Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Ολα δειχνουν οτι θα εχουμε επιτελους direct αυτη την εβδομαδα, οπου λογικα θα ανακοινωσουν την ημερομηνια του advance wars και μεγαλη πιθανοτητα του silksong(ξερω ξερω γινομαι κουραστικος)

Εμένα μου φαίνεται δύσκολο ειδικά όταν αναφέρονται για ND στις 07/02 που είναι και η ανακοίνωση των οικονομικών αποτελεσμάτων του Q3. Δεν θυμάμαι να έχει συμβεί κάτι τέτοιο στο παρελθόν.

Μήπως πάμε για Μάρτιο; Θα δείξει, έτσι και αλλιώς δεν πέφτω ποτέ μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Εμένα μου φαίνεται δύσκολο ειδικά όταν αναφέρονται για ND στις 07/02 που είναι και η ανακοίνωση των οικονομικών αποτελεσμάτων του Q3. Δεν θυμάμαι να έχει συμβεί κάτι τέτοιο στο παρελθόν.

Μήπως πάμε για Μάρτιο; Θα δείξει, έτσι και αλλιώς δεν πέφτω ποτέ μέσα.

Οντως ειναι τα οικονονικα αποτελεσματα.Αυριο δεν ειναι??Αναμενουμε οπως παντα την αναλυση σου.

Παντως και εγω δεν θυμαμαι να εχουν πεσει μαζι αυτα.Λογικα θα μαθουμε αυριο αν ειναι να γινει αυτη την εβδομαδα.Βεβαια εχουμε και τον ισχυρο σεισμο στην Τουρκια,οπου εχει δειξει σε παρομοιες τραγωδιες η nintendo να αναβαλει ηδη ανακοινωθεν direct.

Τελος απο την στιγμη που η ιδια η nintendo εχει αυξησει τις προβλεψεις της για το hardware,θα πρεπει να υπαρχει το αναλογο software.Περαν του Zelda,δεν εχει καποιο αλλο τεραστιο τιτλο.Γιαυτο πιστευω οτι θα εχουμε direct,για να καθησυχασει τους investors.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Τελος απο την στιγμη που η ιδια η nintendo εχει αυξησει τις προβλεψεις της για το hardware,θα πρεπει να υπαρχει το αναλογο software.

Βασικά το Bloomberg κυκλοφόρησε την είδηση. Η Ν δεν έχει επιβεβαιώσει τίποτα. Στόχο πωλήσεων για το επόμενο οικονομικό έτος θα μάθουμε με την ανακοίνωση του Q4 (τέλη Απριλίου~Μάιο), αύριο είναι για το Q3.

Ίσως προκύψει κάτι από τις σχετικές ερωταπαντήσεις στο συμβούλιο των μετοχών. Αν έχει προγραμματιστεί συνάντηση.

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Γιαυτο πιστευω οτι θα εχουμε direct,για να καθησυχασει τους investors.

Δεν νομίζω ότι η Ν ενδιαφέρθηκε ποτέ για τους μετόχους για να αλλάξει τώρα. Τουλάχιστον όσο αφορά την γνωστοποίηση των πλάνων τους. Κάνουν ανακοινώσεις όταν κρίνουν ότι η χρονική περίοδος είναι η κατάλληλη. Περιμένουμε να δούμε αν η Ν έχει συνδυάσει κάποια πράγματα με την επερχόμενη ταινία SM.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι περιμένουν την επόμενη κονσόλα της Nintendo και αν θα ανακοινωθεί κάτι αλλά να έχουμε και στο νου μην είναι καμιά πατάτα τελικά η νέα κονσόλα γιατί η Nintendo το έχει ξανακάνει μετά από κάτι καλό να έρθει και καμιά μπούρδα

 😆

Βλέπε wiu μετά το wii η ακόμα το game cube μετά το n64😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, bblov είπε

γιατί η Nintendo το έχει ξανακάνει μετά από κάτι καλό να έρθει και καμιά μπούρδα 😆

Βλέπε wiu μετά το wii η ακόμα το game cube μετά το n64😆

Το GameCube σε καμία περίπτωση δεν ήταν μπούρδα. Ούτε και το Wii U για την ακρίβεια.

Βασικά, δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια κονσόλα (γενικά) να είναι "κακή", ίσως κανένα Virtual Boy...

Εκτός αν μιλάμε για εμπορική αποτυχία το οποίο είναι άλλη συζήτηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mansa2k είπε

Βασικά το Bloomberg κυκλοφόρησε την είδηση. Η Ν δεν έχει επιβεβαιώσει τίποτα. Στόχο πωλήσεων για το επόμενο οικονομικό έτος θα μάθουμε με την ανακοίνωση του Q4 (τέλη Απριλίου~Μάιο), αύριο είναι για το Q3.

Ίσως προκύψει κάτι από τις σχετικές ερωταπαντήσεις στο συμβούλιο των μετοχών. Αν έχει προγραμματιστεί συνάντηση.

Δεν νομίζω ότι η Ν ενδιαφέρθηκε ποτέ για τους μετόχους για να αλλάξει τώρα. Τουλάχιστον όσο αφορά την γνωστοποίηση των πλάνων τους. Κάνουν ανακοινώσεις όταν κρίνουν ότι η χρονική περίοδος είναι η κατάλληλη. Περιμένουμε να δούμε αν η Ν έχει συνδυάσει κάποια πράγματα με την επερχόμενη ταινία SM.

