Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Πως ακριβώς είναι φυσιολογικό το κουτάτο να ειναι ακριβότερο απο το ψηφιακό, όταν στην πλειοψηφία των άλλων παιχνιδιών έχει ιδια τιμή κουτάτο με ψηφιακό(day one)?🤔

Προσωπικά, αυτό που αναφέρεις μου φαίνεται περίεργο και όχι το αντίθετο, γιατί όπως έγραψα το physical έχει μεγαλυτερα κόστη. imo πάντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Lotof είπε

Καλά κρασιά αμα δούμε ποτέ νέο switch. Στο σαπάκι μου φαίνεται θα παίξω το BOTW2. 

 

Προσωπικά (ΝΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΟΟΟΟΛΟΙ ΠΟΛΛΕΕΕΕΕΕΣ ΦΟΡΕΣ) πιστεύω το 2024 θα δούμε κάτι (holiday season)

image.png.36ce3cb0563feeea47baaf7d0d81c5f3.png

https://ninty.gr/fimes-anaferoyn-oti-oi-esoterikes-oma/

Επεξ/σία από Braveheart1980
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως με το πιστό v1 καμάρι μου, το πορτοφόλι είναι έτοιμο για την αναβάθμιση! Μακάρι να έρθει εντός του έτους έστω και τα Χριστούγεννα 2023.

Επίσης να πώ ότι στις γιορτές τελείωσα το signalis στις 15 περίπου ώρες (σύμφωνα με το save) - 9 ώρες σκέτο παιχνίδι.

Καταπληκτικό σε όλα του, μάχες, εξερεύνηση, χάρτες, γρίφους. Δε θα παραπονεθώ για μικρά ψεγάδια γιατι φτιάχτηκε ουσιαστικά από 2 άτομα. Για εμένα core στοιχείο του είναι η πλοκή και η γραφή του που σίγουρα δεν θα αφήσουν παραπονεμένο κανεναν cyber sci-fi και dystopian worlds οπαδό. Πολλά φιλοσοφικά ερωτήματα και Mindfuck καταστάσεις που στο τέλος σε αφήνουν να ψάχνεσε. Ακόμα διαβάζω ερμηνείες στο reddit.

Είναι μικρό και νομίζω αξίζει την στήριξη και τον χρόνο πολλών gamer.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω κολλήσει με το Signalis, το άκουγα δεξία και αριστερά αλλά δεν περίμενα τέτοιο διαμάντι. Μου θύμισε τις παλιές εποχές resident evil 1.Γρίφοι αγχος και τρέξιμο από όλους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gust είπε

Επίσης να πώ ότι στις γιορτές τελείωσα το signalis στις 15 περίπου ώρες (σύμφωνα με το save) - 9 ώρες σκέτο παιχνίδι.

 

13 λεπτά πριν, stafftw είπε

Και εγώ έχω κολλήσει με το Signalis, το άκουγα δεξία και αριστερά αλλά δεν περίμενα τέτοιο διαμάντι. Μου θύμισε τις παλιές εποχές resident evil 1.Γρίφοι αγχος και τρέξιμο από όλους

Ευτηχως που μου το θυμισατε το συγκεκριμενο.Το ειχα στο νου μου για αγορα και μετα απο και αυτα τα καλα λογια θα αγοραστει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rumor: Nintendo Could Soon Be Shifting Focus to Switch 2 Console γράφει ο Dalton Cooper!

Nvidia Rumored To Be In Discussion With Nintendo Over Switch Successor γράφει ο Muhammad Ali Bari!

Καλή Χρονιά!

Spoiler

ισ καμινγκ


 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μία, σκέψεις όπως το ότι ένας νέος τίτλος Zelda (δηλαδή system seller) θα βγει αγκαζέ με νέα κονσόλα ή ότι οι απαιτήσεις των games αυξάνονται και το τωρινό hardware είναι πλέον "αδύναμο", φαίνεται να μοιάζουν λογικές.

