Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωστος leaker εγραψε :

Do you think everyone is primed and ready?

Εχει πεσει μεσα σε παλιοτερα του leaks.Λογικα στο direct του Ιανουαριου,θα το δουμε και επισημα.

edit

Επισης ο natethehate,γνωστος και εγκυρος leaker  εγραψε το εξης :

F-Zero's time will come in 2023.

As for Metroid Prime 1... Retro completed development of the game in late summer of 2021 (for clarity: development finished then -- it still had to go through QA, any localization, and such). The game has been finished for some time now. Nintendo just opted to wait to announce and bring it to market, for whatever reason.

Ελπιζω ολα να ξεκαθαριστουν-ανακαλυφουν στο επομενο direct.

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες τις μερες λιωνω το tunic.Οσοι θελουν να παρουν μια δοση απο old school 2d zelda ειναι οτι πρεπει.Εχει και λιγο στοιχεια απο dark souls μεσα(μηδεν επεξηγηση σχεδον).Ειναι διαθεσιμο για ολες τις κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 hours ago, dekulinkgr said:

Γνωστος leaker εγραψε :

Do you think everyone is primed and ready?

Εχει πεσει μεσα σε παλιοτερα του leaks.Λογικα στο direct του Ιανουαριου,θα το δουμε και επισημα.

edit

Επισης ο natethehate,γνωστος και εγκυρος leaker  εγραψε το εξης :

F-Zero's time will come in 2023.

As for Metroid Prime 1... Retro completed development of the game in late summer of 2021 (for clarity: development finished then -- it still had to go through QA, any localization, and such). The game has been finished for some time now. Nintendo just opted to wait to announce and bring it to market, for whatever reason.

Ελπιζω ολα να ξεκαθαριστουν-ανακαλυφουν στο επομενο direct.

Καλά οκ, βρωμάει νέο H/W από χιλιόμετρα, έχουν σχεδόν έτοιμα 3 major games και περιμένουν να ανακοινώσουν τα δύο από αυτά «for whatever reason».

On the other hand, έχουμε πει για upgraded σύστημα τουλάχιστον 5 φορές τα τελευταία 6 χρόνια, οπότε δεν είναι απίθανος ο κουβάς για ακόμα μια φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Καλά οκ, βρωμάει νέο H/W από χιλιόμετρα, έχουν σχεδόν έτοιμα 3 major games και περιμένουν να ανακοινώσουν τα δύο από αυτά «for whatever reason».

On the other hand, έχουμε πει για upgraded σύστημα τουλάχιστον 5 φορές τα τελευταία 6 χρόνια, οπότε δεν είναι απίθανος ο κουβάς για ακόμα μια φορά.

Eλα ντε.Λες να κυκλοφορησει νεο μηχανημα με το zelda?

Βαλε επισης στα major games και νεο mario,δεν παιζει να βγει η ταινια και να μην εχει παιχνιδι mario .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντύπωση οτι τα 2 τελευταία ζελντα βγηκαν παράλληλα κ στις 2 τοτε κονσόλες της Ν, (GC-wii, wii-wiiu) όποτε θεωρώ σίγουρο οτι το νεο θα βγεί για switch κ για τον διάδοχο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, xlinger said:

Πέρα από το Zelda TotK ποια είναι τα άλλα 2;

Αυτά που λέει ο @dekulinkgr.

Και επίσης θα παίξει σίγουρα κάποιο Mario game, έστω και 2D, παράλληλα με την ταινία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δύο τελευταίες φήμες αναστατώνουν την κατάσταση από το πουθενά. Αν είναι αληθινές τότε περιμένουμε νέα σύντομα.

Πάντως η Ν όταν έχει περιεχόμενο (όπως ήδη γνωρίζουμε για τους πρώτους μήνες του νέου έτους) προς κυκλοφορία καθυστερεί να ανακοινώσει ΝDirect. 

Σχετικά με hardware παλιότερες φήμες έγραφαν πως κάποια παιχνίδια θα το υποστηρίζουν όπως το Mario+Rabbits 2.

F-Zero δεν περιμένω σύντομα όταν νέο DKC φημολογείται εδώ και δύο χρόνια πως αναπτύσσεται από την Tokyo Team.

Η αναφορά στο Metroid πιθανόν να σημαίνει πως υπάρχει κάτι για κυκλοφορία σχετικά σύντομα (remake or mp4).

Είναι κάπως μπερδεμένα τα πράγματα. Ελπίζω σε ND σχετικά σύντομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, fwtonio είπε

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Για εξηγήστε μου κάτι, γιατί χαλάστηκα.

Στην 1η κονσόλα switch που έχω τα παιχνίδια είναι όλα αγορασμένα στον αρχικό λογαριασμό με όνομα πχ α1. Και τους υπόλοιπους πχ α2, α3, α4 τους έχω ως family.

Τα παιχνίδια είναι αγορασμένα όλα στον α1.

Όλα καλά μέχρι εδώ, έβαλα και online family.

 

Αγόρασα και μία 2η κονσόλα Switch (μας έφαγε το payzy 🙂 ).

