Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, BaronDavis είπε

 Ξαναέκανα αυτά που μου είπατε και τώρα συνδέετε κανονικά αν βγάλω την ασφάλεια.

Όταν το βάζω όμως πάλι με ασφάλεια, αποσυνδέεται από το δίκτυο και δεν μπαίνει 

Στο router δοκιμασε στο SSID να βάλεις ενα νεο ονομα και με διαφορετικο password, ωστε το switch να το δει σαν αλλο WiFi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
9 hours ago, BaronDavis said:

Το έχω πολλά χρόνια..Ένα huawei echolife g520c

Αρχικά κάνε αυτό που λέει ο @vorlon68.

Στη συνέχεια, στο νέο SSID που θα φτιάξεις, παίξε με τις ασφάλειες. Η λογική λέει ότι με WPA2 θα πρέπει να σου παίζουν τα πάντα της τελευταίας δεκαετίας, αλλά δοκίμασε και WEP/WPA μπας και φταίει κάτι εκεί. Επίσης δοκίμασε να αλλάξεις κανάλια στο SSID. Εννοείται ότι στο Switch θα έχεις τα πάντα καθαρισμένα, μην περάσεις τίποτα DNS κλπ (θα μπορούσες να δοκιμάσεις με τα DNS της Google βέβαια, αλλά το error που σου πετάει δείχνει ότι είναι μετά τη γραμμή σου το πρόβλημα).

Προσωπικά, θα δοκίμαζα και hard reset στο router, αν δεν βαριέσαι να το ξανασετάρεις, αλλά απ' ότι βλέπω είναι λίγο αρχαίο το router σου, δεν πρέπει να έχει καν 5GHz μπάντα. Δεν μιλάς με τον πάροχό σου να τους πεις να στο αλλάξουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Celeste Deluxe - https://www.fangamer.com/products/celeste-game-deluxe-edition-nintendo-switch

Λογικά θα το δούμε να έρχεται επισημα και Ελλάδα, δεν θα ειναι limited edition το απλό physical.

Το Cuphead υπάρχει ξανά σε απόθεμα σε Σκρουτζομαγαζα σε πιο λογικές τιμες ~35 για όποιον το θέλει physical.

Επεξ/σία από Te0sX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελος το metroid prime.Δυστηχως ειχα 99% το log book.Δεν πειραζει ομως καθως το ξεκινησα καπακι στο hard και μεταφερονται τα scans που εχεις κανει ηδη.Ελπιζω τωρα σε αναλογη μεταχειρηση και για τα mp2&3.

Περισσοτερο θελω να παιξω το 3 παλι καθως το ειχα τερματισει μονο μια φορα στο wii και δεν το θυμαμαι σχεδον καθολου.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι ειδικός έχω την εντύπωση ότι μια αναβάθμιση του μηχανήματος θα έχει τεράστιο αντίκτυπο στο switch, λαμβάνοντας φυσικά ως δεδομένο ότι θα παραμείνει η handheld εκδοχή. Μάλιστα, θεωρώ ότι το όφελος από γενιά σε γενιά θα είναι πολύ μεγαλύτερο στα παιχνίδια από αυτά των άλλων κονσολών, καθώς θα δυναμώνει το hardware χωρίς να 'αναλωνεται' στο να στοχεύει σε υψηλές αναλύσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, gtsoui said:

Χωρίς να είμαι ειδικός έχω την εντύπωση ότι μια αναβάθμιση του μηχανήματος θα έχει τεράστιο αντίκτυπο στο switch, λαμβάνοντας φυσικά ως δεδομένο ότι θα παραμείνει η handheld εκδοχή. Μάλιστα, θεωρώ ότι το όφελος από γενιά σε γενιά θα είναι πολύ μεγαλύτερο στα παιχνίδια από αυτά των άλλων κονσολών, καθώς θα δυναμώνει το hardware χωρίς να 'αναλωνεται' στο να στοχεύει σε υψηλές αναλύσεις. 

Δεν χρειάζεται καν αναβάθμιση το SoC με την ευρεία έννοια. Δεν χρειάζεται να πολλαπλασιαστούν τα GFlops, όπως είθισται από γενιά σε γενιά. Με ένα ελαφρώς ισχυρότερο SoC και με 8GB RAM θα μπορεί να βγάζει ακατέβατα 720p60 σε handheld και την ίδια ανάλυση να την μετατρέπει docked σε 4Κ με τη χρήση DLSS 2.0. Και με αυτό τον τρόπο παραμένουν θερμοκρασίες και μπαταρία σε ικανοποιητικά επίπεδα. 

