Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, mathsdim είπε

Μπορεί να έχει ξανασυζητηθεί , η καινούργια έκδοση περιλαμβάνει και το παιχνίδι ;

Ασφαλως κ οχι, εδω μιλαμε για nintendo, οι μεγαλυτεροι φραγκοφονιαδες. Αλλα ακομα κ ετσι παλι τους αγαπαμε 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 27/4/2023 στις 9:50 ΠΜ, Geosim79 είπε

καλημέρα στους συνφορουμίτες

Προχώρησα σε παραγγελία Switch Oled και με αφορμή την επερχόμενη κυκλοφορία του Tears of the Kingdom πήρα και το Breath of the wild. Να σημειώσω πως από τα παινίδια της σειράς έχω παίξει το Link's Awakening στο παλιό Gameboy, το A Link to The Past στο SNES και το Ocarina of time στο N64....έκτοτε δεν έχω ασχοληθεί με την σειρά μιας και τα συστήματα που είχα δεν ήταν Nintendo. Τι θα προτείνατε να παίξω από τα υπάρχοντα Zelda και αν ναι υπάρχει κάποια σειρά;

Η γνώμη μου(έχω παίξει όλα τα Zelda) εφόσον πήρες το Breath of The Wild είναι να παιξεις πρώτα αυτό.Το θεωρώ το καλύτερο και πιο ολοκληρωμένο παιχνίδι Zelda.Από τα προηγούμενα όλα είναι εξαιρετικά.Το ποιο θα σου αρέσει είναι καθαρά θέμα προσωπικής αισθητικής όσον αφορά το σχεδιασμό και το το γενικότερο artwork του κάθε παιχνιδιού καθώς το gameplay δεν αλλάζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που λετε για το καλυτερο zelda,γνωμη μου πως οσοι επαιξαν το Oot την εποχη που βγηκε απλα δεν υπαρχει ομοιο του.Οχι απλα καλυτερο zelda αλλα για μενα προσωπικα το καλυτερο παιχνιδι που εχω παιξει ποτε.Οσο και να γουσταρα και να ελιωσα το botw ελειπαν αρκετα τα στοιχεια εκεινα που χαρακτρηριζαν τα zelda παιχνιδια.Πραγματικα ελπιζω στο totk να εχουν ακουσει τους fan και να εχει παλι μεσα κανονικα dungeons.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια το λιβάνιζα, αλλά ήρθε επιτέλους η ώρα.

Επίσημα λοιπόν κάτοχος Nintendo Switch, Τρίτη θα είναι στα χέρια μου.

Προτίμησα την απλή έκδοση (2019) μιας και κατά 98% θα παίζω σε τηλεόραση άρα δε με καίει το κομμάτι της OLED. 

Having that said, άρχισα να ψάχνω παιχνίδι και λίγο με πιάσανε δεύτερες σκέψεις για την αγορά. Καλά βρε οι αθεόφοβοι, την αύξηση την έκαναν καθολικά σε όλα τους τα παιχνίδια; Είχα την εντύπωση ότι αφορά μόνο καινούργιες κυκλοφορίες. 

Είδα το BoTW του 2017 στα 75€ και κόντεψε να μου έρθει εγκεφαλικό... Anyway κλασσικός Εβραίος η Nintendo, δε μου κάνει εντύπωση αλλά έχε χάρη που δε μπορούσα άλλο να μην παίξω Zelda, Mario και αρκετά ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Χρόνια το λιβάνιζα, αλλά ήρθε επιτέλους η ώρα.

Επίσημα λοιπόν κάτοχος Nintendo Switch, Τρίτη θα είναι στα χέρια μου.

Προτίμησα την απλή έκδοση (2019) μιας και κατά 98% θα παίζω σε τηλεόραση άρα δε με καίει το κομμάτι της OLED. 

Having that said, άρχισα να ψάχνω παιχνίδι και λίγο με πιάσανε δεύτερες σκέψεις για την αγορά. Καλά βρε οι αθεόφοβοι, την αύξηση την έκαναν καθολικά σε όλα τους τα παιχνίδια; Είχα την εντύπωση ότι αφορά μόνο καινούργιες κυκλοφορίες. 

