Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Mαλιστα

Αναφερει οτι μαλλον δεν θα ειναι για το 2023 παντως.

Συγνώμη αλλά θα πιστέψει κανείς τον τυπά του DF με τέτοια φάτσα; Ο γκόμενος της Porky από το Muppet Show είναι;  Άντε γειά!

tumblr_nzh514XjAz1slj55oo1_400.gif

Spoiler

Αστειεύομαι, σαν σενάριο έχει λογική. Έχει αναφερθεί και από μέλη του installbaseforum.com. Σίγουρα είναι μεγάλο πρόβλημα η κυκλοφορία του νέου συστήματος και πως θα εκμεταλλευτεί την υπάρχουσα βάση. Η Ν έχει πλέον αφοσιωθεί σε ένα σύστημα επομένως δεν υπάρχει δεύτερος πυλώνας που συνήθως, με βάση την προϊστορία της, ήταν τα φορητά.
Προσωπικά περίμενα και εξακολουθώ το 2023 να υπάρξει κάτι σε hardware.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Κι εγώ θεωρώ δεδομένο νέο H/W μέσα στο 2023, δεν νομίζω ότι υπάρχουν άλλα περιθώρια. Υπάρχει μία στασιμότητα τόσο στο κομμάτι των νέων κυκλοφοριών, όσο και στο τεχνικό κομμάτι. Και όταν λέω «τεχνικό» δεν το εννοώ τόσο από θέμα αισθητικής/γραφικών, όσο σε ότι αφορά στο gameplay που εκεί πατάει κατά βάση η κονσόλα. Δεν νομίζω ότι μπορούμε να δούμε πλέον κάτι περισσότερο που να εκμεταλλεύται τα features της που να μην το έχουμε δει ως τώρα.

Ωστόσο μιας και μιλάμε για την Ν, δεν ξεγράφω εντελώς το NSw Pro, με τα σημερινά δεδομένα μάλλον τους συμφέρει περισσότερο οικονομικώς ένα Pro μοντέλο, παρά ένα νέο σύστημα και όπως έχω ξαναπεί το τι μορφή θα έχει τελικά το νέο H/W θα εξαρτηθεί από το πόσο delay θα φάει το TotK. Αν το Zelda κυκλοφορήσει μέσα στο πρώτο εξάμηνο του 2023, τότε θα κυκλοφορήσει μαζί με upgraded NSw. Αν πάει για τέλος του χρόνου, τότε το περιμένω μαζί με ολοκαίνουρια κονσόλα.

Δεν συμμερίζομαι πάντως την ανησυχία ως προς το πως θα εκμεταλλευτούν την υπάρχουσα userbase. Είναι πολύ απλό, αλήθεια, το βλέπουμε ήδη το παραμύθι στις άλλες κονσόλες: backwards compatibility με όλους τους τίτλους του NSw, παράλληλα με boost στα γραφικά σε 4Κ/60 στο docked κομμάτι και πέταγμα στα σκουπίδια της dynamic resolution στο φορητό κομμάτι, όλοι οι υπάρχοντες τίτλοι να τρέχουν ακατέβατοι σε 720p/60. Δεν βλέπω πως δεν θα πουλήσει σαν τρελό ένα NSw Pro/2, όταν ήδη ένα πολύ σημαντικό τμήμα της βάσης ήδη έκανε μετάβαση στο OLED μοντέλο. Προσωπικά, βλέπω και χώρο για καλύτερο H/W και όρεξη από τους ήδη υπάρχοντες owners να κάνουν την μετάβαση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2022 στις 6:09 ΠΜ, dream21 είπε

εαν με δουν να παιζω στο σπιτι η γυναικα μου δεν θα ασχοληθει καν.. το κραξιμο στην ηλικια κοντα στα 50 που βρισκομαι θα το φαω απο την κόρη μου και το γιό μου διοτι οποτε ασχολουμαι μου λενε οτι εχω μεινει κολλυμενος στην δεκαετια του 80 🤣

Και μενα ετσι έλεγε η γυναίκα μου και τωρα το εχει καβατζωσει και παίζει κ δε με αφήνει , λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια. αγορα παιχνιδιων online μπορω εκτος απο eneba να α γορασω απο οποιοδηποτε store μιας και ειναι region free οπως λεει και εδω το site ; https://www.nintendolife.com/guides/which-is-the-cheapest-switch-eshop-region

To digital store για ελλαδα είναι αυτο https://store.nintendo.co.uk/en ?