Βάζω τον α1 όλα καλά.

Βάζω α2 και πάω να παίξω ένα παιχνίδι (η 1η κονσόλα είναι κλειστή)  και μου βγάζει απαγορευτικό: "This user cannot play this software..."

 

Νόμιζα ότι οι λογαριασμοί που είναι family μπορούν να μοιράζονται τα ίδια παιχνίδια όπως και στην 1η κονσόλα, που είναι και το λογικό, αφού ουσιαστικά το παιχνίδι παίζει μόνο σε μία κονσόλα και όχι ταυτόχρονα και στις 2.

 

Πρέπει να αγοράσω ξανά ένα παιχνίδι για να μπορώ να το παίξω σε μία δεύτερη δική μου κονσόλα;

Μας δουλεύουν;

ή μήπως δεν έκανα κάτι σωστά;

Αν δεν κάνω λάθος, μόνο στην primary console μπορούν να παίξουν οι άλλοι λογαριασμοί παιχνίδια του κύριου λογαριασμού. Ο κύριος μπορεί να παίζει και σε άλλες που είναι συνδεδεμένος (αλλά στις μη primary ζητάει να συνδεθεί online για να δει ότι δεν παίζει ταυτόχρονα σε άλλη, στην primary δεν χρειάζεται αυτό) αλλά τυχόν άλλοι λογαριασμοί σε αυτές δεν έχουν πρόσβαση στα παιχνίδια του.

Το αν είναι σε family group οι λογαριασμοί νομίζω δεν παίζει ρόλο. Ας με διορθώσει κάποιος αν έχω καταλάβει κάτι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Fzero και metroid prime remake με βαση τις φημες

 

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Αυτά που λέει ο @dekulinkgr.

Δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει φημολογία για F-Zero. Για μένα το Fast RMX κάλυψε μια χαρά το κενό, θα προτιμούσα να φέρουν τη βιβλιοθήκη του GameCube μαζί με το GX.

Το Metroid πολύ το έχουν καθυστερήσει και ελπίζω να μην φέρουν μόνο το 1 ή τουλάχιστον να ανακοινώσουν ότι θα βγάλουν και τα τρία ανά διαστήματα.

Από εκεί και πέρα κι εγώ νομίζω ότι είναι σιγουράκι Mario game μαζί με την ταινία, θα ήταν τεράστια χαμένη ευκαιρία να μην το κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Malthador είπε

 

On the other hand, έχουμε πει για upgraded σύστημα τουλάχιστον 5 φορές τα τελευταία 6 χρόνια, οπότε δεν είναι απίθανος ο κουβάς για ακόμα μια φορά.

1.25 δίνει η στοίχημαν να μην έχουν τίποτα πέραν από κάνα reskin στις υπάρχουσες κονσόλες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H φυσικη εκδοση Cuphead για το Switch ειναι εκδοση περιορισμενων αντιτυπων;
Φαινεται να εχει εξαντληθει απο παντου, θα ξανα υπαρξει αποθεμα η τελος;

Cuphead Switch Game
Επεξ/σία από safridia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Astral Chain - 7/10

 

Αργησα να το τελειώσω. Κάνει πάρα πολλά πρωτότυπα πράγματα και καλά εκτελεσμενα κιόλας. Τεχνικά επίσης είναι πολύ εντυπωσιακό, ίσως από τα πιο εντυπωσιακά παραδείγματα στην κονσόλα. Το animation ειδικά είναι για σεμινάριο. 

 

Υπάρχουν όμως θέματα που κατεβάζουν την βαθμολογία. Η ροή είναι το πρώτο, δεν είναι καθαρά action τίτλος αν και αυτό είναι το focus. Άλλες στιγμές είναι αργό και άλλες προχωράει αστραπή. Το δεύτερο είναι η ιστορία η οποία είναι meh αλλά το χειρότερο είναι ο τρόπος που μεταφέρεται. Τρίτο και τελευταίο είναι η δυσκολία που είναι αρκετά μεγάλη και παρόλο που εμένα δεν με πειράζει το παιχνίδι είναι αρκετά πολύπλοκο από μόνο του οπότε και η δυσκολία από πάνω δημιουργεί σκληρά σενάρια. 

 

Με μια καλύτερη ιστορία και καλύτερη ροή με βελτιώσεις στο δεύτερο θα μιλάμε για κάτι πράγματι ξεχωριστό. 

 

Κάτι ακόμα, το Persona 5R παραδέχομαι ότι αυτή τη φορά είναι καλύτερο από το Shin megami tensei 5. Για έναν και μοναδικό λόγο. Ιστορία. Το SMT5 είναι εξαιρετικό παντού εκτός από την ιστορία. Το p5r είναι εξαιρετικό σκέτο. Εννοείται να το πάρετε χτες στο switch. Χωρίς να ξέρω πόσο καλό είναι το Xenoblade 3 για το p5r έχω να λέω τα καλύτερα μετά από 65 ώρες (χωρίς τερματισμό ακόμα). 

Επεξ/σία από ikaruga24
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...