Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης λογική μου φαίνεται η ημερομηνία για το δεύτερο μισό του 23.
Γενικά υπάρχει μια σιωπή της Ninty εδώ και αρκετό διάστημα. Ελάχιστες ανακοινώσεις τίτλων, σχεδόν αδιάφορα event κτλ.

Νομίζω θα κάνει κάποια στιγμή το καλοκαίρι το μπαμ και θα ρίξει την ανακοίνωση της κονσόλας, μαζί με υλικό από αναμενόμενα παιχνίδια (πχ Metroid Prime) 

Κάντε το εικόνα. Να σκάσει σε ένα event ανακοίνωση Switch 2, Gameplay Metroid Prime και Next Gen Updates για το Zelda BOTW αλλά και το Tears of Kingdom. Απλά θα τα σκούπιζε όλα πάλι η Nintendo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είδα το απόγευμα την ταινία με τον σούπερ Μάριο , φανταστική και την συστήνω. Να πω ότι όταν τελειώσει η ταινία να περιμένετε , μετά τους πρώτους τίτλους τέλους δείχνει τον Bowser και στο τέλος τέλος δείχνει και κάτι άλλο. Να περιμένετε να τελειώσουν τα γράμματα. Η ταινία πολύ ωραια την είδαμε, το ευχαριστηθηκαμε με τον γιο μου, θα την κατεβάσω τώρα, να την ξαναδούμε σπίτι . Μπράβο νιντεντο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα κι εγώ το Metroid Prime με το κοντέρ να γράφει 15 ώρες και 90% περίπου. Τελευταία φορά που το είχα πιάσει ήταν πριν 5-6 χρόνια και πραγματικά μοιάζει "αγέραστο" με το gameplay να παραμένει απολαυστικό. Η αισθητική έχει πάρει σοβαρό boost στη remastered έκδοση, τόσο στο κομμάτι των βελτιωμένων γραφικών όσο και στο ότι αναδεικνύονται όλα αυτά που δίνουν ταυτότητα στο game όπως για παράδειγμα οι πράσινες λεπτομέρειες της στολής που φωσφορίζουν στο σκοτάδι. Η ατμόσφαιρα της απομόνωσης είναι εκεί, το sound design υπάρχει για να σπρώχνει το gameplay ακόμη πιο πέρα και φυσικά μουσικάρες, μουσικάρες, μουσικάρες. Θα μπορούσα να σημειώσω και κάποια αρνητικά που είναι φυσιολογικό να κουβαλάει, μα δεν ξέρω πόσο νόημα έχει για ένα game το οποίο εξακολουθεί να καταφέρνει όλα αυτά έπειτα από δύο δεκαετίες. Άντε, που είναι τα Prime 2 και 3;; Που είναι το 4;;;

Μια λεπτομέρεια η οποία μου άρεσε πολύ που διατηρήθηκε είναι το εφέ των παρεμβολών που παθαίνει το visor όταν έρχεσαι σε επαφή με κάποιον εχθρό με ηλεκτρισμό. Υπάρχει αυτή εδώ η ενδιαφέρουσα ιστορία για το πως κατάφεραν να το αποτυπώσουν στο GameCube με τους περιορισμούς της RAM της εποχής:

https://www.nintendolife.com/news/2022/11/random-metroid-prime-software-code-was-used-to-render-in-game-effect

Πάντως, πριν το πιάσω, ήδη μου είχε ανοίξει την όρεξη το Fusion που έπαιξα επιτέλους. Πολλές ομοιότητες με το Dread και εντυπωσιακό πόσο "φρέσκο" μοιάζει ενώ υπάρχει εδώ και πάνω από 20 χρόνια. Ένα πράγμα που δεν περίμενα ήταν το πόσο γραμμικό είναι, δεν με ενόχλησε βέβαια διότι κάπως κολλούσε με τον τρόπο που εξελισσόταν το σενάριο. Ευκαιρία για όσους έχουν NSO να ζήσουν ένα από τα καλύτερα 2D Metroid.

Δωράκι η διαφήμιση του Fusion σε καλή ανάλυση:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είμαι στα κάρβουνα περιμένοντας στο Ireland store για την collector's του TotK.

Το έχει εμφανίσει στο site, και γράφει ότι είναι μόνο για όσους εκδήλωσαν ενδιαφέρον και ότι θα πρέπει να έχω λάβει μαιλ.

Προφανώς δεν έχω λάβει τίποτα ακόμα....

Έχει έρθει μαιλ σε κάποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VonLoutsos είπε

Καλησπέρα. Ποιά πιστεύετε είναι μια λογική τιμή για Switch Lite μεταχειρισμένο σκέτη κονσόλα χωρίς παιχνίδια; Ευχαριστώ

100-120€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Yggdrasill-sama είπε

Καλησπέρα, είμαι στα κάρβουνα περιμένοντας στο Ireland store για την collector's του TotK.

Το έχει εμφανίσει στο site, και γράφει ότι είναι μόνο για όσους εκδήλωσαν ενδιαφέρον και ότι θα πρέπει να έχω λάβει μαιλ.

Προφανώς δεν έχω λάβει τίποτα ακόμα....

Έχει έρθει μαιλ σε κάποιον;

δυστυχώς και γω τωρα ταεκαρα και δεν έχω λάβει τίποτα ,  έχω κάνει μια προπαραγγελια στο ozon , με αντικαταβολή  , ελπίζω να ισχύσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Yggdrasill-sama είπε

Καλησπέρα, είμαι στα κάρβουνα περιμένοντας στο Ireland store για την collector's του TotK.

Το έχει εμφανίσει στο site, και γράφει ότι είναι μόνο για όσους εκδήλωσαν ενδιαφέρον και ότι θα πρέπει να έχω λάβει μαιλ.

Προφανώς δεν έχω λάβει τίποτα ακόμα....

Έχει έρθει μαιλ σε κάποιον;

Ήρθε το Μάιλ!!!

Είμαι σε ουρά λέει με άλλους 2k μπροστά μου, για να δούμε....

Φαίνεται να το έχουν χειριστεί καλύτερα από το φιάσκο του XC3 πάντως 

 

//Update: Order placed!

Ελπίζω χωρίς παρατράγουδα, μου έβγαλε λίγο την ψυχή γιατί αρχικά με ανακατευθύνει στο uk store που δεν στέλνει εκτός Αγγλίας, αλλά μετά ευτυχώς το πήρε χωρίς να ξαναπεριμενω στην ουρά.

Επεξ/σία από Yggdrasill-sama
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, anarchy79 είπε

Είδα το απόγευμα την ταινία με τον σούπερ Μάριο.

Ο Wario παίζει;

Αυτό με τα παιχνίδια που πρέπει να κατεβάσεις ένα σωρό mb πριν το παίξεις τι κόλπο είναι;Κάποια αναβάθμιση κτλ; Δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...