Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BlueBlade είπε

Έχω το BoTW να με περιμένει στο ράφι μαζί με το Gamepad και ακόμα περιμένω την ACS να στείλει το Switch! Βασανιστική αναμονή!!

Και επανέρχομαι με νέα ερώτηση. Πέρα από το BoTW θέλω να πάρω ένα ακόμα παιχνίδι να παίζω με την κοπελιά. Τι θα προτείνατε; Να πω ότι κοιτάω αποκλειστικά σε Nintendo παιχνίδια μιας και PC έχουμε για να παίξουμε κάποιο Multiplatform.

Σαν πρώτη επιλογή, έχω στο μυαλό μου το Luigi's Mansion 3. Φαίνεται πολύ διασκεδαστικό όπως και το εικαστικό του λίγο που το είδα δίνει ρέστα. Μετά από αυτό έλεγα το 3D world.

Ανάμεσα σε αυτά ποιο θα προτείνατε; Και αν έχετε και κάποια άλλη πρόταση εννοείται να την ακούσω.

Ολες παιχνιδαρες πραγματικα.Αν θες για co-op νομιζω επιβαλεται το mario 3d world.Απο τις καλυτερες co-op εμπειρειες ever για μενα.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το overcooked εμάς μας δυσκόλεψε από ένα σημείο και μετά ενώ το mario kart το έχουμε ευχαριστηθεί αρκετά, πλάκα είχε και το boomerang fu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stormrain είπε

To Luigi ειναι πολυ ωραιο, τωρα ειμαι στην φαση που το τερματιζω πριν αγορασω το TotK, pure fun κλπ, αλλα ειναι μικρο σχετικα και δεν εχει πολυ "βαθος" σαν gameplay, το τερματιζεις και το αφηνεις. 

Εννοειται πως πρεπει να το παιξεις καποια στιγμη, απλως εγω θα αρχιζα με το Mario Odyssey, το οποιο (μετα το BotW φυσικα) το θεωρω απο τα καλυτερα παιχνιδια στο Switch. Στο Odyssey θα αφιερωσεις περισσοτερο χρονο για να βρεις ολα τα κρυμμενα πραγματακια (αν εισαι σε αυτην την φαση) και εχει ενα συμπαθητικο co-op οπου ο ενας παικτης ελεγχει τον Μαριο και ο αλλος το καπελακι. :)

Καλά το Super Mario Odyssey δεν το συζητάμε ότι θα το πάρω στο άμεσο μέλλον.

Αυτό και το BoTW ήταν οι βασικοί λόγοι που ζαχάρωνα χρόνια το Switch. Απλά δεν ξέρω αν αξίζει για το Coop του μιας και πρακτικά από όσο έψαξα ο δεύτερος παίκτης είναι καθαρά συμπληρωματικός και δεν συμμετέχει τόσο πολύ και για αυτό το αφήνω για πιο μετά.

1 ώρα πριν, yazidis είπε

Ένα είναι το παιχνίδι:

https://www.dekudeals.com/items/overcooked-2

Προσωπικά με τη γυναίκα μου έχουμε ρίξει πολύ γέλιο και είναι τέλειο για co-op. Όπως βλέπεις συνέχεια του κατεβάζουν τιμή οπότε περίμενε να ξαναπέσει να το πάρεις τιμή χώμα μαζί με ότι DLC..

Όπως είπα τα multiplatform τα παίζω στο PC δεν υπάρχει λόγος να τα πάρω και στο Switch.

Πάντως όντως επικό παιχνίδι για couch coop.

1 ώρα πριν, panosvlass είπε

Mario Kart 8 για επικό ξύλο ανάμεσα σας!

Και μετά εννοείται Odyssey για πάρτι του ο καθένας θα πω εγώ!

Επίσης είναι στα Top που θα αγοράσω ΚΑΙ αυτό. Απλά δεν θα ήθελα κάτι Racing για την ώρα. 

28 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Ολες παιχνιδαρες πραγματικα.Αν θες για co-op νομιζω επιβαλεται το mario 3d world.Απο τις καλυτερες co-op εμπειρειες ever για μενα.

