Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
2 hours ago, dekulinkgr said:

 

Μα γιατί; Γιατί δεν το κυκλοφορούν τώρα, μισοτελειωμένο και τίγκα στα bugs για να τους βρίζουμε όπως τους αξίζει; :(

Ανεπίδεκτοι, τίποτα δεν μαθαίνουν από την Bethesda και την ΕA.

20 hours ago, mansa2k said:

Ο στόχος για το τωρινό οικονομικό έτος είναι 15 εκατομμύρια πωλήσεις σε hardware. Θεωρώ πως δεν είναι εφικτός. Επομένως είτε δεν θα πετύχουν τον στόχο είτε θα κυκλοφορήσει νέο σύστημα. Να θυμίσω ότι το παρόν οικονομικό έτος ολοκληρώνεται 31 Μαρτίου 2024.

Nαι, συμφωνώ απίθανο το βρίσκω να πιάσουν 15m μέσα στο οικονομικό έτος με τα ως τώρα δεδομένα. Υπάρχει χώρος για games ακόμα, υπό την έννοια ότι δεν έχουν βγάλει καινούρια 2D Mario και 2D Donkey, αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει να κάψουν τέτοια χαρτιά στο 7ο έτος ζωής μιας κονσόλας. Μόνο με Pikmin 4 πάντως, δεν βγαίνουν τόσες πωλήσεις.

Κι εγώ συνεχίζω να πιστεύω ότι θα δούμε νέο σύστημα φέτος στις γιορτές, ας πούμε στα $400, με το ΟLED να τρώει price drop στα $250 παράλληλα. Έτσι έχει μια λογική να πιαστεί ο στόχος των 15m.

Xωρίς price drop και χωρίς δυνατά ΙP's, το βλέπω να κινείται κοντά στα 10m.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

 

Αν είναι να το κρατήσουν στα ίδια απίστευτα επίπεδα με το πρώτο καλά κάνουν, έτσι και αλλιώς δεν είχαν ανακοινώσει ημερομηνία.

Πάντως θα ταίριαζε να βγάλουν αυτή την υπέροχη μελαγχολικοκαταθλιπτική αισθητική το χειμώνα αλλά το ότι κάνουν ανακοίνωση στα μέσα του έτους μπορεί και να σημαίνει ότι θα το σπρώξουν και για το 2024, ελπίζω όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Lotof είπε

24 και αν με βλέπω να παίζω το Zelda 😆

 

Ευτυχώς δηλαδή, γιατί περίμενα μόλις που πήρα εγώ το Switch να ανακοινώσουν το καινούργιο :P

Σοβαρά όμως, όπως πάει η δουλειά, θα περίμενα την κυκλοφορία στο ίδιο διάστημα που είχε βγει και το Switch. Να ανακοινωθεί κάπου Χριστούγεννα και να βγει Μάρτιο πχ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xlinger είπε

Αν είναι να το κρατήσουν στα ίδια απίστευτα επίπεδα με το πρώτο καλά κάνουν, έτσι και αλλιώς δεν είχαν ανακοινώσει ημερομηνία.

Πάντως θα ταίριαζε να βγάλουν αυτή την υπέροχη μελαγχολικοκαταθλιπτική αισθητική το χειμώνα αλλά το ότι κάνουν ανακοίνωση στα μέσα του έτους μπορεί και να σημαίνει ότι θα το σπρώξουν και για το 2024, ελπίζω όχι.

Κάνουν ανακοίνωση στα μέσα του έτους γιατί είχαν πει για πρώτο μισό του 2023. Πάει πολύ να το σπρώξουν για το επόμενο έτος. Θα σήμαινε άλλους 7+ μήνες ανάπτυξης και είναι υπερβολή. Δεν μιλάμε για το Witcher 4... Επίσης είχαν αναφέρει πριν ένα μήνα ότι ήδη γίνεται play testing από τρίτους άρα αυτό σημαίνει ότι είναι σίγουρα σε beta.

