Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Markom είπε

https://www.nintendo.co.uk/Support/Nintendo-Switch/Error-Code-2813-2470-1656400.html

Η Nintendo προτείνει να διαγράψεις την/τις κάρτα/ες σου και να ξαναπεραστούν από την αρχή. Ακόμα μπορεί να υπάρχει αυτό το πρόβλημα αλλά μόνο σε αποθηκευμένη κάρτα αλλά κάθε φορά που την περνάς χεράτα να λειτουργεί.

Φυσικά μπορείς να ελέγξεις την κάρτα σου αν λειτουργεί κανονικά με ηλεκτρονικές αγορές αν έχεις και κάτι άλλο που θες να αγοράσεις από άλλο store εκτός της Nintendo.

Μη μας τύχει κάνα τέτοιο την Παρασκευή που βγαίνει το TOTK μόνο....

Επικοινώνησα με την Nintendo και μου είπε επειδή χρησιμοποιούσα πολλές φορές την κάρτα λάθος μου την μπλόκαραν για 30 ημέρες κάτι που δεν βγάζει νόημα γιατί από την πρώτη φορά έγινε αυτό χωρίς να κάνω λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις έγραψε το tracking ότι παραδόθηκε το TotK OLED Switch στο σπίτι από το Nintendo store Ireland.

Ανυπομονώ να γυρίσω να το πιάσω στα χέρια.

Μιας και ήρθε, προτάσεις για tempered glass?

Η συλλεκτική του game από την άλλη απλά δείχνει ότι έφτασε αεροδρόμιο, μπορεί να μην έρθει μέχρι αύριο 😥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Yggdrasill-sama είπε

Μόλις έγραψε το tracking ότι παραδόθηκε το TotK OLED Switch στο σπίτι από το Nintendo store Ireland.

Ανυπομονώ να γυρίσω να το πιάσω στα χέρια.

Μιας και ήρθε, προτάσεις για tempered glass?

Η συλλεκτική του game από την άλλη απλά δείχνει ότι έφτασε αεροδρόμιο, μπορεί να μην έρθει μέχρι αύριο 😥

Θυμάμαι να διαβάζω κάπου ότι έχει πιο χοντρή οθόνη το OLED και ότι δεν χρειάζεται γυαλί και ίσως ένα ποιοτικό matte προστατευτικό όπως βάζεις στα κινητά να είναι καταλληλότερο. Το γράφω όμως με επιφύλαξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Malthador είπε

Εγώ πάντως δεν το πιστεύω ότι θα βγάλουν νέο 2D Mario για το Switch (ούτε νέο 2D DK for that matter). Δεν θεωρώ λογικό να βγει τέτοιο ΙP's στη τέλος του lifespan της κονσόλας, δεν βγάζει νόημα.

Το remaster και τα sports Mario τα βλέπω, αυτά είναι να 'χαμε να λέγαμε. Ένα 2D Mario όμως μπορεί να το κυκλοφορήσει παράλληλα με το νέο σύστημα για να του boostάρει τις πωλήσεις, δεν αξίζει να το κάψει για μια κονσόλα που θα μας χαιρετήσει σε λίγους μήνες ή σε ένα χρόνο.

Τέσπα, θα δούμε.

Θα τα βγάλει και για τα δύο συστήματα , για το υπάρχον switch και τον αντικαταστάτη. Όπως έγινε με το zelda botw βγήκε και για wiiu και για το switch ;) . Όλοι ευχαριστημένοι + ότι δεν αδειάζει και τους παλιούς κατόχους . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2023 στις 1:29 ΜΜ, cubilone είπε

Θυμάμαι να διαβάζω κάπου ότι έχει πιο χοντρή οθόνη το OLED και ότι δεν χρειάζεται γυαλί και ίσως ένα ποιοτικό matte προστατευτικό όπως βάζεις στα κινητά να είναι καταλληλότερο. Το γράφω όμως με επιφύλαξη.

Πηρα προσφατα κ ενα μεταχειρισμενο switch oled, ειχε μερικες γρατζουνιες επανω (τιποτα το φοβερο αλλιως δε θα το επερνα) οποτε κ αυτη μπορει να χαραχτει.

Στη τελικη ειναι και θεμα τυχης αλλα κ στον ανθρωπο το ποσο θελει να προσεχει τη συσκευη του. Εγω του περασα ενα τζαμακι παντως να εχω το κεφαλι μου λιγο πιο ησυχο 🤘

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/05/2023 at 08:25, CleanthisD said:

Έχω εγώ απλές για τον ίδιο λόγο και γράφω οποίες φιγούρες χρειάζομαι με το tagmo για nfc android κινητό.

https://www.amazon.de/-/en/NFC001-Rewritable-NTAG215-Compatible-Enabled/dp/B0B9BPPP17/ref=sr_1_7?crid=3CJ6V5ZG44S3M&keywords=nfc+schild+amiibo&qid=1683436930&sprefix=Nfc+tag+%2Caps%2C177&sr=8-7

https://www.reddit.com/r/tagmo/

 

Αν δεν βαριέσαι εξήγησέ μου λίγο ή δώσε κάποιο βοηθητικό λινκ. Με αυτές τις κενές κάρτες φτιάχνεις δικά σου amiibo αντιγράφοντας το τσιπ από άλλα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, letom είπε

Αν δεν βαριέσαι εξήγησέ μου λίγο ή δώσε κάποιο βοηθητικό λινκ. Με αυτές τις κενές κάρτες φτιάχνεις δικά σου amiibo αντιγράφοντας το τσιπ από άλλα? 