Και εγώ το σκέφτομαι σοβαρά. Αν δεν κανω λάθος πρέπει να είναι και πολύ μεγαλύτερο σε διάρκεια σε σχέση με το Luigi's Mansion έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Και εγώ το σκέφτομαι σοβαρά. Αν δεν κανω λάθος πρέπει να είναι και πολύ μεγαλύτερο σε διάρκεια σε σχέση με το Luigi's Mansion έτσι;

Eιναι ναι καθως εχει και μεγαλυτερο replayability.Για αρχη παρε αυτο και μετα αγοραζεις και το εξαιρετικο luigis mansion.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έλαβα Μάιλ από Nintendo store Ireland ότι στείλανε την collector's TotK!

Ενώ το TotK OLED έφυγε μόλις προχτές με κυκλοφορία 2 εβδομάδες νωρίτερα...

Δεν ξέρω αν πρέπει να χαίρομαι που έφυγε νωρίς το παιχνίδι ή το αντίθετο για την αργοπορία του Switch.

Από την εμπειρία σας σε πόσες μέρες τα φέρνουν;

Δεν έχω ξαναπάρει από το store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Yggdrasill-sama είπε

Μόλις έλαβα Μάιλ από Nintendo store Ireland ότι στείλανε την collector's TotK!

Ενώ το TotK OLED έφυγε μόλις προχτές με κυκλοφορία 2 εβδομάδες νωρίτερα...

Δεν ξέρω αν πρέπει να χαίρομαι που έφυγε νωρίς το παιχνίδι ή το αντίθετο για την αργοπορία του Switch.

Από την εμπειρία σας σε πόσες μέρες τα φέρνουν;

Δεν έχω ξαναπάρει από το store.

 

Όσες παραγγελίες έχω κάνει από το store μου έχουν έρθει σε 2 εργάσιμες. Ελπίζω να παραλάβεις το ίδιο σύντομα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με πήραν από το Πλαίσιο. Το Oled Zelda θα το έχω στα χέρια μου το Σάββατο, οπότε λογικά θα ενημερωθείτε και όσοι έχετε παραγγείλει και από τις υπόλοιπες αλυσίδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Basilisc είπε

Μόλις με πήραν από το Πλαίσιο. Το Oled Zelda θα το έχω στα χέρια μου το Σάββατο, οπότε λογικά θα ενημερωθείτε και όσοι έχετε παραγγείλει και από τις υπόλοιπες αλυσίδες. 

Και εγώ από Πλαίσιο παραλαμβάνω Σάββατο OLED ZELDA αλλά τα pro controller Zelda και τη θήκη Zelda σε 2 βδομάδες ή λίγο νωρίτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα θέλω την βοήθειά σας σε κάτι προσπαθώ από χθες να αγοράσω ένα παιχνίδι μέσω eShop του Nintendo switch αλλά δεν με αφήνει και προσπαθώ και σήμερα και πάλι τα ίδια ξέρετε μήπως τι φταίει; Έχω δοκιμάσει και PayPal και ακόμα τα ίδια κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, Mr.kostas said:

Καλημέρα θέλω την βοήθειά σας σε κάτι προσπαθώ από χθες να αγοράσω ένα παιχνίδι μέσω eShop του Nintendo switch αλλά δεν με αφήνει και προσπαθώ και σήμερα και πάλι τα ίδια ξέρετε μήπως τι φταίει; Έχω δοκιμάσει και PayPal και ακόμα τα ίδια κάνει

Τι error σου βγάζει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Mr.kostas είπε

Καλημέρα θέλω την βοήθειά σας σε κάτι προσπαθώ από χθες να αγοράσω ένα παιχνίδι μέσω eShop του Nintendo switch αλλά δεν με αφήνει και προσπαθώ και σήμερα και πάλι τα ίδια ξέρετε μήπως τι φταίει; Έχω δοκιμάσει και PayPal και ακόμα τα ίδια κάνει

ίσως να είναι θέμα της κάρτας. μπορεί να σου έχει κλειδώσει από την τράπεζα. και εμένα μου το είχαν κάνει τον γενάρη με το fire emblem. δοκίμασε κάποια αγορά απο αλλού ή σε κάποιο ατμ αν μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε συναλλαγή. αν δεν σε αφήνει έχει κλειδώσει. 

στη νιντεντο έχει αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...