Από τα συμφραζόμενα εγώ καταλαβαίνω ότι το παιχνίδι είναι σχεδόν έτοιμο και ασχολούνται με τις τελευταίες πινελιές, το optimization και τα bugs. Και πολύ καλά κάνουν. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/5/2023 στις 6:32 ΜΜ, Mr.kostas είπε

2813-2470

https://www.nintendo.co.uk/Support/Nintendo-Switch/Error-Code-2813-2470-1656400.html

Η Nintendo προτείνει να διαγράψεις την/τις κάρτα/ες σου και να ξαναπεραστούν από την αρχή. Ακόμα μπορεί να υπάρχει αυτό το πρόβλημα αλλά μόνο σε αποθηκευμένη κάρτα αλλά κάθε φορά που την περνάς χεράτα να λειτουργεί.

Φυσικά μπορείς να ελέγξεις την κάρτα σου αν λειτουργεί κανονικά με ηλεκτρονικές αγορές αν έχεις και κάτι άλλο που θες να αγοράσεις από άλλο store εκτός της Nintendo.

Μη μας τύχει κάνα τέτοιο την Παρασκευή που βγαίνει το TOTK μόνο....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Παιδιά μου σας εμπιστεύομαι! Κάντε το θεϊκό να γουστάρουμε! 

 

9 ώρες πριν, Malthador είπε

Μα γιατί; Γιατί δεν το κυκλοφορούν τώρα, μισοτελειωμένο και τίγκα στα bugs για να τους βρίζουμε όπως τους αξίζει; :(

Ανεπίδεκτοι, τίποτα δεν μαθαίνουν από την Bethesda και την ΕA.

Χμμ... Ανυπομονώ κι εγώ για το παιχνίδι αν και να πω την αλήθεια τα μέχρι τώρα γεγονότα ("εξαφανισμένοι" devs, συνεχή delays γιατί μεγάλωσε το παιχνίδι πολύ κλπ.) μου θυμίζουν την όλη ιστορία - φιάσκο με το Sports Story.

Ελπίζω να μη δούμε μια επανάληψη, πάντως το μοτίβο είναι πανομοιότυπο μέχρι τώρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christos_75 είπε

Η συλλεκτική Zelda ToTK πρέπει να ζυγίζει κάνα κιλό παραπάνω από την κονσόλα πάντως.

Επειδή κάποια βλήματα σκέφτηκαν πως είναι καλή ιδέα να βάλουν μεταλλικό πόστερ.

Με την ευκαιρία υπάρχει θέμα για το παιχνίδι:

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Ας πάρουν το χρονο τους,αρκεί το Silksong να βγει αληθινό στο hype….

…και μια κ μιλάμε για hype:

Παααααμε λεεεεμε ! 
The Emperor protects !!

The Emperor guides my hand !! προβλέπω διάλειμμα από το tears of the kingdom για το συγκεκριμένο, δείχνει φοβερό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
55 minutes ago, mansa2k said:

Rumor: Nintendo Is Sitting On Four Upcoming Mario Games

As reported by GameRant, the titles are a remaster of Paper Mario: The Thousand-Year Door, a new Mario and Sonic at the Olympics title, a new Mario sports title, and a Mario 2D platformer.

Εγώ πάντως δεν το πιστεύω ότι θα βγάλουν νέο 2D Mario για το Switch (ούτε νέο 2D DK for that matter). Δεν θεωρώ λογικό να βγει τέτοιο ΙP's στη τέλος του lifespan της κονσόλας, δεν βγάζει νόημα.

Το remaster και τα sports Mario τα βλέπω, αυτά είναι να 'χαμε να λέγαμε. Ένα 2D Mario όμως μπορεί να το κυκλοφορήσει παράλληλα με το νέο σύστημα για να του boostάρει τις πωλήσεις, δεν αξίζει να το κάψει για μια κονσόλα που θα μας χαιρετήσει σε λίγους μήνες ή σε ένα χρόνο.

Τέσπα, θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...