Είδα το BoTW του 2017 στα 75€ και κόντεψε να μου έρθει εγκεφαλικό... Anyway κλασσικός Εβραίος η Nintendo, δε μου κάνει εντύπωση αλλά έχε χάρη που δε μπορούσα άλλο να μην παίξω Zelda, Mario και αρκετά ακόμα.

με γειες. αντε καλο παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
32 minutes ago, BlueBlade said:

Having that said, άρχισα να ψάχνω παιχνίδι και λίγο με πιάσανε δεύτερες σκέψεις για την αγορά. Καλά βρε οι αθεόφοβοι, την αύξηση την έκαναν καθολικά σε όλα τους τα παιχνίδια; Είχα την εντύπωση ότι αφορά μόνο καινούργιες κυκλοφορίες. 

Είδα το BoTW του 2017 στα 75€ και κόντεψε να μου έρθει εγκεφαλικό... Anyway κλασσικός Εβραίος η Nintendo, δε μου κάνει εντύπωση αλλά έχε χάρη που δε μπορούσα άλλο να μην παίξω Zelda, Mario και αρκετά ακόμα.

Έχω δώσει εδώ αναλυτικές οδηγίες για αγορές από το γιαπωνέζικο eshop, όπου θα σου βγουν και τα δύο Zelda μαζί στα 68 ευρώ.

Παρακολούθα το συγκεκριμένο νήμα και δεν θα πουληθείς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/4/2023 στις 12:17 ΠΜ, Yggdrasill-sama είπε

Και εγώ από store Ιρλανδίας, τα ίδια, δεν έχουν καν τραβήξει τα λεφτά, παρόλο που ήρθε Μάιλ προχτές ότι η χρέωση θα γίνει "very shortly"....

Χθες-προχθές τράβηξαν τελικά τα χρήματα και πλέον βρίσκεται η παραγγελία σε κατάσταση ''Awaiting Shipment''. Οπότε πιστεύω μέχρι την ερχόμενη Παρασκευή, αν όλα πάνε καλά, να το έχω στα χέρια μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/4/2023 στις 2:37 ΜΜ, dekulinkgr είπε

Μιας που λετε για το καλυτερο zelda,γνωμη μου πως οσοι επαιξαν το Oot την εποχη που βγηκε απλα δεν υπαρχει ομοιο του.Οχι απλα καλυτερο zelda αλλα για μενα προσωπικα το καλυτερο παιχνιδι που εχω παιξει ποτε.Οσο και να γουσταρα και να ελιωσα το botw ελειπαν αρκετα τα στοιχεια εκεινα που χαρακτρηριζαν τα zelda παιχνιδια.Πραγματικα ελπιζω στο totk να εχουν ακουσει τους fan και να εχει παλι μεσα κανονικα dungeons.

το ίδιο ισχύει και με το link to the past και links awakening  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choronzoon είπε

το ίδιο ισχύει και με το link to the past και links awakening  

To links awakening τυχαινει κιολας να ειναι το πιο αγαπημενο μου παιχνιδι.Δεν ξερω οι χαρακτηρες,η πλοκη ,η τρελα που ειχε σαν παιχνιδι εχουν μια ξεχωριστη θεση στην καρδια μου.Μακαρι να εβγαζε παλι ο Koizumi ενα 2d zelda.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το BoTW να με περιμένει στο ράφι μαζί με το Gamepad και ακόμα περιμένω την ACS να στείλει το Switch! Βασανιστική αναμονή!!

Και επανέρχομαι με νέα ερώτηση. Πέρα από το BoTW θέλω να πάρω ένα ακόμα παιχνίδι να παίζω με την κοπελιά. Τι θα προτείνατε; Να πω ότι κοιτάω αποκλειστικά σε Nintendo παιχνίδια μιας και PC έχουμε για να παίξουμε κάποιο Multiplatform.

