Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ να υπενθυμίσω πως σήμερα και μέχρι 19/09 έχει free trial για το Daemon X Machina για όσους έχουν NSO συνδρομή.Εγώ προσωπικά θα το δοκιμάσω έτσι.Δεν με είχε ψήσει ποτέ στο launch.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

NeoGrip από Skull & Co, για το OLED μοντέλο. Κούμπωσα μια προπαραγγελία για να είμαι έτοιμος όταν το τσιμπήσω. Δεν ξέρω αν συμφωνώ με το form-factor, καθώς λογικά δεν θα dockάρει πλέον, αλλά θα παίζει με μονταρισμένο dock και με jumpgate.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η τιμή του Nintendo Switch για την Ελλάδα;
Τρίτη, 17 Ιανουαρίου 2017

Η τιμή της συσκευής είχε ανακοινωθεί για τις χώρες του εξωτερικού και ενώ γνωρίζαμε ότι θα έρθει και στην Ελλάδα ταυτόχρονα με το παγκόσμιο λανσάρισμα, στις 3 Μαρτίου 2017, η επίσημη αντιπροσωπεία, CD Media, μας προέτρεψε να περιμένουμε την τιμή που θα ανακοινώσουν μες στην εβδομάδα τα καταστήματα λιανικής, όπως και έγινε. Η τιμή του Nintendo Switch στα καταστήματα λιανικής θα είναι 339€ (τελική). 

Σε μειωμένη τιμή από σήμερα το Nintendo Switch και στην Ελλάδα
Oι δύο εκδόσεις της κονσόλας με τη μεγαλύτερη μπαταρία (έκδοση 2019, με το κόκκινο κουτί) πωλούνται από σήμερα, 13 Σεπτεμβρίου, έναντι €319 αντί για €349 που ήταν η επίσημη αρχική τιμή.

H CD-Media στα καλύτερα της... Στην επόμενη μείωση η τιμή θα παραμείνει σταθερή,  αν είμαστε τυχεροί γιατί μπορεί να προκύψει και αύξηση τελικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είναι αστείο αυτό το πράγμα. Είχα αγοράσει το NSw σε προπαραγγελία day one στα 300 ευρώ (μιας και είχαν κάνει honored τα public το placeholder που είχαν βάλει). Και τώρα η μειωμένη τιμή είναι στα 319.

Έχω σε αναμονή το OLED μοντέλο από Κωτσόβολο που έδινε δωροεπιταγή, αν δεν κάνει honored την προσφορά ο Κώτσος θα μπει παραγγελία από amazon.de, είναι απαράδεκτο αυτό που κάνει η CD Media, δεν αξίζει τα λεφτά μου με αυτή την τακτική. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Α καλά, γελάει ο κόσμος...

Metroid Dread

Πλαισιο,Public,Mediamarkt 61.90

Κωτσοβολος 62.5

Germanos 59.90

Ετσι να υπάρχει μια ποικιλία.

54 λεπτά πριν, Malthador είπε

Έχω σε αναμονή το OLED μοντέλο από Κωτσόβολο που έδινε δωροεπιταγή, αν δεν κάνει honored την προσφορά ο Κώτσος θα μπει παραγγελία από amazon.de, είναι ξεφτίλα αυτό που κάνει η CD Media, δεν αξίζουν τα λεφτά μας.

Απο το Γαλλικό amazon βγαίνει σχεδόν 3ευρώ φθηνότερα τελική τιμή σε μένα σε σχέση με το Γερμανικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
45 minutes ago, Fulgore said:

Απο το Γαλλικό amazon βγαίνει σχεδόν 3ευρώ φθηνότερα τελική τιμή σε μένα σε σχέση με το Γερμανικό.

Ισχύει, αλλά το γερμανικό amazon κατά 99% το στέλνει με UPS και το έχεις σε δυο-τρεις μέρες. Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο για το γαλλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό η αληθεια ειναι οτι δεν το γνωρίζω.

Αν έχεις πάντως κρατήσει κάποιο αποδεικτικό(screenshot πχ),απο την προσφορά του Κωτσόβολου με την επιταγή,πιστεύω οτι θα βγάλεις άκρη στο να στην δώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κοιταζωντας τα site της Nintendo παντως δεν βλεπω καμια τιμη στα 269.

299 το βλεπω, γυρω στα 30 ευρω πτωση απο την προηγουμενη τιμη.

εαν λοιπον η εδω τιμη ηταν στα 349 και τωρα ειναι 319, η πτωση (τουλαχιστον σαν ποσο) ειναι ιδια.

εαν τωρα το ιδιο το amazon.fr βαζει τιμη στα 269 (στο .de ειναι 299 παντως) για να ξεστοκαρει, δεν σημαινει οτι ειναι και η επισημη, δηλαδη εαν καποιος αυριο τρελλαθει και θελει να ξεφορτωθει ολο το στοκ, ή εαν εφερε πχ στοκ απο Αμερικη και το βαλει 199€ δεν σημαινει οτι ειναι η επισημη τιμη ή οτι ολοι οι αλλοι πρεπει να ακολουθησουν.

