Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, mansa2k είπε

Έλεος, λυπήσου με! Η σειρά NEW έχει ένα από τα χειρότερα art design γιατί μου θυμίζουν έντονα flash player games. 

Εντάξει είναι καθαρά υποκειμενικό αν αρέσουν σε κάποιον, οκ. Εμένα δεν μου θυμίζουν καθόλου flash player games και θα αναλύσω το γιατί:

Πρώτα απ' όλα οτιδήποτε έχει animation και κινείται στο παιχνίδι όπως οι χαρακτήρες, οι εχθροί, τα νομίσματα, τα εφέ νερού, φωτιάς κλπ είναι 3D. Τα flash player games δεν έχουν 3D μοντέλα με αποτέλεσμα το animation να είναι εξαιρετικά χαμηλής ποιότητας.

Τα backgrounds έχουν υψηλή ανάλυση και καταπληκτική λεπτομέρεια αλλά το πιο σημαντικό είναι το shading το οποίο δίνει μια 3D ψευδαίσθηση στις υφές και στα διάφορα materials που χρησιμοποιούνται όπως το γρασίδι, τα πετρώματα και το μέταλλο. Το shading λείπει εντελώς από τα flash player games τα οποία φαίνονται flat αφού όλα τα materials είναι φτιαγμένα με τον ίδιο τρόπο.

Εγώ πάντως κάπως έτσι ονειρευόμουν τα Super Mario του μέλλοντος όταν ήμουν παιδί παίζοντας το Super Mario Land 2 στο GB μου και ξεφυλλίζοντας διάφορα περιοδικά με gaming art υψηλής ανάλυσης.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα, θα ήθελα να παρακαλέσω για μια βοήθεια.

η γυναίκα μου πήγε και παρήγγειλε το nintendo switch lite για τον μικρό χωρίς να μου πει τίποτα - το πλήρωσε και με καπέλο απο το public- και τώρα έχει έρθει χωρίς παιχνίδια και ο φουκαράς πρέπει να βγάλει το φίδι απο την τρύπα.

υπάρχουν δωρεάν παιχνίδια?
αξίζει η συνδρομή nintendo? απο οτι καταλαβαίνω σου δίνει πρόσβαση σε classics?

καμμιά πρόταση για παιχνίδια? κατεβάσαμε το demo του sonic και ζητάει 60 ευρώ για όλο το παιχνίδι. insult to injury οταν έχουμε xbox S με gamepass για 3 χρόνια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
23 λεπτά πριν, dimkin είπε

καλησπέρα, θα ήθελα να παρακαλέσω για μια βοήθεια.

η γυναίκα μου πήγε και παρήγγειλε το nintendo switch lite για τον μικρό χωρίς να μου πει τίποτα - το πλήρωσε και με καπέλο απο το public- και τώρα έχει έρθει χωρίς παιχνίδια και ο φουκαράς πρέπει να βγάλει το φίδι απο την τρύπα.

υπάρχουν δωρεάν παιχνίδια?
αξίζει η συνδρομή nintendo? απο οτι καταλαβαίνω σου δίνει πρόσβαση σε classics?

καμμιά πρόταση για παιχνίδια? κατεβάσαμε το demo του sonic και ζητάει 60 ευρώ για όλο το παιχνίδι. insult to injury οταν έχουμε xbox S με gamepass για 3 χρόνια...

Yπαρχουν διαφορα δωρεαν παιχνιδια, αλλα υπαρχουν και πολλα σε προσφορες. 

Δες εδω για προσφορες

Αλλα και εδω 

https://www.dekudeals.com/

Η συνδρομη ψιλοαξιζει, αλλα οχι στο full price imo. Ναι εχεις προσβαση σε παιχνιδια SNES και NES, ενω αν παρεις το expansion, εχεις και σε Mega Drive και N64, που εκει ισως να αξιζει λιγο περισσοτερο.
Δες εδω μηπως μπορεις να μπεις σε καποιο team.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως η είδηση του bloomberg δεν με πείθει ότι μπορεί να συμβεί χωρίς νέα  έκδοση hardware. Ακόμα και με πτώση τιμών η Ν δεν πρόκειται να ξεπεράσει τις πωλήσεις του τωρινού οικονομικού έτους. Επομένως είτε η είδηση είναι μάπα είτε πάνε για κάποια νέα έκδοση είτε η Ν παραμένει Ν.

