Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Έχω φέρει σε επαφή την Nintendo με την Παναγίτσα για τα καθέκαστα.

Καπως ετσι ήμουν κ εγω οταν , αφού τα έσκασα για να παρω το audiostick της Skull&co, ενα δίμηνο το πολυ μετα η Ν ξεκλείδωσε το ΒΤ…..😅😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, mAs_81 είπε

Καπως ετσι ήμουν κ εγω οταν , αφού τα έσκασα για να παρω το audiostick της Skull&co, ενα δίμηνο το πολυ μετα η Ν ξεκλείδωσε το ΒΤ…..😅😂

Ναι, αλλά λογικά τα προβλήματα που αντιμετώπισα εγώ εσύ δεν πρέπει να τα έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Ναι, αλλά λογικά τα προβλήματα που αντιμετώπισα εγώ εσύ δεν πρέπει να τα έχεις.

Ναι , handheld παίζω κατα κύριο λόγο οποτε δεν εχω δει input lag πουθενά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

So, μου κέντρισαν δύο ειδήσεις το ενδιαφέρον, οι εξής:

Metroid Prime Remastered was originally rated 18 months ago

Nintendo: no set schedule for more Game Boy/GBA games but collection will keep growing

Για μένα αυτά τα δύο είναι ισχυρές ενδείξεις ότι κάτι ψήνεται στο κομμάτι της ανανέωσης του H/W. Αφενός προτίμησαν να κρατήσουν στο ντουλάπι τους ένα τίτλο που κάλλιστα θα μπορούσε να βοηθήσει στις πωλήσεις του Dread, αφετέρου είναι η πρώτη φορά που βάζουν πλατφόρμα στο NSO και δεν δίνουν πρόγραμμα κυκλοφοριών έστω για τους προσεχείς έξι μήνες.

Ποντάρω ότι κράτησαν το Metroid Prime για το τέλος της ζωής του NSw για να το διαφημίσουν και στο επόμενο σύστημά τους, κάνοντας marketing με 4Κ ανανεωμένα γραφικά or smth. Νομίζω ότι ήθελαν να είναι όσο πιο κοντά γινόταν στην κυκλοφορία της επόμενης κονσόλας τους για να του φορέσουν ξανά περιτύλιγμα και να το ξαναπουλήσουν. Και αν διερρωτηθεί κανείς γιατί να το κάνουν αυτό με έναν τίτλο του 40ευρου, προφανώς του διαφεύγει η μεγάλη εικόνα: δεν είναι 40 ευρώ, είναι 40 ευρώ επί τρία, συν ένα MP4 που θα έρθει στον διάδοχο του Switch.

Το ίδιο πιστεύω ότι παίζει και με τα GB/GBC/GBA. Δεν θέλουν να τα φορτώσουν αμέσως με τίτλους για να το κάνουν όταν θα βγει το NSw Pro/2. 

Προσωπικές εικασίες όλα αυτά, ofc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Είπα να παίξω σήμερα με Bluetooth headset για να απολαύσω το Metroid prime και τι ανακάλυψα: οπότε συνδέω τα ακουστικά έχω input lag!

Έχω φέρει σε επαφή την Nintendo με την Παναγίτσα για τα καθέκαστα.

Ειμαι με bluetooth ηχομπαρα και pro controller. Ευτυχως κανενα προβλημα μεχρι τωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

Ποντάρω ότι κράτησαν το Metroid Prime για το τέλος της ζωής του NSw για να το διαφημίσουν και στο επόμενο σύστημά τους, κάνοντας marketing με 4Κ ανανεωμένα γραφικά or smth. Νομίζω ότι ήθελαν να είναι όσο πιο κοντά γινόταν στην κυκλοφορία της επόμενης κονσόλας τους για να του φορέσουν ξανά περιτύλιγμα και να το ξαναπουλήσουν. Και αν διερρωτηθεί κανείς γιατί να το κάνουν αυτό με έναν τίτλο του 40ευρου, προφανώς του διαφεύγει η μεγάλη εικόνα: δεν είναι 40 ευρώ, είναι 40 ευρώ επί τρία, συν ένα MP4 που θα έρθει στον διάδοχο του Switch.

Το ίδιο πιστεύω ότι παίζει και με τα GB/GBC/GBA. Δεν θέλουν να τα φορτώσουν αμέσως με τίτλους για να το κάνουν όταν θα βγει το NSw Pro/2. 

Προσωπικές εικασίες όλα αυτά, ofc.