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες ώρες σας πήρε το xenoblade chronicles 3. Τό περιμένω αύριο και έχω μια βδομάδα άδεια. Δεν πάω για 100%αλλα σε όλα τα xeno τα πάω χαλαρά λόγω εξερεύνησης και μουσικής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, costacurta είπε

Πόσες ώρες σας πήρε το xenoblade chronicles 3. Τό περιμένω αύριο και έχω μια βδομάδα άδεια. Δεν πάω για 100%αλλα σε όλα τα xeno τα πάω χαλαρά λόγω εξερεύνησης και μουσικής 

70-80 ωρες περιπου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/12/2022 στις 10:40 ΠΜ, Grim Ripper είπε

Κράξε τους και εσύ για τα fortnite/cod/κτλ που παίζουν. 😛

tiktok και insta ολη μερα ειναι αυτοι πλεον :P

Στις 26/12/2022 στις 11:20 ΜΜ, dream21 είπε

Το oled για οσο αναφορα στο handheld gaming;

Πιστευω οτι αξιζει γενικοτερα το oled. Λιγο πολυ θα παιξεις και handheld (αυτο παει για οσους λενε οτι θα το συνδεσουν σε tv). Στην τελικη θα εχει και καλυτερη μεταπωλητικη αξια ;) 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα το εργαλείο και όντως η οθόνη είναι όλα τα λεφτα. Μπήκαν και τα 94€ από Γερμανό στην payzy όποτε το εργαλείο τελική τιμή μου βγήκε 284€

Για συνδρομή 12μηνη Nintendo switch online να αγοράσω από eneba  η υπάρχει και φθηνότερη λύση;3909430F-BD38-4807-8589-9DD777BBCA62.jpeg.fa41b3a0f2d6843ce86d4e4eeabaf403.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dream21 είπε

Για συνδρομή 12μηνη Nintendo switch online να αγοράσω από eneba  η υπάρχει και φθηνότερη λύση;

Για δες εδω μηπως υπαρχει καμια ελευθερη θεση για family plan

Aα και καλο λιωσιμο.

Kυκλοφορει απο το πρωι στο internet zelda tears of the kingdom switch oled edition.

https://imgur.com/a/EmgbM9H

Πιστευω πως ειναι αληθινο και οχι fake

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, rovgio είπε

70-80 ωρες περιπου

Speedrun έκανες? Χαχα Εγω το τελείωσα στις 185 ώρες αν και ήταν το πρώτο μου Xenoblade και πορώθηκα κάπως παραπάνω.

Επεξ/σία από bad_freddy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Για δες εδω μηπως υπαρχει καμια ελευθερη θεση για family plan

Aα και καλο λιωσιμο.

Kυκλοφορει απο το πρωι στο internet zelda tears of the kingdom switch oled edition.

https://imgur.com/a/EmgbM9H

Πιστευω πως ειναι αληθινο και οχι fake

 

Σε ευχαριστω φιλε μου. εβαλα προς το παρον απο CDKEYS μια 12μηνη nintendo switch online με 14,79 ευρω και βλεπουμε αργοτερα για κανενα family.

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bad_freddy είπε

Speedrun έκανες? Χαχα Εγω το τελείωσα στις 185 ώρες αν και ήταν το πρώτο μου Xenoblade και πορώθηκα κάπως παραπάνω.

Χαχαχα, εχω παιξει ολα τα xeno οποτε ημουν αρκετα εξοικειωμενος. Αν παιζεις πρωτη φορα τοτε λογικες οι 100+ ωρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά.

Για εξηγήστε μου κάτι, γιατί χαλάστηκα.

Στην 1η κονσόλα switch που έχω τα παιχνίδια είναι όλα αγορασμένα στον αρχικό λογαριασμό με όνομα πχ α1. Και τους υπόλοιπους πχ α2, α3, α4 τους έχω ως family.

Τα παιχνίδια είναι αγορασμένα όλα στον α1.

Όλα καλά μέχρι εδώ, έβαλα και online family.

 

Αγόρασα και μία 2η κονσόλα Switch (μας έφαγε το payzy 🙂 ).

Βάζω τον α1 όλα καλά.

Βάζω α2 και πάω να παίξω ένα παιχνίδι (η 1η κονσόλα είναι κλειστή)  και μου βγάζει απαγορευτικό: "This user cannot play this software..."

 

Νόμιζα ότι οι λογαριασμοί που είναι family μπορούν να μοιράζονται τα ίδια παιχνίδια όπως και στην 1η κονσόλα, που είναι και το λογικό, αφού ουσιαστικά το παιχνίδι παίζει μόνο σε μία κονσόλα και όχι ταυτόχρονα και στις 2.

 

Πρέπει να αγοράσω ξανά ένα παιχνίδι για να μπορώ να το παίξω σε μία δεύτερη δική μου κονσόλα;

Μας δουλεύουν;

ή μήπως δεν έκανα κάτι σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...