Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Βασικά δεν έχουν καν λόγο να βγάλουν 9.

Αν βγει καινούργιο θεωρώ θα γίνει στην επόμενη κονσόλα της Ν.

+1 και απο μενα…

Απο τη στιγμή που μοσχοπουλαει ακομα δεν το βλεπω πιθανό…

 

Για να δούμε τι θα δείξει και το direct , αλλα για νέα κονσόλα κρατώ μικρό καλαθι πραγματικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο direct προσωπικά περιμένω κυρίως τις πληροφορίες για το Zelda. Από εκεί και πέρα ο,τι άλλο δείξουν θα είναι μπόνους.

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Πάντως για το Metroid Prime 4 δεν υπάρχει delay στην πραγματικότητα. Όταν ανακοίνωσαν ότι κάνουν reboot το πρότζεκτ και μετέφεραν το development από την Bandai Namco στη δικιά τους Retro Studios ήταν Ιανουάριος 2019. Η Ν έχει συνήθως ελάχιστο χρόνο τα 5 έτη για την κυκλοφορία των μεγάλων της τίτλων και αυτή τη στιγμή μόλις συμπληρώθηκαν τα 4 έτη. Επομένως, εκτός του ότι θα ήταν αναπάντεχο να το δούμε πριν το 2024, δεν νομίζω ότι θα ήταν καλή κίνηση να το ανακοινώσουν λίγο πριν την άφιξη του πολυαναμενόμενου καινούργιου Zelda (και κάποιου ενδεχόμενου Mario τίτλου με αφορμή την επερχόμενη ταινία). Μετά το καλοκαίρι μπορούμε να ελπίζουμε για κάποιο φθινοπωρινό direct.

3 ώρες πριν, Basilisc είπε

Το Mario Kart 8 έχει ξεπεράσει τις 50 εκ. πωλήσεις. Οπότε μας βλέπω να περιμένουμε το 9 μετά από το επόμενο Zelda. 

Το Mario Kart 8, πέραν του ότι πουλάει και θα συνεχίσει να πουλάει σαν τρελό, θα παίρνει καινούργια waves με πίστες μέχρι το τέλος του χρόνου. Και πλέον θα έχει ουσιαστικά ολόκληρο το περιεχόμενο από όλους τους παλιούς τίτλους. Δυσκολεύομαι να δω πόσο νόημα θα έχει ένας καινούργιος τίτλος, εννοώντας ότι δεν θα έχει κάτι καινούργιο να προσφέρει. Μόνο αν κάνουν κάποια αλλαγή στο gameplay όπως με το Double Dash του GameCube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, xlinger είπε

Στο direct προσωπικά περιμένω κυρίως τις πληροφορίες για το Zelda. Από εκεί και πέρα ο,τι άλλο δείξουν θα είναι μπόνους.

Πάντως για το Metroid Prime 4 δεν υπάρχει delay στην πραγματικότητα. Όταν ανακοίνωσαν ότι κάνουν reboot το πρότζεκτ και μετέφεραν το development από την Bandai Namco στη δικιά τους Retro Studios ήταν Ιανουάριος 2019. Η Ν έχει συνήθως ελάχιστο χρόνο τα 5 έτη για την κυκλοφορία των μεγάλων της τίτλων και αυτή τη στιγμή μόλις συμπληρώθηκαν τα 4 έτη. Επομένως, εκτός του ότι θα ήταν αναπάντεχο να το δούμε πριν το 2024, δεν νομίζω ότι θα ήταν καλή κίνηση να το ανακοινώσουν λίγο πριν την άφιξη του πολυαναμενόμενου καινούργιου Zelda (και κάποιου ενδεχόμενου Mario τίτλου με αφορμή την επερχόμενη ταινία). Μετά το καλοκαίρι μπορούμε να ελπίζουμε για κάποιο φθινοπωρινό direct.

Το Mario Kart 8, πέραν του ότι πουλάει και θα συνεχίσει να πουλάει σαν τρελό, θα παίρνει καινούργια waves με πίστες μέχρι το τέλος του χρόνου. Και πλέον θα έχει ουσιαστικά ολόκληρο το περιεχόμενο από όλους τους παλιούς τίτλους. Δυσκολεύομαι να δω πόσο νόημα θα έχει ένας καινούργιος τίτλος, εννοώντας ότι δεν θα έχει κάτι καινούργιο να προσφέρει. Μόνο αν κάνουν κάποια αλλαγή στο gameplay όπως με το Double Dash του GameCube.

