Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν το δείτε πουθενά διαθέσιμο σφυρίξτε μήπως και καταφέρω να περάσω παραγγελία ή αν κάποιος έχει βάλει και 2η ας μην την ακυρώσει, την αγοράζω εγώ και ευχαρίστως να δώσω κάτι παραπάνω για τα απανωτά F5 που χτύπησε στο πληκτρολόγιο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ObeyWario! είπε

Ο Wario παίζει;

Αυτό με τα παιχνίδια που πρέπει να κατεβάσεις ένα σωρό mb πριν το παίξεις τι κόλπο είναι;Κάποια αναβάθμιση κτλ; Δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται

Δεν έχει νόημα να σου πω ποιος παίζει. Θα σποιλαρω και δεν κάνει. Είναι πολύ ωραία ταινία όμως, αν μπορείς να πας να την δεις. 

 

Πάντως στο τεεεεεεεελος, όταν τελειώνουν ΟΛΑ τα μαύρα γράμματα των τίτλων, δείχνει ένα αυγό. Αυτά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Vagosman said:

που μονο not available βλεπω

Λογικά δεν την πρόλαβες. 

9 minutes ago, shodan said:

Αν το δείτε πουθενά διαθέσιμο σφυρίξτε μήπως και καταφέρω να περάσω παραγγελία ή αν κάποιος έχει βάλει και 2η ας μην την ακυρώσει, την αγοράζω εγώ και ευχαρίστως να δώσω κάτι παραπάνω για τα απανωτά F5 που χτύπησε στο πληκτρολόγιο. :)

Αν ήξερα θα έβαζα μια δεύτερη να μοιραζόμαστε τα μεταφορικά γιατί ήθελαν 20€ οι κλέφτες! 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω πόσα κομμάτια βγάζουν. Κλασσικά πράγματα, μπήκα την ίδια ημέρα που άνοιξαν οι προ παραγγελίες και δεν πρόλαβα. Έψαξα είτε εσωτερικό είτε εξωτερικό αλλά τίποτα. 

Αν κάποιος έχει έξτρα σφραγισμένη όταν παραλάβει με το καλό ας στείλει. Εκτός αν αποφασίσει η Nintendo και βγάλει έξτρα κομμάτια (μακάρι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2023 στις 12:52 ΠΜ, xlinger είπε

Τελείωσα κι εγώ το Metroid Prime με το κοντέρ να γράφει 15 ώρες και 90% περίπου. Τελευταία φορά που το είχα πιάσει ήταν πριν 5-6 χρόνια και πραγματικά μοιάζει "αγέραστο" με το gameplay να παραμένει απολαυστικό. Η αισθητική έχει πάρει σοβαρό boost στη remastered έκδοση, τόσο στο κομμάτι των βελτιωμένων γραφικών όσο και στο ότι αναδεικνύονται όλα αυτά που δίνουν ταυτότητα στο game όπως για παράδειγμα οι πράσινες λεπτομέρειες της στολής που φωσφορίζουν στο σκοτάδι. Η ατμόσφαιρα της απομόνωσης είναι εκεί, το sound design υπάρχει για να σπρώχνει το gameplay ακόμη πιο πέρα και φυσικά μουσικάρες, μουσικάρες, μουσικάρες. Θα μπορούσα να σημειώσω και κάποια αρνητικά που είναι φυσιολογικό να κουβαλάει, μα δεν ξέρω πόσο νόημα έχει για ένα game το οποίο εξακολουθεί να καταφέρνει όλα αυτά έπειτα από δύο δεκαετίες. Άντε, που είναι τα Prime 2 και 3;; Που είναι το 4;;;

Μια λεπτομέρεια η οποία μου άρεσε πολύ που διατηρήθηκε είναι το εφέ των παρεμβολών που παθαίνει το visor όταν έρχεσαι σε επαφή με κάποιον εχθρό με ηλεκτρισμό. Υπάρχει αυτή εδώ η ενδιαφέρουσα ιστορία για το πως κατάφεραν να το αποτυπώσουν στο GameCube με τους περιορισμούς της RAM της εποχής:

https://www.nintendolife.com/news/2022/11/random-metroid-prime-software-code-was-used-to-render-in-game-effect

Πάντως, πριν το πιάσω, ήδη μου είχε ανοίξει την όρεξη το Fusion που έπαιξα επιτέλους. Πολλές ομοιότητες με το Dread και εντυπωσιακό πόσο "φρέσκο" μοιάζει ενώ υπάρχει εδώ και πάνω από 20 χρόνια. Ένα πράγμα που δεν περίμενα ήταν το πόσο γραμμικό είναι, δεν με ενόχλησε βέβαια διότι κάπως κολλούσε με τον τρόπο που εξελισσόταν το σενάριο. Ευκαιρία για όσους έχουν NSO να ζήσουν ένα από τα καλύτερα 2D Metroid.

