Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ξαναδιάβασε ολόκληρο το σχόλιο του συμφορουμίτη αργά αργά χωρίς να σκέφτεσαι οπαδικά και θα καταλάβεις.

Με Nintendo μεγάλωσες, στο θέμα του Switch είσαι, κάτι για το Metroid αυτό καθαυτό ή έστω σχετικό με το τελευταίο Direct δεν έχεις σχολιάσει, παρά μόνο για τηλενουβέλες και για την ανωτερότητα των Sony exclusives γράφεις.

Μην χαλάσουν οι παλιές καλές συνήθειες.

Εσυ ξαναδιάβασε το μπας και καταλάβεις . Δεύτερον το τι θα γράφω δεν θα μου το υπαγορεψεις εσυ , εκτός αν δεν αρέσει ο αντίλογος.

Επεξ/σία από mtifosi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω τι λετε εσυ αλλα εγω τωρα ξαναπορωθηκα!!!!

Tι επος....

Μολις εφτασα στην περιοχη αυτη.Θυμαμαι παντως αρκετα πραγματα και ας εχω να το παιξω απο το 2005.

Δεν βρηκα το αντιστοιχο απο το remastered αλλα ειναι σιγουρο διαφορετικο.

Εγω λεω να αφηστε τις διαφωνιες και να παιξετε metroid.Εγω αφησα τελειως το dead space remake για την ωρα,παρολο που δεν το εχω ξαναπαιξει και splatfest αυτο το σαββατπκυριακο για να παιξω ξανα αυτο το αριστουργημα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, NickTG είπε

 

20+ σε καμία προσφορά πολύ καιρό αφού βγήκε. Εκτός αν με το 20+ εννοείς 60. 

Κατά τα άλλα εφόσον το έχεις ήδη και δεν θες να το παίξεις σε φορητό ή με αλλαγμένο τεχνικό τομέα απλά το προσπερνάς. Σε αυτή την περίπτωση όμως δεν βλέπω και το λόγο για παράπονα για την τιμολογιακή πολιτική. 

Τα οποία ποια είναι δηλαδή? 

Μακάρι να ήταν χρήματα.Οι δεκαετίες της ζωής μου είναι.Στα 20+, 30+,40+.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, NickTG είπε

Δεν το σκέφτηκα αυτό η αλήθεια είναι. :lol:

 

Την Δευτέρα με τον κηδεμόνα σου.🤣

Επεξ/σία από orionas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mtifosi είπε

 

Υπάρχει πάνω από το θέμα σε κόκκινο φόντο μια ειδοποίηση πάνω σε αυτό. Αν θές να συνεχίσεις το Sony vs Nintendo,be my guest, δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Υπάρχει πάνω από το θέμα σε κόκκινο φόντο μια ειδοποίηση πάνω σε αυτό. Αν θές να συνεχίσεις το Sony vs Nintendo,be my guest, δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.

Αυτό να το πεις σε όσους γράφουν για τηλενοβελες και games χωρισ gameplay .Επομένως δες εσυ πρώτα το κόκκινο φόντο και άσε τις συμβουλές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mtifosi είπε

Δεν εχει κορυφαιο gameplay το TLoU ή το GoW...? Ας ειμαστε στοιχειωδως σοβαροι...

Ειδικά το TLoU όχι βέβαια. Βασικά θα έλεγα ότι είναι το χειρότερο σε αυτόν τομέα από τα υπόλοιπα της Sony. 
 

Κοίταξε εγώ δεν είπα πουθενά ότι δεν έχει πέσει δουλειά και ιδρώτας. Όπως πέφτει δουλειά και ιδρώτας και στις κινηματογραφικές παραγωγές. Εδώ όμως μιλάμε για gameplay, όχι για production values. 
 

Κάνω ένα τελευταίο παράδειγμα και το κλείνω εδώ. Δεν θα μιλήσω για παιχνίδι της N. Δες λίγο το Elden Ring και το Forbidden West και σύγκρινε τα. Είναι δυο games ίδιου genre και όμως οι προτεραιότητες εντελώς αντίθετες. Δεν θα σου πω ποιο θεωρείται αντικειμενικά καλύτερο ως παιχνίδι, θα το αφήσω στην κρίση σου. Ακόμα και αν δεν σου αρέσει ένα από τα δυο κάποια πράγματα είναι αναμφισβήτητα. Δουλειά έχει πέσει και στα δυο χωρίς αμφιβολία, αλλά… ο νοών νοείτο. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδες σε καποια φαση ειχαν αναφερθει καποια grips για το v2 αλλα δεν τα βρισκω, μεσω amazon νομιζω ηταν το link. 

