joycon εκτός εγγύησης με πρόβλημα drift στην αντιπροσωπεία;

Αν ναι, μπορεί να μας πει τι του έκαναν τελικά; Γιατί πολύ φοβάμαι ότι θα χρεώσουν ότι βρουν και δε βρουν, απλά για να μη βγει δωρεάν η επισκευή.

Το είχα στείλει πριν πολύ καιρό. Δεν θυμάμαι τι είχαν αλλάξει , αλλά το πρόβλημα διορθώθηκε. Επειδή είναι γνωστό πρόβλημα αλλάζουν ότι χρειάζεται, βρουν δεν βρουν κάτι .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έλαβα ειδοποίηση από public, ότι η backup παραγγελία για TotK collector's που είχα κάνει έχει έρθει στο κατάστημα.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος από Αθήνα ας μου στείλει μήνυμα  να του την δώσω με 10 ευρώ καπέλο για τον κόπο μου😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NickTG είπε

Χρησιμοποιώ της Hori τα Split Pad Pro. 

Πολύ καλά από άποψη κρατήματος όμως δεν έχουν δόνηση, nfc και motion controls. 

Αν δεν σε ενοχλούν αυτά ρίξε τους μια ματιά. 

 

 

Καλημέρα,

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν με ενδιαφέρουν Motion controls και σχεδόν δεν θα μου λείψει η δόνηση. Τα θέλω για καλύτερο γκρίπ. τελευταία φορά που πήρα θήκη (skull&co ) για το v1 έφαγα 3 μήνες αναμονής. θα τα τσεκάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vag.patrick said:

Τα θέλω για καλύτερο γκρίπ

Σε αυτό είναι άψογα για μένα. 

Επίσης δεν είναι με μπαταρία, δουλεύουν μόνο πάνω στο Switch, οπότε δεν χρειάζονται φόρτιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, NickTG είπε

Σε αυτό είναι άψογα για μένα. 

Επίσης δεν είναι με μπαταρία, δουλεύουν μόνο πάνω στο Switch, οπότε δεν χρειάζονται φόρτιση. 

ναι το είδα. στην tv εχω το dualsense με το receiver (8bitdo) όποτε είμαι καλυμμένος. Στο χέρι όμως προτιμώ να πάω σε κάτι τέτοιο και όχι σε grip. Και πάλι ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ένας φίλος μου έχει κάποια digital games και θέλει να τα πάρει σε physical μορφή.

Εάν διαγράψει το game όπως είναι τώρα (digital) δεν θα χαθεί το save, σωστά;

Το physical θα βλέπει κανονικά το save από το digital ή πρέπει να κάνει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 minutes ago, Grim Ripper said:

Παιδιά, ένας φίλος μου έχει κάποια digital games και θέλει να τα πάρει σε physical μορφή.

Εάν διαγράψει το game όπως είναι τώρα (digital) δεν θα χαθεί το save, σωστά;

Το physical θα βλέπει κανονικά το save από το digital ή πρέπει να κάνει κάτι;

Όχι δεν θα χαθεί, αλλά γιατί θέλει να το κάνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2023 στις 5:45 ΜΜ, thodoris20s είπε

Παιδιά ψάχνω να πάρω ένα switchaki κυρίως για handheld gaming στο κρεβάτι, καναπέ κλπ. Έχω και xbox series s το οποίο ομολογουμένως δεν το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου, λόγο έλλειψης χρόνου, αλλά κυρίως λόγο του ότι μια ζωή ήμουν pc gamer και δεν μπορώ να βολευτώ με τον μοχλό. Μόλις περάσουν τα 2,5 χρόνια που έχω συνδρομή ultimate μάλλον θα το σπρώξω καθώς δεν με βλέπω να το χρησιμοποιώ. Η ιδέα του handheld με ψήνει όμως αρκετά, παλιά είχα game boy που το έλιωνα. Σκέφτομαι να πάρω ένα switch lite από εδώ αγγελίες που το βρίσκω +- στα 120-130€ έτσι ώστε να μην χάσω πολλά λεφτά σε περίπτωση που δεν παίζω. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το μέγεθος της οθόνης του, μου φαίνεται ακραία μικρό. 5,5 ίντσες εν έτη 2023, δεν ξέρω.... Το κινητό μου έχει 4,7 και το tablet 10.9. Πως γίνεται να παίζω σε 5,5... Γι αυτό το λόγο και μόνο σκέφτομαι ίσως να πάρω το switch oled, αλλά το βρίσκω σε διπλάσια τιμή στις αγγελίες απ'ότι το lite και δεν ξέρω άμα αξίζει να τα δώσω.

Κάποιος να με ξεμπερδέψει πλζ!

Πρόσφατα πήρα και εγώ switch (το απλό). Προσωπικά το επέλεξα γιατί δεν παίζω ούτε με ενδιαφέρει να παίζω handheld αρα τα παραπάνω λεφτά για OLED τα έβρισκα περιττά. 

Για τον ίδιο λόγο έριξα άκυρο στο Lite συν ότι είναι όντως αστείο το μέγεθος της οθόνης του.

Τέλος, το switch πλησιάζει στο τέλος του και λογικά θα δούμε νέο μοντέλο μέσα στο 2024. Δεν πιστεύω ότι έχει νόημα να δώσεις 400€ για να πάρεις το OLED μοντέλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...