Από την άλλη, όμως, το Switch που σε λίγους μήνες κλείνει τα 6 χρόνια, πουλάει ασταμάτητα (σε full price) και συνεχίζει να σπάει ρεκόρ. Και επειδή, ως συνήθως, το χρήμα μιλάει πάνω από κάθε άλλη λογική, αμφιβάλλω ότι θα δούμε Switch 2 μέσα στο 2023. "If it ain't broke, don't fix it" που λένε και στο χωριό μου. 

Πέρα από αυτά, η προετοιμασία ανάπτυξης μιας νέας κονσόλας κρατάει 3-4 χρόνια από την αρχική ιδέα (ή χοντρικά 2 χρόνια σε πιο εντατικό ρυθμό) πριν το τελικό λανσάρισμά της. Με μέσο όρο διάρκειας ζωής του κάθε συστήματος τα 5-6 χρόνια, σίγουρα βρίσκονται ήδη πολύ κοντά στην ολοκλήρωση καινούργιου hardware.

Ταυτόχρονα, με δεδομένα τη γενική επιρροή της πανδημίας, την για πρώτη φορά ενοποίηση φορητής και σταθερής κονσόλας της Ν και την ασταμάτητη επιτυχία του Switch, η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι το νωρίτερο που θα δούμε κάτι κανούργιο θα είναι μέσα στο 2024. Σε ενδιάμεση Pro έκδοση δεν αναφέρομαι καν από τη στιγμή που το τωρινό σύστημα συνεχίζει να κρατά τόσο ψηλά τις πωλήσεις.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, καλή χρονιά!

Νέος κάτοχος του switch (απλό),32gb. Θέλω να ρωτήσω αν βάλω αυτήν την  memory card 

https://www.skroutz.gr/s/20701970/Kingston-Canvas-Select-Plus-microSDXC-256GB-Class-10-U3-V30-A1-UHS-I-με-αντάπτορα.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share 

Θα έχω κανένα πρόβλημα? Σε θέμα συμβατότητας, ταχύτητας!! Έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτήν που δίνει για την κονσόλα 

https://www.skroutz.gr/s/19458931/Sandisk-Nintendo-Switch-microSDXC-256GB-Class-10-U3-V30-A1-UHS-I.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Ευχαριστώ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, fastnickride είπε

Καλησπέρα, καλή χρονιά!

Νέος κάτοχος του switch (απλό),32gb. Θέλω να ρωτήσω αν βάλω αυτήν την  memory card 

https://www.skroutz.gr/s/20701970/Kingston-Canvas-Select-Plus-microSDXC-256GB-Class-10-U3-V30-A1-UHS-I-με-αντάπτορα.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share 

Θα έχω κανένα πρόβλημα? Σε θέμα συμβατότητας, ταχύτητας!! Έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτήν που δίνει για την κονσόλα 

https://www.skroutz.gr/s/19458931/Sandisk-Nintendo-Switch-microSDXC-256GB-Class-10-U3-V30-A1-UHS-I.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Ευχαριστώ!

 

Με γεια , με γεια !!

 

Οχι φιλε δε θα εχεις κανένα πρόβλημα , ίσα ίσα που πληρώνεις παραπάνω τη ρεκλάμα στην “official Nintendo licensed” χωρις λόγο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Με γεια , με γεια !!

 

Οχι φιλε δε θα εχεις κανένα πρόβλημα , ίσα ίσα που πληρώνεις παραπάνω τη ρεκλάμα στην “official Nintendo licensed” χωρις λόγο..

Σε ευχαριστώ φίλε να εισαι καλά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ευκαιρία τι χαρακτηριστικά κοιτάμε στις κάρτες μνήμης και αν έχετε κάποια vfm να προτείνετε.

Αργότερα αν πάρω μεγαλύτερη κάρτα μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέτε να βγει η νέα κονσόλα με το Hogwarts Legacy;

Είναι η πλατφόρμα με το πιο καθυστερημένο release date για το συγκεκριμένο παιχνίδι, το οποίο θα βγει Φεβρουαριο για Playstation και Ιουλιο για Switch.

Μήπως λοιπόν 25 Ιουλιου θα έχουμε το λανσάρισμα νέου switch το οποίο θα μπορεί να τρέξει το Hogwarts Legacy;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...