Μπορειτε μηπως να μου κανετε ενα pinpoint? Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, stormrain said:

Παιδες σε καποια φαση ειχαν αναφερθει καποια grips για το v2 αλλα δεν τα βρισκω, μεσω amazon νομιζω ηταν το link. 

Μπορειτε μηπως να μου κανετε ενα pinpoint? Ευχαριστω :)

Συχνά νομίζω αναφέρονται τα Skull & Co. 

https://www.amazon.co.uk/dp/B09Q8PQ5RJ/ref=sspa_mw_detail_0?ie=UTF8&psc=1&smid=A4TPOHXM9GYH7&sp_csd=d2lkZ2V0TmFtZT1zcF9waG9uZV9kZXRhaWwp13NParams

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, NickTG είπε

Αναγειασου! Αυτα! 

Noμιζω εχει αναφερθει πως δεν ενοχλουν και στο dock mode.

Ευχαριστω :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ειδικά το TLoU όχι βέβαια. Βασικά θα έλεγα ότι είναι το χειρότερο σε αυτόν τομέα από τα υπόλοιπα της Sony. 
 

Κοίταξε εγώ δεν είπα πουθενά ότι δεν έχει πέσει δουλειά και ιδρώτας. Όπως πέφτει δουλειά και ιδρώτας και στις κινηματογραφικές παραγωγές. Εδώ όμως μιλάμε για gameplay, όχι για production values. 
 

Κάνω ένα τελευταίο παράδειγμα και το κλείνω εδώ. Δεν θα μιλήσω για παιχνίδι της N. Δες λίγο το Elden Ring και το Forbidden West και σύγκρινε τα. Είναι δυο games ίδιου genre και όμως οι προτεραιότητες εντελώς αντίθετες. Δεν θα σου πω ποιο θεωρείται αντικειμενικά καλύτερο ως παιχνίδι, θα το αφήσω στην κρίση σου. Ακόμα και αν δεν σου αρέσει ένα από τα δυο κάποια πράγματα είναι αναμφισβήτητα. Δουλειά έχει πέσει και στα δυο χωρίς αμφιβολία, αλλά… ο νοών νοείτο. 

Κοίταξε μπορεί ο καθένας να λέει ότι νομίζει . Στο παράδειγμα σου εγώ μπορώ στη θέση του horizon να βάλω το GoW που μόνο το σύστημα κάμερας που έχει είναι πολύ ανώτερο στο gameplay από το Elden Ring στο action κομμάτι με την άθλια κάμερα που έχει ακόμα τουλάχιστον για μένα και για άλλους .Αλλά  δεν μπορείς να χαρακτηρίσεις κάτι ως τηλενουβελα χωρίς gameplay έτσι αυθαίρετα . Και επειδή λεμε και για Metroid πουθενά δεν είπα ότι δεν έχει gameplay.

Επεξ/σία από mtifosi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Εγω λεω να αφηστε τις διαφωνιες και να παιξετε metroid.

Και να θέλουμε δεν μπορούμε όσοι περιμένουμε το κουτάτο, επειδή βγαίνει τέλος Φλεβάρη αρχές Μαρτίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, stormrain είπε

Αναγειασου! Αυτα! 

Noμιζω εχει αναφερθει πως δεν ενοχλουν και στο dock mode.

Ευχαριστω :D

Ναι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σε Dock, αν και και δεν έχει την άνεση όταν ο τοποθετείς όπως όταν είναι χωρίς το Grip, το σπρώχνεις δλδ να κατέβει λίγο και να πατήσει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 λεπτά πριν, RocknRolla είπε

Ναι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σε Dock, αν και και δεν έχει την άνεση όταν ο τοποθετείς όπως όταν είναι χωρίς το Grip, το σπρώχνεις δλδ να κατέβει λίγο και να πατήσει.

Αψογα! Θα το χτυπησω. Μεχρι πριν λιγους μηνες επαιζα αποκλειστικα docked, αλλα τωρα τελευταια με εχει πιασει και ειμαι μονο handheld και ενα gripακι θα ειναι ο,τι πρεπει πιστευω, διοτι απο ενα σημειο και μετα ειναι κουραστικο για το χερι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...