Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά έχουμε πρόταση για fun to play couch co-op(2 players κατα βάση) παιχνίδια στο switch? με ενδιαφέρει να παίζουμε με τα joycon που έχει ήδη μέσα το switch καθώς δεν έχω αγοράσει άλλα.

πήρα το overcooked , έχουμε κάποια άλλη πρόταση; το switch sports τι λέει;

Επεξ/σία από haris013
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, haris013 είπε

παιδιά έχουμε πρόταση για fun to play couch co-op(2 players κατα βάση) παιχνίδια στο switch? με ενδιαφέρει να παίζουμε με τα joycon που έχει ήδη μέσα το switch καθώς δεν έχω αγοράσει άλλα.

πήρα το overcooked , έχουμε κάποια άλλη πρόταση; το switch sports τι λέει;

Mario Kart, Nine Parchments, Moving Out. Εμείς ρίχνουμε πολύ γέλιο με το Boomerang Fu, αλλα δεν ξέρω αν θα σας αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, haris013 είπε

παιδιά έχουμε πρόταση για fun to play couch co-op(2 players κατα βάση) παιχνίδια στο switch? με ενδιαφέρει να παίζουμε με τα joycon που έχει ήδη μέσα το switch καθώς δεν έχω αγοράσει άλλα.

πήρα το overcooked , έχουμε κάποια άλλη πρόταση; το switch sports τι λέει;

Δες και Snipperclips, διασκεδαστικό, ιδιαίτερο αλλά θέλει και λίγο σκέψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Pro Controller υπάρχει περίπτωση να βρεθεί καινούργιο κάτω απο 80Ε ή καλύτερα να ελπίζω σε τζόκερ;

Έχει πολύ καλύτερη αίσθηση στο χέρι σε σχέση με αυτά των 30Ε; Το καλώδιο δεν με ενοχλεί τόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Το Pro Controller υπάρχει περίπτωση να βρεθεί καινούργιο κάτω απο 80Ε ή καλύτερα να ελπίζω σε τζόκερ;

Έχει πολύ καλύτερη αίσθηση στο χέρι σε σχέση με αυτά των 30Ε; Το καλώδιο δεν με ενοχλεί τόσο

Εδώ είσαι, το κλασικό μαύρο στα 69.99 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά και χωρίς εκτελωνισμό καθώς και το splatoon edition 3 στα 74,99 ευρώ.

Τόσο στο pc όσο και στο switch τα τελευταία 4-5 χρόνια χρησιμοποιώ το pro controller, έχω δύο και δεν τα αλλάζω. Βέβαια αυτά προσωπικά γούστα είναι. Σε παιχνίδια όπως τα Zelda BOTW, Mario Odyssey είναι must λόγω των αισθητήρων κίνησης. 

Και με controllers των 20-30 ευρώ τη δουλειά σου θα την κάνεις οπότε τα βάζεις κάτω και διαλέγεις με βάση τις ανάγκες σου.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ανοιξατε θεμα με controllers.Τοσο καιρο παιζω με το wii u pro controller.Εκτος οτι ειναι το πιο βολικο που εχω χρησιμοποιησει,εχει και τρομερη αυτονομια.Ξεχναω να το φορτισω σε αντιθεση πχ με το ps4-5.

Αξιζει λετε να δωσω τοσα λεφτα για το switch controller?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Dreyar είπε

Εδώ είσαι, το κλασικό μαύρο στα 69.99 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά και χωρίς εκτελωνισμό καθώς και το splatoon edition 3 στα 74,99 ευρώ.

Και με controllers των 20-30 ευρώ τη δουλειά σου θα την κάνεις οπότε τα βάζεις κάτω και διαλέγεις με βάση τις ανάγκες σου.

Πήρα το Rock Candy Wired Controller στα 20Ε και η αλήθεια είναι δεν με ενθουσίασε. Πήγα public ψημένος να πάρω το pro με μία προσφορά -20% που διαφήμιζαν για αξεσουάρ gaming αλλά μου είπαν δεν ισχύει σε original προιόντα και το άφησα γιατί το θεώρησα κοροϊδία

Κάποια γνώμη για το Hori Horipad Wired; Αν και μάλλον στο pro θα καταλήξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά ανακοινώθηκε η συλλογή pixel remaster FF 1-6 για την άνοιξη .

το θέμα : φυσικη έκδοση μόνο από το store της square enix ( προς το παρόν. ?) αντί 75 ευρώ η οποία ήδη δεν είναι διαθέσιμη ( στο αμερικανικο μπαίνεις σε waiting list  ) και μια συλλεκτική στα 270 ( υπερβολή ) . δε ξέρω αν είναι θέμα scalping η αν απλά δεν έχει ανοίξει ακόμα η βασική έκδοση στην Ευρώπη. 

