Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, KaRouLi είπε

Να πω εδώ ότι στα Pokemon Sword, Mario Galaxy, και BOTW στο Switch, δεν βλέπω κάτι περίεργο. Ο αριστερός μοχλός είναι για την κίνηση, και όταν δεν το αγγίζω, δεν βλέπω να κουνιεται ο παίκτης (αυτό δεν θα έπρεπε να βλέπω αν είχα drift, να κουνιεται ενώ δεν το αγγίζω εγώ?).

Το πρόβλημα εμφανίζεται σε παιχνίδι στο PC, όχι στο Switch, δεν ξέρω αν έχει σημασία.

Συγκεκριμένα στο Hogwarts Legacy, απλά ρώτησα εδώ, γιατί το pro controller είναι της Nintendo.

Όταν λες motion controls?

το pro υπσοτηριζει motion controls , δες μηπως ειναι ενεργοποιημενη καποια τετοια επιλογη στα settings του hogwarts legacy ( δεν ξερω αν εχει , δε το εχω το παιχνιδι ). 

Απο τι στιγμη που δεν εχεις θεμα στο switch , δεν εχεις drift. τσεκαρε καλα τα settings του παχνιδιου , κανε update στο steam αν δεν εχεις κανει και στα settings του steam βρε την επιλογη controllers και κανε μερικα πειραματα με τα layouts , μηπως σου λυθει ετσι το προβλημα .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Choronzoon είπε

το pro υπσοτηριζει motion controls , δες μηπως ειναι ενεργοποιημενη καποια τετοια επιλογη στα settings του hogwarts legacy ( δεν ξερω αν εχει , δε το εχω το παιχνιδι ). 

Απο τι στιγμη που δεν εχεις θεμα στο switch , δεν εχεις drift. τσεκαρε καλα τα settings του παχνιδιου , κανε update στο steam αν δεν εχεις κανει και στα settings του steam βρε την επιλογη controllers και κανε μερικα πειραματα με τα layouts , μηπως σου λυθει ετσι το προβλημα .

Δεν βλέπω τέτοια επιλογή στα In-game settings.

Δεν είπα επίσης κάτι σημαντικό. Το πρόβλημα σταματάει μόνο του μετά από μερικές φορές που θα κουνησω το left stick. Και μπορεί μετά από 1 ώρα να το δω πάλι. (στο Switch πάντως όση ώρα και να το τέσταρα, δεν έβλεπα τίποτα το ύποπτο).

Μακάρι να είναι απλά θέμα layout και όχι drift, όπως λες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..Έχω ένα θέμα..Από χθες πάω να συνδεθώ στο ίντερνετ και μου βγάζει "This networks settings are not supported" ενώ μέχρι πρίν έμπαινε κανονικά.

Είδα ένα άρθρο που έλεγε  να αλλάξω τα security settings από το ρούτερ.Το έκανα αυτό αλλά πάλι τίποτα.

Κάποια άλλη λύση;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, BaronDavis είπε

Καλησπέρα..Έχω ένα θέμα..Από χθες πάω να συνδεθώ στο ίντερνετ και μου βγάζει "This networks settings are not supported" ενώ μέχρι πρίν έμπαινε κανονικά.

Είδα ένα άρθρο που έλεγε  να αλλάξω τα security settings από το ρούτερ.Το έκανα αυτό αλλά πάλι τίποτα.

Κάποια άλλη λύση;

 

Έκλεισες το ρουτερ μαζί κ το switch(power off δλδ) και μετα πάλι τα ίδια ?

Ενας γρήγορος γουγλης έδειξε οτι το switch υποστηρίζει WEP, WPA-PSK(AES), και WPA2-PSK(AES) ..

Εφοσον δούλευε πριν , ξαναγύρισε το στις ,προηγούμενες ρυθμίσεις , ανοιγοκλεισε το ρουτερ μαζί με το switch μπας και φτιάξει 

 

Επεξ/σία από mAs_81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Έκλεισες το ρουτερ μαζί κ το switch(power off δλδ) και μετα πάλι τα ίδια ?

