Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικα  εχει οτι ελειπε απο το botw.Aυτα δηλαδη που ειχαμε κανει παραπονα οι fans του zelda.

Απιστευτη μουσικη αλλα δεν εφτασε νομιζω τα heights επικου κομματιου του botw trailer.

επισης @adamv123 νομιζω καλυτερα να περιμενεις το totk

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προς την Ιαπωνία κινείται ο Ganondorf.  Το παιχνίδι πιστεύω μοιάζει απίστευτο για όποιον έχει παρακολουθήσει την εξέλιξη της σειράς από τις δισδιάστατες κονσόλες στο TotK.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το trailer απλά τα έσπασε 

φαινετε  ότι το παιχνίδι θα έχει τρομερό βάθος σε επίπεδο gameplay , λογικά το βλέπω για 4-6 μήνες ενασχόλησης όπως το προηγούμενο ίσως και περισσότερο .  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν έχω λόγια για το τρέιλερ, δεν νομίζω ότι μιλάμε για τίποτα λιγότερο από αριστούργημα. Νομίζω ότι διόρθωσαν όλα τα αρνητικά του ΒotW (άδειος κόσμος, λειψό σενάριο) και ενίσχυσαν τα θετικά του. Ειδικά το gameplay και τα physics μοιάζουν να απογειώνονται.

3 hours ago, adamv123 said:

Να σας πω ρε παιδιά. Έχω το botw αγορασμενο εδώ και καιρό, αλλά δεν το έχω παίξει ακόμα. Ξέρω ότι το totk θα είναι sequel. Ειδα όμως το gameplay τρέιλερ και γουσταρα αρκετά.  Λέτε είναι σωστό να παίξω το totk κατευθείαν?? Από όσο ξέρω το botw δεν έχει και καμιά σούπερ ιστορία. Το λέω γιατί άμα το τρέξω τώρα στον μήνα, που μένει δεν νομίζω να το ευχαριστηθω.

Επειδή κι εγώ κάνω ένα revisit στο BotW αυτό τον καιρό, θα πρότεινα να παίξεις πρώτα αυτό πριν πιάσεις το ΤotK. Δεν θα ασχοληθείς με όλα τα side-quests και με koroks, θα μείνεις στα shrines, στα divine beasts και στο main quest, λογικά καμιά 50αριά ώρες θα σου φτάσουν για αυτά, προλαβαίνεις μέχρι να βγει το TotK

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ενταξει μιλαμε για επος, καιρο ειχα να ειμαι τοσο excited για παιχνιδι, νομιζω θα παιξει αγορα day 1, τελειωνω το Luigi και γεια σας, αντιο ζωη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Νομίζω ότι διόρθωσαν όλα τα αρνητικά του ΒotW (άδειος κόσμος, λειψό σενάριο) και ενίσχυσαν τα θετικά του. Ειδικά το gameplay και τα physics μοιάζουν να απογειώνονται.

Άδειο κόσμο δεν είχε το BotW. Αυτό που δεν μου άρεσε συγκεκριμένα με τον κόσμο ήταν πως το στοιχείο της έκπληξης χανόταν από ένα σημείο και μετά. Ουσιαστικά κάθε επίλυση γρίφου οδηγούσε σε koroks ή σε shrines.

Anyway, όπως το βλέπει κανείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, stormrain είπε

Ενταξει μιλαμε για επος, καιρο ειχα να ειμαι τοσο excited για παιχνιδι, νομιζω θα παιξει αγορα day 1, τελειωνω το Luigi και γεια σας, αντιο ζωη.

Aαα τυχερος απο το ενα επος στο αλλο 😀.Ενταξει πλακα κανω το luigis mansion δεν ειναι επος αλλα ειναι απο τα διασκεδαστικοτερα παιχνιδια της κονσολας.Ανετα μπαινει στα τοπ 10 της κονσολας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό και τρομερό trailer! Αρχικά σκεφτόμουν να μη το δω καθόλου λόγω spoilers κλπ. Μετά λύγισα και είπα να το δω μόνο μια φορά στα κλεφτά... Ε, μετά την πέμπτη φορά μπορώ να πω οτι καλά πήγε αυτό! :D Έχει πέσει μπόλικη δουλειά, είχαν ψιλο-έτοιμα assets και φαίνεται ότι εστίασαν περισσότερο στους μηχανισμούς και όλα τα άλλα στοιχεία. Άντε, ένας μήνας έμεινε...

