Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Vagosman είπε

Ρε παίδες οκ παιχνιδάρα αναμένεται και νέο GOTU (universe), αλλα γιατι 75;

Από φέτος πλέον όλες οι αλυσίδες αποφάσισαν να χρεώνουν 5ευρώ καπέλο στα παιχνίδια(exclusives) της Nintendo.

Επειδή στην Ελλάδα μας έχουμε τους τρελούς μισθούς, σου λένε κάτσε να βάλουμε ένα ωραίο καπέλο.

Εαν πάλι το σχόλιο πάει στο γιατί το Zelda έχει γενικά τέτοια τιμή, αυτό είναι στην κρίση της ιδιας της Nintendo 

https://www.gameinformer.com/nintendo-direct/2023/02/08/update-the-legend-of-zelda-tears-of-the-kingdom-costs-70

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως υπαρχουν και οι μικροι retailers στην ελλαδα και το παιχνιδι ειναι ηδη στα 62 ευρω και κατι μου λεει οτι θα πεσει και αλλο ( το you το ειχε στα 59.99 αλλα οχι πλεον). 75 ειναι πολλα για παιχνιδι ειδικα για μια φτωχη χωρα σαν τη δικη μας , απο την αλλη λογικα και τα 75 θα τα βγαλει το συγκεκριμενο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, έχει πιο ακριβό κασετάκι που το πουλάει η ίδια η Ν. Τι μας νοιάζει, ας κάνει έκπτωση στον εαυτό της, έλεος κάπου.

Υπενθυμίζω ότι με 70 ευρώ, στο γιαπωνέζικο eshop αγοράζετε δύο vouchers που μπορείτε να εξαργυρώσετε για δύο N games (το ένα εκ των οποίων μπορεί να είναι το TotK και το άλλο ένα άλλο game του 60ευρου) και με τα ρέστα και τα coins που θα πάρετε να αγοράσετε ακόμα ένα μικρό indie game.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλοδεχουμενο το kirby 2 καθως προκειται για διαμαντι.

Οσο αφορα το zelda το καλυτερο ειναι αυτο που προτεινει ο malthador.Τωρα αν το θελετε retail,οπως και εγω δηλαδη υπαρχουν πολλα μαγαζια που το πουλανε ηδη πιο φθηνα οπως αναφερουν τα παιδια πιο πανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Ωραία, θα το τερματίσω για 11η φορά.

παίζει καλά με κοντρολερ ? ποντίκι πληκτρολόγιο δύσκολο χειρισμό είχε θυμάμαι , ωραίο παιχνίδι πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Malthador είπε

Ωραία, θα το τερματίσω για 11η φορά.

Τρελά πράγματα, πριν λίγο βγήκε και το Blade of darkness επίσης! 

 

Δηλαδή τώρα έχω κονσόλα στην παλάμη του χεριού μου που παίζει Shin megami tensei, Persona, Xenoblade, Baldurs Gate, Gothic, Divinity original sin 2 και ένα κάρο ακόμα χωρίς προβλήματα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καπου πρεπει να κανω rant. Ας ειναι εδω.

Ειμαι στην τελικη ευθεια του Skyward Sword. Ενω ξεκινησε καλα το παιχνιδι, ειχε ενδιαφερον, εξυπνους γριφους και φακ γεα, ειναι Ζelda game, με το που περασα τα 3/4 του παιχνιδιου, μου βγηκε ξινο. Εξελιχθηκε σε επαναλαμβανομενη ιστορια, κατεληξα να κανω τα ιδια πραγματα ξανα και ξανα (ενταξει ρε γμτ καλος o Imprisoned, μη με βαζεις να τον βλεπω 15 φορες σε ολο το παιχνιδι να πουμε, φτανει) και να νιωθω σαν να δουλευω. Με βαρεα και ανθυγιεινα 😛

Στο τελος μεχρι και το walkthrough χρησιμοποιησα, για τοση βαρεμαρα μιλαμε. Τωρα που ειμαι στη φαση του τελους τελους, μου ερχεται απλα να το παρατησω, τοση αρνηση εχω.

