Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, bblov είπε

Γνωρίζετε αν το little nightmare 1 είναι μόνο σε ψηφιακή μορφή η υπάρχει και σε κασέτα;

στο amazon fr υπάρχει σχόλιο με φωτογραφία που δείχνει την κασέτα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατα την προσωπική μου άποψη το παιχνίδι δεν αξίζει το hype του, ειδικά σε Switch. Εχω τερματίσει και τα δύο, και δεν ξέρω, δεν θα έδινα λεφτά για το physical τους. Ίσως σε άλλες κονσολες και με πολύ καλύτερα γραφικά ή όλη εμπειρία να ητνα πολύ καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Te0sX είπε

Κατα την προσωπική μου άποψη το παιχνίδι δεν αξίζει το hype του, ειδικά σε Switch. Εχω τερματίσει και τα δύο, και δεν ξέρω, δεν θα έδινα λεφτά για το physical τους. Ίσως σε άλλες κονσολες και με πολύ καλύτερα γραφικά ή όλη εμπειρία να ητνα πολύ καλύτερη.

Πολύ λένε ότι το δείχνει κάπως θολά ενώ δεν είναι κανένα παιχνίδι αμάν σε απαιτήσεις 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 παιχνίδια στην συλλογή μου. Triangle strategy, xenoblade 3 και Bayonetta 3.

Ασχολήθηκα με όλα έτσι για να τσεκάρω. Το Xenoblade 3 χθες μου έφαγε 4 ώρες! Τι υπέροχο δημιούργημα είναι τούτο; ειλικρινά αυτό που θα έπρεπε να ήταν το 2. Τεράστια βελτίωση παντού (τεχνικά) και με ένα art style που παντρεύει το 1 και 2 με τα δύο kingdoms το καθένα να πρεσβεύει το αντίστοιχο XC1 και XC2. 

Το περισσότερο ρεαλιστικό περιβάλλον που ξεκινάς με το περισσότερο anime περιβάλλον που πολεμάς εναντίον. 

Έχει κάποια στοιχεία και από το XCX όπως η ποιότητα της κίνησης στην εξερεύνηση. Δεν έχει την ελευθερία του XCX (δεν ξέρω στην πορεία τι γίνεται) όμως ο χαρακτήρας έχει υπόσταση στον χώρο και βάρος. 

Επίσης, ήχος, Παναγιά μου με πιάνουν ανατριχίλες. Όχι μόνο η μουσική είναι στα γνωστά στάνταρ της σειράς αλλά και το voice work το αγγλικό είναι στο επίπεδο του XC1 που σημαίνει ότι αξίζει να το παίξεις με αυτό αντί για την ιαπωνική. 

Αυτά με 4 ώρες που για παιχνίδι Xeno είναι κυριολεκτικά η αρχή. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξεκινήσει το Bayonetta 3.Λατρεμενη σειρά και περίμενα σα τρελός το 3.Δυστυχως η τηλεόρασή μου είναι 65 ιντσες και αυτό που βλέπω μου φέρνει αηδία.Το παιχνίδι είναι κλασικά υπέροχο αλλά τεχνικά δε γίνεται άλλο με αυτό το HW.Ειναι κρίμα να χαραμιζονται τέτοιες παιχνιδαρες σε αυτό το hw.Θα παιχτεί φορητά τελικά γιατί όσο και αν προσπάθησα,δε μπορώ στην τηλεόραση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

3 παιχνίδια στην συλλογή μου. Triangle strategy, xenoblade 3 και Bayonetta 3.

Ασχολήθηκα με όλα έτσι για να τσεκάρω. Το Xenoblade 3 χθες μου έφαγε 4 ώρες! Τι υπέροχο δημιούργημα είναι τούτο; ειλικρινά αυτό που θα έπρεπε να ήταν το 2. Τεράστια βελτίωση παντού (τεχνικά) και με ένα art style που παντρεύει το 1 και 2 με τα δύο kingdoms το καθένα να πρεσβεύει το αντίστοιχο XC1 και XC2. 

Το περισσότερο ρεαλιστικό περιβάλλον που ξεκινάς με το περισσότερο anime περιβάλλον που πολεμάς εναντίον. 

Έχει κάποια στοιχεία και από το XCX όπως η ποιότητα της κίνησης στην εξερεύνηση. Δεν έχει την ελευθερία του XCX (δεν ξέρω στην πορεία τι γίνεται) όμως ο χαρακτήρας έχει υπόσταση στον χώρο και βάρος. 

Επίσης, ήχος, Παναγιά μου με πιάνουν ανατριχίλες. Όχι μόνο η μουσική είναι στα γνωστά στάνταρ της σειράς αλλά και το voice work το αγγλικό είναι στο επίπεδο του XC1 που σημαίνει ότι αξίζει να το παίξεις με αυτό αντί για την ιαπωνική. 

Αυτά με 4 ώρες που για παιχνίδι Xeno είναι κυριολεκτικά η αρχή. 

Έχω καμιά 20αρια ώρες.

Το παιχνίδι είναι καλοφτιαγμενο, αλλά η ιστορία δεν μου έκανε κλικ όπως στο 1 ( το απόλυτο έπος) ή το 2.

Ελπίζω στην πορεία να με κερδίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Έχω καμιά 20αρια ώρες.

Το παιχνίδι είναι καλοφτιαγμενο, αλλά η ιστορία δεν μου έκανε κλικ όπως στο 1 ( το απόλυτο έπος) ή το 2.

Ελπίζω στην πορεία να με κερδίσει.

Εννοείται θα βγει το πόρισμα στο τέλος του. Έχω την εντύπωση ότι το XC3 είναι μεγαλύτερο σε διάρκεια περίπου 20% σε σχέση με το 2 οπότε είναι και πιο αργό στο να ξεδιπλώσει τα χαρτιά του. 

Ίδια φάση στο P5R που έχω 80 φεύγα ώρες, νόμιζα είναι προς το τέλος και εν τέλη έμαθα ότι με το ζόρι πέρασα την μέση... (fuck level 5 boss, αλήθεια όμως, τεράστιο φάουλ σε τέτοιας ποιότητας παιχνίδι). 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περίεργα πράγματα, δεν προβλέπεται καθυστέρηση!

Spoiler

Ισ κομινγκ. βερζιον: 3.067,2

"next development cycle"

 

 

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Περίεργα πράγματα, δεν προβλέπεται καθυστέρηση!

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ισ κομινγκ. βερζιον: 3.067,2

"next development cycle"

 

 

Στο spoiler θα αναφερθώ:Του χάρισα και 1 view, αυτός δηλαδή νομίζει οτι το development για το next cycle αρχίζει αφού ανακοινωθεί από την Nintendo?Το θεωρεί και είδηση 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Greek retailer lists Pikmin 4 with May release date

'Ελληνες leakers, να κάτι που δεν βλέπεις κάθε μέρα.

Το ειδα και εγω χθες αλλα το θεωρω αδιανοητο να κυκλοφορησει την ημερομηνια που λεει.Τον ιδιο μηνα με το zelda???Θα το καταστρεψει.

1 ώρα πριν, Steele είπε

Και για το Advance Wars ακούγεται άμεση κυκλοφορία και είναι κάτι που περιμένω πιο πολύ από όλα.

Ολα δειχνουν οτι θα εχουμε επιτελους direct αυτη την εβδομαδα, οπου λογικα θα ανακοινωσουν την ημερομηνια του advance wars και μεγαλη πιθανοτητα του silksong(ξερω ξερω γινομαι κουραστικος).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...