Ενας γρήγορος γουγλης έδειξε οτι το switch υποστηρίζει WEP, WPA-PSK(AES), και WPA2-PSK(AES) ..

Εφοσον δούλευε πριν , ξαναγύρισε το στις ,προηγούμενες ρυθμίσεις , ανοιγοκλεισε το ρουτερ μαζί με το switch μπας και φτιάξει 

 

Ναι τα έκανα όλα αυτά και δυστυχώς πάλι τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, BaronDavis είπε

Ναι τα έκανα όλα αυτά και δυστυχώς πάλι τίποτα 

Καποια ρύθμιση θα χει αλλάξει στο router,κάνε ενα factory reset και ξαναδοκιμασε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, BaronDavis said:

Ναι τα έκανα όλα αυτά και δυστυχώς πάλι τίποτα 

Δοκίμασε να βγάλεις εντελώς την ασφάλεια από το wifi και πες αν συνδέεται. 

Αν δεν συνδεθεί και πάλι, δοκίμασε με άλλο ρούτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Κάνε το κινητό σου hot spot με data και δες αν δουλέψει έτσι. 

Ναι με data συνδεομαι μια χαρά..

11 ώρες πριν, Malthador είπε

Δοκίμασε να βγάλεις εντελώς την ασφάλεια από το wifi και πες αν συνδέεται. 

Αν δεν συνδεθεί και πάλι, δοκίμασε με άλλο ρούτερ.

 

12 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Καποια ρύθμιση θα χει αλλάξει στο router,κάνε ενα factory reset και ξαναδοκιμασε?

Ξανά τίποτα έχω τρελαθεί..

Το μόνο που μου μένει είναι να το δοκιμάσω με άλλο ρούτερ,που λογικά εκεί θα είναι το θέμα αφού με data είναι μια χαρά 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να ενημερώσω εδώ, ότι το καινούριο Zelda έχει MSRP στα 70 ευρώ.

Αυτή την στιγμή, επίσης 70 ευρώ (ή 9980 γιεν) κοστίζουν τα δύο vouchers από το γιαπωνέζικο eshop, για όσους έχουν ενεργό NSO/NSO+, τα οποία vouchers μπορείτε να τα ανταλλάξετε για να πάρετε δύο games από μια λίστα επιλεγμένων, μεταξύ των οποίων βρίσκεται και το TotK. Δηλαδή στα ίδια χρήματα με το MSRP παίρνετε το Zelda, άλλο ένα N game και σας μένουν 20 γιεν και 500 χρυσά coins για να τα ξοδέψετε σε καμία βλακειούλα. Αναλυτικός οδηγός, εδώ στο πρώτο ποστ.

Για όποιον έχει τύψεις, να αναλογιστεί ότι δεν πρόκειται για αγορά από τριτοκοσμική χώρα, αλλά από ανεπτυγμένη χώρα και μάλιστα τη χώρα της μαμάς εταιρείας του NSw.

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/2/2023 στις 11:58 ΠΜ, Malthador είπε

Δοκίμασε να βγάλεις εντελώς την ασφάλεια από το wifi και πες αν συνδέεται. 

Αν δεν συνδεθεί και πάλι, δοκίμασε με άλλο ρούτερ.

 Ξαναέκανα αυτά που μου είπατε και τώρα συνδέετε κανονικά αν βγάλω την ασφάλεια.

Όταν το βάζω όμως πάλι με ασφάλεια, αποσυνδέεται από το δίκτυο και δεν μπαίνει 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, BaronDavis said:

 Ξαναέκανα αυτά που μου είπατε και τώρα συνδέετε κανονικά αν βγάλω την ασφάλεια.

Όταν το βάζω όμως πάλι με ασφάλεια, αποσυνδέεται από το δίκτυο και δεν μπαίνει 

 

Ποιο router έχεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...