το θεωρώ χοντρή μ@&#&ια της square να μην κυκλοφορήσει σε ικανό quantiy τη φυσική μορφή του παιχνιδιού , εδώ το έχει κάνει με αλλά και άλλα   .  Όποιος  γνωρίζει / μάθει κάτι επιπλέον παρακαλώ να ενημερώσει 

Επεξ/σία από Choronzon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Πήρα το Rock Candy Wired Controller στα 20Ε και η αλήθεια είναι δεν με ενθουσίασε. Πήγα public ψημένος να πάρω το pro με μία προσφορά -20% που διαφήμιζαν για αξεσουάρ gaming αλλά μου είπαν δεν ισχύει σε original προιόντα και το άφησα γιατί το θεώρησα κοροϊδία

Κάποια γνώμη για το Hori Horipad Wired; Αν και μάλλον στο pro θα καταλήξω

Δεν εχω γνωμη για το hori καθως εγω το pro εχω.Ακριβο μεν αλλα αξιζει.Κυριως για την αυτονομια.Τωρα αλλη εναλακτικη ειναι να παρεις το 8bitdo adapter ,αν εχεις ηδη βεβαια κανα dualshock4 ή dualsense,μιας και αυτα εχουν γυροσκοπιο .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2022 στις 11:12 ΜΜ, Dreyar είπε

Εδώ είσαι, το κλασικό μαύρο στα 69.99 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά και χωρίς εκτελωνισμό καθώς και το splatoon edition 3 στα 74,99 ευρώ.

Τόσο στο pc όσο και στο switch τα τελευταία 4-5 χρόνια χρησιμοποιώ το pro controller, έχω δύο και δεν τα αλλάζω. Βέβαια αυτά προσωπικά γούστα είναι. Σε παιχνίδια όπως τα Zelda BOTW, Mario Odyssey είναι must λόγω των αισθητήρων κίνησης. 

Και με controllers των 20-30 ευρώ τη δουλειά σου θα την κάνεις οπότε τα βάζεις κάτω και διαλέγεις με βάση τις ανάγκες σου.

Πώς μας έφτιαξες έτσι... έβαλα μια παραγγελία για την splatoon 3 έκδοση και περιμένω.

Ευχαριστούμε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο Forum,

Μια γρήγορη ερώτηση. Αξίζει να περιμένει κάποιος τιποτα εκπτώσεις τώρα τα Χριστούγεννα ή την Πρωτοχρονιά για παιχνίδια του Nintendo Switch; Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει το Super Smash Bros.

Επίσης ποια Nintendo online συνδρομή αξίζει περισσότερο;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2022 στις 10:55 ΜΜ, ObeyWario! είπε

Το Pro Controller υπάρχει περίπτωση να βρεθεί καινούργιο κάτω απο 80Ε ή καλύτερα να ελπίζω σε τζόκερ;

Έχει πολύ καλύτερη αίσθηση στο χέρι σε σχέση με αυτά των 30Ε; Το καλώδιο δεν με ενοχλεί τόσο

8bitdo pro 2 πήρα εγώ και δεν έχω κανενα παράπονο, το μόνο "αρνητικό" είναι οτι δεν έχει wake up όπως το pro.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2022 στις 5:44 ΜΜ, haris013 είπε

παιδιά έχουμε πρόταση για fun to play couch co-op(2 players κατα βάση) παιχνίδια στο switch? με ενδιαφέρει να παίζουμε με τα joycon που έχει ήδη μέσα το switch καθώς δεν έχω αγοράσει άλλα.

πήρα το overcooked , έχουμε κάποια άλλη πρόταση; το switch sports τι λέει;

Τα δύο Overcooked είναι από τις καλύτερες co-op εμπειρίες, από third party προτείνω τα εξής:
It takes Two
Rayman Legends
Unravel 2 (το 1 δεν έχει co-op αλλά αξίζει)
Trine 1+2+4 (όχι το 3 για πολλούς λόγους)
Lovers in a Dangerous Spacetime
Guacamelee 1+2
Untitled Goose Game
Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge

Από τη μαμά Nintendo προτείνω τα εξής:
Luigi's Mansion 3
Super Mario 3D World
Mario Kart 8 Deluxe
Snipperclips Plus
Captain Toad: Treasure Tracker
Yoshi's Crafted World
Kirby Star Allies
Pikmin 3
New Super Mario Bros U Deluxe
Donkey Kong Country: Tropical Freeze
Nintendo Switch Sports

Στις 17/12/2022 στις 6:05 ΜΜ, papp0us είπε

Moving Out

Νομίζω δεν θα το πρότεινα, για ένα 2ωρο καλό ήταν, όμως δεν περνούσαμε τόσο καλά με τους μηχανισμούς που ήταν αρκετά clunky και μας αποθάρρυνε να προχωρήσουμε. Γενικά μετά το Overcooked σε όποιο game προσπάθησε να αντιγράψει αυτό το στυλ... το χάος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...