Έχει ήδη τέτοιο SoC η Nvidia που να μπορεί να τα κάνει αυτά, δεν είναι τεχνολογία του μέλλοντος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι θα γίνει με το Silksong ρε παιδιά; Θα το παίξω πριν φύγω από αυτόν τον κόσμο;

Χτίστηκε η Αγια Σοφιά και σε λίγο η Θεσσαλονίκη θα έχει Μετρό.

Επεξ/σία από Swimmer21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Swimmer21 είπε

Τι θα γίνει με το Silksong ρε παιδιά; Θα το παίξω πριν φύγω από αυτόν τον κόσμο;

Χτίστηκε η Αγια Σοφιά και σε λίγο η Θεσσαλονίκη θα έχει Μετρό.

viber_image_2023-02-10_16-10-26-668.png.8373d6b5ef66002fe566c5ec51ebed83.png

Λογικά στης 23:59 της 31/12/2023 θα κυκλοφορήσει :)

Εν το μεταξύ έχω τερματίσει αμέτρητες φορές το Hollow, χαλαρά πλέον 112% σε Steel Soul Mode σε <15 ώρες. Κατα την γνώμη μου, ένα απο τα καλύτερα παιχνίδια που έχουν βγει ποτέ. Κλασσικό και διαχρονικό θα είναι με τις δεκαετίες.

Πίσω στο Celeste, όπως συνηθίζει η Fangamer, δεν θα είναι limited edition ούτε το απλό Physical ούτε το Deluxe. Οπως απάντησαν στο Twitter, θα κάνουν reprint οποτε τελειώνει κάτι, λογικα εννοούν κάτι σαν το Hollow Knight που το εχουν πάντα διαθέσιμο. Επίσης έγραψαν πως θα υπάρξει και EU version οπότε λογικά θα το φέρουν τα καταστήματα μας, καθώς το FangamerEU δεν εχει καν κατηγορία Games μέχρι σήμερα.

Επεξ/σία από Te0sX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον κυκλοφορουν πολλες εικονες-spoilers,λογικα legit,απο το official art book του zelda:totk.

Οποτε εχετε το νου σας.

Παντως με αυτα τα λιγα που ειδα,επιβεβαιωνει αυτο που ελεγα σε εναν φιλο,πως η nintendo επιτηδες δεν εχει δειξει τιποτα απο το παιχνιδι.

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το βάζω εδώ γιατί περισσότερο αφορά το διάδοχο του NSw, παρά το deal της Activision-Blizzard.

Η CMA, η εγγλέζικη επιτροπή ανταγωνισμού, που όπως είναι γνωστό έχει ενστάσεις πάνω στο deal, σε ένα appendix της απόφασης που έβγαλε, αναφέρει το εξής (στη σελίδα C5):

       (b)  Nintendo Switch Online has been excluded from our shares as Nintendo’s cloud gaming service is very limited. Nintendo’s cloud gaming service is only available on the Nintendo Switch device and []. Nintendo Switch Online gives gamers access to online play and cloud saving amongst other features.2 We therefore see Nintendo Switch Online as predominately an online multiplayer service rather than a cloud gaming service.

The plot thickens...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και καλη εβδομαδα παιδια. Γνωριζει κανεις αν το It takes two για το switch εχει couch co-op στο switch. Και αν να αρκει ενα ζευγαρι joycons ενα για καθε παικτη;

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Καλημερα και καλη εβδομαδα παιδια. Γνωριζει κανεις αν το It takes two για το switch εχει couch co-op στο switch. Και αν να αρκει ενα ζευγαρι joycons ενα για καθε παικτη;

Ευχαριστω

Το ξεκινήσαμε τις προάλλες σαν couch co-op, φαντάζομαι είναι και η πιο συνηθισμένη περίπτωση. Αλλά θέλει από ένα ζευγάρι joycons ή το pro controller για κάθε παίκτη. Ο λόγος είναι πως χρειάζεσαι έναν μοχλό για την κίνηση του χαρακτήρα και έναν μοχλό για την κίνηση της κάμερας ( πράγμα που αρνείται πεισματικά να καταλάβει η γυναίκα 😀 ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
26 minutes ago, Brazhlias said:

Καλημερα και καλη εβδομαδα παιδια. Γνωριζει κανεις αν το It takes two για το switch εχει couch co-op στο switch. Και αν να αρκει ενα ζευγαρι joycons ενα για καθε παικτη;

Ευχαριστω

Χωρίς να το έχω στο Switch, στο SeX το παίζουμε κάθε τόσο με τα παιδιά, νομίζω ότι είναι αποκλειστικά couch co-op. Δεν μπορεί να παιχτεί από έναν παίκτη.

Σίγουρα δεν θα γίνεται να παιχτεί χωρίς δεύτερο αναλογικό, είτε με joycons, είτε με gamepad I guess.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...