Εδώ εγώ έχω πάρει αναγκαστικά δεύτερο switch μόνο και μόνο για να παίζουμε Mario kart 8 online με το αμόρε.. Το Άλλο το switch το έχω cfw..

2 λεπτά πριν, pollop είπε

Ελα παμε στοιχηματα για νεα κονσόλα σημερα. Αν κ παλι κουβα θα πεσω λεμε τωρα...🤣

Μακάρι αλλά δεν το βλέπω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φήμες άρχισαν για νέα κονσόλα με      super amoled οθόνη και επιδώσεις παρόμοιες με του ps4!!! 

.................

 

Θα θέλατε.....

 

😚

🤣🤣🤣

Επεξ/σία από bblov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Steele είπε

Και όμως η επίσημη τιμή για κάποια συγκεκριμένα παιχνίδια της Ν (όπως και το Smash)είναι τα 70 ευρώ. 

https://store.nintendo.ie/en/the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild-70010000000023

Βέβαια στα καταστήματα προσφέρονται σε χαμηλότερες τιμής από την επίσημα "προτεινόμενης".

Η Ν έχει στόχο να βγάλει χρήμα από το Zelda TtoK και από παρεμφερή όπως season pass (πιθανόν), amiibo, Zelda lego, κτλ. 

Spoiler

Βέβαια κάποιοι το ερμηνεύουν διαφορετικά. 

is coming version: 8865,45

 

 

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bblov είπε

Φήμες άρχισαν για νέα κονσόλα με      super amoled οθόνη και επιδώσεις παρόμοιες με του ps4!!! 

Πέρα από την πλάκα, επιδόσεις παρόμοιες με PS4 έχει το Steam Deck με RDNA2, μέγεθος τούβλου και μπαταρία 1.5 ώρα (και λιγότερο).

Η nvidia δεν έχει mobile chip τέτοιων επιδόσεων αλλά ακόμα και να είχε, δεν νομίζω ότι η N θα πήγαινε σε τέτοιο form factor. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Επιδόσεις παρόμοιες με PS4 έχει το Steam Deck με RDNA2, μέγεθος τούβλου και μπαταρία 1.5 ώρα (και λιγότερο).

Η nvidia δεν έχει mobile chip τέτοιων επιδόσεων αλλά ακόμα και να είχε, δεν νομίζω ότι η N θα πηγαινε σε τέτοιο form factor. 

Έχει - έχει αλλά δεν είναι consumer grade ακόμα.

 

Child Smile GIF

Επεξ/σία από Steele
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Steele είπε

Μα το γνωστό Orin ΝΧ

Με κατανάλωση minimum 15W δεν το βλέπω για πολύ mobile αυτό το chip. Ο RDNA2 του Deck μαξάρει σε αυτό το νούμερο.

Τέλος πάντων, για να μη βγούμε εκτός θέματος, εγώ πιστεύω ότι θα είμαστε πάρα πολύ τυχεροί αν ο διάδοχος του Switch έχει την διπλάσια απόδοση από το πρώτο. Κάποιον φτηνιάρη ξεχασμένο Tegra που περίσσεψε θα κοιτάξει πάλι η Nintendo να ζητήσει. Αλλά και έτσι να είναι, πάλι το χρειαζόμαστε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Με κατανάλωση minimum 15W δεν το βλέπω για πολύ mobile αυτό το chip. Ο RDNA2 του Deck μαξάρει σε αυτό το νούμερο.

Τέλος πάντων, για να μη βγούμε εκτός θέματος, εγώ πιστεύω ότι θα είμαστε πάρα πολύ τυχεροί αν ο διάδοχος του Switch έχει την διπλάσια απόδοση από το πρώτο. Κάποιον φτηνιάρη ξεχασμένο Tegra που περίσσεψε θα κοιτάξει πάλι η Nintendo να ζητήσει. Αλλά και έτσι να είναι, πάλι το χρειαζόμαστε.

βρε το Orin όπως και το NX tegra έχουν διαμορφώσεις σε κατανάλωση δεν θα είναι η τελική όπως και στο nvidia shield.

Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι σε ποια gpu architecture θα κάτσει τo shield 2 ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...