Κάποιοι υποστηρίζουν πως η Ν έχει αρκετά ολοκληρωμένα παιχνίδια που δεν έχει ανακοινώσει. Χρησιμοποιούν την περίπτωση του ΜΡ ως επιβεβαίωση των λεγομένων τους. Ακόμα και αν ισχύει μου είναι τελείως αδιάφορο όταν πρόκειται κυρίως για remakes/remasters παλιότερων τίτλων. Θα είχε ενδιαφέρον για νέους τίτλους αλλά η Ν δεν έχει την δυνατότητα για κάτι τέτοιο.

Φυσικά και το NSO θα υφίσταται στην ίδια μορφή και στο επόμενο σύστημα της εταιρίας. Θα είναι βλακώδες να στήσουν από την αρχή καινούργια υπηρεσία.

Ο τίτλος που σίγουρα θα υποστηρίζεται από το επόμενο σύστημα είναι το TotK. 

Όσο περνάει ο καιρός οι φημολογίες θα αυξάνονται. Αυτήν την στιγμή το NDirect ανακοίνωσε ένα κάρο τίτλους (μαζί με τις μεταφορές) άρα έχουμε δρόμο ακόμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dekulinkgr

Αυτό το είδες? :P

https://www.nintendolife.com/news/2023/02/hollow-knight-silksong-playtester-shares-small-update-says-its-worth-the-wait

Μας περιμένουν επικές στιγμές :D. Άντε, ελπίζω shadowdrop στο επόμενο Direct.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Malthador είπε

Metroid Prime Remastered was originally rated 18 months ago

προτίμησαν να κρατήσουν στο ντουλάπι τους ένα τίτλο που κάλλιστα θα μπορούσε να βοηθήσει στις πωλήσεις του Dread

To Dread βγήκε πριν 2+ χρόνια (edit: βγήκε πριν 1+). Αν έβγαζαν το MP1 νωρίτερα θα είχε νόημα για να σπρώξει τις πωλήσεις γιατί θα επανασύστηναν το ολίγον παραμελημένο franchice στο κοινό με μια δοκιμασμένη συνταγή της επιτυχίας. Αν το έβγαζαν ταυτόχρονα με το Dread ή μετά από κάποιους μήνες νομίζω θα του έκοβε τις πωλήσεις. Η επιλογή να το βγάλουν τώρα νομίζω είναι αναγκαστικά η καλύτερη αφού δεν μπορούσαν να το βγάλουν νωρίτερα.

1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Κάποιοι υποστηρίζουν πως η Ν έχει αρκετά ολοκληρωμένα παιχνίδια που δεν έχει ανακοινώσει. Χρησιμοποιούν την περίπτωση του ΜΡ ως επιβεβαίωση των λεγομένων τους. Ακόμα και αν ισχύει μου είναι τελείως αδιάφορο όταν πρόκειται κυρίως για remakes/remasters παλιότερων τίτλων. Θα είχε ενδιαφέρον για νέους τίτλους αλλά η Ν δεν έχει την δυνατότητα για κάτι τέτοιο.

Πολύ πιθανό να έχουν κάποια games ολοκληρωμένα, όπως δείχνει η περίπτωση του MP1 που είχε γίνει rated πριν 18 μήνες. Αλλά αυτό νομίζω ότι αφορά μόνο παλαιότερους τίτλους που είναι πιο εύκολη η μεταφορά σε remaster. Πιστεύω, για παράδειγμα, ότι έχουν έτοιμα τα Wind Waker και Twilight Princess να περιμένουν στη γωνία την "κατάλληλη" στιγμή.

Για τους καινούργιους τίτλους μάλλον ισχύει αυτό που συζητάγαμε παλιότερα, η Ν δεν περίμενε την τόσο μεγάλη επιτυχία του Switch και είναι ακόμα σε μια φάση που τρέχει και δεν φτάνει ή τέλος πάντων τα καταφέρνει οριακά. Το να πάρουν απόφαση να δημιουργήσουν καινούργια studios και όχι μόνο να μεγαλώνουν με το σταγονόμετρο τα υπάρχοντα θα έλυνε αυτό το ζήτημα. Ίσως, όμως, δεν θέλουν να ανοίξουν τόσα μέτωπα, ίσως δεν μπορούν, ποιος ξέρει.

Επεξ/σία από xlinger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Οκτώβριο του 21 βγήκε. Δεν είναι 2+ χρόνια (1 και κάτι είναι) αλλά τέλος πάντων.

Ωπ, πολύ σωστά, έχεις δίκιο.

Βέβαια δεν αλλάζει ουσιαστικά αυτό που λέω, μόνο στο ότι είναι ακόμα καλύτερο το timing του MP1.

Επεξ/σία από xlinger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...