Δωράκι η διαφήμιση του Fusion σε καλή ανάλυση:

Το τελείωσες σε τηλεόραση ή φορητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, orionas είπε

Το τελείωσες σε τηλεόραση ή φορητό;

Στην τηλεόραση με το pro controller. Η αλήθεια είναι ότι δεν προτιμώ fps σε φορητό, αν ήταν 2D Metroid θα ήταν εύκολη επιλογή. Για τη συγκεκριμένη remastered έκδοση πάντως σίγουρα δεν ήθελα να χάσω την ευκαιρία να την απολαύσω σε μεγάλη οθόνη.

Επεξ/σία από xlinger
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xlinger είπε

Στην τηλεόραση με το pro controller. Η αλήθεια είναι ότι δεν προτιμώ fps σε φορητό, αν ήταν 2D Metroid θα ήταν εύκολη επιλογή. Για τη συγκεκριμένη remastered έκδοση πάντως σίγουρα δεν ήθελα να χάσω την ευκαιρία να την απολαύσω σε μεγάλη οθόνη.

Αυτή την απόλαυση της τηλεόρασης σκέφτομαι.Όλα τα παιχνίδια τα έχω παίξει φορητά.Ή θα διώξω τα γυναικόπαιδα ή θα πάω σε άλλο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα λετε να εχουμε αντιστοιχο επικο trailer οπως του botw???

Λογικα θα ειναι story trailer.Απο την μια δεν θελω να το δω για αποφυγη spoilers αλλα απο την αλλη επιβαλεται να το δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Ωπα λετε να εχουμε αντιστοιχο επικο trailer οπως του botw???

 

Νομίζω οι περισσότεροι αυτό περιμένουν. Ίσως δείξουν κάτι σχετικά με την νέα φυλή.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, orionas είπε

Αυτή την απόλαυση της τηλεόρασης σκέφτομαι.Όλα τα παιχνίδια τα έχω παίξει φορητά.Ή θα διώξω τα γυναικόπαιδα ή θα πάω σε άλλο σπίτι.

Σε καταλαβαίνω, καλή τύχη με αυτό! Πάντως το Fusion που ανέφερα το πήγα φουλ handheld, έτσι κι αλλιώς για το GBAdvance είχε βγει.

4 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Ωπα λετε να εχουμε αντιστοιχο επικο trailer οπως του botw???

Λογικα θα ειναι story trailer.Απο την μια δεν θελω να το δω για αποφυγη spoilers αλλα απο την αλλη επιβαλεται να το δω.

3 ώρες πριν, mansa2k είπε

Νομίζω οι περισσότεροι αυτό περιμένουν. Ίσως δείξουν κάτι σχετικά με την νέα φυλή.

Κι εγώ πιστεύω οτι story-trailer θα είναι, αρκετά μας βασάνισαν. Αυτή την επική στιγμή μάλλον δεν θα την ξαναζήσουμε, τουλάχιστον όχι αυτή τη φορά που ξέρουμε ήδη αρκετά, από το visual μέχρι τα mechanics. Το 2017 κανείς δεν περίμενε να δει κάτι τέτοιο, πόσο μάλλον να παίξει αυτή την εμπειρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, xlinger είπε

Κι εγώ πιστεύω οτι story-trailer θα είναι, αρκετά μας βασάνισαν. Αυτή την επική στιγμή μάλλον δεν θα την ξαναζήσουμε, τουλάχιστον όχι αυτή τη φορά που ξέρουμε ήδη αρκετά, από το visual μέχρι τα mechanics. Το 2017 κανείς δεν περίμενε να δει κάτι τέτοιο, πόσο μάλλον να παίξει αυτή την εμπειρία.

Τα πρόσφατα σχόλια στο βίντεο αναφέρονται στο αυριανό pre-launch trailer. Ουσιαστικά επιβεβαιώνουν πως αρκετοί περιμένουν κάτι αντίστοιχο.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, orionas είπε

Αυτή την απόλαυση της τηλεόρασης σκέφτομαι.Όλα τα παιχνίδια τα έχω παίξει φορητά.Ή θα διώξω τα γυναικόπαιδα ή θα πάω σε άλλο σπίτι.

πάντως και σε φορητό με motion control παίζει άψογα( όταν είναι να παίξεις γκειμς στην τιβι  για κάποιο λόγο η γυναίκα ξαφνικά δ ςθελει να ξςκουμπιστει με τίποτα , οπότε αρκεσου σε handheld , πίκρα η υπόθεση ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω ρε παιδιά. Έχω το botw αγορασμενο εδώ και καιρό, αλλά δεν το έχω παίξει ακόμα. Ξέρω ότι το totk θα είναι sequel. Ειδα όμως το gameplay τρέιλερ και γουσταρα αρκετά.  Λέτε είναι σωστό να παίξω το totk κατευθείαν?? Από όσο ξέρω το botw δεν έχει και καμιά σούπερ ιστορία. Το λέω γιατί άμα το τρέξω τώρα στον μήνα, που μένει δεν νομίζω να το ευχαριστηθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...