Ωπα λαθος μου,οντως το bloomberg ηταν.

Αυριο πιστευω θα μαθουμε.Ο natethehate παντως,εγκυρος leaker σχετικα,ειπε οτι το direct ειναι αυτην την εβδομαδα.

Οσο για την ταινια mario,σιγουρα θα δουμε φετος παιχνιδι mario,επιτελους δηλαδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρά πάντως το Σ(αντ)ουϊτσάκι με κατάλληλη τροφοδοσία με τίτλους παιχνιδιών από την Nintendo, πάει τρένο για μια 5ετία ακόμη.Και άσε τους άλλους στην υδρόψυξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει φίλε μου.Το hw είναι τρομακτικά γερασμένο.Ειναι κρίμα τα διαμάντια της να μη τα χαιρόμαστε σε καλύτερη μορφή.Το φανταστικό Bayonetta 3, δείχνει τρισαθλιο στην τηλεόραση.Δεν είναι κρίμα;

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνούμε, προσωπικά παίζω φορητά σχεδόν αποκλειστικά και επειδή η τηλεόραση μου είναι 43' ακόμα και το Bayonetta 3 με το 0 anti-aliasing δείχνει πολύ καλά. Μπορώ να καταλάβω όμως ότι σε μέγεθος 50+ θα δείχνει πραγματικά πολύ άσχημο και είναι κρίμα γιατί είναι καταπληκτικό. Η δουλειά που ρίξανε για τέτοια παραγωγή είναι απλά αλλού. Animation για σεμινάριο απλά. Το framerate επίσης στέκεται πολύ καλά χωρίς τρελά drops. 

Σκέψου τώρα αυτό το παιχνίδι με σωστό AA, 1080p σε dock mode και όσο σταθερό 60αρι γίνεται. Θα μεταμορφωθεί αυτόματα για την τηλεόραση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Ikaruga το παίζω σε 65αρα και είναι τραγωδία.Προφανως σε μια 40αρα θα ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα αλλά νομίζω ότι πλέον πρέπει να συμβαδίσει και με την εποχή η Nintendo.Τα παιχνίδια της είναι κορυφαία και θα πρέπει να δείχνουν και έτσι.Δε ζητάω τίποτα 4Κ αλλά ένα 1080/60 με ψιλοτελευταια τεχνολογία στο Chip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Billie13 είπε

Δεν πάει φίλε μου.Το hw είναι τρομακτικά γερασμένο.Ειναι κρίμα τα διαμάντια της να μη τα χαιρόμαστε σε καλύτερη μορφή.Το φανταστικό Bayonetta 3, δείχνει τρισαθλιο στην τηλεόραση.Δεν είναι κρίμα;

Δεν είναι μόνο τα 3D παιχνίδια και η σύνδεση στην TV. Προσωπικά παίζω πολλά 2D metroidvania indies στο Switch σε handheld mode (oled) και τα περισσότερα από αυτά έχουν πολλά προβλήματα στην απόδοση. Μιλάμε τώρα για απλά 2D games με pixel art όχι κάτι με τρελά γραφικά. 

Προφανώς το Switch θα μπορούσε να παίξει πολλά από αυτά τα απλά 2D παιχνίδια με σταθερό 60άρι αλλά είναι λίγοι αυτοί που θα κάτσουν να αφιερώσουν χρόνο για το port τους στην κονσόλα. Οι περισσότεροι devs απλώς πετσοκόβουν, ή βάζουν ένα 30fps cap και τέλος. Ένα μοντέρνο τσιπάκι θα είχε τη δύναμη να τα τρέξει όλα αυτά όπως πρέπει χωρίς πολλά πολλά.

Πρέπει να γίνει αναβάθμιση εχθές. Το hardware έχει γεράσει πλέον πάρα πολύ όσο και αν κάποιοι δεν θέλουν να το αποδεχτούν. Δεν χρειάζεται να φτάσει τα επίπεδα δύναμης του Steam Deck αλλά τουλάχιστον ένας διπλασιασμός της τωρινής απόδοσης θα άνοιγε την πόρτα για πολλά ωραία πράγματα και θα είχε το ίδιο λεπτό form-factor.

Πιστεύω ότι το Switch 1 θα συνεχίσει να υποστηρίζεται για πολύ καιρό ακόμα και μετά την έλευση του διαδόχου. Όσοι λοιπόν θεωρούν ότι "πάει τρένο" ε ας μείνουν με αυτό τότε για τα επόμενα 5-6 χρόνια και εμείς που θέλουμε κάτι πιο δυνατό θα μεταβούμε στην καινούργια κονσόλα.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως σκοτώνεις την κότα με τα χρυσά αυγά.Την καταλαβαίνω την Nintendo.Πουλαει ασταμάτητα και δε θέλει να σκοτώσει το μηχάνημα.Το πρόβλημα είναι ότι το hw πλέον θεωρείται στην καλύτερη, σκουπίδι.Μακαρι να δούμε κάτι σύντομα.Απ'οτι φαίνεται,το νέο Zelda δυστυχώς θα το παίξουμε σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oπως αναμενοταν νεο direct αυριο τα μεσανυχτα.

Με βαση το tweet θα δουμε σιγουρα zelda.Eπισης ημερομηνια κυκλοφοριας του silksong ή ακομα καλυτερα shadowdrop.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...