Σαν πρώτη επιλογή, έχω στο μυαλό μου το Luigi's Mansion 3. Φαίνεται πολύ διασκεδαστικό όπως και το εικαστικό του λίγο που το είδα δίνει ρέστα. Μετά από αυτό έλεγα το 3D world.

Ανάμεσα σε αυτά ποιο θα προτείνατε; Και αν έχετε και κάποια άλλη πρόταση εννοείται να την ακούσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Σαν πρώτη επιλογή, έχω στο μυαλό μου το Luigi's Mansion 3. Φαίνεται πολύ διασκεδαστικό όπως και το εικαστικό του λίγο που το είδα δίνει ρέστα.

To Luigi ειναι πολυ ωραιο, τωρα ειμαι στην φαση που το τερματιζω πριν αγορασω το TotK, pure fun κλπ, αλλα ειναι μικρο σχετικα και δεν εχει πολυ "βαθος" σαν gameplay, το τερματιζεις και το αφηνεις. 

Εννοειται πως πρεπει να το παιξεις καποια στιγμη, απλως εγω θα αρχιζα με το Mario Odyssey, το οποιο (μετα το BotW φυσικα) το θεωρω απο τα καλυτερα παιχνιδια στο Switch. Στο Odyssey θα αφιερωσεις περισσοτερο χρονο για να βρεις ολα τα κρυμμενα πραγματακια (αν εισαι σε αυτην την φαση) και εχει ενα συμπαθητικο co-op οπου ο ενας παικτης ελεγχει τον Μαριο και ο αλλος το καπελακι. :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ 1 Mario odyssey 

27 minutes ago, BlueBlade said:

Έχω το BoTW να με περιμένει στο ράφι μαζί με το Gamepad και ακόμα περιμένω την ACS να στείλει το Switch! Βασανιστική αναμονή!!

Και επανέρχομαι με νέα ερώτηση. Πέρα από το BoTW θέλω να πάρω ένα ακόμα παιχνίδι να παίζω με την κοπελιά. Τι θα προτείνατε; Να πω ότι κοιτάω αποκλειστικά σε Nintendo παιχνίδια μιας και PC έχουμε για να παίξουμε κάποιο Multiplatform.

Σαν πρώτη επιλογή, έχω στο μυαλό μου το Luigi's Mansion 3. Φαίνεται πολύ διασκεδαστικό όπως και το εικαστικό του λίγο που το είδα δίνει ρέστα. Μετά από αυτό έλεγα το 3D world.

Ανάμεσα σε αυτά ποιο θα προτείνατε; Και αν έχετε και κάποια άλλη πρόταση εννοείται να την ακούσω.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Έχω το BoTW να με περιμένει στο ράφι μαζί με το Gamepad και ακόμα περιμένω την ACS να στείλει το Switch! Βασανιστική αναμονή!!

Και επανέρχομαι με νέα ερώτηση. Πέρα από το BoTW θέλω να πάρω ένα ακόμα παιχνίδι να παίζω με την κοπελιά. Τι θα προτείνατε; Να πω ότι κοιτάω αποκλειστικά σε Nintendo παιχνίδια μιας και PC έχουμε για να παίξουμε κάποιο Multiplatform.

Σαν πρώτη επιλογή, έχω στο μυαλό μου το Luigi's Mansion 3. Φαίνεται πολύ διασκεδαστικό όπως και το εικαστικό του λίγο που το είδα δίνει ρέστα. Μετά από αυτό έλεγα το 3D world.

Ανάμεσα σε αυτά ποιο θα προτείνατε; Και αν έχετε και κάποια άλλη πρόταση εννοείται να την ακούσω.

Ένα είναι το παιχνίδι:

https://www.dekudeals.com/items/overcooked-2

Προσωπικά με τη γυναίκα μου έχουμε ρίξει πολύ γέλιο και είναι τέλειο για co-op. Όπως βλέπεις συνέχεια του κατεβάζουν τιμή οπότε περίμενε να ξαναπέσει να το πάρεις τιμή χώμα μαζί με ότι DLC..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...