σιγουρα θα βρεθουνε σκρουτζομαγαζα και προσφορες (20% επιστροφη με καρτα eurobank) κατα καιρους, που θα βγαινει και 230-240 και εαν  παιξει και τιμολογιο, κοντα στα 195€ εχεις switch. 😛

https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-09-13-nintendo-drops-base-model-switch-price-in-europe

https://mynintendostore.nintendo.de/nintendo-switch-with-neon-blue-neon-red-joy-con-controllers.html

https://mynintendostore.nintendo.fr/nintendo-switch-with-neon-blue-neon-red-joy-con-controllers.html

 

image.png.f4fb8eddcebe7909f2cecf281336ff24.png

image.png.1d60e9f178d6bc5d628ab9af547f4a82.png

image.png.cc6f2a6bef6b641a589e93f773918193.png

 

 

Επεξ/σία από christos_75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

Ισως. Απο την αλλη, δεν ειναι η πρωτη φορα ειναι που βγαινει ενα μοντελο που βελτιωνει λιγο το προηγούμενο.
Δλδ τη τακτικη  την εχουμε δει πολλες φορες. Βγαινει πχ το  Xbox 360 Elite με καλυτερο σκληρο/κατασκευη/hdmi, το προηγουμενο Xbox 360 πεφτει η τιμη του, ξεστοκάρεται και εξαφανίζεται. Το δε 360 Elite μενει στην ιδια τιμή που ηταν πριν ενα μηνα το προηγουμενο μοντελο.

Οι κατασκευαστες τα κανουν αυτα τα refresh διαφορες φορές για να κρατανε την τιμή της κονσολας τους ψηλά, ειναι καλη δικαιολογία.

Βασικά δε βλέπω καμία βελτίωση, αν αλλαζανε τα joycons ίσως ήταν μια βελτίωση με τα ίδια σαπακια δε βλέπω κανένα λόγο αναβάθμισης , ότι έχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη δε μου λέει κάτι για τόσο μεγάλη αύξηση τιμής που για μένα είναι μεγάλη κ δε δικαιολογείται με τπτ

Δε ξέρω πόσο βγαίνει Ελλάδα αλλά εδώ σε εμάς μας κοροϊδεύουν μου φαίνεται, 450 ευρώ το ολεδ 😂και 320 το og

 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Βασικά δε βλέπω καμία βελτίωση, αν αλλαζανε τα joycons ίσως ήταν μια βελτίωση με τα ίδια σαπακια δε βλέπω κανένα λόγο αναβάθμισης , ότι έχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη δε μου λέει κάτι για τόσο μεγάλη αύξηση τιμής που για μένα είναι μεγάλη κ δε δικαιολογείται με τπτ

Δε ξέρω πόσο βγαίνει Ελλάδα αλλά εδώ σε εμάς μας κοροϊδεύουν μου φαίνεται, 450 ευρώ το ολεδ 😂και 320 το og

 

379E  θα παει Ελλαδα το OLED αποσο βλέπω.
Να πω την αλήθεια χθες που τα εγραφα αυτα νομιζα οτι θα παει στην τιμη που ηταν το OG, δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι θα του ανεβάσουν την τιμη κιολας.
αρα δεν ειναι απίθανο να μεινουν και τα τρια μοντελα στην αγορα.
Α ρε Nintendo αθανατη, τι μεγαλεία ειναι αυτά; βγαζεις ανανεωμένο μοντέλο και το βγαζεις κ ακριβότερο απο πριν? ποσο epic εταιρία, σε εντελώς παραλληλο σύμπαν ζει 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

379E  θα παει Ελλαδα το OLED αποσο βλέπω.
Να πω την αλήθεια χθες που τα εγραφα αυτα νομιζα οτι θα παει στην τιμη που ηταν το OG, δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι θα του ανεβάσουν την τιμη κιολας.
αρα δεν ειναι απίθανο να μεινουν και τα τρια μοντελα στην αγορα.
Α ρε Nintendo αθανατη, τι μεγαλεία ειναι αυτά; βγαζεις ανανεωμένο μοντέλο και το βγαζεις κ ακριβότερο απο πριν? ποσο epic εταιρία, σε εντελώς παραλληλο σύμπαν ζει 🤣

Fuck logic που λέμε , εγώ που παίζω μόνο handheld αποκλειστικά το ζαχαρωνα αλλά με τέτοια αύξηση δε παίζει. Δε ξέρω τι φάση με τις τιμές Σουηδίας αλλά 450 ευρώ είναι πάρα πολλά και δεν αξίζει με τπτ. Στα 350 ήταν σίγουρη αγορά όσο είχε το og δηλαδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...