5 ώρες πριν, adamv123 είπε

Να σας πω ρε παιδιά. Έχω το botw αγορασμενο εδώ και καιρό, αλλά δεν το έχω παίξει ακόμα. Ξέρω ότι το totk θα είναι sequel. Ειδα όμως το gameplay τρέιλερ και γουσταρα αρκετά.  Λέτε είναι σωστό να παίξω το totk κατευθείαν?? Από όσο ξέρω το botw δεν έχει και καμιά σούπερ ιστορία. Το λέω γιατί άμα το τρέξω τώρα στον μήνα, που μένει δεν νομίζω να το ευχαριστηθω.

Προφανώς και έχει νόημα να παίξει κάποιος το BotW πρώτα, άλλαξε πολλά δεδομένα και δεν είναι ότι το έχουν πάρει τα χρόνια, εξακολουθεί να παραμένει ορόσημο στο genre και όχι με τη μουσειακή έννοια. Αν κάνεις αυτά που γράφει από πάνω ο Malthador συν την εξερεύνηση που θα προκύψει (εκεί κρύβεται και η μαγεία του) θα πάρεις το σημαντικό κομμάτι που έχει να προσφέρει. Και η ιστορία του μια χαρά είναι, κατά την άποψή μου από τις δυνατότερες της σειράς, αρκετή για να κινήσει τις πτυχές του gameplay με όμορφο τρόπο. Είναι φοβερή εμπειρία και θα τη ζήσεις back-to-back με το TotK, δηλαδή σε ψιλοζηλεύουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Aαα τυχερος απο το ενα επος στο αλλο 😀.Ενταξει πλακα κανω το luigis mansion δεν ειναι επος αλλα ειναι απο τα διασκεδαστικοτερα παιχνιδια της κονσολας.Ανετα μπαινει στα τοπ 10 της κονσολας.

Πραγματι, το απολαμβανω φουλ, αν και στην αρχη με ξενισε λιγο το gameplay του, αλλα μολις το συνηθισεις ειναι τρομερο :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, adamv123 είπε

Με πείσατε. Αρχίζω botw!! 

εγώ δεν ξέρω αν θα είναι καλή ιδέα να παίξεις botw και totk σερί, γιατί πιθανότατα το totk θα έχει κάποιου είδους character reset.

Τελειώνοντας το botw θα είσαι φορς οφ νειτουρ , θα σκαρφαλώνεις παντού, θα έχεις τεράστιο και γεμάτο inventory, θα γλεντας τα ancient χταπόδια, γενικά θα είσαι πιθανότατα the hero Link, και αρχίζοντας το totk θα φας το reset, και τις πρώτες ώρες θα εισαι σε έναν λίγο πολύ ίδιο κόσμο, να προσπαθείς να ξεκλειδώσεις πράγματα που μέχρι πριν 10ωρες GamePlay ξέρω γω, είχες αυτονόητα.

Ιδανικά θα σου πρότεινα ένα botw στα γρήγορα, και μετά totk, απλά το breath of the wild είναι τόσο παιχνιδάρα, που όχι μόνο είναι κρίμα να ξεπεταξεις, αλλά ακόμα και αν προσπαθήσεις να το κάνεις δε θα σε αφήσει.

Θα πας από γωνία σε γωνία στο χάρτη όχι επειδή θα σε αναγκάσει αλλά επειδή θες να δεις τι έχει πίσω ΚΑΙ από αυτό το βουνό.

Για μένα παίξε botw, τελείωσε το, και κάνα 6μηνο/χρόνο μετά πιασε το tokt για να το χαρείς όπως του αξίζει.

 

Υ.Γ αν δεν είχα ήδη preorder μετά από αυτό το trailer, θα το είχα πληρώσει για όσο όσο. Δεν ξέρω πως με βάζει σε τέτοιο τρυπακι η Nintendo, αλλά ίσως για πρώτη φορά στη ζωή μου μετράω ανάποδα για παιχνίδι.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...