Θα μπορούσαν να κυκλοφορήσουν ένα NSW(?) 2 home only που παράλληλα θα πρόσφερε καλύτερα χαρακτηριστικά διατηρώντας την τιμή στα 350 ευρώ. Μετέπειτα, όταν θα είναι οικονομικά προσιτό σύμφωνα με τα δεδομένα της εταιρίας, θα ακολουθούσαν φορητή και υβριδική έκδοση. Αντί δηλαδή να ξεκινήσουν με ένα υβριδικό σύστημα θα ξεκινήσουν με ένα οικιακό που θα εκμεταλλεύεται παράλληλα την υπάρχουσα βάση παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dimkin είπε

καλησπέρα, θα ήθελα να παρακαλέσω για μια βοήθεια.

η γυναίκα μου πήγε και παρήγγειλε το nintendo switch lite για τον μικρό χωρίς να μου πει τίποτα - το πλήρωσε και με καπέλο απο το public- και τώρα έχει έρθει χωρίς παιχνίδια και ο φουκαράς πρέπει να βγάλει το φίδι απο την τρύπα.

υπάρχουν δωρεάν παιχνίδια?
αξίζει η συνδρομή nintendo? απο οτι καταλαβαίνω σου δίνει πρόσβαση σε classics?

καμμιά πρόταση για παιχνίδια? κατεβάσαμε το demo του sonic και ζητάει 60 ευρώ για όλο το παιχνίδι. insult to injury οταν έχουμε xbox S με gamepass για 3 χρόνια...

Αυτό που θα έκανα εγω είναι να μπω στο dekudeals κ να παρω κάποιο φτηνό παιχνίδι, ξεκινάνε απο 1 ευρω, για να παίζει το παιδί, μέχρι να βρεθούν λεφτά ή να βγουν σε προσφορα κάποιοι ΑΑΑ τιτλοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, dimkin said:

καλησπέρα, θα ήθελα να παρακαλέσω για μια βοήθεια.

η γυναίκα μου πήγε και παρήγγειλε το nintendo switch lite για τον μικρό χωρίς να μου πει τίποτα - το πλήρωσε και με καπέλο απο το public- και τώρα έχει έρθει χωρίς παιχνίδια και ο φουκαράς πρέπει να βγάλει το φίδι απο την τρύπα.

υπάρχουν δωρεάν παιχνίδια?
αξίζει η συνδρομή nintendo? απο οτι καταλαβαίνω σου δίνει πρόσβαση σε classics?

καμμιά πρόταση για παιχνίδια? κατεβάσαμε το demo του sonic και ζητάει 60 ευρώ για όλο το παιχνίδι. insult to injury οταν έχουμε xbox S με gamepass για 3 χρόνια...

Μπες στο Nintendo eShop και από αριστερά στο μενού στην αναζήτηση πάτα στο price range και τέρμα κάτω έχει τα free. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν 101 free games. Σίγουρα θα βρεις αρκετά που να αρέσουν στο παιδί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πιάσει το Cuphead αυτή την περίοδο. Πέρα από το πολύ μακρύ παλούκι που είναι σε gameplay, για εμένα έχει το πιο εντυπωσιακό visual style που έχω δει ποτέ σε 2D platform. Πραγματικά σαν να βλέπεις παλιά κινούμενα σχέδια Disney ή μάλλον Popeye σε crt TV με animation που αγγίζει την τελειότητα. Δεν θυμίζει καν βιντεοπαιχνίδι.

Τολμώ να πω ότι οπτικά μου άρεσε περισσότερο και από το Will of Wisps. Θα ήθελα πολύ κανένα metroidvania με αυτό το visual style αλλά μάλλον κάτι τέτοιο θα ήταν πολύ δύσκολο και ακριβό σε αυτή την έκταση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Το είδα χτες reddit. Μιλάμε για πολύ μεράκι !!!!

Στην αρχή είδα μια φωτογραφία.. Λέω οκ, κάτι γίνεται. Μετά είδα ότι όλα είναι αυτόματα. Μετά είδα που μπαινοβγαίνουν και τα controller.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες αν ενδιαφέρεται κανείς να μπει στο Nintendo Switch Online + Expansion Pack family, ας μου στείλει πμ. Είμαστε ήδη 5 άτομα 

Έχουν περισσέψει 2 θέσεις . Υπολογίστε 10 ευρώ το έτος 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, CptBill said:

Παίδες αν ενδιαφέρεται κανείς να μπει στο Nintendo Switch Online + Expansion Pack family, ας μου στείλει πμ. Είμαστε ήδη 5 άτομα 

Έχουν περισσέψει 2 θέσεις . Υπολογίστε 10 ευρώ το έτος 

 

Πόσταρέ το εδώ:

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε ποτέ κανείς θέμα με τα τραγικά 2813-2470 error codes ? Δεν το έχει αναφέρει ποτέ κανείς εδώ μέσα και μου κάνει εντύπωση γιατί γίνεται τις τρελής από πολλούς χρήστες. Πλέον δεν μπορώ να πληρώσω ούτε με την κάρτα μου, ούτε με Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...