Γι αρχή αγοράζεις τις κάρτες και εγκαθιστάς το πρόγραμμα. Προϋπόθεση ειναι το κινητό σου να υποστηρίζει την τεχνολογία nfc. Περνάς τα αρχεία από τα amiibo (.bin) στο κινητό σου και πατάς εγγραφή (Μην με ρωτήσεις που να βρεις αυτα τα αρχεία. Ειναι παράνομο και δεν γνωρίζω να σου απαντήσω). Κρατάς για ~5 δευτερόλεπτα την κάρτα πίσω απ το κινητό σου και voilá

 

Εδώ το πρόγραμμα 

https://github.com/HiddenRamblings/TagMo

Επεξ/σία από CleanthisD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@CleanthisD

OK, το έπιασα, κατατοπιστικότατος! Thanks!

Edit: Η χρήση τέτοιων amiibos υπάρχει περίπτωση να επιφέρει κάνα ban στην κονσόλα ή είναι τελείως safe?

Επεξ/σία από letom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, letom είπε

@CleanthisD

OK, το έπιασα, κατατοπιστικότατος! Thanks!

Edit: Η χρήση τέτοιων amiibos υπάρχει περίπτωση να επιφέρει κάνα ban στην κονσόλα ή είναι τελείως safe?

Σε καμια περιπτωση η κονσολα δεν γνωριζει αν το tag ειναι γνησιο η οχι μιας και ειναι ενας κοινός αριθμός για εκείνη.

Περα απο το λινκ που εχει παρατεθεί, υπαρχουν κ πολυ μικρά καρτάκια η ακομα και αυτοκόλλητα tags.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2023 στις 1:21 ΜΜ, Yggdrasill-sama είπε

Μόλις έγραψε το tracking ότι παραδόθηκε το TotK OLED Switch στο σπίτι από το Nintendo store Ireland.

Ανυπομονώ να γυρίσω να το πιάσω στα χέρια.

Μιας και ήρθε, προτάσεις για tempered glass?

Η συλλεκτική του game από την άλλη απλά δείχνει ότι έφτασε αεροδρόμιο, μπορεί να μην έρθει μέχρι αύριο 😥

https://www.skroutz.gr/s/32738563/Spigen-Ez-Fit-GLAS-tR-Switch-OLED-Διάφανο.html#description
 

Έχει και έξυπνο σύστημα τοποθέτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2023 στις 1:29 ΜΜ, cubilone είπε

Θυμάμαι να διαβάζω κάπου ότι έχει πιο χοντρή οθόνη το OLED και ότι δεν χρειάζεται γυαλί και ίσως ένα ποιοτικό matte προστατευτικό όπως βάζεις στα κινητά να είναι καταλληλότερο. Το γράφω όμως με επιφύλαξη.

Έχει γυαλί όπως όλες οι OLED αλλά επειδή το χρησιμοποιουν και παιδιά έχει μεμβράνη πάνω από αυτό σε περίπτωση που σπάσει (μην γίνει όπως τα κινητά)

Οπότε ένα λεπτό tempered είναι καλή ιδέα.

Εγώ είχα πάρει αυτό με τις περισσότερες καλές κριτικές στο amazon μου έστειλαν 4 και έχω και ανταλλακτικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Vagosman said:

Σε καμια περιπτωση η κονσολα δεν γνωριζει αν το tag ειναι γνησιο η οχι μιας και ειναι ενας κοινός αριθμός για εκείνη.

Περα απο το λινκ που εχει παρατεθεί, υπαρχουν κ πολυ μικρά καρτάκια η ακομα και αυτοκόλλητα tags.

 

Thank you very much, sir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ψάχνω να πάρω ένα switchaki κυρίως για handheld gaming στο κρεβάτι, καναπέ κλπ. Έχω και xbox series s το οποίο ομολογουμένως δεν το έχω χρησιμοποιήσει καθόλου, λόγο έλλειψης χρόνου, αλλά κυρίως λόγο του ότι μια ζωή ήμουν pc gamer και δεν μπορώ να βολευτώ με τον μοχλό. Μόλις περάσουν τα 2,5 χρόνια που έχω συνδρομή ultimate μάλλον θα το σπρώξω καθώς δεν με βλέπω να το χρησιμοποιώ. Η ιδέα του handheld με ψήνει όμως αρκετά, παλιά είχα game boy που το έλιωνα. Σκέφτομαι να πάρω ένα switch lite από εδώ αγγελίες που το βρίσκω +- στα 120-130€ έτσι ώστε να μην χάσω πολλά λεφτά σε περίπτωση που δεν παίζω. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το μέγεθος της οθόνης του, μου φαίνεται ακραία μικρό. 5,5 ίντσες εν έτη 2023, δεν ξέρω.... Το κινητό μου έχει 4,7 και το tablet 10.9. Πως γίνεται να παίζω σε 5,5... Γι αυτό το λόγο και μόνο σκέφτομαι ίσως να πάρω το switch oled, αλλά το βρίσκω σε διπλάσια τιμή στις αγγελίες απ'ότι το lite και δεν ξέρω άμα αξίζει να τα δώσω.

Κάποιος να με ξεμπερδέψει πλζ!

Επεξ/σία από thodoris20s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...