Don't get me wrong, σε γενικες γραμμες ενα 7,5ρι του το βαζω, αλλα με χαλαει η επαναληψη, οι οριακα αδειοι κοσμοι και η φακην πτηση για να παω απο το ενα σημειο στο αλλο, τοσο δυσκολο ηταν δλδ να βαλεις teleport απο τον ενα κοσμο στον αλλον?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stormrain είπε

Καπου πρεπει να κανω rant. Ας ειναι εδω.

Ειμαι στην τελικη ευθεια του Skyward Sword. Ενω ξεκινησε καλα το παιχνιδι, ειχε ενδιαφερον, εξυπνους γριφους και φακ γεα, ειναι Ζelda game, με το που περασα τα 3/4 του παιχνιδιου, μου βγηκε ξινο. Εξελιχθηκε σε επαναλαμβανομενη ιστορια, κατεληξα να κανω τα ιδια πραγματα ξανα και ξανα (ενταξει ρε γμτ καλος o Imprisoned, μη με βαζεις να τον βλεπω 15 φορες σε ολο το παιχνιδι να πουμε, φτανει) και να νιωθω σαν να δουλευω. Με βαρεα και ανθυγιεινα 😛

Στο τελος μεχρι και το walkthrough χρησιμοποιησα, για τοση βαρεμαρα μιλαμε. Τωρα που ειμαι στη φαση του τελους τελους, μου ερχεται απλα να το παρατησω, τοση αρνηση εχω.

Don't get me wrong, σε γενικες γραμμες ενα 7,5ρι του το βαζω, αλλα με χαλαει η επαναληψη, οι οριακα αδειοι κοσμοι και η φακην πτηση για να παω απο το ενα σημειο στο αλλο, τοσο δυσκολο ηταν δλδ να βαλεις teleport απο τον ενα κοσμο στον αλλον?

Απο περιέργεια, παίζεις με κανονικά Controls ή με Motion Controls. Είναι ένα απο τα ελάχιστα Zelda που δεν έχω παίξει, αλλα δεν υπάρχει περίπτωση να το παιξω με Motion Controls. Παίζεται με τον συμβατικό τρόπο ή να το ξεχάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stormrain είπε

Καπου πρεπει να κανω rant. Ας ειναι εδω.

Ειμαι στην τελικη ευθεια του Skyward Sword. Ενω ξεκινησε καλα το παιχνιδι, ειχε ενδιαφερον, εξυπνους γριφους και φακ γεα, ειναι Ζelda game, με το που περασα τα 3/4 του παιχνιδιου, μου βγηκε ξινο. Εξελιχθηκε σε επαναλαμβανομενη ιστορια, κατεληξα να κανω τα ιδια πραγματα ξανα και ξανα (ενταξει ρε γμτ καλος o Imprisoned, μη με βαζεις να τον βλεπω 15 φορες σε ολο το παιχνιδι να πουμε, φτανει) και να νιωθω σαν να δουλευω. Με βαρεα και ανθυγιεινα 😛

Στο τελος μεχρι και το walkthrough χρησιμοποιησα, για τοση βαρεμαρα μιλαμε. Τωρα που ειμαι στη φαση του τελους τελους, μου ερχεται απλα να το παρατησω, τοση αρνηση εχω.

Don't get me wrong, σε γενικες γραμμες ενα 7,5ρι του το βαζω, αλλα με χαλαει η επαναληψη, οι οριακα αδειοι κοσμοι και η φακην πτηση για να παω απο το ενα σημειο στο αλλο, τοσο δυσκολο ηταν δλδ να βαλεις teleport απο τον ενα κοσμο στον αλλον?

Οπως τα λες ειναι.Ενω εχει αρκετα ωραια dungeon,ωραια ιστορια το pacing ειναι απλα κακο.Ειναι το μονο zelda που εχω τερματισει μια φορα και απλα το παρατησα.Ο δε demise οντως τερμα σπαστικος.Παντως αφου εισαι στο τελος για μενα παιξτο γιατι η τελικη μαχη ειναι απο τα πιο epic στα zelda παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...